|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 9:33:04   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: OTI
Jedna devojka je meni rekla na pitanje: Imas deset sektndi da mi kazes KOje tri stvari bi promenila kod sebe?
rekla je
: "posao, frizuru i muza"

Tu se gleda snalazljivost, domisljatost a ne bas to sto te pitaju



Ja nisam domišljata. Ja MORAM da razmislim dobro. Ja sam analitična. Da li to znači da neću dobiti posao? Da li je od npr. programera potrebno da bude brz? Da li bi posao umesto mene dobila žena koja kaže "posao, frizuru i muža"?

Hoću da kažem da mora da zavisi od posla do posla. OTI, ne mešam se ja tebi u struku, daleko bilo, ali za programera me baš boli uvo da li ima nokte drečavih boja, ili kosu u tri nijanse. Ako mi dođe programer u odelu, tek onda ću da se zapitam šta sa njim nije u redu user posted image

Plata? Pa neću da radim za male pare. Meni je uvek to pitanje bilo glupo. Valjda ja treba da pitam poslodavca za koje bi pare on mene primio?

Na jednom intervjuu me je neka kvazi HR pitala (OTI, opet, ja imam veliko divljenje i poštovanje prema ljudima u HR, jer znam šta rade, kažem kvazi jer to jeste bila): kada se vaša odluka ne bi slagala sa odlukom vašeg nadređenog, kako biste reagovali? Kažem ja: pa pokušala bih da objasnim zašto mislim da je moja odluka bolja, ali bih se naravno složila sa odlukom nadređenog. Mislim, da li joj je iko rekao da ne bi poslušao nadređenog?
I još me pitala o bojama, životinjama... blablabla... Da dodam, zvali su me na posao, ja nisam prihvatila jer mi se uopšte nisu dopali, ni HR ni nadređeni, koji me pitao takve gluposti u stručnim pitanjima....

Uh, baš me ovo pogodilo user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 12:24:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: OTI
Jedna devojka je meni rekla na pitanje: Imas deset sektndi da mi kazes KOje tri stvari bi promenila kod sebe?
rekla je
: "posao, frizuru i muza"

Tu se gleda snalazljivost, domisljatost a ne bas to sto te pitaju



Ja nisam domišljata. Ja MORAM da razmislim dobro. Ja sam analitična. Da li to znači da neću dobiti posao? Da li je od npr. programera potrebno da bude brz? Da li bi posao umesto mene dobila žena koja kaže "posao, frizuru i muža"?

Hoću da kažem da mora da zavisi od posla do posla. OTI, ne mešam se ja tebi u struku, daleko bilo, ali za programera me baš boli uvo da li ima nokte drečavih boja, ili kosu u tri nijanse. Ako mi dođe programer u odelu, tek onda ću da se zapitam šta sa njim nije u redu user posted image

Plata? Pa neću da radim za male pare. Meni je uvek to pitanje bilo glupo. Valjda ja treba da pitam poslodavca za koje bi pare on mene primio?

Na jednom intervjuu me je neka kvazi HR pitala (OTI, opet, ja imam veliko divljenje i poštovanje prema ljudima u HR, jer znam šta rade, kažem kvazi jer to jeste bila): kada se vaša odluka ne bi slagala sa odlukom vašeg nadređenog, kako biste reagovali? Kažem ja: pa pokušala bih da objasnim zašto mislim da je moja odluka bolja, ali bih se naravno složila sa odlukom nadređenog. Mislim, da li joj je iko rekao da ne bi poslušao nadređenog?
I još me pitala o bojama, životinjama... blablabla... Da dodam, zvali su me na posao, ja nisam prihvatila jer mi se uopšte nisu dopali, ni HR ni nadređeni, koji me pitao takve gluposti u stručnim pitanjima....

Uh, baš me ovo pogodilo user posted image



primer sa ovom devojkom sam navela samo kao primer kad se neko seti da da originalan odgovor i da se izvuce bez toga da svoje mane izvlaci napolje..
naravno da kriterijumi zavise od radnog mesta do radnog mesta
Za sekretaricu je bitno da je brza, uredna, da moze da radi sto stvari istovremeno a za finans.analiticara to nije bitno...kao preciznost na primer i sl.

Slazem se da razni debili rade HR posao i postavljaju debilna pitanja o bojama i zivotinjama,,,ja sam inace protiv psiho testova i tih psiho pitanja koje postavljaju psiholozi ali sta ce ljudi, ne znaju za bolje...



