|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
29.3.2019 10:40:12   
Sanidej
Glasala vec, nesto vas se malo prijavilo (3 cini mi se)..

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
29.3.2019 11:06:34   
buba m
Ja sam sad sa uz. Sve je u redu. Čuje se srce uredno. Danas me manje glava boli. Mislim da ću se malo aktivirati. Malo šetnje neće da škodii. 😊

Jel neka trudnica radila neki od ovih novih prenatalnih testova? Ja sam 35+ pa kontam da ću morati nešto od toga.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
29.3.2019 11:09:16   
nata11
IZVORNA PORUKA: buba m

Ja sam sad sa uz. Sve je u redu. Čuje se srce uredno. Danas me manje glava boli. Mislim da ću se malo aktivirati. Malo šetnje neće da škodii. 😊

Jel neka trudnica radila neki od ovih novih prenatalnih testova? Ja sam 35+ pa kontam da ću morati nešto od toga.


35 nedelja i sada ces raditi prenetalni test user posted image
Cemu izvini ( ne radi mi upitnik)
Sta ce ti on sada promeniti i da pokaze nesto nedaj boze.


P.S. a izvini mislila si preko 35 godina user posted image user posted image Sorry trudnicki mozak.

< Poruku je uredio nata11 -- 29.3.2019 11:10:01 >


_____________________________





(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
29.3.2019 11:17:42   
Sanidej
Danas svaka trudnica radi neki od prenatalnih testova nevezano za godine

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
29.3.2019 11:24:40   
buba m


IZVORNA PORUKA: nata11

IZVORNA PORUKA: buba m

Ja sam sad sa uz. Sve je u redu. Čuje se srce uredno. Danas me manje glava boli. Mislim da ću se malo aktivirati. Malo šetnje neće da škodii. 😊

Jel neka trudnica radila neki od ovih novih prenatalnih testova? Ja sam 35+ pa kontam da ću morati nešto od toga.


35 nedelja i sada ces raditi prenetalni test user posted image
Cemu izvini ( ne radi mi upitnik)
Sta ce ti on sada promeniti i da pokaze nesto nedaj boze.


P.S. a izvini mislila si preko 35 godina user posted image user posted image Sorry trudnicki mozak.


Mislila sam 35 godina 😂

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
29.3.2019 11:26:21   
JelenaJekac
Meni dr nije spominjiao nikakve testove, evo usla u 7.mesec,  bas nista nisam radila.


(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
29.3.2019 11:39:09   
AnaTamara

IZVORNA PORUKA: bubulence



IZVORNA PORUKA: AnaTamara

U poslednjih sat vremena sam pocela da osecam menstrualne bolove, prilicno sam se uplasila.  Sta vi mislite, da li imam razlog za brigu? 



Ako se javljaju u istom vremenskom razmaku (na 10 min, na 5 min...) i ako osecate stezanje stomaka mozete otici na pregled... Ako bol nestaje pri promeni polozaja onda i nema potrebe 



Trajalo je neko vreme i prestalo, i nije prvi put, mislim da mi se to desava kada se umorim ( nesto sam raspremala ).

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
29.3.2019 12:36:40   
popkica bebic
AnaTamara, mislim da su takvi bolovi na početku trudnoće normalni. Mene su u prvoj i drugoj trudnoći držali i do četvrtog meseca. Javljali su se s vremena na vreme i znali da potraju. To me je jako uznemiravalo svaki put, materica prolazi kroz velike promene i širi se. I u trećoj su znali, ali ređe, mada primam od početka progrsteron. I uzimam Mg direkt. Moja deca su danas nemoguća, samostalni se svađaju, a mene rađen hormoni pa sam razdrazljiva do ujedanja. 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
29.3.2019 12:37:57   
popkica bebic
Uh, telefon mi sam kuca reči. Samo se svađaju, trebalo je da piše. 



_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
29.3.2019 13:41:28   
AnaTamara
Imala sam ih i ja u prvoj trudnoci, ali bukvalno samo par dana, i to onih kada sam stvarno trbala da dobijem a nisam, zato me strah, sto traju i dalje, a tek 17. idem kod dr.

_____________________________

Za bolje znam ali mi bolje ne treba

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
29.3.2019 14:38:47   
bubulence
Meni su predlagali AC jer sam 35+ ali sam odbila.

Danas sam isla u BG da vadim krv za test aviditeta... Rezultati za nedelju dana

(odgovor članu AnaTamara)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
29.3.2019 17:24:33   
Sarav
Bojite me u plavo, čekam dečaka. ♥️ Sad sam bila na kontroli i otvorila bolovanje. 19. sam nedelja, od mene dosta. 

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
29.3.2019 17:53:29   
popkica bebic
Sarav, bravo za dečaka! Mislim, ovo nema veze sa favorizovanjem pola, ja imam i jedno i drugo, a slutim dečka ponovo. Ti, beše imaš dve devojčice?

Ostale mame, kako ste? Meni je muka, a mm je imao stomacni. Nadam se da će nas zaobići. Stalno se osećam umorno, ma mora da je muško. 😜😄

_____________________________

"Mama je glagol od glagola raditi!"

