|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mesečni ciklus žene
9.4.2013 18:20:39   
cockic
a ciklusi tacni u dan,ja dobijam na 28 dana.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Mesečni ciklus žene
9.4.2013 20:16:02   
caca81

IZVORNA PORUKA: Mariya

Evo i ja cu da pitam vec postavljeno pitanje,mozda sad neko odgovori. Da li kao prvi dan ciklusa racunate dan kada krene redovno krvarenje ili i prethodne dane kada se javlja braonkast sekret?

Kada se pojavi braonkast sekret..

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Mesečni ciklus žene
9.4.2013 22:57:01   
cockic
tek kad krene krvarenje,braon se ne racuna u pocetak ciklusa.danas mi je tako objasnio gin.znaci meni je proski ciklus krenuo jedan dan braon,i sutradan krenulo i tek od tad racuna se pocetak ciklusa.

ovo su mi rekli gin i koji me je poradjao i gin iz dz.

meni je gin objasnio da kad ide to braon par dana pa pocne ciklus,ciklusi su bez ovulacije.

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Mesečni ciklus žene
9.4.2013 23:35:17   
Moiraina

IZVORNA PORUKA: cockic
meni je gin objasnio da kad ide to braon par dana pa pocne ciklus,ciklusi su bez ovulacije.


Meni je uvek ovako bilo, pa i u onim ciklusima kada sam zatrudnela.
Inače, i ja računam od dana kada krene krvarenje.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Mesečni ciklus žene
15.5.2013 14:09:05   
GagaT
Devojke koliko vama traje ciklus i kada vam bude ovulacija? Koliko vam traje luteralna faza?
Pozz

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Mesečni ciklus žene
15.5.2013 15:16:30   
madre
ja sam poslednju menstruaciju imala 16. marta i vec par dana me drma PMS i nikako da kreneuser posted image a kada je bila i da li je bila ovulacija to se ne zna!

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu GagaT)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Mesečni ciklus žene
16.5.2013 9:16:22   
GagaT
Pa ja sve hocu da vidim kako je kod drugih zenskaca da mogu sebe da pronadjem u nekoj prici. Meni je poslednji ciklus bio 31 dan a pre njega 34 dana. SAd radim LH tracice pa cu valjda nekako da se pohvatam. user posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Mesečni ciklus žene
22.5.2013 13:29:10   
Llea
Pomoc , ako neka zna, ne uspjevam da odredim ovulaciju evo uzimam vec drugu kutiju cikloproginove kao terapiju zbog hormona (imam 37 godina)
Zanima me kada nastupa ovulacija dok se uzima cikloproginova i kako se racuna user posted image user posted image

(odgovor članu GagaT)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Mesečni ciklus žene
22.5.2013 13:37:13   
Modessty
Bilo bi bolje da se javiš curama u Čekamo dve crtice, ovde može da im promakne tvoje pitanje

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Llea)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Mesečni ciklus žene
14.6.2013 14:35:32   
igorino
Kod mene ne postoje plodni i neplodni dani .. Oba puta ako je po tome zatrudnela sam u neplodnim.Verujem u to koliko i u kineski kalendaruser posted image

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Mesečni ciklus žene
22.6.2013 10:23:28   
Maslacak15
Naravno da postoje nego si ih pogresno odredilauser posted image Ne racunaju se naravno po kalendaru nego po tome kad je ovulacija a to nije uvek lako ispratiti i odrediti. Ali plodno je maksimum pet dana pred ovulaciju u jednom ciklusu i dan same ovulacije. Tako je kod svake zene pa i kod tebe a mozes i dalje da ne verujesuser posted image ... to je tvoje demokratsko pravouser posted image . Pozdravljam te.

(odgovor članu igorino)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Mesečni ciklus žene
28.6.2013 12:01:28   
nata11
Komplikovane ove ovulacije user posted image
Evo mozda nekome bude od koristi link

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Mesečni ciklus žene
28.6.2013 12:08:50   
sandrina 85

IZVORNA PORUKA: nata11

Komplikovane ove ovulacije user posted image
Evo mozda nekome bude od koristi link

user posted image user posted image user posted image odlican video..
Mozda nekom bude od koristi i moje iskustvo sa redovnim menstruacijama i anovulatornim ciklusima, ustanovljeno dva puta na folikulometriji. Znaci i kad sam imala O i kada nisam, M je bila tacna u dan, tj. od 28-30 d.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Mesečni ciklus žene
3.9.2013 8:17:54   
pipi_coco
Molim da mi neko od vas iskusnih cura odgovori.

Kako sam ja skontala moguće je imati savršeno tačne cikluse, a da izostaje ovulacija je li tako?

