|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dajte deci da kuvaju!
4.8.2009 9:50:52   
Anoniman
Sa rr.hr:

Uz stručno vodstvo, djeca mogu izraditi i domaće čajne kekse, kolačiće s marmeladom ili slasne palačinke na koje će mama biti ponosna

Specijalna riža samo za mamu
SASTOJCI: 600 ml mlijeka, 70 g šećera, 2 Vanilin-šećera, 120 g riže, žličice cimeta u prahu, žličica naribane limunove korice, žlica instant-kave, žličica marmelade od jagoda ili malina
Mlijeko, šećer i vanilin-šećer zakipite. Dodajte rižu i kuhajte na laganoj vatri oko 20 minuta. Tijekom kuhanja rižu promiješajte.
Pred kraj dodajte cimet, limunovu koricu i instant-kavu. Kuhanu rižu možete poslužiti toplu i hladnu, a prije posluživanja pospite je listićima badema ili ukrasite marmeladom.

Tatina superčarobna kava
SASTOJCI: 2 dl skuhane crne (turske) kave, 2 žličice ruma
2 žutanjka, 2 žlice šećera u prahu, malo tučenog slatkog vrhnja, čokoladne mrvice
Dobro izmiješajte žutanjke sa šećerom. Skuhajte kavu i dodajte rum. Razdijelite u čaše. Oprezno ulijte žutanjak, koji ste izmiješali sa šećerom tako da sloj ostane odijeljen, odnosno “pliva” na kavi. Na isti način dodajte i tučeno vrhnje, koje ćete posuti čokoladnim mrvicama. Ako vam se slojevi pomiješaju, kava će i dalje biti fina.

Najšarenija voćna salata
SASTOJCI: 300 g kruški, 400 g jabuka, 300 g naranči, 200 g kivija, 50 ml narančinog soka, 300 g ananasa iz Kompota, 2 žličice tekućeg zaslađivača, 2 žlice zobenih pahuljicaOguljene kruške, jabuke, naranče i kivi narežite na kocke, nakapajte narančinim sokom i stavite u zdjelu. Dodajte ananas i tekući zaslađivač pa sve dobro izmiješajte. Prije posluživanja voćnu salatu rasporedite u desertne zdjelice i pospite zobenim pahuljicama. Salatu možete poslužiti u izdubljenoj dinji.

Njam njam juha
SASTOJCI: 3-4 žlice ulja, 100 g pancete narezane na kockice, 100 g nasjeckanog luka, 500 g šampinjona, 400 g krumpira, 2 češnja češnjaka, žlica Vegete, l vode, 200 ml slatkog vrhnja
m-njam juha od gljiva
Na ulju kratko popecite pancetu i luk, dodajte narezane šampinjone, papar, lovor i poklopljeno pirjajte na laganoj vatri 10-15 minuta. Zatim dodajte oguljeni krumpir narezan na kockice, češnjak, vegetu i zalijte vrućom vodom. Kuhajte na laganoj vatri 15-ak minuta i na kraju umiješajte vrhnje. Pustite da juha provrije.


>>>Uz stručno vodstvo, djeca mogu izraditi i domaće čajne kekse ili kolačiće s marmeladom. Pripremite im jednostavno tijesto slijedeći upute iz kuharice te im pokažite kako se oblikuju kolačići. Neka ih naprave sami, a vi ih ispecite u pećnici.
>>>Umjesto da se mučite s pripremom tijesta za palačinke, kupite gotovu smjesu koja se miješa s mlijekom, a jamči potpuni upjeh recepta. Ispecite ih te prepustite djeci da ih napune šlagom, čokoladom ili jagodama te ih serviraju mami za doručak.

  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Dajte deci da kuvaju!
28.12.2009 0:45:51   
majdule
možda i nije pametno ostavljati decu sa šporetom, nije to baš igračka !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Dajte deci da kuvaju!
28.12.2009 7:43:50   
Lu
Roko samnom radi kolače,obaveznouser posted image
Jaje svaki put on slupa, muti i nabraja šta ide dalje,sol,vrhnje,ulje u tavicu.
Kada gulim povrće on dobije plastični nožić i "guli" zajedno samnom.
Obožava da valja tijesto i iskružuje kalupima.
Pomaže i oko postavljanja stola.
Uglavnom je uvijek prisutan samnom u kuhinji ali nikada bez mene tj. bez nadzora!

