|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nocno mokrenje
30.1.2014 8:05:34   
Anck Su Nmaun
Ja moju H i dalje budim noci oko pola 2 vec 4 meseca user posted image i dalje bi piskila da je ne probudim. user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Nocno mokrenje
30.1.2014 8:19:37   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Didy

Sofija mi se upiškila 3 puta za 10 dana, a pre toga nije tri meseca nijednom.user posted image Ne znam da li se malo nahladila, jer joj se dešava i preko dana da se upiški nekad, a to se nije desilo unazad 5 meseci. Neki dan sam baš bila ljuta, pa sam joj rekla kad se upiškila u sred igre da ću joj obući pelene. Kakva je to tuga bila! Neću peleneeeee! user posted image



I mi imamo problem. U julu smo skinuli i dnevnu i nocnu pelenu zajedno za 7 dana, sve je islo super do decembra, tada mi se za 7 dana svaku noc upiskila , i vaspitacica rece da joj vratim nocnu pelenu, i sada imamo problem kako opet da skinemo nocnu pelenu, evo nocas joj nisam stavljala, uspela je da upiski i moj krevet i njen krevetac, poludecu! Ako imate neki savet dajte!

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Nocno mokrenje
30.1.2014 8:26:47   
Anck Su Nmaun
Unina mama , Tari sam nocnu skinula sa 3 god. posle je budila mesec dana i sad se nikad ne desi da piski u krevet.
Sa H sam mislila ajde da ne cekam toliko vec odmah u sept. skinuli obe (i nocnu i dnevnu) ali eto sad noccu piski ako je ne probudim... Znaci mogla sam je ostaviti jos u nocnoj peleni...ali nisam htela, ne moram da kupujem pelene ali zato moram da se budim u po noci da vidm da piski.


Neznam probajte ponovo kako ste i prosli put.. neznam da li si je budila nocu?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Nocno mokrenje
30.1.2014 8:27:51   
Trcosava
Za redovno upiškavanje ne znam šta da vam kažem. Za noćno su pisale nekad mame različite ideje - jedne kažu ne davati tečnosti pred spavanje, druge pak da se da tečnosti.

Gledam sve devojčice su vam skoro u dan isto stare user posted image - možda jednostavno faza? Mislim ova moja je skinula tek sa 3 godine. Ok, malo manje od tri ali njoj je noćna jako dugo bila suva. Mislim da to sve zavisi od deteta do detata. Možda su se i prehladile malo

Ništa vam nisam pomogla jel?user posted image user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Nocno mokrenje
30.1.2014 8:40:18   
Anoniman
Hvala vam na savetima mame.
Uni je nocna pelena od 6 meseci potpuno suva bila do sada, cak je nisam ni budila nocu, kada smo je skidale, ali sada pije bas puno vode pred spavanje, i popije oko 300 ml mleka, ali tako je uvek bilo, izgleda da cu morati da joj tu kolicinu polako smanjujem. I da je budim nocu, evo nocas se upsikila oko pola 2, i pola 4, najgore od svega je sto njoj to mokro ne smeta, vec nastavi da spava, i tako se prehladi, a ja kada nije sa mnom u krevetu ne osetim odmahuser posted image

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Nocno mokrenje
30.1.2014 8:42:50   
Trcosava
UM ja Ani ništa nisam smanjivala. Mslim da su ipak još male da bi mogle da zadrže, da je i dalje to ipak refleksno. Opet to je samo moje mišljenje. Ana je pelenu skinula za jedan dan bukvalno. Noćnu sam joj stavljala nedelju dana i to je to.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Nocno mokrenje
30.1.2014 8:46:19   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Didy

Sofija mi se upiškila 3 puta za 10 dana, a pre toga nije tri meseca nijednom.user posted image Ne znam da li se malo nahladila, jer joj se dešava i preko dana da se upiški nekad, a to se nije desilo unazad 5 meseci. Neki dan sam baš bila ljuta, pa sam joj rekla kad se upiškila u sred igre da ću joj obući pelene. Kakva je to tuga bila! Neću peleneeeee! user posted image


