|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Skidamo pelenu II deo
14.7.2014 14:00:25   
superm

IZVORNA PORUKA: pocahontas

da li, kad se beba probudi sa suvom pelenom, tu pelenu bacite pa sledece spavanje stavite novu ili stavite tu staru bar jos jednom?
mi stavljamo pelenu i za popodnevno spavanje, tad se uglavnom probudi suva, pa tu pelenu stavim i uvece..sad razmisljam da li je to higijenski i da li bi trebalo svaki put da stavim novu....

Mislim da treba da promenis.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Skidamo pelenu II deo
14.7.2014 16:40:14   
Torbica
Ako je skroz suva, ne promenim. Nikad niko nije imao urinarnu. Ako je imalo upiskana, bacim.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Skidamo pelenu II deo
14.7.2014 16:59:28   
little_one
Meni se Andrea dugo dugo budila suva ujutro prije nego smo skidali pelenu al sam je ja uvijek presvlacila...meni bezveze bilo vracati suvu pelenu na dijete...uvijek sam je bacala i stavljala novu....


Inace, kod nas sve super, redovno trazi da ide u wc, juce se cak u pola dnevnog spavanja probudila i pocela da kuka, ja je stavila da piski, piskila i vratila je nazad i ona nastavila da spava....to bi bio valjda znak da zna prepoznati svoje potrebe? Pa cak i kroz san?


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Skidamo pelenu II deo
14.7.2014 20:42:45   
Torbica
user posted image bravo za pametnicu

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Skidamo pelenu II deo
14.8.2014 6:22:40   
Misha i Ljisha
Ljudi moji ja izgleda mogu reci da smo mi sa pelenama zavrsili. Desi nam se koja nezgoda tu i tamo tokom igranja ali je fazon u tome sto kad joj stavi pelenu ona je cupa sa sebe tako da sam odustala. Nece dete pelenu pa nece. Pa sta sad. Evo npr juce je bila odlicna, cak sam je pokudila mojoj mami da se upiskila a dusu sam ogresila nije se upiskila vec je prosula sapunicu za pravljenje balona po sebi.user posted image

LO i moja kaze i za piski i za kaki KAKI ahhahaha.... Videcemo kako ce se nastaviti ovaj trend da odbija pelenu i da li ce poceti ona stalno da trazi nosu. Desilo nam se pre par dana da je pitam da li joj se piski i ona mi kaze Da medjutim obavila je to pre nego sto smo stigli do nose. Valjda sam je kasno upitala a igrala se pa nije sama ni razmisljala o tome. Dok je sinoc trazila da joj skinem pelenu nakon kupanja i kaze mi kaki kaki. Retko nam se desavalo da posle kupanja kaki i ja sam mislila da ce piskiti al ajd poslusam ja dete kad ona kakila stvarno. user posted image Jako bih volela da nas nista ne zeza za skidanje pelene. Eto bila je bolesna pa sam joj stavljala pelenu jer smo je nalivali vodom kao ludaci ali ju je cesto cupala i negodovala je.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.8.2014 20:49:13   
milicicak
Mi smo kao sinuli pelenu dok smo bili na moru... kardinalna greska, upiskavala se i po 6 puta u roku od 2 sata, nije htela da ide na wc solju, haos... kad smo stigli kuci bilo je povuci potegni al od kad smo kupili nosu sve ide kao po loju :) doduse, i ja sam mozda kriva jer sam insistirala na adapteru i wc solji, jel mi je nosa jelte nehigijenska user posted image al sam ipak popustila i kupila nosu i sad je sve mnogooo bolje... jos uvek moramo da je nudimo i stavljamo ali kad joj se bas piski ili kaki sama trazi user posted image pelene su joj i posle dnevnog spavanja i ujutru najcesce suve, al to nesto ne mislim da ukidam jos neko vreme...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.8.2014 20:57:02   
little_one
Mico nemoj da je zbunis, skidaj joj i tu nocnu...eto mi smo isto skinuli sve odjednom i pravo da ti kazem nije mi zao...krenuli smo pocetkom avgusta i u vrtic i tete su nas podrzale, nijednu nezgodu tamo nije imala iako smo ocekivali ali eto...i dalje nocu suva, imali smo cak i dve situacije da nas probudi u 3 ujutro i da vice pisaaaaaaa i nije bila lazna uzbuna...

