|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Biohemijska trudnoca
13.9.2014 20:16:30   
belst
vonavoj, hvala.... Da, znam da neće sada progesteron napraviti nikakvo čudo, nisam bila sigurna da li da ga uopće uzimam da ne bi još "odgodio" proces koji se očito sprema (jer ako trudnoća mora otići naravno da mi je draže da bude sto prije...), ali su mi cure ovdje objasnile da neće odgoditi krvarenje kada tijelo bude spremno da krene... Tužna sam naravno, ali sto ću .... Biti će sve ok, idemo dalje, zar ne? Zanima me samo ako mi neke cure koje su imale biokemijsku mogu reci da li su možda osijecale kakve simptome da se nešto dešava (pretpostavljam da su do tada već imale bar neke blage simptome trudnoće )? Ja nemam ama bas nikakve simptome, ni bolove ni krvarenje, ništa , čak ni grčeve ni PMS , osijecam se otpr kao u one Dane ciklusa kada se ništa ne dešava, znaci "normalno".... Sto opet nije dobro valjda jer do sada sam ionako imala bar neke MALE simptome trudnoće (valjda jer je Beta bila niska pa ni nije bilo puno simptoma), sada mi se čini da je i to stalo... Ali nema ni nekog nagovještava da se nešto "sprema" ? Možda je i to normalno?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Biohemijska trudnoca
13.9.2014 20:20:03   
vonavoj
user posted image user posted image do god beta ne padne na 0,organizam ne zna sta treba da radi..i svakoj devojci treba drugacije vreme..

(odgovor članu belst)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Biohemijska trudnoca
13.9.2014 20:22:49   
Sanjalica1980
Belst mene nista nije bolelo. Samo sam jedan dan prokrvarila.
user posted image

(odgovor članu belst)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Biohemijska trudnoca
13.9.2014 22:06:02   
belst
Hvala vam na informacijama, tako će vjerovatno biti i kod mene, čekati ću (mada je to najteže ...), uzimati ću i dalje progesteron za svaki slučaj, i eventualno za par dana ako ne krene ništa do tada-ponoviti betu da vidim da li se spusta ...?!

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Biohemijska trudnoca
13.9.2014 23:16:11   
Sanjalica1980
Slobodno je ponovi dva dana od poslednje bete. Ako pada za dva dana ce pasti sigurno na 0.
Moja kada je krenula da pada islo je brzo.

(odgovor članu belst)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Biohemijska trudnoca
16.9.2014 19:39:38   
belst
Evo da javim da sam jučer počela krvariti, 3 dana nakon što sam saznala da mi je beta pala. Nemam nikakve posebne bolove, kao da imam običnu M, ima malo sitnih ugrušaka ali jos uvijek ne nešto više "u komadu", jucer mi je bilo srednje krvarenje, jutros jače ali evo već veceras se dosta smanjilo - nije valjda da ce sutra vec krenuti prema kraju, tj. polako prestajati ? Nekako mi to malo izgleda nakon biokemijske. Inače, nisam više radila betu- 3 dana prije početka krvarenja bila je 13 tako da mislim da je do sada već sigurno jos pala, a primjetila sam da mi je i BT pala... Eto, ostaje da sve ovo prođe i da krenemo u novu pobjedu, zar ne? Sto mislite, da li je poželjno da nakon sto krvarenje prestane odem na ultrazvuk da G provjeri je li sve otišlo ili nema potrebe ? Inače, krvarenje mi je počelo na 4+5... :-(user posted image

(odgovor članu Sanjalica1980)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Biohemijska trudnoca
16.9.2014 22:50:52   
serpica
Mislim da ne moras na uz,mnoge zene su ostale trudne odmah nakon biohemijske trudnoce,samo polako,bice,ja sam imala BO i pobacaj u 8 nedelji i posle dva meseca ostala trudna.


_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu belst)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Biohemijska trudnoca
17.9.2014 7:44:34   
belst
Da, i meni se čini da nema potrebe, pogotovo ako se osijećam "normalno" kao i kod obicne M... Znam da je vrlo cesta trudnoca odmah nakon Biok.tr., ne znam postoji li kakav medicinski faktor za to, vjerovatno ne ali ima nesto u tome... ma neču se opterečivati, pa ce biti sve ok.user posted image (lakše reci nego napraviti, za ne, hahha)