Ovo se Marku desilo. Skoro mesec dana je spavao bey pelene bey problema, i onda odjednom se upiškio par noći za redom. Razlika je bila da je on molio za pelenu. I stavljam mu je. Više ne piški noću. I ne mogu da mu objasnim da mu ne treba pelena. Kada se ubedimo da mu neću staviti, ne može da zaspe. Valjda je opterećen što postoji mogućnost da se upiški, a nisam ga grdila kada se to desilo. Elem i dalje nosi noćnu pelenu, nosi je nedeljama dok se ne raspadne i onda promenim. user posted image

Luka je noćnu pelenu nosio do skoro 4te godine. Nije pohvalno, znam, i nisam ja bila lenja da menjam čaršave, ne radi se o tome, nego je on piškio bez reda. Nije bilo da se budim u pola 2 i pola 4 i vodim ga na piškenje. Ne, ja ustanem u pola 2, odvedem ga u wc, on mukica sedi, gura, i viče Ali mama nema!, vratim ga u krevet i on se u 2 upiški. I ni to ne bi bio problem, da se budio kad se upiški, ali ne, on je spavao opušteno upišan, a meni sat ponovo navijen tek za pola 4, dakle, spava mokar od 2 do pola 4. I šta sam onda napravila!? Bio je hronično slinav.

Ako vas teši, to je prestale negde posle 4te godine, od tada se možda jednom upiškio u krevet i to negde na samom početku spavanja bez pelene.

Prosto, sve ima svoje vreme. Jednostavno, kada spavaju nisu svesni. Na skidanje dnevne pelene može da se utiče podsećanjem i sl. Na skidanje noćne pelene ne može. Mislim da mora da se čeka pravi trenutak.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Nocno mokrenje
30.1.2014 8:46:51   
Anoniman
cekm onda ponedeljak da mm ode na posao, i opet se vracamo skidanju nocne, budicu je na svakih 2 sata, valjda ce upaliti.user posted image

(odgovor članu Trcosava)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Nocno mokrenje
30.1.2014 8:59:43   
Anck Su Nmaun
Slazem se sa Tash, bas o tome sam i pisala gore. T je do 3 god i stala, sa H sam htela ranije da prekinemo ali eto.... izaci ce na isto na kraju .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Nocno mokrenje
30.1.2014 9:12:13   
Torbica
E ovako! POLUDEH!
Anastasiji sam skinula jako brzo i dnevnu i nocnu! U roku od mesec dana jer je bila suva par dana i dizala sam je pre svog spavanja oko ponoci, iskreno, na prste jedne ruke mogu izbrojati koliko puta je imala nezgodu!
A Djole.... user posted image Prvo, nemam ideju da treba siliti, naprotiv... ALI...Decembarsko dete, krenuo je u septembru kod vaspitaca sa dve ipo, inace smo u martu lepo skinuli dnevnu, nocnu naravno nisam. On meni kuci ne spava po danu i nije mi palo na pamet da ce biti problema, jer u vrticu zadrema i upiski se. I kazu oni meni da mu obavezno skinem nocnu i dok god mu ne skinem, piskice i na dnevnom spavanju. I ja glupaca ih poslusam.... Naravno, prestao je tamo da piski ali zato skoro svaku noc - jednom, dva puta.. Dignem ga pre mog spavanja (nekad omasim, nekad ne) i ujutro oko 6 je opet mokar. I tako se patimo od septembra. Jadno dete..... I poludim pre par dana i znate sta uradim, tad kad ga dignem oko 23 da piski, stavim mu lepo pelenu! Ne mogu vise da podnesem da je mokar! Ohladi se, dakle, ne javi! A ujutro, budjenje je takvo ovih par dana da mu u par sekundi skinem pelenu i ne skonta sta se desava! Pa kad mu bude vreme. Ljuta sam na sebe sto su me navele na to.....Ja kad sam rekla - NISAM skinula, NIJE zreo! Rece vaspitacica - Zreo je koliko ga vi cinite zrelim. Kako da ne! user posted image user posted image
E sad sam mirna, da nije mokar, ama ne interesuje me kad ce skinuti, kad on bude stvarno zreo... Eto istresoh se, ali konacno se i smirih jer me to ubijalo od septembra....

