|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Klijanje pasulja
13.9.2012 11:46:05   
Anoniman
Pade mi na pamet da bi Luki moglo biti zanimljivo da klijamo pasulj. Znate ono kada se vata natopi vodom, staviš u plastičnu čašu i ubaciš pasulj.
Ono što ne znam je:
- da li je svejedno koje zrno pasulja?
- da li se zrno stavlja na ili u vatu?
- na vatu dolivam vode, vata treba da bude baš gnjecava, zar ne?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Klijanje pasulja
13.9.2012 12:11:23   
Jeca*
mi smo to kao deca sadili sa pravom zemljom u čaši od pavlake, recimo, i držali na prozoru..koliko se ja sećam user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Klijanje pasulja
13.9.2012 12:12:49   
Anoniman
Mislim da smo mi u vati klijali, pa posle sadili u zemlju ko hoće. 

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Klijanje pasulja
13.9.2012 12:15:18   
Anoniman
Uzmi staklenu čašu, u nju stavi papirnu maramicu da nakegne na zid čaše, i između čaše i maramice stavi zrna pasulja. Tako će dete moći da prati klijanje i rast svih delova biljke, i korena i stabla user posted image
A da, i zalivati redovno!

< Poruku je uredio Zille -- 13.9.2012 12:16:03 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Klijanje pasulja
13.9.2012 12:17:18   
Anoniman
A maraica treba da bude baš mokra, gnjecava, ali da ipak ne bude vode u čaši? Bilo kakav pasulj? Imam beli i šareni u špajzu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Klijanje pasulja
13.9.2012 12:19:43   
Anoniman
Da bude mokra, ali da ne stoji pasulj baš u vodi. A možeš i vatu da staviš, ali pasulj stavi pored stakla, da bude zanimljivije user posted image
Svejedno je koji pasulj, stavi oba.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Klijanje pasulja
13.9.2012 12:23:58   
Modessty
to isto možete i sa pšenicom
mislim da je moje dete još malo za te varijante. On bi ga svaki dan nalivao vodom tako da preliva iz čaše user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Klijanje pasulja
13.9.2012 12:47:16   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Tash

Pade mi na pamet da bi Luki moglo biti zanimljivo da klijamo pasulj. Znate ono kada se vata natopi vodom, staviš u plastičnu čašu i ubaciš pasulj.
Ono što ne znam je:
- da li je svejedno koje zrno pasulja?
- da li se zrno stavlja na ili u vatu?
- na vatu dolivam vode, vata treba da bude baš gnjecava, zar ne?




Obavij navlaženom maramicom ivice staklene čaše i tu stavi pasulj (bilo koji), s vremena na vreme pokvasi maramicu i za 10-ak dana će proklijati i lepo će se videti korenje i klica.
A možeš i u zemlju ( u staklenoj saksiji) da posadiš pšenicu, i ona lepo izgleda, pa je šišajte kao travu i stavite neku igračku unutra (ja ovo radim za Uskrs pa stavljam jaja).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Klijanje pasulja
13.9.2012 12:48:38   
Ivanka 75
Sorry, vidim da je ovo već napisano, nisam čitala sve postove user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Klijanje pasulja
14.9.2012 12:22:03   
liliana
Meni je ovo suprer za stariju decu (poput Luke). Što reče Modesty, Tina bi to non-stop zalivala, pa bi nam voda plivala na sve strane. Tako radi i sa cvećem na terasi i u dvorištu-zaleiva ga do besvesti-ni sama ne znam kako je više to cveće živo!!!user posted image
Taške, možeš isto i kukuruz ili grašak da staviš. A možeš 2-3 različite posude sa različitim semenom, pa da on gleda kako koja napreduje.
Imaš one plastične providne kutijice (imaju se kupiti u svakoj radnji sa plastikom, a možeš i one kutijice iz "Maxi-ja" u koje ti stave suhomesnato kad iseckaju (opereš. odsečeš poklopac i- super):

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Klijanje pasulja
27.9.2012 8:41:43   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Klijanje pasulja
27.9.2012 8:48:11   
Jeca*
user posted image
danas sadim i ja sa Lukom, super ideja user posted image
a jesi li drzala na prozoru i koliko si cesto zalivala?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Klijanje pasulja
27.9.2012 8:54:56   
Anoniman
Držala sam na prozoru, ali nije bilo direktno na suncu jer je ram prozora visok, tako da sunce nije direktno sijalo na njega. Zalivala sam uveče.

Jutros smo prebacili u plastičnu čašu i Luka je odneo u vrtić da pokaže drugarima.

