|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kolači sa bundevom
26.11.2013 14:03:24   
Torbica
U nedelju sam pravila sa jabukom, hvala Ksena!
A danas minin puding od bundeve i lisnato sa bundevom. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kolači sa bundevom
26.11.2013 15:29:22   
World
Evo i od mene jedan fantastican recept, izmislila sam ga.. user posted image

S tim sto visnje mozete i preskociti, ja ih stavila jer mi je dobro zvucalo..

Kora:

Pola kg bundeve isjeci na kocke i izdinstati sa pola maslaca. Napraviti pire.

Umutiti 2 jajeta, dodati bundevu, 150 gr mljevenih oraha, 50 gr mljevenih badema (sitno mljevenih kao brasno, po mogucnosti, najbolje u elektricnom mlinu za kafu), malo cimeta, malo sode bikarbone, stevije po ukusu (ovo je LCHF, ko hoce moze staviti secera ili grozdjice).

Staviti u kalup za tortu i peci prvo na 200 C oko 10 min, pa onda smanjiti na 180 dok ne porumeni. Ne treba mu puno da se ispece, probati cackalicom. Bude skroz mekano dok se ne ohladi.

Preliv:

Staviti 1/2 l slatke pavlake (mlijecne pavlake, ne biljne, uglavnom su to dukatovo vrhnje za slag i kravica slatka pavlaka) i jednu crnu cokoladu da se rastopi (ne smije da provri). Kad se ohladi preliti preko kore.

Staviti visnje.

Pustiti preko noci da se ohladi.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kolači sa bundevom
26.11.2013 15:40:33   
Anoniman
Nema na cemu! Evo ja opet pravim danas, upravo se pece user posted image Dete mi je obilazilo oko rerne i pitalo "gde je kolac?", a sutra joj je i rodjendan pa ajde da je pocastim (torta ce biti za nedelju)

(odgovor članu World)
  Direktna veza do poruke: 53
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Mafini od sira
Ringerajin kuvar: snowwhite7
Pire od karfiola i šargarepe
Ringerajin kuvar: little_one



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here