|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 12:26:11   
Anoniman
Ja sam sigurna da to "ako sad ne uraadiš ovo, posle nema ono" pali samo kod starije dece. Oni ne razmišljaju kao mi, kad pitaš dete koje je tek jelo šta bi želelo za sledeći obrok, reći će ti da neće više nikad d ajede jer nije gladno, ili da ne voli ništa od hrane koju predložiš. Ako pojede sad veliku čokoladu, pa mu zapretiš da sutra neće dobiti, on to ne kapira, jer mu se u tom trenutku čokolada i ne jede. Ako mu u tom trenutnu nije stalo došetnje, on ne reaguje na zabranu koja će doći kasnije, jer to nije njegova trenutna potreba. Ne kažem da nikome ne može da upali, nego iz mog iskustva to jednostavno ne ide tako.
Oduzimanje onoga što je u tom trenutku zabavno, ja se još uvek držim toga.
I možda sam ja luda, ali meni nije uopšte nepojmljivo počupati dete za zuluf, ne jako da ga jako boli, nego da se na trenutak trgne iz onoga što radi, i da može da sasluša. Meni je to ok, iako nisam imala potrebu za tim. Takođe, nikada ne bih udarila dete na ulici (kod kuće ponekad dobije šljap po guzi, ali retko), ne zbog toga što me zanima šta će drugi reći, jer me ne zanima ni malo, nego zato što smatram da je to za dete ponižavajuće, a to po meni nije svrha takve "kazne", svrha je da se dete prene iz toga što radi i da to više ne ponovi. Da, i mene bude sramota kad podivlja napolju, ali ja sam odrasla, a on je dete, i moja ličnost je već formirana, a detetova nije.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 251
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 12:26:42   
jovicaa
on bi iskulirao i nastavio da radi nesto drugo... ozb.. recimo on cak ni vodu ne trazi, cudan je jako. socijalan je, ali u tako nekim stvarima bas i nema komunikaciju, kao da ga nije previse briga za to sta mi mislimo, takav osecaj imam.
on je tek recimo od kad je krenuo u vrtic poceo da se ponekad grli sa nama i tek sad mu je stalo kada uradi nesto da se pohvali, da mu se tapse i sl. pre ga to uopste nije zanimalo, vec sam se brinula. ali sada je drugaciji, ide ka boljem ali je i bezobrazan.
slazem se sa tobom nedjo, kod aleksa ne bi stimalo uslovljavanje njegova percepcija je jednostavno drugacija, zato sto je jako mali, prvo mora da skonta sta je kazna da bi ona imala svrhu... ali majku mu valjda ce propricati vec jednom pa ce biti lakse..

< Poruku je uredio jovicaa -- 11.10.2012 12:29:02 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 12:37:38   
Modessty
Tash ja te razumem user posted image I ne mislim da si okrutna user posted image Danilu je do zimus bilo dovoljno da se povisi glas i kaže NE. E sad to više ne pali. Naročito od kad je krenuo u vrtić. aTako da moramo da smišljamo nove metode. user posted image

Jovice jako dobro razumeju sve i mnogo nam lako "zamažu" oči, naročito dok još ne pričaju. Ja to shvatila tek sad! user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 12:41:23   
Anoniman
Marko gađa TV loptom, opomenut milion puta! Pogledam ga popreko i kažem "Marko!?!?" a on će "Mamaaaaaaa voooolim te!" user posted image Ja lepo, nemoj, pokvariće se, nećeš moći da gledaš Super špijunke i Pažljivka, važi? - Da!
Izađem iz sobe, on gurne TV, iščupa antenu tako da kablovi vire iz TV-a, i gleda me i kaže "Nisam bacio loptu!" user posted image

Tako da... oprezno opominjite, budite precizne, jer, ja nisam rekla da ne sme da gura TV, već da ne sme da ga gađa loptom... Ne kapiraju? Mhm, važi!

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 254
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 12:42:30   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Nedja RR
I možda sam ja luda, ali meni nije uopšte nepojmljivo počupati dete za zuluf, ne jako da ga jako boli, nego da se na trenutak trgne iz onoga što radi, i da može da sasluša.


