|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
27.4.2012 17:05:57   
tammy.ka

IZVORNA PORUKA: liliana

Ja ni za živu glavu Tinu u ovom uzrastu ne bih pustila da ide na zimovanje/letovanje ili bilo kakav vid putovanja bez nas. Isuviše je malena, sa jedne strane, isuviše nemirna i radoznala-sa druge strane-pa još zamislim par komada takvih...Samo njoj treba 5 čuvara, a još nekoliko sličnih njoj... Neka hvala-ima dana za megdana!!!


upravo tako! ni meni ne bi bilo sve jedno da mi tako mala ode "sama" na ekskurziju.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 51
   [Obrisana poruka]
7.5.2012 8:59:30   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu tammy.ka)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
7.5.2012 9:08:22   
minavb
E mamice, mamice user posted image Što si plakala?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 53
   [Obrisana poruka]
7.5.2012 9:09:52   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
7.5.2012 9:11:20   
minavb
Ja sa tim nemam problem. Mi planiramo i na letnje kampove da ga šaljemo.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
10.5.2012 9:47:50   
lanajelena
Lana je otisla jutros na prvu ekskurziju (velika moja devojcicauser posted image )...ima da izludim do 17huser posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
5.6.2013 10:08:23   
Peace*
Luka je u maju bio sa vrtićem na Gučevu (6 noći), 6,5god ima.

Ja sam bila u delirijumu pred odlazak, a onda kada je otišao, moram proznati da mi je prijalo.
Vaspitačice su rekle da ih ne zovemo, da nam ih neće dati na telefon. Kažu da je iskustvo pokazalo da nas se ni ne set_e dok nas ne čuju, a onda posle plaču satima.
Vrtić se organizovao tako da se vaspitačice čuju sa vrtićem, tamo iznesu osnovne info, i iz vrtića ide cirkulani mail svim roditeljima. Tamo su bile sve info o tome šta su radili, šta će raditi, kakvo je vreme, kako su raspoloženi, dal su zdravi. Ustvari, nije bilo potrebe uopšte da se zove. Ja sam jedno veče samo poslala poruku vaspitačicama, više da ih pozdravim.
Stvari sam pakovala po kesama. Vaspitačice su rekle da za svaki dan moraju imati sve čisto, pa sam za svaki dan pakovala posebnu kesu. (+rezerva, cipele, tanja i deblja jakna, obuća za kišu, kabanica, peškiri, maskenbal...)

Kopiram sa drugog mesta moje utiske kada se vratio:
Vratio se Luka sa Gučeva! :)
Rasplakao se pri izlasku iz busa, kaže, nedostajali smo mu.
Ipak, kad ga pitamo jel bi išao ponovo, odlučno kaže DA! :)
Šeta po stanu kao lav u kavezu, zbunjen, ne zna šta da radi.
Ušao je u pola 6 u stan, pojeo Barnija, pa dva bela mesa u paradajz sosu sa testom, činiju jagoda sa šlagom, 2 sendviča i 2 dcl mleka, pa posle još jedan sendvič i 1dcl mleka. :) Duša mamina, nisu mu dali da jede (šala). :)))
Kosa čista, miriše na šampon. Garderoba u koferu sortirana: prljavo lepo složeno u jednoj kesi, čisto nije ni izgužvano, u drugoj kesi. Svaka čast vaspitačicama!!!
Pun utisaka. Priča o biljkama, bubama. Popunjeni radni listovi o bubama, biljkama, vremenu u periodu boravka. Dve diplome: za školu u prirodi i naj plesača ("ja imam talenat" veče).
Prezadovoljna sam!




_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
10.6.2013 12:51:21   
gvvulmiha2
Pozdrav! Kao prvo , meni nije jasan termin "ekskurzija od 5 dana". U predškolskom uzrastu postoje zimovanja i letovanja a u školskom je rekreativna nastava i obe vrste traju po 7 dana, a ne 5. Drugo, vi sami treba da procenite da li je dete spremno za odvajanje, da li je sposobno da se samo obuče i obuje. Zrelost deteta je jako bitna. Moj sin nije išao ni sa vrtićem , ni sada u prvom razredu, jer nije psihički zreo, što je donekle i moja greška.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
10.6.2013 12:53:49   
Peace*
Moj sin je u predškolskom išao na rekreativnu nastavu.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu gvvulmiha2)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
10.10.2014 14:51:36   
Peace*
A gde pišemo o izletima mlađih?

Marko (4g) je otišao danas sa vrtićem na Katai Salaš.

Bio je jako uzbuđen! user posted image

Spakovala sam mu u ranac rezervnu presvlaku, vodu, kesicu čipsa, kačket, vlažne i papirne maramice.
Učiteljici sam dala doručak i ručak, pošto zbog alergije ja to šaljem, da ne mislim šta će tamo dobiti.