< Poruku je uredio Torbica -- 30.1.2014 9:13:48 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Nocno mokrenje
30.1.2014 9:23:29   
Didy
Mislim da se ona samo prehladila. Noćas ništa, suva. Kad se probudila, došla je kod nas u krevet i igrali su se bar još 10 minuta i tek onda smo išli da piške. Ispiškila je punu nošu, ali bukvalno. Znači da može da zadrži. I sinoć je pila baš mnogo tečnosti, stvarno joj ništa nisam smanjivala nikada. E, sad, mi smo prošli sve faze - skinuli smo dnevnu, pa je noćna ostajala, onda smo skinuli i noćnu, ali sam je dizala kad ja krenem na spavanje i to je trajalo vrlo kratko. Mesecima joj se nije desilo da se upiški ni noću ni danju i sad je zaređala. Možda grešim, ali da li je moguće sledeće - Nisu išli 3 nedelje u vrtić za praznike i kad je ponovo krenula 15. januara, za koji dan su počele te epizode sa piškenjem i traju i dalje. user posted image Je l moguće da je odreagovala zbog vrtića?user posted image Ona generalno voli vrtić, brzo se adaptirala, ali možda ima neki otpor podsvesno koji tako manifestuje.user posted image Joj, ubiće me moj mozak! Što reče mm - ti ćeš uvek naći neko opravdanje i izgovor za njih. user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Nocno mokrenje
30.1.2014 9:29:42   
Torbica
Ja bih rekla da je pre od prehlade, to mi je logicnije...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Nocno mokrenje
30.1.2014 9:39:03   
Didy

IZVORNA PORUKA: Torbica

Ja bih rekla da je pre od prehlade, to mi je logicnije...


Pa moguće. Neki dan se igramo u Stefanovoj sobi, ona stoji i samo počinje da vrišti. Ja je pogledam, a njoj se helanke natapaju. Znači svesna je svega, ali ne može da zadrži, to joj se pre nije dešavalo. Kad smo se odvikavali, dešavalo joj se da pišne malo, pa da trči u kupatilo, a sad nikako ne može da zaustavi ako krene.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Nocno mokrenje
30.1.2014 9:45:16   
Peace*
Torbice, to sam i ja radila sa Lukom, stavljala pelenu kad zaspe i skidala pre nego što ustane. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Nocno mokrenje
30.1.2014 9:50:33   
Torbica

IZVORNA PORUKA: Peace*

Torbice, to sam i ja radila sa Lukom, stavljala pelenu kad zaspe i skidala pre nego što ustane. user posted image

Znaci, stvarno ne mogu vise! 5 meseci...ma curka, trebala sam ranije prekinuti.... Ali dobro, bokje ikad nego nikad! user posted image Dok ne bude jedno nedelju dana suva pelena, kad god to bilo, ne skidam!!!!!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Nocno mokrenje
30.1.2014 10:04:42   
Didy

IZVORNA PORUKA: Torbica


IZVORNA PORUKA: Peace*

Torbice, to sam i ja radila sa Lukom, stavljala pelenu kad zaspe i skidala pre nego što ustane. user posted image

Znaci, stvarno ne mogu vise! 5 meseci...ma curka, trebala sam ranije prekinuti.... Ali dobro, bokje ikad nego nikad! user posted image Dok ne bude jedno nedelju dana suva pelena, kad god to bilo, ne skidam!!!!!