Mislim da je to najbitnije - da se trgne i da može da čuje šta mu se kaže. AKo pričam Danilu da nije lepo to što je uradio a on nastavlja da jadikuje i plače, znam da me ne čuje uopšte. Čekam da se smiri pa onda. I mnogo mi je žao kad izgubim živce pa u trenutku i ja podivljam. Trudim se da "spustim loptu" i da ne besnim i ja. A tvrdoglav je užasno! I ništa što smo porbali na silu nikad nije upalilo. samo priča, priča i priča i dogovor. A stvarno nemam uvek živaca za priču

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 12:48:04   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Tash

Marko gađa TV loptom, opomenut milion puta! Pogledam ga popreko i kažem "Marko!?!?" a on će "Mamaaaaaaa voooolim te!" user posted image Ja lepo, nemoj, pokvariće se, nećeš moći da gledaš Super špijunke i Pažljivka, važi? - Da!
Izađem iz sobe, on gurne TV, iščupa antenu tako da kablovi vire iz TV-a, i gleda me i kaže "Nisam bacio loptu!" user posted image

Tako da... oprezno opominjite, budite precizne, jer, ja nisam rekla da ne sme da gura TV, već da ne sme da ga gađa loptom... Ne kapiraju? Mhm, važi!



ha haha user posted image user posted image user posted image
igraju se mm i Danilo - nindže su naravno. Mm stisnuo Danila i ovaj mali kuka "mama kako da se izvučeeem" A tata mu kaže da ne treba da plače nego da proba sam da se spasi i dodaje "hoću da budeš zmaj, da grizeš ako treba" I naravno dete ga ugrize za nogu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 12:49:34   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Tash

Ali jovice, mislim da on tebe razume i zna šta znači da neće ići u šetnju. Ako ne zna, onda ćeš mu to ponoviti u vreme kada bi trebao ići u šetnju, pa će shvatiti. To što ne priča, ne znači da ne razume. (iskreno to mislim)

Jao Torbice, već sam mislila da sam mimo sveta. user posted image




user posted image user posted image user posted image
Ma nisi, nego gomila roditelja nece da prizna da je ipak ponekad potrebno biti ostriji nego inace. Pogotovo kad rade nesto sto ugrozava njih same ili druge. No, sama kazna kao takva, uopste metod kazna/nagrada je los. Mi se trudimo da radimo po principu Stvaralackkog vaspitanja Milice Novkovic, to mi je puno pomoglo. Preporucujem. Imate na You tube-u Agape emisiju sa njom, pa koga zanima nek pogleda. Zena je divna, mi smo se i upoznale, puno mi je pomogla!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 12:54:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Modessty


IZVORNA PORUKA: Tash

Marko gađa TV loptom, opomenut milion puta! Pogledam ga popreko i kažem "Marko!?!?" a on će "Mamaaaaaaa voooolim te!" user posted image Ja lepo, nemoj, pokvariće se, nećeš moći da gledaš Super špijunke i Pažljivka, važi? - Da!
Izađem iz sobe, on gurne TV, iščupa antenu tako da kablovi vire iz TV-a, i gleda me i kaže "Nisam bacio loptu!" user posted image

Tako da... oprezno opominjite, budite precizne, jer, ja nisam rekla da ne sme da gura TV, već da ne sme da ga gađa loptom... Ne kapiraju? Mhm, važi!



ha haha user posted image user posted image user posted image
igraju se mm i Danilo - nindže su naravno. Mm stisnuo Danila i ovaj mali kuka "mama kako da se izvučeeem" A tata mu kaže da ne treba da plače nego da proba sam da se spasi i dodaje "hoću da budeš zmaj, da grizeš ako treba" I naravno dete ga ugrize za nogu user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 258
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 12:56:56   
Modessty
Torbice baš ću da pogledam. Više nemam ideju kako da ga naučim nekim stvarima user posted image

Moj muž lepo kaže "Bolje da on plače sad, nego ja i ti sutra zbog njega" I sasvim se slažem.
Letos je imao tu fazu da hoće da istrči na ulicu ili da trči i neće da stane. Ma šljepnula sam ga po guzi na sred ulice par puta zbog toga! Prepala sam se jednom kad ga je srećom zaustavio jedan prolaznik. Nesmem ni da mislim šta bi bilo da nije!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 13:03:17   
Snelle
Shishice, ja se slažem sa Ninom. Ni mm ni ja nemamo isti sistem u vaspitanju deteta. On je mnooogo blaži. Ponekad se osećam kao zla mama user posted image Ali nkada, nikada se nije desilo da se on meni ili ja njemu mešam u to kako se ophodimo prema detetu. Jer se dešavalo da ja L nešto grdim, ona odmah ide kod tate i traži zaštitu od njega, a kažem nikada nije dobila podršku od onog drugog roditelja kad je prvi grdi. Šta bi tek bilo da jeste? Ako ti se ne sviđa kako je odreagovao, kaži mu to kad budete bili sami. I kapiram da nije mogao da se iskontroliše u prodavnici pa je zato tako odreagovao. Sigurno mu je prekipelo, dešava se.
I naravno, ne postoji univerzalana metoda vaspitanja i kažnjavanja kod sve dece. Svako dete ima neku svoju foru. Moja drugarica je dovoljno samo da pogleda svoje dete i ono se smiri. Kod mog deteta ne pale ni preteći pogledi, ni grdnja, ni šljap po guzi, niti slanje u drugu sobu da se smiri. Mislim da je kod nas ignorisanje jedini način.