A sto se tice tute, mi smo na tuti bili do nekih 15 mjeseci, a onda presli na adapter i kad smo rijesili da skinemo pelenu ostala je na adapteru a koliko mogu da shvatim u vrticu je na tuti. Tako da jednom kad navikne na tutu ja vjerujem da ce prihvatiti i adapter....tuta joj je opipljiva a solja ima rupu bez dna user posted image

Samo naprijed i ohrabri se i skidaj sve...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.8.2014 21:12:49   
Meisje
Bravo za sve koji su uspeliuser posted image

Nama super ide, stavljam je redovno, jedna kaka nam primakne, vecernja.. Inace nije svesna ali gleda ispitivacki.

Sad je pocela da gura ruke u nosu dok sedi pa to moramo da odviknemo pod hitno user posted image

_____________________________

Kakve su ti misli,takav ti je zivot

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.8.2014 21:36:50   
milicicak
LO, bravo za veliku devojku :)
T nije bila spremna za skidanje pelene, ja sam isforsirala zbog ekcema i osipa koji su se pogorsali kako su pocele vrucine... ona je od starta bila na adapteru, poceli smo da je stavljamo cim je prestala da kaki u toku obroka (negde oko drugog rodjendana) nikad se nije bunila dok joj nismo skinuli pelenu na moru... nemam pojma, sacekacu da malo utvrdi gradivo pa cu da skidam i te spavace pelene :)

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.8.2014 21:38:11   
minnica
Ja Maksima stavljam po nekoliko puta dnevno na nošu/adapter i u 99% slučajeva odradi bar malu nuždu. Zasad nemam ambicija da mu skidam pelenu jer mislim da je još jako mali za to, ali na proleće krećemo ako bude spreman punom parom.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Skidamo pelenu II deo
22.8.2014 22:35:26   
Meisje
Da mali su ali je super da imaju naviku I onda kad shvate lakse ce ici.
Meni Lana zna sta je nosa, zna da je donese, zajedno idemo da je praznimo I perèmo..jedino je nisam stavljala pred spavanje, posle mleka..

_____________________________

Kakve su ti misli,takav ti je zivot

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Skidamo pelenu II deo
16.9.2014 6:11:41   
Misha i Ljisha
Sad vidim da se nisam zapljunula ovde da smo skinuli pelene. Super joj ide, i mi smo imali dva puta izlet u Rodicu ali nosim sa sobom adapter jer ona nece da je ja drzim vec hoce da sedne i lepo je cak i tamo obavila. U vrticu nije imala nijednu nezgodu. Kuci iskreno se ponekad desi i to nedeljom popodne. Ne znam zasto? Moj tata se sali, Dunja je na vikendu pa odmara nedeljom popodneuser posted image , evo vec tri nedelje tacno nedeljom popodne ima bar jednu nezgodu. Ostalim danima nijednu ahahah... Uredno kaze kaki kaki ja bas kad vidim da se zaigrala onda je ponudim ali retko retko uglavnom ja lepo sacekam nju da trazi. Znaci mi smo vec vise od mesec dana bez pelen. Mozda cak i dva meseca sad, nemam pojma iskreno sad vecuser posted image . Nece i dalje da piski na travu, kazem nece da je ja drzim i onda jurimo sa dvorista unutra da bi ona piskila. Preko dana dok spava mozda joj se desilo ukupno tri puta da se upiskila.

Prosle nedelje se igrala sa Novakom i upiskila se, i Nole dolazi do mene i kaze "Teto Dunja je pikila po tepihu" ahhaahahah cinkaros jedan mali. I stize ti moja D sva nekako uplasena jer se upiskila. Nije nikad napravila takvu facu, morala sam da je tesim da nije nista strasno sto se upiskala. Nemam pojma da li ju je Nole izgrdio nisam bila sa njima u sobiuser posted image

I jos nesto uvece kad joj stavljam pelen dere se ko blesava kao da joj derem kozu s ledja. Nece pelenu pa nece.

