|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvećan treći krajnik
5.3.2015 10:16:59   
vonavoj
inace,operisala je sa 2g i 3 meseca,od tad je bila dva puta bolesna..preporodila se..evo proslo godinu dana od operacije

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Uvećan treći krajnik
5.3.2015 10:18:07   
Bibilib
Ma OK htela sam da kazem da su jako dobri doktori.

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Uvećan treći krajnik
5.3.2015 10:30:30   
Janncica
Mi smo S izvadili treci krajnik pocetkom decembra. U Dr.Misovic. Pre toga imao je bronhitise na mesec dana,4 upale grla i 2 upale usiju. Timpanometrija vecito na granici.Ni dobra ni losa.Hrkanje nocu,sleep apnea(prestanak disanja na momente dok spava),disanje na usta. Cekali su da ima 13kg. Pre toga ne rade operaciju.
Mogu vam reci da smo se spasili. Od onda ni jedan bronhitis.Sto je nama potpuno nezamislivo bilo.Ne hrce,nema prestanka disanja,dise na nos normalno.
Posle operacije je cim su ga doneli povratio gomilu slajma. I svaki dan po malo slajma je izbacivao. Do skoro mu je i nos curio.Dr kaze da se cistili i sinusi i pluca. Prvu noc posle operacije sam gledala da l pomera stomak,jer ne cujem dete da dise.
E sad,dr misli da bi i ova dva trebalo da se vade ali tek kad napuni 3 godine.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Uvećan treći krajnik
5.3.2015 10:35:10   
Zemunka85
Eto ista prica kao sa mojom drugaricom. Dada Zutic je u pitanju sada je tu ta operacija, sa cevcicama 85000. Izbi covek seb iz dzepa ...
Moram sada malo u off da vam napisem nas slucaj - mi idemo privatno kod nefrologa, gde je pregled 6000 bili smo bar 5 puta. I sada je rekla da treba da radimo kontrolni UZ. I kao "Mozete ovde to da uradite". Zamisli! Nije mogla da nas pozove u Tirsovu kod sebe, da nam da uput samo. Jos ne radi ona UZ...

Eto kakvih sve ima...


IZVORNA PORUKA: vonavoj

Baljosevic je car,nas je ubacio na IMD, isli smo privatno prvo..pregled je vbio 3000din..iz Pa smo i uput bez zakazane operacije za Bg ne bi nikad dobili..u toj klinici zutic operacija treceg krajnika je bila 350e,da on radi..ali nije nas terao nego sam ubacio..


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Uvećan treći krajnik
5.3.2015 11:28:36   
vonavoj
pa da,moguce da je 85000.350e je samo treci krajnik,moja je samo to vadila..timpanometrija je bila super uvek,ali je imala 7 puta upalu usiju za godinu dana!od operacije nijednu! pu pu pu pu!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Uvećan treći krajnik
10.3.2015 13:40:02   
acalukic
unuka mi ima treci krenik i cerka je bas primetila ovo sto je napisano u clanku izgleda da ce morati na operaciju

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Uvećan treći krajnik
15.7.2015 15:18:21   
vikiveki
Moja ćerka ima jako velike i uvećane krajnike prirodno,ali ima i treći krajnik.Nije imala problema kao mala,mada sam jedno vreme primetila kaao da slabije čuje.Vodila sam je kod dr. da joj da upt za uho,grlo i nos.Rekli su nam da bi trebalo da se operiše ali ako nema komplikacije i stalne upale i anginu,onda ne moramo na operaciju.Tako da nam za sada još nismo išli na operaciju.A onda kod dr. samo joj isprali uši i čula je ok....