Bolje to, nego da noću menjaš posteljinu. user posted image


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Nocno mokrenje
30.1.2014 10:09:44   
Torbica
E, na to sam oguglala, bukvalno, imamo ona dva podmetaca i to odradim za minut, nego sto mi je dete mokro, to me ubijalo! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Nocno mokrenje
30.1.2014 10:16:25   
Tiziana
Meni Dunja dnevno spavanje spava bez pelene i retko se desi da se upiski,bas retko.piskimo pre spavanja i to je to. Ni u obdanistu se ne upiski,ali joj nocu i dalje stavljam pelenu i vrlo cesto se probudi sa punom pelenom. Doduse naliva se mlekom pred spavanje i trazi mleko oko 7 ujutru i nastavi posle da spava tako da i to verovatno ima svoje. Ali mnogo je sad nezgodno da spavaju pola noci mokri,neka ih do leta pa cemo da vezbamo spavanje bez pelene.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Nocno mokrenje
30.1.2014 10:18:55   
Didy
Ja sam Sofiji i podmetač izvadila pre dva meseca kad sam skontala da ne piški više noću.user posted image Moraću ga vratiti... I prestala sam da je pipkam da li je mokra, a ranije sam to radila.
Pre neko jutro ona kuka, vrti se, kažem ja njoj - Spavaj Sofija. I ona se vrtela, vrtela i na kraju zaspala. Ujutro vidim da je sva mokra i shvatim da se zato probudila. E, tačno mi je došlo da se upucam! Nisam ni pomislila da se upiškila, nekako sam izbacila to sve iz glave.

< Poruku je uredio Didy -- 30.1.2014 10:21:33 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Nocno mokrenje
30.1.2014 10:39:22   
Trcosava
Didy može da bude i vrtić. Ako sam dobro skapirala, ona je pre nekih 5 meseci krenula u vrtić? MEni su rekli u vrtiću da kao reakcija na 'poovratak' može da bude sve - od nejela do ponovnog upiškavanja. Vrlo je moguć i taj scenario ili oba zajedno - povratak u vrtić plus manja prehlada (verovatno zbog vrtića user posted image )

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Nocno mokrenje
30.1.2014 10:49:40   
Didy
Da, krenula je u septembru i sve je bilo ok. Mislim da se nijednom nije upiškila tamo, čak ni ovih dana kad se desi kod kuće. Ali i ja sam pomislila da je neka reakcija jer se tačno poklopilo sa ponovnim polaskom posle pauze.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Nocno mokrenje
30.1.2014 11:05:11   
Anck Su Nmaun
Srecom moja H se odmah oglasi cim se upiski, mozda kratko ostane upiskana, retko se desi da je ja nahvatam da je mokra. Znam jer ja je budim svaku noc u pola 2, ako se upiski to ce opet biti oko 4...ili ako se ja ne probudim user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Nocno mokrenje
8.2.2014 20:24:54   
Didy
Prestalo samo od sebe, izgleda da je ipak problem bila ili prehlada ili je nešto psihički proživljavala. Uh, ponovo sam se skroz opustila. Velika moja devojčica, baš sam ponosna na nju. I vaspitačice je baš hvale. Kažu da se samo izgubi, tj. krene napolje iz sobe i već znaju da ide u WC, sama se skine, piški, obuče, opere ruke i vrati se u sobu, one je samo upašu.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Nocno mokrenje
8.2.2014 20:47:05   
Torbica
Bravo! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Nocno mokrenje
27.5.2014 22:29:57   
dijana1*
4 godine i dalje piski user posted image
U 9 je zaspao, sada sam usla u sobu da ga dignem da piski a on se vec upiskiouser posted image
Za mesec dana vadimo krajnike, dr. mi je rekla da postoji sansa da zbog njih ne moze da se iskontrolise. Ako i posle operacije bude piskio ne znam sta da radim. Opasno razmisljam da mu vratim pelene, ali opet gde cu mu staviti pelene stvarno je veliki. Nisam vise pametna user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here