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 16.9.2014 6:12:42 >

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Skidamo pelenu II deo
16.9.2014 17:19:55   
Torbica
Bravo za Dunju, odlicno ste to odradile!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Skidamo pelenu II deo
16.9.2014 21:11:29   
New Mom
Pa dobro, ekscesi tokom igre se mogu desavati. To je suvise zanimljivo da bi se prekidalo zbog nose.
I Kaca dugo dugo nije htela napolju da piski, uvek bi rekla da joj smeta trava.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Skidamo pelenu II deo
26.9.2014 11:34:24   
Maria79
Zdravo svima!
Evo da i ja podelim sa vama svoje iskustvo. Moj sin ima 23 meseca, mislim da smo u drugoj fazi odvikavanja od pelena. prošli smo to upoznavanje sa njom, nekoliko puta je i piskio i kakio. Sad vec nedelju dana nosi samo gacice preko dana, mada je malo zahladnilo ipak smo istrajni. Sad kad nema gacice kaze piski mi se i mi ga stavimo na nosu ali on zadrzi i nema sanse da to obavi u nosi vec place da ustane i onda par minuta kasnije ispiski se u gace i isto kaze piski cak nekad sedne onako mokar na nosu. user posted image
Za veliku nuzdu meni preko vikenda hoce da sedne kad ga uhvatim, cak je jednom i kakio, ali kod zene koja ga cuva kaze da nece i da se obicno sakrije i to uradi negde iza stola ali odmah trazi da se presvuce. Ona mu nekad stavi pelenu a nekad ne. Kad mu stavimo pelenu on i ne prijavljuje da se upiskio ni da mu se piski. Ne znam sa cerkicom je to sve bilo nekako lakse i odjednom isto tako u tom uzrastu. Pozdrav svima!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Skidamo pelenu II deo
26.9.2014 11:53:57   
Misha i Ljisha
Mislim eto ja sam D preko leta prvo skidala pelenu i ostavljala je u gacicama cisto da vidi koliko je to veci komfor a kad sam vec mislila da je spremna i kad je prestala da ima cesto nezgode i nisam morala da je nutkam pocela sam da joj nudim da bira izmedju pelena i gacica. I uvek je birala "gaćiii!!"

Meni je to suzdrzavanje jako cudno, moja D to nije nikad radila ali je npr kakila na nosi, pa ustane i ode u jedan cosak da piski.user posted image Pisala sam vec o tome. U tom periodu se nismo jos trudile jako da ostavi pelene. (doduse nije to kod nas islo nesto tesko pa da je bilo nekog truda).

Kolko sam shvatila deran prica tako da polako sa pricom.Imate i knjigu Misko Pisko, imate svasta pa probajte

(odgovor članu Maria79)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Skidamo pelenu II deo
26.9.2014 12:59:22   
Anoniman
maria, samo strpljenje. moja u pocetku nikako nista nije htela u nosu, onda sam je pustila ceo dan u gacicama, celo jutro nije piskila, zaspala poslepodne bez pampersa i pocela da piski u krevetu i da place i tako je bunovnu stavim na nosu i ispiski se. to nam je bio pocetak user posted image za veliku nuzdu smo se morali malo vise potruditi i uspelo je kad se zabavila igrajuci se kuhinjicom i mi sa njom, zaboravila je da sedi na nosi i iskakila se.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: Skidamo pelenu II deo
29.9.2014 9:45:14   
Maria79
Pa i meni je čudno to zadržavanje. Starijoj sestri je mnogo lakše to išlo, ali on je dečak i sa njim je sve drugačije. Evo sad za vikend bio je stalno u gaćicama i kaze oce piski nošu, skini i kad ga skinemo vrlo malo posedi i ustane i kaže neće piški. Ja mislim da on to nekako zadrži pa preseče i posle ne može da opusti na noši. A onda je u jednom trenutku pošto višr nije mogao da izdrži, prišao noši i piškio odozgo ai dok smo mu mi prišli on je pola ispiškio pored noše a pola u nošu. Bio je bez gaćica, onako golišav posle više pokušaja da piški. I naravno uz naše ovacije bravooo i tako to on je bio sav srećan iako nije baš sve uradio kako treba. i juče još jedna nezgoda, pošto hteli da idemo na plažu (bilo je jako toplo, i rekoh ajdemo na plažu nek se istrče bolje nego po parku), obukla sam mu kupaći i on se iskakio a ništa nije rekao. Samo vidim kuglice oko njega :-). Znam da treba biti strpljiv ali sve mislim ukapiraće, ali nešto nam baš ne ide.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Skidamo pelenu II deo
29.9.2014 9:49:09   
Modessty
Maria samo strpljivo. Dečaci to malo drugačije kapiraju od devojčica. Ohrabrujte ga da piški stojeći kao veliki dečak. Biće mu interesantno i brže će se naučiti! Srećno user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Maria79)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Skidamo pelenu II deo
29.9.2014 9:55:31   
Maria79
Hvala Modessty na podršci. Ja polako gubim strpljenje, ali ne odustajemo. ;-)

