|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.3.2013 15:37:40   
mica0
Zene, meni nije jasno kad pogledam koliko su vam bebe dobile na kilazi zavidim vam, I moja siki samo a na rodjenju je imala 3600, na otpustu 3340 a sa 2 meseca i 24 dana imala je 5300.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.3.2013 15:59:07   
Sanja90
mico beba ti odlicno napreduje.Nisu sve bebe iste pa je malo nezahvalno uporedjivati sopstveno dete sa drugim bebama.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.3.2013 16:00:34   
adulence
Hej jovice ali maksim je imao bronhitis...

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.3.2013 16:46:29   
Zemunka85
Mi smi sa tacno tri meseca u dan, imali 6150/61. A cimerkin "mali" rodjen u dan kada i mi, pre mesec i po tj sa 5, 9250/62 o O. Meni rece DR da ona izgleda kao beba od 9 meseci. A nutricionista je gledao po tabeli i za njenu visinu gornja granica je 8700 tj tacno koliko ima, te da bih mogla da je uobrocim XD.

A DR je racunala, ako u 6. treba da udvostrúci a sada ima 7m, to je oko 3300 sa rodjenja + 3300 + recimo 400, da zaokruzi na 7KG. I kaze "To je SAMO kilo i 700 preko :-) ".

A niko nije rekao BAS debela :-) .
I nisam im poverovala :-) , samo me je iznervirala. Jos nas i kod fizijatra poslala a dete nikad okretnije..

Inace, slazem se da je lako da beba ima preko, kada sisa na zahtev tj kada i koliko hoce tj kao moje prase nekad se naliva samo da bi zaspala :-) .

Ma nek su zivi i zdravi! :-)

PS a stvaaaaaaaaaaaaarno nije deMvela :-) . Sta vise, jesu je zvali da manekenise :-) . Pa ne bi oko sokolovo fotografa pogresilo :-)

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.3.2013 16:52:40   
Sanja90
Beba ne moze biti debela,ona to koristi da raste. Moje su isto bile buckaste (nasledile od mame i tateuser posted image )a sad nikad mrsavije a sve jedu

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.3.2013 16:53:49   
dunja RR
Zemunka, mooooolim te, pošalji mi podatke za nagradu, moram poslati sponzoru user posted image

Imaš nekoliko pp, pa mi pusti pp sa podacima.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.3.2013 17:10:22   
minnica

IZVORNA PORUKA: mica0

Zene, meni nije jasno kad pogledam koliko su vam bebe dobile na kilazi zavidim vam, I moja siki samo a na rodjenju je imala 3600, na otpustu 3340 a sa 2 meseca i 24 dana imala je 5300.


Nemoj se nervirati bespotrebno. Moja Mina je dobijala relativno malo mesečno u prvoj godini (+/-500g). Rodila se sa 3480g, a sa godinu dana je imala 9530g. Dešavalo se da i sa 8, 9 meseci po ceo dan ne jede čvrstu hranu, samo sisa (zbog zuba). Onda je krenula u vrtić i počela bolje da jede i evo sad ima više od 14 kg. Različite bebe imaju različit tempo dobijanja na težini. Ja nisam brinula jer je uvek bila vesela i (pre)aktivna. user posted image

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.3.2013 17:41:11   
marince1

IZVORNA PORUKA: MarijaBg

Helena, rodjena 4250, 58 cm. na otpustu 4180.
Sa mesec dana 5550, 59 cm -uvek imaju manje cm u Dz, uopse im ne isprave lepo noge user posted image


Ja sam pitala dr na prvoj kontroli kako to da ima manje cm nego na rodjenju,a on je reko ''skupila se od pranja'' user posted image
I odna mi objasnio da u porodilistu mere ;;snajdderskim santimetrom'',a oni drveenim metrom user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
21.3.2013 18:54:09   
jovicaa
mico meni to deluje kao ok napredovanje.
koliko mi se cini i ti si bas vitka, tako da je to to, verovatno je i tvoj muz.
to jaaako zaviisi od bebe, aleksandar je vise napredovao nego maksim, mislim da je sva tri prva meseca dobijao i vise od 1 kg, dok je maksim drugi i treci mesec manje napredovao, maksim je veci od aleksandra, duzi, ali opet ima manju tezinu... znaci uopste nema pravila.
ja mislim da je bilo da beba napreduje 500 grama ili 1 kg, bitno da ona puni pelenu, da je zadovoljna i da sisa.