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu acalukic)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Uvećan treći krajnik
18.7.2015 16:57:06   
mila83
I kod moje Mime je bila ista situacija.Isla je proletos par puta na ispiranje usiju,Jako hrce do kspava,pogotovo zimi kad je grejna sezona.Nema ceste upale grla,ali je imala dosta dugo slivanje iz nosa u grlo.I sad zna da mi se nakasljava.Jos nismo na cisto sa dr,je li to alergija neki okidac ili treci krajnik...Treba sada na kontrolu opet,da joj mere gustinu sekreta u srednjem uhu,valjda sam dobro zapamtila,mm je vodio,prosli put je bilo na nekoj gornjoj granici.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Uvećan treći krajnik
27.10.2015 23:55:34   
Zemunka85
Da li je neko uspeo homeopatijom da umanji ovaj problem? Neka lreporuka?

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Uvećan treći krajnik
8.12.2015 11:42:44   
MakiJ
Mi smo imali u roku 3 meseca upalu uha, nos curi i tako predje u upalu, konacno dobili uput za ORL pa ce mo videti dali je treci krajnik. Yao mi ga samo se kljukamo brufenom i antibioticima.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Uvećan treći krajnik
8.12.2015 16:12:58   
Anarunika
Mi smo letos pokrenuli priču vađenja trećeg krajnika kod Arčija. Sad je predškolac pa taman. Mesecima mu je cureo nos i jnikako da se izleči. Dr nam je rekao da su mu uši neobično čiste u odnosu na to kakvi su mu krajnici. I njemu i Iskonu. I onda nam je rekao da probamo prvo sa Defrinolom i upalilo je. Curenje je prestalo.Kada ga je dr pregledao ponovo rekao je da on nije za operaciju.I disanje je bilo bolje. Sada je opet zapušen ali nisam sigurna da je on kandidat za vađenje krajnika. A i čitala sam da postoji stotine virusa prehlade i dete koje je u kolektivu obično uleće iz jedne infekcije u drugu i da se zato čini kao da je non stoip slinav zbog iste stvari. A ono ko zna šta ih sve drma.

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Uvećan treći krajnik
17.3.2016 17:09:58   
Bibilib
Cao drage moje evo mene ponovo u ovoj temi.... dete mi ima sada 2 god.i hrce kao star covek po celu noc vec 3-4 dana i primetila sam da mu je mnogo tesko da dodje do vazduha.... Ne znam sta da radim?

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Uvećan treći krajnik
17.3.2016 19:01:49   
Sanjalicaaa
Bibilib, ja bih ga odvela na orl.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Uvećan treći krajnik
17.3.2016 20:11:49   
IvanaSK RR
I ja bih ga odvela kod orl.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Uvećan treći krajnik
17.3.2016 20:21:37   
Zemunka85
Bibilib, to je bas za ORL.

U sustini kada je u pitanju to patolosko hrkanje, kao sto je kod nas u pitanju, kada dete ima sleep apnea syndrom tj ostaje bez vazduha po par sekundi ili duze .. skoro uvek ce predlagati vadjenje, jer je u pitanju rutinska stvar od 15min posla i nema oporavka, malte ne.

Nama je takvo hrkanje isto krenulo sa 2god (posledica serijskih virusa iz vrtica). Prvo nisu bili za vadjenje probali smo sa tri terapije, ali evo ni god dan od tada nema poboljsanja. Hocu reci, ona tako dise po dve nedelje i onda se sve smiri .. na par meseci i onda opet isto ... bez drugih simptoma.

Ja sam trazila misljenje od 2-3 ORL i svi su za vadjenje. Sto treceg, sto ova dva, iako su skrooooz zdrava, ali joj cak i oni remete disanje. Samo nocu, danju dise besprekorno. A nocu kako zaspe, uzas zivi ...

Da li je toje dete u fazi nekog oporavka i sl. Ako jeste, onda je OK, ali ako hrce bez ikakvog razloga, vreme je za ORL svakako ....

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Uvećan treći krajnik
17.3.2016 20:29:44   
Mala Elena
Eleni su preporucili vadjenje ako se nastave upale uha, jer svaka prehlada predje u upalu. Ali ne hrce, pa sad ne znam...to su nam rekli.kad je imala 14 m...

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Uvećan treći krajnik
18.3.2016 0:31:14   
Bibilib

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Bibilib, to je bas za ORL.