(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 12:31:39   
*Alexx*
OTI, user posted image Drago mi je da si razumela šta sam htela da kažem.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 12:32:35   
Rivana
Posao sam pocela da trazim jako mlada nasluslala sam se i nagledala svega i svacega. Sad kad se samo setim user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 18:30:17   
LillyT
IZVORNA PORUKA: OTI

Slazem se da razni debili rade HR posao i postavljaju debilna pitanja o bojama i zivotinjama,,,ja sam inace protiv psiho testova i tih psiho pitanja koje postavljaju psiholozi ali sta ce ljudi, ne znaju za bolje...



Ah, ja to vec neko vreme pricam i svi mi govore da sam ljubomorna sto ne radim ja u HR-u. Ako nesto ne volim to su onda ti testovi poskidani sa neta i tutnuti kandidatima u ruke. Nemam nista protiv toga ako je to strucno odradjeno, ali uglavnom nije i cesto se time bave ljudi koji su platili neki HR kurs koji traje produzeni vikend i glume velike strucnjake. Tokom studiranja sam imala neke predmete vezane za upravljanje kadrovima + prosli smo i par testova, tako da ipak imam neke osnove (minimalne, ali mi nije nepoznanica) iz toga. Ali kada me doceka devojka, napucana i namontirana i krne da deklamuje kao robot i prica i fenomenalnim kursevima (da se ne lazemo, tamo se utvrdjuje znanje, ali se za jedan vikend ne postaje strucnjak), meni se smraci. Nazalost, bila sam na vise neporofesionalnih razgovora, nego profesionalnih i svasta su me pitali.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 18:42:45   
Anoniman
70% tih HR seminara je zivi shit...Samo proseravanje na uvek iste teme.,..
a zaista...ko sve radi posao HR pa to je da umres...

Nacini selekcije kandidata se improvizuju i sve ti ni na sta ne lici..

PO mom misljenju, psiiho testovi ne govore nista.
Svaka kompanija treba da razvije svoj nacin selekcije, prilagodjen svojim potrebama i da mnogo dobro obuci intervjuere...


(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 18:51:03   
LillyT
Konkretno, resili kod mene na poslu da se igraju HR-a. Mene su ubacili na glavacke, niko me nije nista pitao. Naravno, sve je bilo uradjeno ocajno, za sve sto sam predlozila nije se imalo vremena, znas, satro direktor marketinga (koji je obican ser**a i nadasve primitivac, neobrazovani galamdzija) sve to bolje zna, ma uzas. Lepo me je bilo sramota. Kod nas je to posao koji svi misle da je lako raditi, ali ja smatram da je izuzetno odgovoran.
A ti testovi su uzas zivi, poslednji sam radila u jednoj banci, toliko su mi bili odbojni da sam se samo pribojavala da mi kazu da sam primljena.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 18:51:35   
MERYEN

[/quote]
Pa zakonu jeste tako ali ima privatnika koji to bas i ne postuju.Ja radila kod jednog majmuna dve godine i za to vreme bila na godisnjem 17 dana user posted image
Zamisli da ovako nesto kazem na razgovoru za posaouser posted image

[/quote]

user posted image user posted image user posted image user posted image

Oti user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 19:26:42   
Urbana
IZVORNA PORUKA: lence

Najvise mrzim pitanje: " Koje su po vama vase lose karakteristike?"



Uh to pitanje sam svojevremeno jako volela, sad to vise niko nikog u Holandiji ne pita, ili mozda ne pita osobe sa iskustvom i poduzim CV-om.

Odgovarala sam sa osmehom : "Tesko pitanje, na to bi vam moj muz dao najbolji odgovor.....a uostalom ono sto je za vas mozda dobro, za mene je lose....Pa im na kraju kazem da previse radim", pa me onda pitaju " pa jel to dobra ili losa karakteristika?" a ja im kazem  "Pa za mene losa" user posted image

Shvatila sam da im se ta opustenost svidela i uvek sam bivala primljena, zapravo i nisam imala previse "neuspesnih" intervjua....kazem "neuspesnih" jer svaki intervju je iskustvo vise.

Ja licno mislim da je najbitnije koliko zracis, da ne ostavis utisak neke zbunjene i smusene osobe, isprepadane i sl. Onda ti nikakve diplome ne pomazu....Bitno je da ostavis utisak sigurne i samouverene osobe, zeljne novih znanja.