< Poruku je uredio jovicaa -- 21.3.2013 18:55:15 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
23.3.2013 15:19:55   
mam@
mislim da nije malo,sve zavisi do deteta,moj beban je bas napredan,mene je plasilo da ne bude debeljucauser posted image sad ima 4 meseca a ima 7,400g,i 66cmuser posted image

(odgovor članu salle)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
23.3.2013 17:31:10   
Zemunka85
Moj cimer je ipak rekorder - 9250/62 :D

(odgovor članu mam@)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
23.3.2013 17:56:05   
Sanchy
Kada beba ima vise grama,kilograma nego sto bi trebalo za taj uzrast postoji opasnost po zglobove,kicmu i stopala kada dete krene da hoda,to nije pravilo ali realno moze da se desi ,zato te je poslala kod fizijatra ,i nemoj joj to uzeti za zlo mislim da je tvoja dr jedna od retko dobrih ,obicno uopste ne reaguju kada beba vise napreduje sto moze da bude propust...inace gledala sam slikice bas lepo izgleda user posted image ,ne brini..

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
23.3.2013 19:10:54   
Zemunka85
Sanchy, cini mi se da je post za mene.

Ako jeste, hvala na komplimentu i konstataciji.

Ovako, njen komentar je zvucao "Jeste bili na kontroli kod fizijatra?" (bila je zakazana za 26.11.) Ja "Iskreno nisam..." ona "Iskreno cu vas ubiti. Nisam ja vas bzv tamo slala. Vi znate da je vase dete u pocetku pokazivalo blagi zaostatak, da je imalo hiperbilirubimiju tri meseca. Takva deca se prate" ja "Da li postoji nesto konkretno zbog cega nas opet saljete?" ona "Ne. U stvari ... ona bi trebala cvrsce da sedi u svom uzrastu, mislim ... sve je to kod beba od-do, ali fizijatar je tad napisao da je potrebna kontrol ....".
E sad - u pravu je. Ja znam da sam trebala otici, ali taj dan je, secam se, bilo bukvalno vanredno stanje zbog hladnoce i snega, ja sama kod kuce sa detetom od 3meseca ... i ne odem". Imali smo jos 100 pregleda posle toga kod pedijatra, nista nije pitala. U sustini, mi smo tada bili poslati jer iz pozicije kada je na ledjima, kada je uhvati za prstice da se digne, glavica je ostajala. Fizijatar nije imao nikakve zamerke, sem poziciono nosenje ono. Tako da tu kontrolu nisam tooooliko ozbiljno shvatila. A sad u utorak, cera toooliko nije htela da saradjuje, da se bukvalno vukla unazad, a kamoli da sedi i zena pogresno zakljuci. Ona u sustini sedi sama. Ne dugo i ne cvrsto, ali ne i nikako, kao kod pedijatra :-) . Tako da kilazu nije ni pominjala u tom kontekstu. I ok, otici cu, ali lekari ko lekari, ima da nadju opet neku zamerku, pa ... i ovaj put da se ja pitam, ne bih isla, pa i na svoju odgovornost, ali trezice mi izvestaj. Zakazala sam za 16.5.

Inace moja beba je udvostrucila kilazu, negde posle 4. meseca i nije bilo nikakvih zamerki tad :-) .

Ne znam sta se zena okomila na nas poslednji put :-) .
Salim se :-) . Jako mi se svidja nasa DR i i ja takodje mislim da je odgovorna i posvecena.


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
25.3.2013 17:12:05   
2002m
mi smo sad stigli od pedijatra,Iva ima 5700gr i 63cm on kaze da je ona super i da je cvrsta beba a ja i dalje ludim posto ona brljavi sa jelom,po pola sata se ubedjujemo da prihvati flasicu,nekad od muke pocnem da user posted image
sa dva meseca je imala 5000gr,znaci da je za mesec ipo stavila samo 700gruser posted image po meni ona malo jedeuser posted image i slabo napreduje

(odgovor članu salle)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
25.3.2013 17:23:33   
jovana13
zemunka nemoj da te plase kojekakvim pricama da je dete debelo. ne znate vi sta to znaci meni je janja sa 6m imala 9700 76cm a rodjena sa 3850-51 pa mi nista nisu rekli ni za fizijatra. a bila je stvarno buuucka. sa 13m normalno prohodala evo sad 3g ima preko 18kg i preko 100cm. svako dete je prica za sebe. I Ognjen mi je malo bucko ali ne kao ona tako da dont worry be happy user posted image