Pa pošto je Marko zapao u delirijum što Luka odnosi pasulje, dadilja i Marko su "posadili" nov jutros. Već vidim kako ćemo mesecima sada klijati pasulj. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Klijanje pasulja
27.9.2012 9:01:09   
Jeca*
hahaha...upao u delirijum...hahahaha

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Klijanje pasulja
27.9.2012 9:04:24   
Anck Su Nmaun
Super user posted image Jesi drzala poklopljeno svo vreme dok nije proklijao?

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Klijanje pasulja
27.9.2012 9:05:22   
Anoniman
Ne. Trebalo je? user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Klijanje pasulja
27.9.2012 9:08:44   
Anck Su Nmaun
Ja sam jednom sadila kaktuse, ali klasika u zemlju pa drzala poklopljeno folijom dok nisu iznikli, zato pitam

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Klijanje pasulja
10.3.2014 8:21:49   
Peace*
experiment za školu: u dve saksije posaditi pasulj. Jednu saksiju držati na sunčanom mestu, zalivati, drugu odneti u podrum. Nisam odnela u podrum jer je dole vršena deratizacija, i ne želim da reskiram takve stvari, pa sam ostavila u ćošku u špajzu. Međutim, klijaju mi oba. user posted image Kanda ću taj iz špajza krišom da počupam kako bi on dobio poruku koju treba da dobije.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Klijanje pasulja
10.3.2014 10:50:42   
ivaMark
Peace, nema potrebe da cupas taj iz spajza user posted image

on je proklijao jer ima vlage jos uvek iz zemlje a ima i malo svetlosti (pretpostavljam da otvarate spajz)...
Porasce on ali nece biti kao ovaj koji je izlozen svetlosti i koji se zaliva, stablo ce mu biti izduzeno a listovi sitniji i svetlozelene boje jer nema dovoljno elemenata za pravilan rast i razvoj. Tako da ce razlika izmedju ta dva biti jako vidljiva.

Javi kako je prosao eksperiment user posted image

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Klijanje pasulja
10.3.2014 13:19:00   
milicicak
Peace, Ivamark je u pravu ;) ne cupaj taj iz spajza :)
pretpostavljam da je uciteljica htela da im pokaze razliku izmedju biljaka koje rastu na suncu i biljaka koje rastu u mraku. U prirodi biljke klijaju u mraku, jelte pod zemljom su, ali kad isklijaju potrebna im je svetlost da bi vrsile fotosintezu i stvarale hranu i kiseonik. Ako nema dovoljno svetlosti isklijala biljka ce biti svetlo zelena ili zuta jer nema hlorofila koji vrsi fotosintezu ali ce ona svakako da se trudi i da raste u pravcu u kome je detektovala da ima sunca ne bi li iskoristila suncevu svetlost za dalji rast i razvoj.
Bravo za uciteljicu koja deci i prvom razredu daje pravi eksperiment :)

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Klijanje pasulja
11.3.2014 8:26:06   
Peace*
Ma znaaaam, to za čupanje bila šala. user posted image Nego, imam utisak da rastu istim intenzitetom trenutno. Videćemo.
Slikaću vam da vidite šta bi do kraja.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Klijanje pasulja
11.3.2014 8:31:58   
Peace*
Bravo za uciteljicu koja deci i prvom razredu daje pravi eksperiment :)


Moram još samo ovo da prokomentarišem.
Učiteljica je zaista divna.
Na temu "Voda je tečnost bez boje, ukusa i mirisa" smo radili milion experimenata. user posted image Jedan dan su nosili 3 plastične čaše, malo soli, malo šećera i limun. U prvu čašu su sipali vodu i so, u drugu vodu i šećer i u treću su pravili limunadu da speru sve što su prethodno probali user posted image .
A kod kuće smo imali expreriment da u vodu stavljamo mleko, brašno, med, voćni sirup... Čak su i blato pravili u školi. user posted image Baš je strpljiva. user posted image

Čak su imali i zadatak: pola razreda je mesilo hleb sa mamom, a pola razreda je pravilo džem, i nosilo se u školu da se proba. user posted image

< Poruku je uredio Peace* -- 11.3.2014 8:33:11 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Klijanje pasulja
24.3.2014 9:41:22   
Peace*
user posted image

user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Klijanje pasulja
24.3.2014 9:43:05   
Peace*
Sledeci zadatak je bio nabaviti i zasaditi sadnicu. Juce je sa svekrom zasadio sadnicu jabuke. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Klijanje pasulja
24.3.2014 10:11:10   
ivaMark
Ma znaaaam, to za čupanje bila šala.

user posted image
a milicicak i ja krenule u objasnjavanje user posted image
user posted image za eksperiment


_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here