< Poruku je uredio Snelle -- 11.10.2012 13:09:54 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 13:06:05   
Shishica
Hvala Torbice na informaciji.. evo gledam, slusam..

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 14:26:36   
Shishica
Snelle, jeste upravu, opet kazem. Delim to misljenje, to uvek tako i radim, uvek mu posle kazem, zato sam sada i poludela u prodavnici jer nije postovao moju molbu, jedinu bas veliku molbu. Nije bilo uredu.

A ne mogu da se ne mesam u vaspitanje koje podrazumeva odvratnu dreku i viku i batine. To je odvratno, zivci mi titraju i necu to da prihvatim niti mislim da bi iko trebao.
On je cesto gledao vrlo gadne svadje svojih roditelja, kod njega se u kuci tuklo i dralo. Koliko god mislio da sve to nije bilo uredu, da je tuzan zbog toga, ipak je sve uticalo na njega. Zelim da mu pokazem da moze drugacije.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 14:39:10   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Shishica
On je cesto gledao vrlo gadne svadje svojih roditelja, kod njega se u kuci tuklo i dralo. Koliko god mislio da sve to nije bilo uredu, da je tuzan zbog toga, ipak je sve uticalo na njega. Zelim da mu pokazem da moze drugacije.


Za svaku pohvalu, ali odmah moram da te demantujem... Moj otac je ubijao Boga u nama i mami, krov se rušio kad on viče, bojala sam ga se više od smrti, a opet danas ja imam sasvim drugačije metode. I kod mene bude i povišen glas i šljap po dupetu,ali situaciju uvek tri puta procenim pre nego se latim toga. I recimo mnogo sam taktičnija i trezvenija u tim kaznama nego mm koji u životu nije video svoje roditelje da se svađaju. Dakle, to nije pravilo.
I još jedna velika razlika među našim metodama je što sam ja 100% dosledna, dok on i nije baš. Ali o tome raspravljamo kad Mihajlo zaspi user posted image

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 263
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 20:34:44   
Anoniman
Samo da se upišem u klub čupkača za zulufe. Ne ponosim se time, ali kada se dešavalo da se u naletu histerije baci na mokar šljunak na sred igrališta jer joj ne dozvoljavam da se klacka (sve je mokro) - dobijala je čupkić za zulufe i odmah ustajala, pružala ruku, ok, nastavljala da plače ali je bar civilizovano išla pored mene držeći me za ruku.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 264
   RE: Kako kazniti dete?
11.10.2012 22:18:16   
boba 11

IZVORNA PORUKA: Trt Milojka

klub čupkača za zulufe.

user posted image ja moram da osnujem klub zivcanih mamauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Kako kazniti dete?
12.10.2012 9:37:59   
Lu
IZVORNA PORUKA: Shishica


A ne mogu da se ne mesam u vaspitanje koje podrazumeva odvratnu dreku i viku i batine. To je odvratno, zivci mi titraju i necu to da prihvatim niti mislim da bi iko trebao.

I ne treba Shishice da prihvataš to kao vaspitanje, jer to je iživljavanje na djetetuuser posted image
Svi mi ponekad viknemo na dijete jer smo iznervirani, umorni, ljuti...ali bar meni uvijek poslije bude žao jer sam tako samo izbacila svoj bijes a druga stvar to nema nikakvog pozitivnog efekta na dijete.


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Kako kazniti dete?
12.10.2012 9:40:25   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: Shishica


A ne mogu da se ne mesam u vaspitanje koje podrazumeva odvratnu dreku i viku i batine. To je odvratno, zivci mi titraju i necu to da prihvatim niti mislim da bi iko trebao.

I ne treba Shishice da prihvataš to kao vaspitanje, jer to je iživljavanje na djetetuuser posted image
Svi mi ponekad viknemo na dijete jer smo iznervirani, umorni, ljuti...ali bar meni uvijek poslije bude žao jer sam tako samo izbacila svoj bijes a druga stvar to nema nikakvog pozitivnog efekta na dijete.



slažem se user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Kako kazniti dete?
12.10.2012 9:52:39   
Shishica
Ja tako nisam odrasla i ne zelim ni za svoju decu to. Daleko je on od zlostavljanja, ima mnogo vise savesti od svoje porodice. Bude takav grub recimo jednom ili dva puta u nedelji sto je meni opet previse.. ostalim danima je takticniji. Jednostavno tako povisen ton (i ja ga povisim nekad, ali u normali, a njega cuju sigurno do prizemlja).. Valjda je taj njegov deda, vojno lice, ostavio suvise uticaja na njegovog oca pa i na njega... uzas.