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
29.3.2019 18:44:47   
Sarav
Da, ja imam dve devojke. Bitno da je zdravo i pravo pa kog god da je pola. I mislila sam da je dečko jer sam poružnela načisto, samo mi fali još rogovi da mi niknu. Potpuno sam drugačija bila u prethodnim trudnoćama, koža čista a sad.. I već sam se bila fino ugojila do ovog perioda, sad jedva +1kg.

_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu popkica bebic)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
29.3.2019 18:47:32   
mama Jo
user posted image Sarav, cestitam za deckonju, ala ce ga seke razmaziti 😊😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
29.3.2019 22:01:45   
Filadendronka
Zdravo svima, ne znam da li da pisem ovde ili u temi za istresanje negativne energije. Ovde cu vas sve pozdraviti, ceo dan sam na nogama ( cak sam igrala i fudbal popodne).  Osecam kontrakcije povremeno, mada ne znam vise ni sama da li ce da krene uskoro. Bubulence, bas sam mislila da li si radila aviditet, dobro je da i to zavrsis. 

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
29.3.2019 22:33:57   
nata11
Ja imala uzasno stresne danr juce i danas. Pa mi na sve palo na pamet da ce prijati set_nja. Jedva sam prezivela. Vise je bilo dodatno mucenje. Evo celo popodne i vece se savila od bolova.


Nadam se da ce biti bolje ujutru. 
F sada procitah. Nemam komentar stvarno. Ja sam takva ja bih ladno odbila ali kapiram da mozda nisi bila u mogućnosti ako su bas bliski rodjaci. Sta je tu je. Ne vredi da kidas sebi sada zivce. A lepo kazes u sobu gde je bebin krevetac da se ne ulazi i kraj price. 

_____________________________





(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
29.3.2019 22:51:36   
bubulence
Filadendronka ko mi te je dirao?

Jesam, danas sam to obavila. Jako su ljubazni, u petak mi salju rezultat na mail i jedva čekam 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
29.3.2019 22:52:05   
bubulence
P. S. Hvala ti mnogo na svim savetima♥️


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
29.3.2019 23:20:27   
Filadendronka


IZVORNA PORUKA: bubulence

P. S. Hvala ti mnogo na svim savetima♥️





Nema na cemu,  drzim ti palceve da sve prodje na najbolji moguci nacin. :) 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
29.3.2019 23:24:52   
Filadendronka
Nato, nemoj previse da se umaras. Mada najlakse je deliti savete, a sam nista ne postujes. Sve u svemu, bas bi trebalo da se trudimo da uzivamo u ovim trudnickim danima, da ugadjamo sebi, rasipamo vreme na nesto o cemu dugo mastamo i nikad nemamo vremena.  Naravno na stranu ko ima neke komplikacije i slicne brige, pa mu to otezava uzivanje. 


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
30.3.2019 8:19:47   
Sanidej
Manite se nezeljenih poset_a i kad niste trudne, topla preporuka :)

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
30.3.2019 8:20:22   
buba m


IZVORNA PORUKA: bubulence

Meni su predlagali AC jer sam 35+ ali sam odbila.

Danas sam isla u BG da vadim krv za test aviditeta... Rezultati za nedelju dana
[/quote

Bubulence kakav je to test? Ni meni se ne radi AC, ali su mi ovi savremeni testovi poput Verified, jako skupi. Gledala sam na internetu, od 400 do 800 evra su.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
30.3.2019 8:36:21   
bubulence
Jeste, to su prenatalni tesrovi i jesu skupi ali najbezvedniji po plod i vrlo precizni.Ja sam radila ovo testiranje jer sam bila pozitivna na toxoplasmosu, nema veze sa prenatalnim testovima. Razmisljala sam da radim i prenatalni ali mi je dr u jednom trenutku rekla da su to dobri i pouzdani testovi, i garantuju da je plod u tom trenutku zdrav (ili nije), da nece imati Daunov i jis neke sindrome, ali ne moze da mi garantuje da se u 18-20-25.nedelji nece nesto iskomplikovati... Evo, npr da se neko u 15.nedelji nece zaraziti toxoplasmosom i da je plod opet u opasnosti... Ne moze niko ni da ti garantuje, sve i da su rezultati testa savršeni, da ces ti trudnocu izneti do kraja. To kazem jer sam cula za slucaj gde je zenici sve bilo odlicno na testu a ona u 19.nedelji pocela da gubi plodovu vodu i u 20.nedelji je porodili. U svakom slucaju, to su 2 razlicire stvari, prenatalni testovi otkrivaju hromozomske abnormalnosti ploda. I ako imas mogucnosti uradi ga, zasto da ne, ne moze da skodi. 


(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Trudnice 1-42 nedelja 03/19 [chat]
30.3.2019 11:18:10   
JelenaJekac
Ja bila juce na uz. Devojka se okrenula karlicno, zato me dole pritiska i udara. Dr kaze da bebac napreduje i da je dobro po svim parametrima ali mi se cini da je nesto sitna. 27+1 smo a ima 900 i nesto grama, ali bitno da je rekao da napreduje i da je hvala Bogu sve kako treba 😇

(odgovor članu JelenaJekac)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 14 [15] 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here