Mislim o svemu govorim ako zanemarimo postojanje debele veze user posted image , jer onda ti nije ni potreban razgovor.user posted image

Inace sto se cifre tice, ako imas iskustvo obicno kazes malo vise nego sto si imao u prethodnoj firmi, jer zbog toga trazis novi posao. user posted image
Ako si bez posla ili pocetnik onda je smesno da govoris cifru, jer tad je bitno da samo dobijes posao.

Usput da kazem da postojanje testova govori o neozbiljnosti neke firme i postojanju nekih izmisljenih radnih mesta. I meni licno zvuci vrlo ofucano.

IZVORNA PORUKA: Alexx RR
Na jednom intervjuu me je neka kvazi HR pitala (OTI, opet, ja imam veliko divljenje i poštovanje prema ljudima u HR, jer znam šta rade, kažem kvazi jer to jeste bila): kada se vaša odluka ne bi slagala sa odlukom vašeg nadređenog, kako biste reagovali? Kažem ja: pa pokušala bih da objasnim zašto mislim da je moja odluka bolja, ali bih se naravno složila sa odlukom nadređenog. Mislim, da li joj je iko rekao da ne bi poslušao nadređenog?


Pa ni ne ocekuju su se stereotipni odgovoriuser posted image

U pa zar se ovde posluje na po principu "nadredjeni" - "podredjenji", zar nisu interesi firme najvazniji.user posted image


< Poruku je uredio Urbana -- 21.12.2009 19:34:00 >


_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 19:58:31   
cipiripi
ja kao poslodavac jedino od cega dobijem ospice na glavi je kad mi kazu "ja ne mogu da radim od 11-19h" za 30 000 din + prijava, socijalno..i sto je najbitnije dajem svim radnicama ugovor na neodredjeno sa klauzulom da mora da mi kaze mesec dana ranije ako hoce da da otkaz, da bi napravili sporazumni raskid.
Eto od toga mi se dize kosa na glavi...

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.12.2009 19:58:58   
Urbana
IZVORNA PORUKA: OTI
Jedna devojka je meni rekla na pitanje: Imas deset sektndi da mi kazes KOje tri stvari bi promenila kod sebe?
rekla je
: "posao, frizuru i muza"

Tu se gleda snalazljivost, domisljatost a ne bas to sto te pitaju



I jel ovo dobar odgovor user posted image

Naravno da je bitno za neke poslove, da lazes, petljes, muvas, a pri tome budes ljubazan.....konkretno na pr. likovi koji rade u agencijama za promet nekretnina.
Mozda bi ovo bilo bitno i za nekog ko vodi radio ili TV program....mislim ova vrsta snalazljivosti i spontanosti.

Za mnoge poslove je potrebna studioznost, tako da isti odgovor moze bit za izbor kandiodata za jedno zanimanje "+"  a za drugo "-". Mada moram priznati da nikad nisam cula ovakvu konstrukciju i formu pitanja.

Uostalom zasto bi neko nesto marao da menja, moze da zadrzi i da jos nesto pridoda user posted image

A jel ima pitanje koje bi tri zelje da ti ispuni zlatna ribica....


< Poruku je uredio Urbana -- 21.12.2009 19:59:47 >


_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
23.12.2009 10:03:25   
Urbana
IZVORNA PORUKA: cipiripi

ja kao poslodavac jedino od cega dobijem ospice na glavi je kad mi kazu "ja ne mogu da radim od 11-19h" za 30 000 din + prijava, socijalno..i sto je najbitnije dajem svim radnicama ugovor na neodredjeno sa klauzulom da mora da mi kaze mesec dana ranije ako hoce da da otkaz, da bi napravili sporazumni raskid.
Eto od toga mi se dize kosa na glavi...


Moram da ti kazem da je radno vreme zaista malo cudno posebno na pr. za zenu-majku.
O kojoj vrsti posla se radi?
Osim toga gde postavljate oglase za posao? Pretpostavljam u novine, mozda negde na netu.....
Ja znam na pr. za infostud.
Da li u oglasu u opisu uslova stavite ovo malo cudno radno vreme? Samim tim pretpostavljam ljudi ne bi ni reagovali ako im ne odgovara radno vreme. A i ako reaguju, pretpostavljam da verovatno pitaju da li moze radno vreme da se promeni ili prilagodi...


