|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prva bebina krvna slika
6.3.2018 20:36:47   
Sarav
Prva ks sa 6 meseci, mali ste vi još❤️

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Prva bebina krvna slika
20.9.2018 14:04:18   
Misha i Ljisha
mi danas vadili krv. Sve ok ali PCT malo povisenref vrednosti su 0,10b do 0,30a njemu je 0,49

crp mu je 27.Sve ostale vrednosti u granicama. Neverovatno. Sta sad to znaci?

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Prva bebina krvna slika
20.9.2018 14:25:20   
Ana RR
Ljišo, ja ne znam ni šta je to, iskreno.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Prva bebina krvna slika
20.9.2018 14:29:46   
Misha i Ljisha
Mislim na netu pise pct povisen indikacija sepse. Ali to bas kad je jako visok. Negde pise da su normalne vrednosti cak ispod 0.5. Meni nista nije jasno. Evo spremamo se do dr da ideno. 

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Prva bebina krvna slika
20.9.2018 15:01:14   
milicicak
Ljiso, povisen crp znacibda je prisutna neka infekcija. Cudno je sto su mu leukociti mirni.Javi sta kaze dr

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Prva bebina krvna slika
20.9.2018 15:20:40   
Misha i Ljisha
kaze dr nista mu ne dajemo. Smatramo da je viroza jer je sve u granicama normale. To sto je crp 27 nema veze tako kaze

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Prva bebina krvna slika
20.9.2018 17:18:34   
vonavoj
Bitno da je sve ok.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Prva bebina krvna slika
20.9.2018 20:10:20   
Zemunka85
Ljiso, CRP od 27 ne znaci odmah da je za AB, bitno je da su LE mirni ali i da su granulociti u normali tj da se nisu grupisali, kao i opste stanje deteta.
I moj L je imao CRP 25 uz ostale normalne parametre i dobio je AB. Iskreno, kada smo dosli od DR kuci njemu je pala temp i on je izgledao savrseno zdravo za razliku od pre dan dva recimo. Ipak sam odlucila da se "kockam" posmatrajuci ga i sacekam sledeci nalet temperature. Kod nije bilo, niti se vratila. To je bilo pre 2m. Tako da smo to prebrodili na taj nacin. Eto ....

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Prva bebina krvna slika
20.9.2018 20:33:51   
Misha i Ljisha
Zvala sam ja i naseg privatnog dr on isto kaze ako je sve u granicnim vrednostima tj ako je kks dobra bez obzira na crp 27 me treba ab. Ja imam pancef za decu nerazmucen(nije istekao rok 😂😂😂) ali necu mu dati naravno jer njemu temp ne prelazi 38. 

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Prva bebina krvna slika
21.9.2018 12:49:35   
Misha i Ljisha
crp je opao danas je 17. Dr nikolic ce nas primiti u pola 2.
Inace i hemoglobin mu je opao (radjeno u istoj lab zena dva puta proveravala) za 17 jedinica juce 107 danas 90

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Prva bebina krvna slika
15.10.2018 18:01:32   
Rosita
Kod naše dr prva kks i mokraća daju se sa 9 meseci. To mi nešto novo. Sa D je bilo sa 6. Al zato je odmah posle 2-3 povrćke savetovala meso.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Prva bebina krvna slika
15.10.2018 18:16:52   
Maslacak15
Mojim decicacima posle porodilista nikad do sad nije uradjena krvna slika 😀😀 f punih sedam godina U decembru.nikad nisu smatrali da je potrebno, a isli Su pedantno na sve preglede i ponekad bili bolesni. Naravno nije Ni a do sad, to ne treba da pominjem

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Prva bebina krvna slika
15.10.2018 18:23:04   
Rosita
Čoveče, koja razlika. Ovde i na svoju ruku vadimo. Kako tebe nekad nije zagolicalo da vidiš po parametrima el virus il bakterija :) ?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Prva bebina krvna slika
15.10.2018 18:33:39   
Maslacak15
Ima brzi Test na streptokoke grla Koji je gotov U Par minutA, to je radjeno U Par navrata na mojrle insistiranje :)) i tad Su dobili antibiotike. Ali to je kao bris. Obrisu vaticom sluznicu i to je to. Krv nije vadjenja.pedijatar ima otprilkke politiku U slucaju temperature dodjite opet Ako temp ne prodje 72 h...U 90 odsto slucajeva to Tako bude posto se deciji virusi istutnje. Tj nema vise tempa i to je to.on isto gleda non Stop U usi. Ali krv nikad nije vadjena😀

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Prva bebina krvna slika
15.10.2018 18:36:55   
Maslacak15
Mozda Imam srece i da Su bili relativno zdravi. Razboljevali se Jesu slinili itd Ali nikad duze od 3 Dana. Bakterije majka namirise i smorim lekare dok ne prepisu antibiotike😀😀

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Prva bebina krvna slika
15.10.2018 21:43:17   
Rosita
Razumem. Ja radim ks da dete ne dobije ab kad ne treba, jer se ovde često sreće suprotan problem, bespotrebni ab. I to samo kad baš zariba.
Da se vratim temi, ova prva ks mi je smislena, da se vidi malo hemoglobin, da l to sve ide lepo...

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Prva bebina krvna slika
15.10.2018 23:33:28   
Maslacak15
Pa Puno dojenih beba Su blago anemicne Ali to se nadoknadi. Nemam ja nista protiv, Ali ja nemam gde da radim na svoju ruku, to ovde nije dozvoljeno. A sa njima da se svadjam i ubedjujem nema Mi smisla. Dovoljno ih ganjam za antibiotike. Ja Sam uvek za antibiotik cim ima osnove za isti. Sto pre to bolje.A da vodim zdravo dete Po beogradu sporta Radi na odmoru da gledam krvnu sliku, Ni to Mi nije primamljivo😀😀😀 Tako da eto Mi guramo bez, a cele ove godine decaci nisu ni bili kod lekara osim na sistematskom (pupupu). Ocvrsli Su....

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Prva bebina krvna slika
16.10.2018 11:22:41   
Maraj
user posted image

Evo L ks . Crp je ok . Oko 1 je.
Kako da znam jel virusno ili bakterijski
Imao je T 38 sa 6 nocas

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Prva bebina krvna slika
16.10.2018 11:35:39   
smeško
Maraj, bakterijski je jer su Le i granulociti poviseni, a limfociti snizeni. Odvedi ga kod dr.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Prva bebina krvna slika
16.10.2018 12:53:34   
Maslacak15
Puno Su visoki leukociti. Idite so lekara Sto pre...brz oporavak malisi.pozz

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Prva bebina krvna slika
18.12.2018 11:49:42   
vonavoj


user posted image Ovo je T krvna slika,dobila je ospamox na 12h..po 6ml..Nisam nasla drugu temu..Ima upalu grls i krajnika

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Prva bebina krvna slika
18.12.2018 11:52:17   
smeško
Ja bih rekla da je bakterijska infekcija.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Prva bebina krvna slika
18.12.2018 11:54:23   
MasnaMasnica
I ja bih rekla zbog crp-a.Von a zar ona nije operisala krajnike ili samo treci?

_____________________________

...kada slome me, ja samo osmeh nabacim :D ...

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Prva bebina krvna slika
18.12.2018 11:58:19   
vonavoj
Samo treci. I ja bi rekla bakterijski..nema temp..krenuli smo na vreme..Inace,poslednji put je u maju 2017.pila antib..imala sarlah..tako da je ovo ok..

(odgovor članu MasnaMasnica)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Prva bebina krvna slika
18.12.2018 12:11:19   
smeško
Ja mislim zbog leukocita.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here