|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiziotomija
2.11.2014 10:32:09   
Torbica
Zene drage, ogledalce dole i pincetom odignite koncic i secnite makazicama, izvucite. Alkohol, hidrogen. Ceo dan posle svake nuzde pranje i dezinfekcija alkoholom ili necim sto na vaticu nanesete. Ovo ko sme. Ko ne sme, nek ide kod dr. Realno, nakon tri nedelje nema potrebe ni za kakvim koncem. Za 5 meseci user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 651
   RE: Epiziotomija
2.11.2014 10:41:38   
wivern
Torbi, iskreno tebe sam cekala da prokomentarises. user posted image
Tako nekako sam i ja cula, ali ja ne smem to da cupnem sama user posted image , ne zbog bola nego ja inace sa ranama, povredama, iglama i krvarenjima ne stojim bas najbolje. Ne znam, da izvines, ni kako cu da pipnem tu ranu dole user posted image , ali necu jos da panicim i da se mracim.
Za bol mi je lako, to mogu da trpim ihaj

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 652
   RE: Epiziotomija
2.11.2014 10:49:44   
Torbica
user posted image Wiv, slusaj, prvo ces dobro to da proucis u smislu, ogledalo dole i posmatranje. Onda lagano pincetom samo odignes od koze i vrlo lako se provuce vrh makazica i secne. Mislim, potpuno je nepotrebno i nesvrsishodno imati bilo kakvo strano telo tamo dole, nakon tri nedelje je sve uveliko sraslo, mislim, ja sam zaprepascena, vise meseci, strasno. Znaci, ne mozes napraviti problem, ne moze da se rascveta, otvori, sta god. Dakle tri nedelje je plafon kod nekomplikovane epiziotomije. Da si blize, doletela bih kad dodje vreme. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 653
   RE: Epiziotomija
2.11.2014 10:55:41   
wivern
Torbi sramota me je sto moram ovako kao matora kobila da izjavim da ja ne smem da pogledam nikakvu ranu user posted image . Jedva sam se bola injekcijama (one malecke insulinske iglice) za vto, svaki put sam mislila da cu se onesvestiti.
Naravno da cu dati sve od sebe, a koliko sam shvatila i moja dr insistira da se posle nekog vremena dodje kod nje na vadjenje konaca.
Ja cu dati sve od sebe, lakse mi je to malo da se napnem nego da se zlopatim.
Srce si user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 654
   RE: Epiziotomija
2.11.2014 11:01:13   
Torbica
Draga, onda ce ti to tvoja dr uraditi, ja sam isla na prvu kontrolu nakon 10-tak dana. Nema tu sramote, svi smo razliciti, neko se onesvesti kad vidi krv, sve je to normalno.user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 655
   RE: Epiziotomija
2.11.2014 11:25:17   
QueenJ
Wiv, još si tu?! user posted image I ja sam imala epiziotomiju i to veeeliku, ali sam se zainatila i već sutradan "sela". To nije ličilo na sedenje, naravno, što neko spomenu, nešto na pola guza, ali nisam odustajala. Bolelo je, ali sam ignorisala. I kod mene su koristili te konce što se sami rastvaraju, ali mislim da su se svi rastvorili tek posle 3-4 sedmice. Meni su savetovali da se ne mackam puno da bi se što pre isušilo i lakše sraslo. 3-4 puta dnevno sam se samo vodom prala, uveče i dečjom kupkom. I stavljala sam preko noći kantarion. I trudila se da makar spavam bez gaćica, sa starim peškirom ispod guze. I mnogo je prijalo.
Jednoj drugarici u Ivanjici su savetovali da sipa malo jod na uložak i tako drži i povremenjo menja. Haos je napravila. Stalno vlažno, nije moglo da zaraste, ostao jooj mnogo gadan ožiljak...
Tako da ne treba preterivati ni u čemu.
Ja sam završila medicinsku školu, nagledala sam se svega, a opet, svoju ranu sam pogledala pomoću ogledalca tek posle 15-ak dana. Bio me strah. I mislila sam da će mi biti lakše da ne znam kolika je. Zapravo sam se prijatno iznenadila. Nije bila velika kao što sam umislila.
A što se tiče keksa.... Tek posle 2 meseca sam se psihički opustila. I bilo je kao prvi odnos kada sam saznala da sam trudna. Samo sam ležala i čekala da me nešto zaboli. user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 656
   RE: Epiziotomija
2.11.2014 11:38:17   
wivern
Jos vas maltretiram user posted image
Pre 6 godina sam isekla dlan i mazala jodom da brze zaraste i tada su mi objasnili da se jod ne stavlja nikako na rane. Samo voda, i sto kaze Torbi hidrogen ili alkohol. Pogotovo ako je rana uvijena jer se tada sve ulepi za ranu, sto se meni i desilo pa su mi cupali gazu sa ruke.
Hmm ne bih volela da mi tako cupaju i sa drugih delova tela user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 657
   RE: Epiziotomija
2.11.2014 11:44:01   
mali_mis
Pa ako ti rade epiziotomiju onda ne nosis gacerone, bar ne ove na koje si navikla. vec mrezaste sa sve mrezastim uloskom, i to ako bas moras negde da ides. Vise se preporucuje da luftiras ranu user posted image
Ne mora da znaci da ce ti raditi epi, mozda prodjes i bez toga. Nemoj sad da se mislis oko toga, sedi i uzivaj dok si 2u1, posle neces stici kad da mislis, a uzivanje eh... user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 658
   RE: Epiziotomija
2.11.2014 12:22:54   
choopa choops
U prvoj trudnoći mi je rađena epi (ja volim da kažem onim mesarskim užetom što se podvezuje pečenje u rolat user posted image ). Ljudi moji, skoro mjesec dana pakla. Nema dana da nisam oplakala zbog nje user posted image A bol podnosim više nego dobro. Čak mogu da kažem da je meni porođajni bio smješan naspram roga user posted image