Meni su sve metode koje zabole dete gadne. Makar taj bol bio i mali. Ja sam najvise bola dozivljavala kada bi se moj tata na mene naljutio. To je meni bila najveca kazna.

Do sada sam uspela da ga navedem na to da razmislja u dobrom pravcu i da smanji to bezvezno vaspitanje, ali ne moze odjednom da se izbrise nesto sto je naucio tokom svog detinjstva.. sve ukupno kako je ziveo meni je nezamislivo, hladno (iako se ljubakaju po tri puta kada se vide user posted image on i zenske clanice porodice), sebicno..

Slusala sam juce onu zenu sto je Torbica preporucila.. nisam bas cula nista konkretno. Kako i sta i kad? Trebala je konkretno da objasni neke stvari na primeru. Ovako poucno je sve sto je rekla, ali ovo fali..

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Kako kazniti dete?
12.10.2012 9:55:41   
Olga75
cekaj ,Shishice
ti sad vaspitavas muza da bi vaspitavao dete user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Kako kazniti dete?
12.10.2012 10:30:52   
Shishica
user posted image Ne vaspitavam, pokusavam da mu pokazem kako to treba da bude u porodici.. toplo i lepo, strogo kad treba, ali nikako strasljivo i slicno.. pokusavam da mu napravim lep dom gde ce i on i deca da uzivaju..

Nikad me ne shvatite kako treba.. user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Kako kazniti dete?
12.10.2012 10:33:19   
Olga75
pa to je vaspitavanje Shishice user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Kako kazniti dete?
12.10.2012 10:38:04   
Sonreir
Slazem se Shishicom, strogo kad treba ali ne volim to zatrasivanje i urlanje bez razloga, dranje ne znaci da ce te dete pre poslusati user posted image Ja i dalje pokusavam da objasnim zasto neke stvari ne treba raditi, pa kada ih shvati valjda ih nece raditi user posted image Naravno da i ja nekada viknem i da se naljutim i da mi je dosta svega, valjda je to normalno i ljudski, ali je isto tako ljudski i prirodno da deca grese i da rade stvari koje ne treba raditi user posted image Ipak, Shishice, to sto ti radis je jako teskooo... Roditelji se moraju slagati po pitanju vaspitanja dece (ili makar da jedan cuti dok drugi vaspitava tj. da se muz ne mesa ako ne zna kako treba) user posted image

< Poruku je uredio Sonreir -- 12.10.2012 10:40:42 >

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Kako kazniti dete?
12.10.2012 10:46:15   
Olga75
pa jeste ja kad vicem to je normalno a kad matori vice ja se ljutim user posted image
vaspitanje je ozbiljna stvar , mi smo se jos pre deset godina dogovarali da se necemo mestai jedno drugom u metode , on postuje , ja se trudim
ali ovo je tema kako kazniti dete
ja je kaznjavam : ignorisanjem , tajm - autom , sljepanjem po straznjici
matori joj drzi bukvice
i koliko sve to ima uspeha videcemo za jedno dvadeset godina user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sonreir)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Kako kazniti dete?
12.10.2012 10:51:54   
Sonreir
Ako ne moze drugacihe, onda je i to bolje resenje - on postuje, ja se trudim - nego stalno mesanje i drugacije vaspitanje. Sada da se vratim na temu, i ja kaznjavam tako sto nekad viknem, udarim po dupetu (jako slabo ali i to mi je dosta jer nije navikao da ga bilo ko pucne po dupetu), ali najvise pali kada ga ignorisem tj. kada se naljutim pa necu nista sa njim ni da se igram, ni da mu pustim crtani i tome slicno, zavisno od situacije. U pravu si , Olga, videce se tek za 15-20 god. a do tada radimo najbolje sto umemo user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Kako kazniti dete?
12.10.2012 10:52:54   
Shishica
Vazno da se svi trudimo user posted image
Ako Olga tako to zoves onda neka bude vaspitavanje user posted image Ja bih ipak rekla.. navikavanje na nesto lepse..

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Mamina mama je više vezana za unuke od tat...
Mamina mama obično ima jaču vezu sa svojim unucima, naučnici veruju zato što je ona rodila ćerku koja je rodila to unuče...
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here