Jedva čekam da se vrati da čujem utiske. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
10.10.2014 16:35:10   
Olga75
moja zvercica sutra ide u Sombor na "Zlatnu Harfu " krecu u pola devet a niko ne zna kad ce nazad user posted image
napravicu joj tri sendvica , dve kesice smokija , flasica soka i flasica vode , vlazne i obicne maramice
posto tamo isu da pevaju idu u toj nekoj "uniformi
iskreno super je sto svi idu kao zbor al su me pocele nervirati vaspitacice , jakojakojako i tako smaracu ih sutra od pola dvanaest , na svakih 15 minuta cu da ih zovem
jako me nerviraju
svako se danas igra pedagoga user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
13.10.2014 8:26:21   
Peace*
Kako ne znaju kad se vraćaju? Makar okvirno... Ne možeš ceo dan sedeti pred vrtićem i čekati. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
13.10.2014 8:30:00   
Peace*
Inače, Marko se vratio sa izleta oduševljen! user posted image

Tamo su bili konjovi i prasići! I najbolje je bilo kad smo se vozili u prikolici koju vuku magarci (nagađam: kočija sa konjima), i onda su išli polako, pa brže i mi smo se tresli, i smejali. I prvo sam sedeo sa Matejom, onda me je Dunja (vaspitačica 1) premestila pored Slađine tašne (vaspitačica 2), pa smo Matej i ja obećali da ćemo biti dobri pa smo opet sedeli zajedno. I bila su dva tobogana, jedan veliki brzi i mali spori. I ja sam se prvi popeo na veliki, pa sam dva put pao. I Dunji (vaspitačica 1) je uletela muva u usta, pa je kašljala u travu i morala da popije svoju vodu.

user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
13.10.2014 8:36:35   
serpica
Peace to je za njih dozivljaj,pamtice to celog zivota veruj mi.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
13.10.2014 8:41:44   
Peace*
I treba. Meni je jako bitno da ga odvojim od sebe, da nauči da živi sam sa svojom alergijom. A ako je prerste, biće samo lakše.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
28.10.2014 12:34:24   
caca81
Moj predškolac je bio u Filharmoniji na koncertu Krcko Oraščić i pun je pozitivnih utisaka, mislim da su u ovom uzrastu sasvim zreli i spremni za jednodnevne izlete, mada je moja ćerka sa 5 godina išla na 7 dana sa vaspitačicama i sve bilo ok, oni jesu naše male maze, ali treba da se osamostaljuju.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
30.10.2014 15:33:53   
choopa choops
Ćerka je prošle godine (5g) išla na cjelodnevni izlet udaljen 3 sata vožnje od nas. I bilo joj je super :) Vaspitačice su rekle da ako neki roditelj misle da idu, da mogu. Prijavile su se mame koje nisu smjele da puste svoju djecu samu. Vaspitačice su bile malo šokirane jer se nisu nadale da će ih se baš toliko prijavit, one su ja mislim ciljale na mame djece sa posebnim potrebama, Iskreno, ja da mislim da mi dijete nije zrelo da ide na izlet samo, ne bih ga ni slala, ali nikada ne bih ja išla zbog toga. Kad su polazili na put, bilo je djece kojoj nije bilo jasno zaštto njihove mame "ne smiju", a ove druge "smiju". Ko zna šta im se vrzmalo po glavi. user posted image Mada je meni moja ćerka jasno naznačila: Mama nemoj ti da ideš molim te!user posted image Ja sam velika! user posted image Hoću reći, na kraju mislim da je bila bezveze ta ponuda da idu mame, ja bih to ili svi ili niko!


< Poruku je uredio choopa choops -- 30.10.2014 15:34:39 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
8.10.2015 14:11:00   
Zemunka85
U vrticu moje cere dva puta nedeljno deca idu na izlete tj dva puta nedeljno je bilo do skoro, od skoro jedno nedeljno.
Kada je bilo dva puta isli su - jednom Kosutnjak, jednom Avala. Onda su Kosutnjak izbacii kazu da je prljavo, ogromna trava i puno ljudi. Avala je ostala - jednom je organizovano i okupljanje za roditelje - svi smo se tamo nasli da vidimo gde nam to deca idu (Carapicev brest). Iskreno sam se iznenadila i odusevila. Jako je lepo - imaju i klupice i drvene stolove, teren .. i sumu :D. Obavezno idu u sumu. Tamo sve moraju sami da rade - preskacu potocic, spustaju se nizbrdo, penju uzbrdo, preskacu polozena stabla, provlace se ... ma genijalno. Ja sam se bas bas bas odusevila. MOja Lara obozava izlete i nikada ni jedan nije propustila. Imaju svaki put drugacije radionice - sa njima ide izvidjac (nekog ordena, ako se tako kaze) - i stalno imaju neke aktivnosti - crtaju zemljom i bobicama, penju se uz kanap, provlace ispod lastisa, vezbaju na potocicu (nose gumene cizme) i sl .. predivno je. Tamo imaju uzinu i vocku, doruckuju u vrticu. Tih dana deca ne spavaju. Lara je prvi pu isla sa nesto vise od dve i po godine ali ima i mladje dece, od dve godine i dva meseca i jako lepo podnose, sem posle tj predvece nervoza zbog nespavanja. Sve u svemu, priblizava se kraj nasih izleta posle 5m, bas sam tuzna :(. Verovatno ce biti neka rekreativna na Zlatibor, kao i prosle godine. Ona bi vrv volela tu da ide, ali mislim da cemo jos ove godine ici nas troje, pa od sledece kako hoce :D