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Biohemijska trudnoca
17.9.2014 7:54:15   
serpica
Bice sigurno sve ok,pisala sam u crticama sta pijem da bi povecala sansu za trudnocu i da bi bila vitalna probaj,ne kosta nista a znaci.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu belst)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Biohemijska trudnoca
6.12.2014 14:06:26   
madre
drugari, moje mrljavo krvarenje (neobilno i smedje) je trajalo do sinoc, a sinoc krenula crvenija krv i obilnije krvarenje. mene zanima sta je zapravo to?
moja beta sigurno nije pala na nulu... da li je ovo menstruacija ili ne? nemam bolove... ako nije, sta je?user posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Biohemijska trudnoca
6.12.2014 14:19:31   
Sosa Mena
Nema veze sto nije pala na 0 to je krvarenje od pobacaja.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Biohemijska trudnoca
6.12.2014 14:20:35   
madre
znam, nego je l ja ovo mogu da vodim kao menstruaciju ili ce ona doci tek za par dana?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Biohemijska trudnoca
6.12.2014 14:23:19   
Sosa Mena
Ovo nije menstruacija. Prvu ces dobiti kroz 28-45 dana. Sve zavisi od zene do zene. Ja sam uvek dobijala nakon 28 dana jer su mi na toliko ciklusi.

_____________________________

“Bog nas je stvorio ljudima i traži od nas da to i budemo. Nema takvih vremena u kojima to ne bi mogli biti i ne bi bili dužni da to budemo.”

Patrijarh Pavle

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Biohemijska trudnoca
12.12.2014 0:48:48   
dakis
Ćao svima, nova sam ovde i volela bih da čujem vaše mišljenje o mom slučaju... 26.10 poslednja M, 27.11 ugledamuser posted image , 3.12 na UZ ništa se ne vidi, 5.12 na UZ kao našli neku tačkicu user posted image , 6.12 krenula M....user posted image I ja sad čitam vaše postove i sve više verujem da je u pitanju biohemijska trudnoća... da BhCG 28.11 286, 6.12 515, juce 23. Jako sam ovo teško podnela jer mm i ja jako želimo bebu,i ne znam zašto ali bilo bi mi lakše da se ispostavi da je bila bioh.trudnoća... izvinite na pooodugačkom postu i hvala za sve što ste pisale iako nije upućeno meni nekako su mi svi saveti i reči podrške koju upućujete jedne drugima mnogo značile poslednjih nekoliko dana user posted image

(odgovor članu Sosa Mena)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Biohemijska trudnoca
12.12.2014 1:18:52   
bubulence
dakis draga, trudnoca je bila definitivno.
nemoj da ocajavas, doci ce nova...

(odgovor članu dakis)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Biohemijska trudnoca
12.12.2014 11:02:05   
dakis
Znam da je bila trudnocauser posted image samo me kopka da li je bila biohemijska sve mi lici na to ili obicna da tako kazem..

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Biohemijska trudnoca
12.12.2014 11:30:25   
Maslacak15
Dakis draga nesto si pobrkala loncice. Biohemjiska trudnoca jeste najnormalnija trudnoca. To je prosto ultra rani pobacaj. Doslo je do zaceca embrion se usadio ali je onda krenulo nesto naopako i razvoj je rano zaustavljen. Termin biohemijska znaci samo da je stadijum toliko ran da se trudnoca videla samo po prisustvu B HCG u krvi. Oporavi se i probaj ponovo. Posle tako ranih pobacaja vrlo je cesto brzo ponovno zacece i onda sve bude ok. Pozdravljam te i srecno.

(odgovor članu dakis)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Biohemijska trudnoca
12.12.2014 12:11:37   
dakis
Znam da jeste, iscitala sam sve vase postove i gomilu drugih foruma da se informisem o biohemijskoj trudnoci... user posted image ja ih samo odvajam po tome sto sam procitala da se posle nje ne mora cekati nego vec posle prve normalne m moze nastaviti sa pokusajima, a kod ovog drugog sto sam nazvala obicnom trudnocom savetuju 3 do 6 meseci pauze... Naravno imam gomilu testova da uradim i bicu strpljiva, ali eto postavila sam ovde pitanje jer vidim da imate iskustva i dosta znanja o svemu tome, pa sam zelela da cujem misljenje jer doktor kao doktor njegov odgovor te jos vise zbuni i nekako te otalja... tipa uradi testve bice negstivni al ti plati,mlada si nemoj se nervirati (a to je nemoguce) i zatvori vrata za sobom.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Biohemijska trudnoca
12.12.2014 12:41:30   
gogili75
ja sam imala 3 biohemijske, bar za koje ja znam, ne treba praviti pauzu posle njih....