Na pr. ja u Srbiji pod "mojim" uslovima ne bi nikad dobila posao. Ja radim 32 sata i to maksimalno fleksibilno, znaci neke dane dolazim u 8:00, a neke dane u 9:00 nekad ostajem do 17:00 a nekad do 14:00.


_____________________________

Zdravo zivi, puno radi, ne zavidi i ne kradi.

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
23.12.2009 19:24:40   
Anoniman
Obećala sam pitanja:


List of interview questions relating to the new job / company
1.     Why do you want this job?
2.     What qualities do you think will be required for this job?
3.     What can you contribute?
4.     What interests you about our product (or service)?
5.     What can we (the new company) offer that your previous company cannot offer?
6.     You have not done this sort of job before. How will you cope / succeed?
7.     Why should we employ you?
8.     How ambicious you are?
9.     What do you like and dislike about job we are discussing?
10.  What are you looking for in a new job?
11.  What would you like to avoid in your next job?
12.  Are you prepared to relocate?
13.  Are you willing to travel?
14.  What level of salary are you looking for now?   

Career related interview questons
1.     Why did you choose a career in ...?
2.     What are your career goals?
3.     How long have you been looking for new job?
4.     Do you prefer to work in small, medium or large company?
5.     What would your ideal job be?
6.     Are you considering any other positions at the moment?
7.     If you have changed jobs a lot you may be asked how long you would stay in the new job.
8.     Have you ever been fired?
9.     How often are you off sick?
10.   What will your references say about you?   

List of interview questions relating to you  
1. How would you describe yourself?
2. How would others describe you?
3. Do you consider youself successful?
4. What was your greatest success?
5. How did you achieve it?
6. What has been your biggest failure?
7. How could you improve yourself?
8. Are you a leader?
9. How do you handle criticism?
10. Tell me about a time when you had to deal with a situation you felt uncomfortable with.
11. Tell me about a time wen you had to settle a dispute between people.
12. Tell me about a time when you received criticism.
13. What makes a good manager?
14. Do you work wel with others? Or are you a loner?
15. Do you need other people around you to stimule you or are you self-motivated?
16. Are you accepted in team quickly?
17. Can you act on your own initiative?
18. How would you run the meating?
19. What motivates you?
20. What management style gets the best results out of you?
21. Do you know how to motivate other people?
22. Are you competetive?
23. What do you dislike doing?
24. Do you feel you are ready to take on greater responsibilities?
25. Can you work under pressure?
26. How many hours are you prepared to work?
27. Do you mind working for someone older than yourself? Younger than you? Of the opposite sex?
28. What interests do you have outside work?            

< Poruku je uredio Tasha RR -- 23.12.2009 19:30:12 >

(odgovor članu Urbana)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
23.12.2009 21:44:32   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: Urbana

IZVORNA PORUKA: cipiripi

ja kao poslodavac jedino od cega dobijem ospice na glavi je kad mi kazu "ja ne mogu da radim od 11-19h" za 30 000 din + prijava, socijalno..i sto je najbitnije dajem svim radnicama ugovor na neodredjeno sa klauzulom da mora da mi kaze mesec dana ranije ako hoce da da otkaz, da bi napravili sporazumni raskid.
Eto od toga mi se dize kosa na glavi...


Moram da ti kazem da je radno vreme zaista malo cudno posebno na pr. za zenu-majku.
O kojoj vrsti posla se radi?
Osim toga gde postavljate oglase za posao? Pretpostavljam u novine, mozda negde na netu.....
Ja znam na pr. za infostud.
Da li u oglasu u opisu uslova stavite ovo malo cudno radno vreme? Samim tim pretpostavljam ljudi ne bi ni reagovali ako im ne odgovara radno vreme. A i ako reaguju, pretpostavljam da verovatno pitaju da li moze radno vreme da se promeni ili prilagodi...