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
8.10.2015 17:25:06   
vonavoj
Moja T je prvi put isla sa vrticem na Divcibare u junu,imala 3,5godine..7 dana.. Bila je odusevljena..
A ove godine imamo ponudu za Zlatibor,videcemo..dooostaa je skuplje!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
8.10.2015 23:22:29   
cockic
Meni je sin isao krajem maja na eksurziju Mitrovac na Tari 7 dana,bio je odusevljen i kad se vratio je rekao da hoce opet.sto je najbitnije.culi se svaki dan jedan dan samnom,jedan sa tatom.i super je razgovarao sa nama.ali uvek u zurbi jer se igra sa drugarima user posted image
tad se prvi put odvojio od nas sa 5 godina.sledece godine bi ih oboje poslala,ali samo da bude od aprila do juna.sve pre toga je skupo.mislim na pripremu za zimovanje treba dosta novca.
a ovo nam je nekako brzo proslo mislim na rate 3400 x 6 rata.

(odgovor članu tammy.ka)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
8.10.2015 23:54:31   
Azra_
Meni komšinica kaže da u vrtiću gde ide njen sin koji ima 3,5 god, grupu vode na planinu od 7.februara! Dakle, u sred zime! Ako bude više od osmoro dece idu 2 vaspitačice, ako ne, jedna! Idu na 7 dana. Ja dete od 3,5 godina ne bih pustila u sred zime bez mene nigde, a kamo li na planinu 7 dana. Hladno je, treba neko voditi računa jesu li se nakvasili, smrzli... O higijeni u takvoj grupi da ne pomišljam. Kupaju ih verovatno kad se vrate kući.user posted image Ili se dete od 3,5 god kupa samo? U moje vreme , prvi put smo imali eksurzije na duže negde oko 8-9 godina, i to na leto ili proleće.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
12.10.2015 13:04:37   
Zemunka85
I nasi su isli prosle godine u sred zime pa verujem da ce i ove.
Ja sam isto isla sa vrticem tj sa 3,4,5god po 10 dana na planinu sa vrticem. Meni je to OK.
Ja bih Laru pustila (ima 3god). Samo bih da ove godine idemo sv troje, dok iple jos mogu da je nagovorim ;D

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
12.10.2015 21:34:37   
Zemunka85
Zeznula sam se.
Mene dete ooopseda da ide na Zlatibor sa drugarima. Nisam bila na roditeljskom pre neki dan, pa nemam neke inf, pa bih da pitam ovde mame cija deca su isla na te ekskurzije sa vrticem - da li oni spavaju svi zajedno u nekoj velikoj sobi/hali, ili odvojeno? Moja Lara ce imati 3,5god tada nije mi frka da je pustim (na more bi mi bila) i imace 3,5god. Ide bas njena vaspitacica i najbolja drugarica. Opasno sam ZA da je pustim, samo mi je zao da ne idemo nas troje zajendo ... :( ali ona je ooopasno zagrejana. Nece ni da cuje da ide sa nama :(

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
12.10.2015 21:49:48   
cockic
Kad je sin išao bile su odvojeno devojčice od dečaka.išle dve vaspitačice na njih 20.imaš slike svega na njihovom sajtu user posted image sve zavisi gde idu,mada ima slika svih odmaralista
Ma treba pustiti decu samo mi zima skupa kao što rekoh.po detetu sve x 2.čizme,jakne,skafander...a plus i virusi mi gori sad nego u proleće.onda budu mokri.kod sina je i u maju nekoliko njih se tamo razbolelo.a neki i ovde.mi smo ok prošli.samo da tako bude opet.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Ekskurzija u predškolskom uzrastu
13.10.2015 10:44:40   
cockic
sad videh da si napisala zlatibor,ovi preko kojih je isao moj sin ga nemaju u ponudi oni imaju mitrovac na tari,goč,rudnik,bukulju.i ima svih slika na sajtu user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here