|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
7.6.2018 15:22:13   
MimaKos
Ali najiskreniji savet je da se iskoristi leto odnosno letovanje, ionako idu goli po ceo dan, nasa je celu plazu popiskila ali smo uspeli :)

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1276
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
7.6.2018 15:37:55   
IvanaSK RR
Ja na letovanju ne bih, nema sanse. Isla bih da se odmorim koliko mogu, a ne da gledam da li se negde popiskila ili ukakila.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1277
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
7.6.2018 15:48:26   
mama Jo
user posted image
Joj ni ja nisam imala zivaca na moru to da radim user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1278
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
7.6.2018 22:13:52   
Misha i Ljisha
Moja D nije htela da piski ni na plazi ni u moru pa smo uvek jurili u apartman. Srecom opasuljila sam muza da uzmemo apartman preko puta plaze pa sam je bukvalno nosila u wc.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1279
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
7.6.2018 22:20:31   
mama Jo
user posted image
Sve je to dobro. Iz svog okruzenja sam shvatila da je termin ,,skinuli smo pelenu" veoma relativna stvar... nasa vrsnjakinja je dva meseca bez pelena, svaki peti dan piski i kaki u nonu, ostalo je sve u gacice, ali njena mama kaze ,,skinuli smo pelenu" user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1280
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
7.6.2018 22:50:18   
Misha i Ljisha
Hahah pa sve je relativno. I "prohodali smo"

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1281
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
7.6.2018 22:56:47   
MimaKos
Ja sam od drugih mama cula za tu foru na moru i unapred se psihicki pripremila za to, ali da nije prijatno, nije..

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1282
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.6.2018 6:19:11   
Misha i Ljisha
E da sad sam se setila. Verovatno zavisi i od "petlje" deteta. D bi ispiskila bukvalno pola nose. Ma nekad bih se zapitala kako joj toliko tecnosti stane u besiku. Nikad nije obako po malo piskala. Pa verujem da je i to olaksavajuca okolnost kad dete ne piska svaki cas.

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 1283
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.6.2018 6:38:32   
mama Jo
Ljisho, to si u pravu skroz. Moja J piski svaki cas, ali stvarno. Da li je i to sad u prvim danima pa pokazatelj nekog straha, ilibprosto tako piski, ne znam.videcemo uskoro, ali za sada piski vrlo cesto...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1284
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.6.2018 7:24:06   
Misha i Ljisha
mama jo ja sam po D znala kad piski cak i kad je bila beba, onako sva se strese. E sad ja mislim da je to do deteta. Mislim da nije strah a opet mi je bezveze svaki cas stavljati dete na nosu tipa svakih pola sata da bi pisnula 3 kapi. Secam se D je vec skinula pelene i bili smo kod njenog drugara koji je bio u fazi skidanja. I srecom ta mama imala dve nose i u isto vreme su bili na nosi, D sela i obavila, ono litra mokrace valjda user posted image a ovaj mali seo i ono tek tek prekriveno dno nose mokracom. njegova mama ostala u cudu kako je D toliko piskila hahaha..Ali stvarno eto mozda je D specificna videcu sa P ali s njom je sve to islo tako lako i plus olaksavajuca okolnost sto je medju prvim recima rekla "kaki" pa joj je i piskenje i kakenje bilo KAKIuser posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1285
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.6.2018 8:04:16   
mama Jo
Mozda ce to svaki cast piskenje trajati tijmh par dana piskenja dok skroz ne skonta i ne nauci da kontrolise... nemam pojma, nadam se da hoce...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1286
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
8.6.2018 8:48:18   
IvanaSK RR
I ova moja piska cesto po par kapi i onda jednom u par sati baaas piski.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1287
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.3.2019 7:43:57   
Misha i Ljisha
Ja sam zadovoljna kako nam ide. I kakk i piski u nosu. Jos da imam vise vremena pa da ga stavljam recimo na svakih sat gde bi nam bio kraj. U svaklm slucaji skapirao je cemj sluzi tako da kad krene lepo vreme eto njega u gacama do septembra da se odvikne od pelena


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 1288
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.3.2019 7:55:02   
pari
Svaka cas_t Ljisho! Prakticno sa manje od godinu dana...Bas se pitam da li je marketing u pitanju kad se odlaze skidanje pelena do 3.godine

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1289
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.3.2019 8:05:07   
Misha i Ljisha
Pari i cerka je rsno ostavila pelene. I isto ssm je rano stavljala a od devetog meseca se nije ukakila u pelene


(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1290
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.3.2019 8:12:37   
pari
Ja bih mozda mogla da pokusam barem da kaki da je stavljam da vidim kako ce ici...znam otprilike u koje vreme bude

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1291
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.3.2019 8:13:23   
bubulence

IZVORNA PORUKA: pari

Svaka cas_t Ljisho! Prakticno sa manje od godinu dana...Bas se pitam da li je marketing u pitanju kad se odlaze skidanje pelena do 3.godine

naravno da je marketing, kako se to nije preporucivalo dok su mame prale platnene pelene, nego sada, kada se kupuju jednokratne treba da se nose do 3 god. mozda bolje do skole.
kod nas je kao kod Ljise, od 7,8 meseci sam ih stavljala na nosu, cisto da je upoznaju. posto su obe bas imale problema sa stolicom, nosa nam je bila jedino resenje da kake. i bukvalno od kada su pocele da koriste nosu vise nisu kakile u pelenu.
obe su lako i brzo ostavile pelene, betz ikakvog forsiranja... nego jednostavno uhvatimo ritam. moje pravilo je bilo da ne sede dugo, znaci 3,4 min pa ako nesto urade, uradile su... naravno kada piske ili kake, svi padamo u nesvest od dragosti, pa je nima drago i onda jedva cekaju da ponove... ili dobiju neki nagradicu...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1292
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.3.2019 8:38:50   
vonavoj