(odgovor članu dakis)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Biohemijska trudnoca
12.12.2014 13:51:39   
madre
dakis, istu dilemu imam i ja. moja beta je rasla do 3500,pa pocela da pada, a ja na internetu nisam nasla biohemijsku trudnocu sa tolikom betom. isto kao i tebe, zanima me da li sam imala klasican raniji spontani ili je bila biohemijska. kazi mi kakvo ti je bilo krvarenje,koliko je trajalo, da li si imala bolove... da li si isla na uz pregled, sta i kaze dr?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu dakis)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Biohemijska trudnoca
12.12.2014 14:24:16   
dakis
Pa da kazu da kod biohemijske beta ne ide iznad 1000 i da je to razlog sto se ona ne moze detektovati preko UZ.... i da se desava najcesce 5 nedelja od prvog dana poslednje m, sto je sve moj slucaj...user posted image pa krenulo je kao neki braonkasti sekret koji je trajao 2,3 dana, zatim jako tamo braon i na kraju krvarenje... (Bolelo je dosta alu samo to vece)obilno 3 dana sad se vec smanjilo (6 dan), ali je prisutno onako u tragovima.... isla sam na kontrolni UZ, sve cisto, imam jos jedan za 7 dana cisto da se jos jednom potvrdi da je sve ok i jos jedan BhCG da vidimo je l' pao na 0... Ja se nadam kad je vec moralo tako da bude da je bioh. trudnoca i da vec sledeci mesec mogu da nastavim sa ''radom'' na bebiciuser posted image A sto se doce tice on nece nista da kaze nego analize,analize,analize. Kazi mi da li se tebi ista videli na UZ?I kakve analize su ti predlozili?

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Biohemijska trudnoca
12.12.2014 14:33:26   
madre
iskrena da budem nisam pridala neki specijalan znacaj tome, gledam na to da se eto tako desilo i da vise nikad neceuser posted image ista je situacija i kod mene, samo sto moja beta jos nije pala na 0, ali radicu ponovo u ponedeljak. nisam videla gm na uz, nisam docekala, ali verujem da sam otisla ranije da bih... mozda je i bolje tako!
koliko ti taju ciklusi?


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu dakis)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Biohemijska trudnoca
12.12.2014 14:35:31   
Maslacak15
Savetuju ali nema to veze. Cim beta padne na nulu i normalizuje se ciklus nema razloga da se odlaze. Ako organizam nije spreman nece doci do zaceca i kraj price. uopste je nebitno da li je beta dosegla 1000 ili 3000. Svi slucajevi gde je sve otislo krvarenjem i nije bilo klasicne kiretaze su dovoljno jednostavni da bi trebalo da se sve vrati na normalu cim krene krvarenje. Serpica je imala BO jako kasno dijagnostifikiovan. Cekalo se do 8 ili 9 nedelje dok su se zaista uverili da nema odgovarajuceg razvoja ploda i nije cekala sest meseci. Mislim da je zatrudnela posle dva i iznela trudnocu bez ikakvih problema. Ima i drugih primera.....

(odgovor članu dakis)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Biohemijska trudnoca
12.12.2014 14:42:21   
madre
maslacakuser posted image
znaci ako ja ponovim betu u ponedeljak i ona bude 0, ja nemam razloga za sumnju da je mozda nesto ostalo?
pitam, jer moje krvarenje nit je bilo specijalno obilno a ni bolno. a uz pregled mi je radio dr u kojeg ne mogu reci da bas imam poverenja, mislim da nije dovoljno strucan, on kaze da ne vidi bilo sta sto moze da ukazuje na to da je nesto ostalo...
ali ja imam neka probadanja pa me to onako nervirauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Biohemijska trudnoca
12.12.2014 14:54:41   
dakis
Pa da treba ostati pozitivan, ja sam to malo teze prihvatila jer sam se previse obradovala kad sam videla pozitivan test posle 2 godine pokusavanja, ali i ja se nadam da je to sad bilo i da se nece ponoviti. Kod mene opet doktor polemise da li je to bilo zbog antibiotika koje sam pila uoci zaceca ili je u pitanju varicokela koju je mm operisao pre dva meseca sto je bio razlog neuspesnosti zaceca predhodne 2 godine, mozemo razbijati glavu ali to se desilo, bice bolje sledeci put user posted image e da doktor mi je rekao da beta moze biti blago povisena do sledece m i da bi sa njom trebalo sve definitivno da ode, eto da imas tu info ako ti znaci nesto, i zelim nam uspesan sledeci pokusajuser posted image

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here