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
25.3.2013 22:07:16   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: 2002m

mi smo sad stigli od pedijatra,Iva ima 5700gr i 63cm on kaze da je ona super i da je cvrsta beba a ja i dalje ludim posto ona brljavi sa jelom,po pola sata se ubedjujemo da prihvati flasicu,nekad od muke pocnem da user posted image
sa dva meseca je imala 5000gr,znaci da je za mesec ipo stavila samo 700gruser posted image po meni ona malo jedeuser posted image i slabo napreduje


zasto pravis sebi problem tamo gde ga nema? opusti se i uzivaj ako ti je lekar rekao da je ok... bez brige. znas i sama da su pedijatri skepticni, da je bilo sta odmah bi ti rekli.
zar ti ne dojis?
ima raznih faza kada bebe brljave, maksim bas ima te faze s vremena na vreme, jedva da jede. i ja se istraumiram i onda kada prodje skontam da se tripujem. samo opustenooouser posted image
koliko ona sada ima?

< Poruku je uredio jovicaa -- 25.3.2013 22:08:03 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
26.3.2013 15:25:23   
2002m
dojila sam dva dana i ponovo je vratila na dohranu posto je pocela da kaki bistro i da cufli rukice pa sam se uplasila da je gladna.I dalje jedva prihvati dohranu a sisu obozava,samo bi sisala. Ima tri ipo meseca,izasli smo iz bolnice sa 3050gr a sad ima 5700gr.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
26.3.2013 15:37:28   
Sanja90
Odlicna joj je kilaza,samo je sto vise doji i nemas brige.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
26.3.2013 18:08:39   
sneza24
2002m slažem se Sanjom. Kilaža je sasvim ok a akn neće dohranu znači da joj je dovoljno tvog mleka.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
26.3.2013 18:12:39   
jovicaa
da pa to je odlicna kilaza! sta bi ti... pa bila bilo bi joj puno da vise napreduje. samo je doji, steta je da joj dajes dohranu, posto ocigledno imas mleka, stvarno steta.
i maksim kaki retku zutu kaku

< Poruku je uredio jovicaa -- 26.3.2013 18:13:19 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
27.3.2013 0:18:51   
babyblue

IZVORNA PORUKA: 2002m

mi smo sad stigli od pedijatra,Iva ima 5700gr i 63cm on kaze da je ona super i da je cvrsta beba a ja i dalje ludim posto ona brljavi sa jelom,po pola sata se ubedjujemo da prihvati flasicu,nekad od muke pocnem da user posted image
sa dva meseca je imala 5000gr,znaci da je za mesec ipo stavila samo 700gruser posted image po meni ona malo jedeuser posted image i slabo napreduje



Doj je ti koliko god puta da trazi, mozda je to samo trenutna faza. Ja bih pricekala sa dohranom i flasicama ili ako mislis da je gladna izmazaj se pa kad je podojis, a ti probaj da joj umesto dohrane das tvoje mleko na flasicu da vidis da li ce hteti, ja sam konkretno tako radila neko vreme. Joj kad bi znala koliko je lepo cuti da beba stalno trazi da doji. Izvinjavam se ako je to mozda nekome vec "dojadilo" user posted image mislim ako je u fazi da odvikava bebu od sisanja, ja stvarno mislim da je nesto najlepse kada beba pije majcino mleko.

_____________________________

"Znamo šta jesmo ali ne znamo šta možemo biti"

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
27.3.2013 12:07:15   
tijatija
Juce smo bili na kontroli
3 meseca i 16 dana
7100 i 62 dug
moramo na djetu , poludela sam kako ga drzim gladnog user posted image

(odgovor članu babyblue)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
27.3.2013 12:37:33   
adulence
tija sto bre na dijetu...

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
27.3.2013 12:39:38   
tijatija
e neznam kg su u pianju i nebi valjalo tako da nastavi, on meni na oko neizgleda debelo ali... da mu proredim obroke, danas pocinjem i sa cvrstom hranom ja neznam kako drugacije user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Napredovanje vase bebe po mesecima II deo
27.3.2013 13:14:02   
2002m
hvala vam punouser posted image stvarno dramim bez potrebe,juce je popila svega tri puta dohranu,danas jednom i svaki put bljucka....znaci da je pretrpavam i da je sita od dojenja.
posle sisanja nemam viska mleka a par puta joj nisam dala na sisu nego svoje mleko na flasicu i to stocu iz cuga a dohranu nece,vidim da tacno oseti koje je moje mlekouser posted image nema sanse da je zeznem.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here