|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li gulite voće?
9.12.2015 13:56:21   
tekilica
Vise ne. Bojala sam se da kora jabuke ne napravi neki pu-pu problem, ali ne, uvek se pazljivo jelo :) Naravno, kora je izuzetno zdrava, tako da to sebi nikad nisam uskracivala. Ne znam zasto, ali moj suprug to redovno radi, valjda ne voli taj ukus, sta znam.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Da li gulite voće?
9.12.2015 14:00:57   
choopa choops
Danas MM dao djeci neke jabuke, srećom nisu im se nešto dopale, vraćamo se nakon nekog vremena kući a ono po jabukama sve neke tačkice, kao da je neko špricem u njih nešto ubacivao user posted image user posted image

Užas, kao što rekoh, gulim im (i nama) sve kupovno voće, ne zbog toga jer ne jedu koru, nego zato jer me je strah od tih otrova. user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Da li gulite voće?
22.12.2015 10:41:14   
dejana007
Naravno, ogulim u svakom slucaju i dooobro operem - samo zbog pesticida. Ali kada su domace ili iz naseg dvorista onda ne. Jer nisu tretirane.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Da li gulite voće?
22.12.2015 10:43:28   
isidora88
Drfinitivno cu od sad da gulim koru na jabukama, mateji svakako gulim, ali sebi ne, mada sad cu poceti. Uzela sam greni smit jabuke, ona kora se toliko oseti na neku hemiju, plastiku da je to uzas. Uopste nema vise lepih jabuka da se kupiuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Da li gulite voće?
22.12.2015 14:21:46   
nikiteki
Uglavnom jabuke i gulim

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Da li gulite voće?
23.12.2015 0:25:39   
MAMAMAJ
Mi imamo domaće jabuke i kruške, nisu tretirane, ali ih ljuštim, jer decu sam tako navikla zbog onih iz prodavnice, a ja ne volim ukus kore jabuke.
A domaće kruške ljuštim jer njima kora stvarno bude tačkasta, crna, jednostavno prirodno, neobrađena, neizveštačena za razliku od onih viljamovki iz marketa, tako da njih zato ljuštim.

(odgovor članu nikiteki)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Da li gulite voće?
10.6.2016 19:14:06   
mila83
Ja uglavnom gulim sve,pa i sa domaceg neprskanog.T sada sama jede kriskice jabuke,skidam jos uvek koru.Breskve isto gulim i seckam da jede.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Da li gulite voće?
10.6.2016 20:12:07   
emicaa
Gulim samo ako hoće da joj ogulim,jedino kruške gulim uvijek.I banane user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Da li gulite voće?
10.6.2016 20:18:15   
mila83
Emice,nije valjda da banane gulis user posted image Moji klinci,sad kada su stariji,uzmu sami onu ljustilicu pa gule jabuke i kruske,to moze na nju. a ponekad zaluta i sargarepa za grickanje,D bas voli user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Da li gulite voće?
10.6.2016 20:21:22   
Mala Elena
Ja sa tom spravicom gulim samo sargarepu...smotana sam user posted image Gulim voce, meni i devojcici,a mm cesto jabuke jede sa kozicom...

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Da li gulite voće?
10.6.2016 23:01:59   
Anarunika
Ja se trudim da im gulim jer ne volim ove današnje jabuke pune pesticida itd...a poznato je da se najviše zadržavaju u kori i oko peteljki. Ali iskon i Arun često uzmu onako s vrata jabuku pa je samo operu ,to sam ih naučila.
A Živi ljuštim takođe sa tim što i ona zna da uzme celu pa da je onako gricka. A koricu lepo isisa pa je pljune user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Da li gulite voće?
12.6.2016 7:52:10   
mali_mis
Samo jabuke, jer kad vidi da ima kozicu, onda ih lize user posted image

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Da li gulite voće?
12.6.2016 12:04:37   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Danas MM dao djeci neke jabuke, srećom nisu im se nešto dopale, vraćamo se nakon nekog vremena kući a ono po jabukama sve neke tačkice, kao da je neko špricem u njih nešto ubacivao user posted image user posted image

Užas, kao što rekoh, gulim im (i nama) sve kupovno voće, ne zbog toga jer ne jedu koru, nego zato jer me je strah od tih otrova. user posted image


Ja im baš slabo kupujem voće u posljednje vrijeme. Ne znam, bez obzirašto ih ljuštim, ipak tu ima svačega. Možda j ekod vas drugačija situacija, ima dosta proizvođača voća. Sd se uglavnom trudim da ima dajem domaće, sezonsko neprskano voće iz bašte. Oni obožavaju bukvalno! sad su trešnje stigle, oni jedu kao nenormalni, imamo šljive, pa će smokve, grožđe, kiwi, mandarine, jabuke....Sve kako bude pristizalo ja im dajem, ali kupovno mi je nešto sve više strah da im dajem. Maoj kupim one organske voćne kašice, jeste da bude skupo, ali šta znam više. Čak sam i ja prestala da jedem voće kupovno kao ranije što sam.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Da li gulite voće?
12.6.2016 12:13:54   
Ana RR
Gulimo voće obavezno, ja sam nekada volela da jedem jabuku onako celu, da puca kad je zagrizem, ali pošto nemamo više domaće jabuke to više ne radim user posted image