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Pari i cerka je rsno ostavila pelene. I isto ssm je rano stavljala a od devetog meseca se nije ukakila u pelene




Koliko puta ti dnevno kaki?Ja sam moje obe sa 8 stavljala,i znale su da piske,kake,ali nisam mogla uvek da ubodem,po 4-5puta dnevno su kakile,evo i ovaj mali isto. A kasnije su skinule pelene,jer su krenule u vrtic sa 10 T i sa 15J a vaspitacice ne pomazu...a ja sam radila,mora 5 dana bar vezano..J je sa 22 meseca,a T sa 2g i 3m.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1293
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.3.2019 8:43:11   
Misha i Ljisha
Sa D je bilo kao kod bubi.d je imala uzasno tvrdu stolicu i nosa joj je bila spas. Krenem tako sto znam otprilike vreme kada kake. Znaci P kaki tacno ujutru u 7 verovali ili ne. Jedno vreme je bilo bezuspesno. Piski. Ja mu stavim pelenu on kaki. Evo danas je vec seo. Odmab obavio i gotovo ne znam da li je bio na nosi 3 minuta. Nije to neki veliki posao. Da se upoznaju sa nosom i da sednu na nju i to je to. I onda kad dodjeleto zapravo sledi odvikavanje.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1294
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.3.2019 9:00:37   
vonavoj
Lakse je kad dete kaki jednom dnevno,obavi i cao..M me zeza,on nema vremena za nosu,nece da sedi..ustaje..iako ga okruzim igrackama.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1295
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.3.2019 9:48:43   
Maslacak15
Hahaha nosa sta je to? Mi cemo poceti za nekih godinu Dana osim ako je neko cudo pa pocne pre da trazi Sama. Za dve nedelje krece u vrtic, tamo nose ne koriste, pricala Sam vec nekoliko puta tako da nem bas nikakve svrhe. Decaci Su ostavili sa dve godine i Par meseci,tako ce verovatno i A i to bukvalno za Par Dana. Meni sedanje beba na nosu nema nikakvog smisla, Ali naravno sto ljudi sto cudi.ako imate vremena i zivaca, samo napred.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1296
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.3.2019 9:53:30   
bubulence
Maslacak nama nije trebalo ni vreme ni zivci... Isto kao i kada menjas pelene... Kazem, nisu sedele duze od 3,4 min, a posto im nosa nije bila strana nije nam trebalo vreme za ubedjivanje...

Kod nas je olaksavajuca okolnost sto su obe isle u vrtic a tamo ih stavljaju na nosu. Znaci ujutro pre dorucka svi na nosu, pre izlaska u dvoriste svi na nosu, pre rucka svi na nosu... I deca lepo sede jer vide da i drugi to rade... 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1297
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.3.2019 9:59:54   
Maslacak15
Ah nema veze, nebih da pocinjem diskusiju😁samo uzivajte .....ja ionako nemam o tome pojma posto kao sto rekoh nisam odvikavala ni jedno. Kad Su bili spremni skinuli Su pelenu i to je to. Bez upisavanja, kakenja po kuci, nosenja nose bilo gde ( i zivotu nisam ponela nosu) itd...prosto ja to zivotno iskustvo nemam. Cisto Sam htela sa kazem, moze i drugacije. Ali nebih da delim savete.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1298
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.3.2019 10:13:02   
bubulence
Naravno da moze drugacije.

Ne kazem da treba svi da rade kao ja ili ljisa. Svaka, mama radi kako zeli i misli da je najbolje za njeno dete. Ali mi je smesno kada neko kaze da ne treba odvikavati dete pre 3 god jer dozivljava stres😂. Evo, ne znam sa kojom gluposti bih poredila tu izjavu... 


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1299
   RE: Kada i kako privikavati na nošu?
9.3.2019 10:23:03   
Maslacak15
Koliko ja znam 90 posto dece potpuno ostavi pre navrsene 3 godine u nasem vrticu. Bude Par izuzetaka Ali i oni relativno brzo se odviknu. A bez bilo kakvog programa odvikavala. Sustina je da oni ne da nemaju nose nego Male toalete nego deca moraju da Su zrela da Sama traze da idu u wc. Narocito sto Su Jako Puno napolju u ogromnoj Basti i dete mora da samostalno signalizira da mu se piski/ Kaki bez da ga neko Juri i pita ajde....i onda je logicno da se to retko desava pre Pune dve godine.ali ja iskreno nevidim veliku razliku u odnosu na srbiju u tome kad se vecina dece odvikne tako da ne vidim svrhu. I deca mojih sestricni su redovnoj sedana od bebeceg perioda Pa Su batalili pelene tek sa dve godine. Cast izuzecima. Ali stvarno nebih da bilo koga da ubedjujem. Ali vas to ispunjava, samo napred😀

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ide zmija - VIDEO!!!
video
Malo zabave za najmlađe
Dete koje skače je dete koje raste
Skakanje nije samo zabavno, već ima i višestruku korist za psihomotorni razvoj deteta. A najbolji deo što je to jednosta...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here