A u drugoj - pjesma user posted image Jedan mali šav, nakon sat-dva sam dojila bebu sjedeći! I da nisam prošla prvi put tako kako sam prošla, ja bih rekla : Ma daj, šta ove žene pričaju, epiz. je smejšna user posted image

Moj savet je isto ne mazati ničim. Eventualno tu i tamo dezinficirati nečim. Inače, samo voda poslije svake nužde, pa dobro prosušiti peškirom (j sam uzela pelene jer su bile mekše) i onda higijenski uložak (da l' se tako bješe zove onaj sa mrežicom?).



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 659
   RE: Epiziotomija
2.11.2014 13:46:33   
Mariya
wiv, bas kao sto si rekla za tvoju ranu, tako se H svaki put zalepila gaza za pupak,pa je patronazna svaki put sipala hidrogen da bi omeksao sasuseni jod da skine gazu i previje pupak. ali ipak se koristi, i na porodjaju i kad su mi radili epiz. zalivali su me jodom. Mozes nakon tusiranja rane da je prosusis, pa sipas malo joda na vatu i natapkas na ranu, a posle legnes i luftiras. Tih prvih dana, svakako nemas drugog posla, samo da odmaras i dojisuser posted image . Kad god mozes, lezi na podmetac/peskir bez gaca i ulozaka. U porodilistu isto, nosis gace samo kad ides negde, u wc ili da jedes. Ali daj Boze pa da prodjes bez epiz.
Meni je brzo zarasla, ali me je duugo bolela. Mada i sad me boli user posted image iako nisam imala epiz. a proslo skoro 6 ned. od porodjaja.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 660
   RE: Epiziotomija
4.12.2014 17:55:18   
wivern
Evo i ja da podelim svoje iskustvokako sam ispala glupa.
Na usivanju mi rece stzista da ako konci sami ne ispadnu posle 10-og dana idem na skidanje. Ja sam ranu tretirala octeniseptom i posle osmog dana dva konca,od cetiri, su vec nestala. Misleci da ce brzo nestati i druga dva ja odlucim da ne odm na skidanje i pre par dana pocne rana da me boli. Bolela me toliko da nisam mogla da sedim i pocela je jako da gnoji i ja odem do dr i dozivim sok. Ni jedan konac nije ispao svi su urasli u meso, unutra imam jos metar konca jer su me sve duplo usivali. Danas mi zena iscupala sta je mogla, ocistila ranu, iscedila gnoj i rekla da dodjem i u ponedeljak.
Naravoucenije- desetog dana odmah na pregled kod dr, da vide da li je sve ok i da pocupaju konce. Cupanje konaca ne boli, boli ako se upali i zagnoji to mesto ali samo cupanje je potpuno bezbolno.
Ne cekajte da se sami razgradjuju jer ko zna cime nas sve siju.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 661
   RE: Epiziotomija
4.12.2014 18:47:04   
Torbica
user posted image uh, zao mi je sto se namuci.. Al sta ces, da znas gde bi pala - sela bi. Da prodje sto pre user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 662
   RE: Epiziotomija
4.12.2014 18:56:35   
Tiziana
Zao mi da kazem rekla sam ti/vam. Ja znam kako sam se osecala kad sam ih skinula,a kako mi je bilo pre nego sto sam ih skinula.
Bitno da je sada sve ok.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 663
   RE: Epiziotomija
4.12.2014 19:17:09   
wivern
Sama sam kriva jer sam mislila da su konci poceli sami da ispadaju. Problem je sto nije ranije pocelo da gnoji,a ne tek kad sam prestala da prskam octeniseptom. Iskreno nije mi ni palo na pamet da mogu da urastu u meso. To i jeste poenta mog posta, cak i ako ne vidite konce idite da vam neko potvrdi da su ispali.
Torbi od sad cu da sedam unapred user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 664
   RE: Epiziotomija
4.12.2014 19:47:23   
Torbica
Wiv, proci ce i ta nevolja user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 665
   RE: Epiziotomija
26.1.2015 8:55:29   
Trcosava
Evo malo drugačijeg problema. Naime, nemam epiziotomiju, već sam malo popucala. Ušili me, sve kul, ne boli rana, skoro da normalno sedim od drugog dana (na recimo mekanoj fotelji) ALI imam ovaj problem. Nešto me negde dole peče ka puškim, a nije rana. Juče sam čak gledala i na ogledalu, ali ništa ne vidim. Šivena sam po međici, a mene boli ka gore negde. Ne prija ni tuširanje posle - ma ništa. Prvo sam mislila da me boli mokraćni kanal jer su mi na porođaju gurali mali neki kateter da isprazne bešiku, pošto posteljica nije mogla da izađe. Ali Drugi dan nađem neku pozu kako da piškim da ne peče i skapiram da nije zbog kateetra. Kul. Međutim opet počne juče nekad da pecka.