Inače, moji baka i deka su u selu imali jabuke petrovke (ako je neko čuo), to su meni jedne od najukusnijih jabuka, neverovatno lep miris i ukus imaju. Nigde ne mogu da nađem da ih kupim a taaaaako mi se jedu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Da li gulite voće?
12.6.2016 12:19:37   
Mala Elena
Uh Ana, da, probala sam ih...mirisu divno, nesto poput dinje user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Da li gulite voće?
12.6.2016 12:24:35   
Milena18
I ja ljuštim uglavnom jabuke i to od kad mi je mm pričao da je gledao kako ih prskaju, mada sam sigurna da se sva ta hemija ne zadržava samo u kori. Sad kad sam trudna baš mi nije svejedno da kupujem svo to prskano i voće i povrće, ali šta ću kad nemam svoje.
Ana, moja komšinica ima te petrovke, ali je prošle godine odsekla granu koja je prelazila u naše dvorište user posted image Kod nas ih je ranije bilo na pijaci, ali poslednjih godina ih nisam viđala.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Da li gulite voće?
12.6.2016 12:30:46   
Trcosava
Bez da se neke žene uvrede, ali malo preterujete.
Prvo i osnovno, možda u Srbiji još nije tako, ali masa tih preparata za prskanje su zabranjeni. Evo daću primer plavog kamena (koji se kod nas masovno prskao paradajz). Ovde ne može da se nađe da se kupi.

Ne kažem da ovo čime prskaju sada nije štetno, ali mislim da je isto (ako ne i možda malo bolje)nego kad smo mi bili mali.

Ani sam dugo ljuštil jabuku jer nije htela da je jede drugačije, a Luki ne ljuštim, mada on koricu ispljune (zavisno od vrste jabuke). Ostalo mu ne ljuštim. Misim, bananu, pomorandžu, mandarinu, kivi... to mu ljuštim user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Da li gulite voće?
12.6.2016 12:35:24   
Ana RR
Trco, Srbija masovno izvozi jabuke za Rusiju i evo skoro je bilo na tv-u da su rusi stopirali zbog ogromne količine pesticida i još koječega. Možda Lesica to bolje zna.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Da li gulite voće?
12.6.2016 12:40:17   
Trcosava
Polako, sad kad krenuda nas driblaju za EU sve će da se poukida user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Da li gulite voće?
12.6.2016 12:45:39   
mila83
Ja sam na jabukama petrovacama odrasla,stvarno su jedne od najlepsih Ana ! I sad se mogu naci negde,to je stara sorta jabuke.
Sto se tice konkretno jabuka,volimo ih svi,ali ih najvise jedemo kada je njihova sezona ujesen,tada mozemo nabaviti domace netretirane. ove ostale jaaako slabo uzimam.
A sad je sezona svega ostalog voca i to treba iskoristiti,mi mozemo nabaviti domace tresnje,visnje,jagode,maline,ribizle..kupine..to sad sve polako ide..samo zavisi od vremenskih uslova koliko ce cega biti.

Kad uzimam kupovne jabuke,obavezno ljustim,kao i kruske.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Da li gulite voće?
12.6.2016 12:56:40   
Ana RR
E onda znate o čemu pričam user posted image taj miris mi se urezao u mozak, to mi je prva asocijacija na letnje raspuste u selu user posted image i naravno komšijin dud user posted image (ni to nisam gooodinama jela user posted image )

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Da li gulite voće?
12.6.2016 15:13:09   
choopa choops
To za jabuke sam i ja pročitala, čak su i kod nas kao rekli da će da iskontrolišu uvoz iz Srbije. Moš mislit user posted image

KLIK

Ma nemam pojma, ja kao što rekoh se trudim da im dajem sezonsko domaće (koga hvala pokojnom svekru imamo u izobilju), a ovako kad nije sezona kupim.

A tata mi je donio žute jabuke sa sela prije nekoliko, naoko naravno užasne, pune braon fleka, ali zato ukus!!! Ma ne može da se uporedi sa kupovnim. Ja inače volim žute jabuke, zelene kisele i one tamno crvene. Ne znam im nazive user posted image Ali one žuto crvene što su najčešće u prodaji, ne volim uopšte!

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Da li gulite voće?
29.10.2016 14:52:21   
Anck Su Nmaun
Ne znam sta je pametno, s jedne strane u kori ima brdo vitamina a sad druge ...sve je to prskano. Mama mi uvek trubi da im gulim da ne jedu sa korom.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Da li gulite voće?
29.10.2016 15:28:47   
Animsaj9
Ne , samo ukoliko ima neka fleka , uglavnom sve voce je nase , sljive , kruske , jabuke , breskve , kajsije , grozdje , maline, musmule , tresnje i visnje . Prskamo samo onoliko koliko moramo da bi ih zastitili .Jako je retko naci voce koje je neprskano , potpuno nemoguce , jer da bi radjalo mora biti zdravo drvo , a sad svakakvih bubetina, gusenica i vaski ima

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Da li gulite voće?
29.10.2016 16:20:03   
IvanaSK RR
Ne gulim voce. Dobro operem i to je to.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here