Kod mene je uvijek (u zadnjih 10 godina) ciklus na 28 dana i nikad nemam nikakva međukrvarenja, braon iscjedak mi traje možda sat ili 2 sata prije nego što pravo krene.
Mislim znam da može postojati hiljadu drugih razloga zašto ne uspjevam ostati trudna i pored redovnih ciklusa, ali eto samo me zanima jesam li dobro skontala ovu temu user posted image

(odgovor članu sandrina 85)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Mesečni ciklus žene
3.9.2013 8:26:19   
pipi_coco
p.s.
Možda je bolje pitanje koji može biti razlog izostanka O kod redovnih ciklusa? Hormoni?

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Mesečni ciklus žene
5.9.2013 16:03:34   
Maja1309
koliko već radite na bebi? Koliko imate ciljanje odnose?

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Mesečni ciklus žene
5.9.2013 18:44:55   
Maraj
ja ne znam sta se desava sa mnom, ali ciklus mi se smanjio
ranije mi je trajao od 28 do 30 dana, u poslednjih par meseci skratio se na 24-25 dana, cak mi ni krvarenje vise nije obilno, cak sta vise...

< Poruku je uredio Maraj -- 5.9.2013 18:45:15 >

(odgovor članu Maja1309)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Mesečni ciklus žene
5.9.2013 20:16:30   
pipi_coco
Već godinu dana.
Samo sam se zapitala da li mi možda izostaje O i pored preciznih ciklusa user posted image


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Mesečni ciklus žene
6.9.2013 0:35:27   
madre
IZVORNA PORUKA: Maraj

ja ne znam sta se desava sa mnom, ali ciklus mi se smanjio
ranije mi je trajao od 28 do 30 dana, u poslednjih par meseci skratio se na 24-25 dana, cak mi ni krvarenje vise nije obilno, cak sta vise...

maraj, na isto to mi se pozalila jedna poznanica pre par dana. ne znam sta moze biti uzrok, mozda hormoniuser posted image

< Poruku je uredio madre -- 6.9.2013 0:36:03 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Mesečni ciklus žene
6.9.2013 8:09:45   
malik

IZVORNA PORUKA: Maraj

ja ne znam sta se desava sa mnom, ali ciklus mi se smanjio
ranije mi je trajao od 28 do 30 dana, u poslednjih par meseci skratio se na 24-25 dana, cak mi ni krvarenje vise nije obilno, cak sta vise...


Maraj, koliko imas godina?

_____________________________

"Mama pava. ............... Kako to?"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Mesečni ciklus žene
8.9.2013 16:46:57   
Maraj
30 jos par meseci user posted image

(odgovor članu malik)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Mesečni ciklus žene
8.9.2013 16:53:13   
Olga75
i moj se skratio sa 28 na 23 - 24 user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Mesečni ciklus žene
8.9.2013 17:26:28   
isidora88
meni se ciklus ustalio napokon, sad dobijam na 28-30 dana, pre sam dobijala na 35 dana.
jedino mi nije jasno zasto mi je sada obilnija menstr.? pre mi je trajala 3,4 dana, a sada 7 dana,uzasuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Mesečni ciklus žene
12.9.2013 12:36:41   
malik
I meni se ciklus skratio. U poslednje 2 godine je pao sa 28 na 25-26. Bude cak i 23 dana. Mislim da su kod mene u pitanju godine (39 komada - uf, kad pre).
Da li si pitala ginekologa za misljenje sta je kod tebe razlog ovoj pojavi?

IZVORNA PORUKA: Maraj

ja ne znam sta se desava sa mnom, ali ciklus mi se smanjio
ranije mi je trajao od 28 do 30 dana, u poslednjih par meseci skratio se na 24-25 dana, cak mi ni krvarenje vise nije obilno, cak sta vise...

IZVORNA PORUKA: malik
Maraj, koliko imas godina?


IZVORNA PORUKA: Maraj

30 jos par meseci user posted image


_____________________________

"Mama pava. ............... Kako to?"

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Mesečni ciklus žene
15.9.2013 17:28:55   
VKaja
prvi dan ciklusa se definitivno racuna od pocetka krvarenja, a ne braon iscedka.. e sad, taj brao iscedak se javlja u 3 slucaja, kao ostatak prethodnog krvarenja, u slucaju neke infekcije ili nizak nivo progesterona.. mozda bi najbolje bilo da proverite progesteron, koji je jako bitan kod zaceca, jer ako je prenizak ne moze da dodje do oplodnje!!! ili dolazi do ranih spontanih..

(odgovor članu malik)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Retke bolesti deca češće nasleđuju od oca
Greške u očevoj DNK mogu biti uzročnici retkih bolesti kod dece, jer se upravo od očeva nasleđuje četiri puta više novih...
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here