(odgovor članu majdule)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Dajte deci da kuvaju!
28.12.2009 8:30:13   
mamanp
Moje drzim dalje od kuhinje...jedino se devojcica kad je testo u pitanju primakne i lize brasno sa stolauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Dajte deci da kuvaju!
30.12.2009 12:40:18   
viking
Juče sam videla u Beograđanci, na poslednjem spratu u Coin Casi set za decu kuvare! Super je, ima malu oklagiju, malu varjaču, mali svekrvin jezik, malu četkicu, mali okrugli sekač za pizzu, ma preslatko je! user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Dajte deci da kuvaju!
30.1.2012 11:37:23   
Anoniman
Andrej mi pomaze odavno i voli , guli povrce sa onim za guljenje , mesi , pravi neke oblike , mesa mi rucak ukoliko moram da se okrenem i slicno , a Petra muti sa mnom nes kafu svako jutro ona drzi zajedno sa mnom mutilicu i kada mutim mikserom nesto , ona pridrzava i sve mlati levo desno user posted image

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Dajte deci da kuvaju!
25.2.2012 14:32:36   
gagana83
Una je jos mala da bi mi bila prava pomoc, ali redovno muti jaja.
Zajedno pravimo smesu za palacinke ili redjamo sastojke za picu user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Dajte deci da kuvaju!
24.2.2015 21:34:07   
mila83
Meni klinci obavezno pomazu u kuhinji skoro svaki dan,bilo da se radi o obicnom spremanju dorucka, mesenju kolaca,ukrasavanja torte(citaj lizanja cinije od slagauser posted image ) guljenja povrca za neku salaticu ili corbu..Mima voli da lupa jaja za kolace, a sin da soli ii da sipa prasak za pecivo u kolace..
Pocela sam polako sa Mimom da radim da bude samostalnija u kuhinji.Ponekad ona sama izvadi sve iz frizidera sto je potrebno za dorucak, ume sama da ukljuci ringlu i stavi da se greje mleko ili voda za caj.Naravno, ako se kuva voda za caj,obavezno ja sklanjam vodu i zavrsavam, nikako ona da prilazi kljucaloj vodi. maze sama na hleb namaze i postavlja sto. Sin je mladji ali i on voli da ucestvuje,cesto se takmice ko ce vise pomoci mami.

Ja mislim da je to dobro da deca ucestvuju, postaju samostalniji i odgovorniji,samouvereniji , sticu lepe radne navike.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Dajte deci da kuvaju!
4.7.2016 9:10:04   
Khaleesi
Nista u kuhinji ne prolazi bez M, pa i sudove vedi iz masine za pranje, i redja na pult, i isto takoa trazi da sstavlja i redja sudove u masinu kada se peruuser posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Dajte deci da kuvaju!
4.7.2016 10:00:47   
Anck Su Nmaun
Jaao moje jedva cekaju da nesto muckam i prckam , mesi da i one pomazu, mesaju, mese...
Starija vec sama pravi sokice njoj i seki, pravi sendvice , a i mladja vidi od nje pa i ona pomalo user posted image

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Dajte deci da kuvaju!
4.7.2016 10:09:14   
Khaleesi
joj kako je to lepo, divno... devojcice...
Sinoc sam razmisljala, o trecem... haos... pa znam ti imas tri i cini mi se Bubica....
Kako ste odlucileuser posted image jooj ja ne smem da pomislim na to... mislim da bih poludelaq

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Dajte deci da kuvaju!
4.7.2016 10:12:35   
Anck Su Nmaun
Pa da bude zurka, bude... al ako imas da ti neko ponekad samo izvede decu napolje ogroomna pomoc. Al dobro samo malisa da stane na svoje nogice bice lakse, ovako smo malo sputani za neke stvari.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Dajte deci da kuvaju!
4.7.2016 12:13:53   
Khaleesi
Mi u blizini nemamo parkic... svuda mora kolima da se ide, to mi je najgore...
Sinoc sam se igrala sa malom i onda mi je palo na pamet kako sad ima 9 mes, jos malo pocinjem da radim, i nema vise bebe, ona je jos malo devocica...
Onda sam se rastuzilauser posted image pa pozelela jos jednu bebu...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Dajte deci da kuvaju!
5.7.2016 18:42:19   
Mariya
Moje meni uvek pomažu. Tj H odmaže,ona voli da prosipa brašno i mesi testo. A pravi pomagač je L, ona samo ne voli da razbija jaja,pošto me voli da ga pipauser posted image
Ona meri sastojke,sipa,muti,meša,seckauser posted image

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Dajte deci da kuvaju!
8.3.2018 13:53:32   
Dora89
Hvala za recepte! I treba, da dete vežba motoriku, koncentraciju, odgovornost i samostalnost!