U sustini kada je u pitanju to patolosko hrkanje, kao sto je kod nas u pitanju, kada dete ima sleep apnea syndrom tj ostaje bez vazduha po par sekundi ili duze .. skoro uvek ce predlagati vadjenje, jer je u pitanju rutinska stvar od 15min posla i nema oporavka, malte ne.

Nama je takvo hrkanje isto krenulo sa 2god (posledica serijskih virusa iz vrtica). Prvo nisu bili za vadjenje probali smo sa tri terapije, ali evo ni god dan od tada nema poboljsanja. Hocu reci, ona tako dise po dve nedelje i onda se sve smiri .. na par meseci i onda opet isto ... bez drugih simptoma.

Ja sam trazila misljenje od 2-3 ORL i svi su za vadjenje. Sto treceg, sto ova dva, iako su skrooooz zdrava, ali joj cak i oni remete disanje. Samo nocu, danju dise besprekorno. A nocu kako zaspe, uzas zivi ...

Da li je toje dete u fazi nekog oporavka i sl. Ako jeste, onda je OK, ali ako hrce bez ikakvog razloga, vreme je za ORL svakako ....



Hrkao je ranije pa je prestao (bio je manji) ali sada je poceo odjednom inace nije prehladjen....A za ORL treba uput pedijatra?

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Uvećan treći krajnik
18.3.2016 9:49:41   
Sanjalicaaa
Treba uput.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Uvećan treći krajnik
18.3.2016 16:26:52   
Bibilib
Bili smo danas i dobili uput za ORL rece doktorka ako hrce i za vikend da ga odvedem ...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Uvećan treći krajnik
30.10.2016 15:00:30   
Anck Su Nmaun
V cesto hrce, tako da su ogromne sanse da ima uvecan treci krajnik user posted image
Taman kad sam mislila da smo s tim cudom zavrsili.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Uvećan treći krajnik
26.4.2017 13:18:28   
Anck Su Nmaun
Opet mi u ovoj temi na zalost user posted image
V ima bas problem.vec skoro 3 meseca ne dise lepo na nos. Ustvari jedva da.ga nekad.i cujem da dise na usta . I kad rucka pojede kasiku pa udah pa sledeca user posted image
Dobili smo uput za deciju bolnicu ali svakako on je jos mali za bilo kakvu intervenciju.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Uvećan treći krajnik
26.4.2017 15:40:27   
Zemunka85
Anck, moja drugarica se napatila sa sinovima samo tako sa krajnicima. Starijem je sa 3god vadila treci, pa posle nekog vremena preostala dva.
A mladjem sa god i 4m, to je ujedno i najmladja dob za koju sam cula da je radjeno to.
On je to tada savrseno podneo. ali nazalos, sada mu se vratio i upravo se spremaju da ga ponovo vade, kao i preostala dva.
Na IMD, kod Subarevica

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Uvećan treći krajnik
26.4.2017 15:58:42   
Anck Su Nmaun
Jao ma draga znam ja sta je to, sa starijom smo muke mucili dok nije sa 2,5 izvadila treci a sa 3,5 ova dva.
Ali V je beba, kod njega se ne moze sad nista raditi, a jadan muci se tesko dise. S tim sto mislim da se ovde tek sa 2 godine moze raditi op.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 26.4.2017 16:00:07 >

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Uvećan treći krajnik
30.4.2017 21:18:57   
Anck Su Nmaun
Da li je neka mama davala detetu Imunotrofinu i da se od toga smanjio treci krajnik? Ili nesto slicno?

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Uvećan treći krajnik
9.5.2017 10:33:15   
Anck Su Nmaun
Ja u ovoj temi pisem sama sa sobom..al dobro 😅

Bili smo u Decijoj bolnici na pregled i ima uvecan treci krajnik ali i devijaciju nosa na obe strane user posted image sto rece dr. nos mu je bas slaba tacka.
Dala nam je neki sprej za smanjivanje krajnika, pa mozda pomogne. Za sad toliko..kontrola za 6 m. Za sad je mali za bilo kakve intervencije.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here