Šta da radim? Pijem dosta tečnosti i onda svako malo u wc. Na žalost u kući nije toplo, tj u kupatilu da mogu svako malo da se perem. Pa ja onda posle nužde se brisnem pelenom, malim peškirom, bilo čim da ''sperem'' urin. I onda to pecka jedno vreme, pa posle prođe.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 666
   RE: Epiziotomija
26.1.2015 9:11:12   
vonavoj
khm,da nisi zaradila neku bakterijuuser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 667
   RE: Epiziotomija
26.1.2015 9:20:27   
wivern
Trco ja sam imala isti problem, rekoh ti onda jos da hocu da uradim urinokulturu. Ali je mene proslo brzo. A urinokulturu ne uradih user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 668
   RE: Epiziotomija
26.1.2015 9:23:51   
serpica
Trco mozda je stvarno neka bakterija popij neki caj,uvin,brusnicu da vidis jel ima bolje. user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 669
   RE: Epiziotomija
26.1.2015 9:32:32   
pocahontas
da nisi mozda unutra malo popucala pa da te pecka kontakt mokrace sa ranom?

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 670
   RE: Epiziotomija
26.1.2015 9:37:11   
pocahontas
glupavo sam napisala, znam da ss ne piski na istu rupu na koju se poradja user posted image ali mozda pod nekim uglom udje malo mokrace unutra pa te to pecka..

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 671
   RE: Epiziotomija
26.1.2015 10:00:07   
mali_mis
Ja sam pored epiziotomije i unutra popucala, i isto me je negde gore (iznad klice pa malo levo user posted image ) peckalo, bolelo, ma neki neprijatan osecaj, posle piskenja, i proslo je samo od sebe, ali su zato poze na wc solji bile urnebesne.

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 672
   RE: Epiziotomija
28.1.2015 21:42:51   
Njica
Meni su na usivanju isto rekli da ako ne ispadnu konci da dodjem deseti dan i skinuce mi ih, dosao deseti dan ja nijedan konac nisam videla, otisla u Front a oni meni da se ceka do 25 dana da ispadnu!! Samo tusiranje posle svake nuzde i nista, posle nedelju dana ja osetim da me boli i usudim se tek tad da gvirnem a ono meni pocela da se rasiva rana, ja opet u Front i oni mi kazu u redu je. I nijedan konac da odpadne. Nisam se usudjivala da cackam sama, to je sve stajalo na medjici celih tacno 40 dana i onda je krenulo u komadima da otpada, konac po konac, 1cm, pa 4cm pa jos i tako stalno, 5 dana sa svakim brisanjem dole na toalet papiru i mrezastim uloscima su bili konci. I ta rana me ni u jednom trenutk unikad nije bolela, malo je bila i zagnojena, jedino sto me je bolelo i i dalje me boli je misic unutra kad piskim i ustajem.

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 673
   RE: Epiziotomija
4.3.2015 21:28:28   
wivern
Ja danas bila na pregledu kad ono ostao mi granulom od epiziotomije. Mali je, ja ga ni ne osecam uopste i jos uvek nije potpuno zarastao.
Rekla mi je dr da ce pri odnosima moguce krvariti malo, ja se bas spremila da zaskocim mm, sva sreca pa mi rece pre toga inace bih se bas zabrinula sta se desava user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Njica)
Direktna veza do poruke: 674
   RE: Epiziotomija
17.3.2015 13:29:37   
dijana1*
Da li se nekome desilo da posle 15 meseci ima problem sa epiziotomijom.
Poslednja 2-3 meseca me uzasno pecka i svrbi. Bas mi smeta. Isla sam kod dr. i on kaze da su bas ruzno sasili. A sivanje , babica je nekoj doktorici koja je bila na obuci govorila gde ce da provlaci iglu i kako da sije pa vi vidite user posted image
Dr mi je prepisao da mazem kuterid mast ali u apoteci su me zastrasili i da to neradim. Nisam pametna sta da radim a smeta miuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 675
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 [27] 28 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here