Na pr. ja u Srbiji pod "mojim" uslovima ne bi nikad dobila posao. Ja radim 32 sata i to maksimalno fleksibilno, znaci neke dane dolazim u 8:00, a neke dane u 9:00 nekad ostajem do 17:00 a nekad do 14:00.



iskljucivo preporuka...
da sam bila aktivnija ovde kad sam primala radnice postavila bih oglas ovde.
nisam za varijante halo oglasa, a ni info studa, postoji dosta zackoljica ako uzimas nekoga preko biroa ali necu o tome.
posao je butik.
slazem se da je tesko za zenu koja je pritom i majka.
moja najbolja radnca  je mag u ovom poslu radi samnom i sa mm. onajedino sa nama radi i veleprodaju, dok ostale rade maloprodaju.
ima dvoje dece, 4 i 8 godina.
kad god mora da izadje ranije naravno da moze. uvek je pustim jer je zasluzila.
ovo sto sam napisala u predhodnom postu odnosi se na to kako se zene zale da su na ivici egzistencije da nemaju para za hleb, a kamoli za nesto drugo, a radno vreme ne odgovara, a ne misle na to da im je posao siguran, da imaju osiguranje za sebe , muza, decu..
malo ljudi danas na to misli...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Urbana)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
23.12.2009 22:00:41   
Iva979
Kada sam zavrsila faks, bila sam na puno razgovora za posao... Jedan jedini put kada sam bila opustena, prirodna i iskrena, dobila sam posao i to odmah! I evo tri godine ga radim, i za sada mi ne pada na pamet da ga menjam....
A toliko je ljudi je bilo koji su urgirali za nekoga bas za to radno mesto, ali moja sefica je uspela da se odupre svim pritiscima i da izabere nekoga za koga je mislila da bi najvise odgovarao za taj posao. Nekako, nema bas mnogo pravila... user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
23.12.2009 22:12:30   
cipiripi
ja znam sta su meni pricali i za infostud, i za sve te konkurse,..
poslodavac dobija odredjene benificije ako nekoga zaposli na taj nacin, ali vecina tih konkursa je cisto da bi ostavilo trag jer ti po zakonu moras da napravis konkurs da bi ostvario benificije, a mnogo je nezgodnih kandidata. (a ti unapred znas koga ces da primis)
ja nisam htela da ulazim u sve to , zavlacim sve te ljude, da bi mi se smanjili troskovi...
pre svega ostvarujem prijateljski odnos sa radnicima, a ono sto sam naucila i drzim se toga je da necu da zaposlim nikoga iz familije..
jednom sam napravila gresku kad sam zaposlila sestru od tetke sa kojom danas ne pricam..
imala je regularnu platu, prijavu...
pao je promet na 13000 dinara za ceo mesec, pitala sam je da li pristaje da ima 100 e + 7% od ukupne prodaje jer meni ne vredi da dajem platu a da je promet mali.pristala je, ali se techa uzjogunio i zabranio joj da radi
.tada nisam znala da je ona radila samo za kondome i sminku...
kasnije se ispostavilo da je tako...

jako je tesko naci radnike koji ce da te postuju..
za ovu koja mi je desna ruka znam da je tako, dok druge dve jos testiram i nemaju slobodu kao moja Bilja.. user posted image

mislim da me samo poslodavac moze razumeti kad pisem o ovome... user posted image

ranije sam radila u drzavnoj firmi, u ministarstvu za ekologiju...promenila se vlast..dobila sam otkaz na dan svadbe...  tj. pitala sam za godisnji..dobila ga..vencala se i otisla na medeni mesec...vratila sam se na posao dan kad sam trebala i tad mi je drugarica koja mi je pritom bila na svadbi koja je inace pravnik rekla: "cim si izasla iz zgrade, dosli su kod mene i rekli da ti napisemo resenje o otkazu, znala sam to ali nisam htela da ti kazem da ti ne pokvarim svadbu i medeni mesec"

eto...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Iva979)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
24.12.2009 7:45:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cipiripi

ja znam sta su meni pricali i za infostud, i za sve te konkurse,..
poslodavac dobija odredjene benificije ako nekoga zaposli na taj nacin, ali vecina tih konkursa je cisto da bi ostavilo trag jer ti po zakonu moras da napravis konkurs da bi ostvario benificije, a mnogo je nezgodnih kandidata. (a ti unapred znas koga ces da primis)
ja nisam htela da ulazim u sve to , zavlacim sve te ljude, da bi mi se smanjili troskovi...
pre svega ostvarujem prijateljski odnos sa radnicima, a ono sto sam naucila i drzim se toga je da necu da zaposlim nikoga iz familije..
jednom sam napravila gresku kad sam zaposlila sestru od tetke sa kojom danas ne pricam..
imala je regularnu platu, prijavu...
pao je promet na 13000 dinara za ceo mesec, pitala sam je da li pristaje da ima 100 e + 7% od ukupne prodaje jer meni ne vredi da dajem platu a da je promet mali.pristala je, ali se techa uzjogunio i zabranio joj da radi
.tada nisam znala da je ona radila samo za kondome i sminku...
kasnije se ispostavilo da je tako...