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Dajte deci da kuvaju!
8.3.2018 13:55:44   
mama Jo
Super su saveti 😊 mi smo uzeli onu kuhinjicu iz Ikee i gomilu sudova i ,,hrane" za igranje... mnogo voli zaista!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Dajte deci da kuvaju!
8.3.2018 13:58:05   
Anck Su Nmaun
Dajem im da mese i da mesaju sastojke kad se nesto pravi. Sve vezano za sporet ne.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Dajte deci da kuvaju!
8.3.2018 14:09:57   
Ana RR
Ja sam počela da puštam Marka i oko šporeta, da promeša nešto, itd. Spremao je kajganu sam (mislim, sam... uz moju pomoć, naravno), pustila sam ga da sam istrese jaja u tiganj, da promeša itd. Vidim da ga interesuje i stalno se mota oko mene kada spremam nešto i želi da mi pomogne. Nemam baš uvek živaca za to user posted image ali trudim se da ga pustim kada već želi.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Dajte deci da kuvaju!
13.3.2018 14:28:33   
mama Jo
Mnoooogo zivaca treba, posebno kad su mali... evo situacija od pre neki dan: pravim przenice, lupam jaja i mutim ih viljuskom, hoce i J naravno... dsm joj da proba da razlupa jaje, stisnula ga je da prsnulo svuda okolo... i u kosi ga je imala... hoce da umace hleb u jaja, hajde dam joj... curi na sve strane...
U pola ovog posla probudila se beba kojoj je vreme bilo da jede pa je zaurlala iz petinih zila... dok sam ja sredila J, i dala bebi da jede, ono prosuto jaje se vec osusilo i okorelo po plocicama i njenoj stolici za hranjenje... jedva sam oribala.. eto 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Dajte deci da kuvaju!
29.3.2018 15:23:29   
Bunnyca
Moja cerkica je vec velika, ima 6 godina i sama pravi palacinke, naravno ja pecem, sama dekorise hranu, sprema sendvice sama,pravi kolace sa mnom, zna da umuti puding, slag, pravi pogacice sa kalupima, mafine i mislim da stvarno dosta toga zna. Naravno, zato sto ni mama ne izbija iz kuhinjeuser posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Dajte deci da kuvaju!
29.3.2018 15:30:17   
emicaa
I Dora odavno pomaze,ona jaja izlupa i muti sve sto treba.Kad pravimo palacinke ona dodaje sta treba muti.Ja sam pred kraj uzmem da ne ostanu grudvice.Kad pravim pitu i ona hoda samnom oko stola i pokusava razvlaciti tijesto.Trudi se user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Bunnyca)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Dajte deci da kuvaju!
21.5.2018 11:21:46   
mama ivane
Cerka samnom kuva odv kako je prohodala to je mamin mali pomocnikuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Dajte deci da kuvaju!
22.5.2018 23:22:40   
vocicana
Kuvanje..pa daleko od toga, ali mikser samo li cuje ili kada ga pitam da li hoce da mutimo, odmah ostavlja sve, dodje do kuhinje i kaze seni tu, da sedne tu, ja ga stavim i on bi miksao bar pola dana, sve dok mm ne kaze, umutiste li to?user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu mama ivane)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Dajte deci da kuvaju!
23.5.2018 11:35:17   
IvanaSK RR
Moja nikako ne voli zvuk miksera (ni usisivača). Pre neki dan sam slag mutila na podu kuhinje, a nju pridrzavala jednom rukomuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Dajte deci da kuvaju!
24.5.2018 11:49:28   
emicaa
Ivana,maca je kao Dora kad je bila mala.Bajala se i miksera i fena.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here