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Skidamo pelenu II deo
29.9.2014 10:00:41   
Modessty
Ja posle tri dana skidanja pelene nisam imala više šta da mu obučem! user posted image Onda smo otišli na izlet, on bio golišav i iz zezanja mu svekrva moje drugarice pokaže kako da piški stojeći kao veliki dečak i da pri tom zalije drvo. Bio je oduševljen. Posle je sve piškio stojeći, što je mnogo lakše za dečake. ALi moraš imati strpljenja dugo će se dešavati da mu se omakne i da upiški gaćice ili šolju ili svoje noge user posted image A kakanje smo rešili mesec dana nakon naučenog piškanja, i to tek kad smo provalili da mu je gadno da vidi svoje gonce u noši. Kad smo ga stavili na šolju , na adapter, više nije bilo problema

< Poruku je uredio Modessty RR -- 29.9.2014 10:01:05 >


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Maria79)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Skidamo pelenu II deo
29.9.2014 10:07:36   
Maria79
Pa ponudila sam mu i stojeći ako želi ali neće. Zanimljivo je da hoće da sedi na adapteru sve mu je zanimljivo u kupatilu ali nije se ispiškio ni tamo do sada. Ne zanm kako to rade dečaci pošto sam primetila da mu je piša okrenuta na gore dok sedi i kad pokušam daje uguram unutra on ne da buni se. user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Skidamo pelenu II deo
30.9.2014 17:44:52   
Maria79
Ja polako počinjem da razmišljam da prekinemo sa ovim pišanjem po kući pa da nastavimo tamo na proleće. Nema šanse da sedne na nošu, a kamoli da nešto na njoj uradi. Uhvati se dole i skupi i kad mu ja kažem hajde na nošu on počne da vrišti "neću piškim neću piškim"!!! Ne znam da li je neka mama tako odustala, ali možda on još uvek nije spreman. Još više mi teže to pada što on sve zna i priča i mislim da i ovo oko noše razume ali mislim da nam malo tera kontru.

(odgovor članu Maria79)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Skidamo pelenu II deo
10.10.2014 18:14:08   
milicicak
Mi smo vratili pelenu, bar dok ne pocne grejanje... Posto svekrva insistira da mini buba bude napolju svako prepodne po dva sata minimum a ona je cuvala u tom periodu, T se prehladila i kao da je bukvalno izgubila svaki osecaj da joj se piski i da treba da ide na nosu user posted image kad se u roku od pola sata upiskila 3 puta pored nose, shvatili smo da je vreme za vracanje pelene. Nadam se da nismo pogresili user posted image

(odgovor članu Maria79)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Skidamo pelenu II deo
11.10.2014 0:11:59   
Azra_
Ima li drugih znakova prehlade? Možda joj je samo faza što se upiškila...?user posted image

Mi smo generalno, sada kada pogledam sa distance, odlično prošli. Za 4-5 dana savladali i piškanje i kakanje. Nakon toga, desilo se da se jednom upiškio u gaće i to dok je sa terase gledao bager kako kopa. :-) U početku je sedeo i tako piškio, posle je sam tražio da stoji, onda prvih 20ak dana nije hteo van kuće da piški, pa je i to prošlo... Pu-pu! Kako sam se nadala... U junu smo skinuli pelenu, i on već sada negira to da je i on nekada piškio i kakio u gaće. Neće to ni da čuje. :-) Uskoro ću pokušati sa adapterom.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here