jako je tesko naci radnike koji ce da te postuju..
za ovu koja mi je desna ruka znam da je tako, dok druge dve jos testiram i nemaju slobodu kao moja Bilja.. user posted image

mislim da me samo poslodavac moze razumeti kad pisem o ovome... user posted image

ranije sam radila u drzavnoj firmi, u ministarstvu za ekologiju...promenila se vlast..dobila sam otkaz na dan svadbe...  tj. pitala sam za godisnji..dobila ga..vencala se i otisla na medeni mesec...vratila sam se na posao dan kad sam trebala i tad mi je drugarica koja mi je pritom bila na svadbi koja je inace pravnik rekla: "cim si izasla iz zgrade, dosli su kod mene i rekli da ti napisemo resenje o otkazu, znala sam to ali nisam htela da ti kazem da ti ne pokvarim svadbu i medeni mesec"

eto...



ja te razumem jer radim za poslodavca...
Tacno je da ima konkursa pro forme...hvala bogu moja firma to ne radi.
A drugo, u pravu si za familiju...U mojoj firmi je zabranjeno primanje ljudi koji su u rodbinskim odnosima sa nekim od zaposlenih...I to je dobar put...nepotizam vodi u propast.

Cipiripi, ja mislim da imas sasvim dobar stav po pitanju posla...

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
24.12.2009 7:57:41   
Anoniman
bravo cipiripi, ovo za infostud 95 % je istina... mada mene su zvali par puta, al ja u medjuvremenu našla posao i nisam nikad ni otišla....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
21.1.2011 9:27:10   
bebać
.....sum sumarum....preporučujem knjigu:

Kako pronaći posao(Vodič u traženju posla)

Knjiga ima nekih 95 strana i u njoj ima sve(od pripreme CV-a za apliciranje,do pisanje molbe,prvog intervjua...greške na intervju-u.kako se ponašati...konkurisanje na 'hladno'...pa do prvog radnog dana na poslu)

Knjiga je superuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
5.10.2012 22:11:58   
Anoniman
Ajmo, cure, pitanje: da li uz CV prilagati i fotografiju i da li ta fotografija mora da bude ozbiljna ili je dozvoljen blagi smešak?
Kao za maler (mada je to u stvari super, gledano s' druge strane) ja nemam ni jednu sliku na kojoj se baš ni malo ne smejem. Uvek imam makar blagi osmeh na licu, pa je tako i na slikama, i sad, eto, nemam koju da udenem u CV.
Šta da radim?
Nemam vremena da se uslikavam...

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
5.10.2012 22:15:40   
Anoniman
Ja čak i u LK i u pasošu imam blagi osmeh. Takva mi je i u CV.

Ja kažem: da, dodati sliku!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
5.10.2012 22:38:32   
Ana RR
Da, treba da ima sliku i neki normalan osmeh uopšte ne smeta. Ne neki kez već blagi osmeh.

Pre dve, tri godine na poslu kada sam pravila selekciju biografija koje ću proslediti direktoru, htela sam da se šlogiram. Jedna je poslala cv sa fotografijom cele figure ALI u kupaćem kostimu (očito nije dobro shvatila opis posla user posted image ), bio je jedan u onoj triko majici, a najčešće stavljaju fotografije sa svadbe (sa sve cvetićem user posted image ).


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
5.10.2012 22:46:55   
Anoniman
Jaaooo, Anči, dobru si mi ideju dala, taj folder sa slikama sa svadbe još jedino nisam pregledala. Ume li neko da skine cvetiće u foto šopu? user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
5.10.2012 22:54:30   
Cuftas
Možeš da staviš sliku s blagim osmehom. U našoj zemlji se na svaki pristojan oglas javi po najmanje 500 kandidata, tako da sve što je pristojno ali ima ono nešto što će da privuče pažnju onih iz HR je poželjno. Ne svadba i kupaći, ali prijatan izgled da.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Intervju za posao - pitanja, razmena isku...
5.10.2012 22:55:42   
Ana RR
Umem ja ali ne znam da li bih našla toliko vremena user posted image zavisi koliko ima posla oko toga.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here