|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 27 [28] 29   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ultrazvuk kukova
10.5.2019 12:30:22   
Rosita
Fil, rade pedijatri. Ali ne svi. Verovatno zavisi od toga da li je obučen i da li ima aparat u dz.



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 676
   RE: Ultrazvuk kukova
10.5.2019 12:31:11   
dunja RR
Fili, bas sam ti to pisala malopre u temi fizijatar i nestade post. Elem, nama je pedijatar na redovnoj kontroli u DZ radila UZ kukova, prvo sa mesec dana pa sada sa 2 meseca, i rekla da je sve ok. Malo je duze gledala, zbog problematike starijeg deteta, ali kod M je kako pedijatar kaze sve ok što se kukova tiče, i nije nas slala dalje. Sa S smo kukove pregledali od starta u Tirsovoj i tamo se lečili. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 677
   RE: Ultrazvuk kukova
10.5.2019 13:04:02   
Filadendronka
Hvala devojke! 💕💕💕Da znam odmah sta da ocekujem i da spremim spisak pitanja za dr. Onako kad odem bez pripreme, a uz to je u DZ uvek guzva, nema sanse da mi da sve upute i odgovori na sva pitanja. Mislim da se cesto osecaju kao na ispitu kad krenem da zapitkujem. 🤣

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 678
   RE: Ultrazvuk kukova
11.5.2019 11:57:31   
kamičak
Tako treba, sa predznanjem se kod doktora ide :)

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 679
   RE: Ultrazvuk kukova
11.5.2019 12:21:12   
Filadendronka

U danasnje vreme nazalost mora tako. 
IZVORNA PORUKA: kamičak

Tako treba, sa predznanjem se kod doktora ide :)



(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 680
   RE: Ultrazvuk kukova
11.5.2019 12:53:42   
Sanidej
Ili te pedijatri bace u dilemu oko ucestalosti ultrazvuka kukova, pitanja sirokog povoja..

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 681
   RE: Ultrazvuk kukova
12.5.2019 23:59:39   
Filadendronka

Moram da vidim da li da skinem siroki povoj. Nenan se mnogo buni, pa se tripujem i za kukove da li su ok. 
IZVORNA PORUKA: Sanidej

Ili te pedijatri bace u dilemu oko ucestalosti ultrazvuka kukova, pitanja sirokog povoja..




(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 682
   RE: Ultrazvuk kukova
13.5.2019 8:30:21   
bubulence
Mislim da mi necemo nositi siroki povoj. Prvo, samo se jos u Srb stavlja. Drugo po recima 2 patronazne, jednog dr koga sam ovako upoznala i moje strine takodje dr, sve i da postoji problem sa kukovima to ne moze resiti siroki povoj, onda moraju da se primene neke druge metode lecenja. Takodje jedna nasa stara clanica cija je svekrva fizijatar nije stavljala siroki povoj pa mi to valjda nesto govori. Starijoj nisam stavljala ni dan, mladjoj jesam nekih mesec dana jer je rodjenda, u februaru pa sam smatrala da joj je tako toplije. 


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 683
   RE: Ultrazvuk kukova
13.5.2019 9:20:26   
dunja RR
Bubi, mi sad povremeno stavljamo jer je toplije, a ovi ladni dani nikako da prodju. A znam da ne moze da pomogne, tu si u pravu, S sam stavljala sbe vreme, pa je od prvog UZ nosio kaiseve. Kada postoji problem tu ne pomaze siroki, dobro si rekla. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 684
   RE: Ultrazvuk kukova
13.5.2019 10:40:44   
lesli
Mi smo nosili siroki povoj nekih mesec-mesec i po. U porodilistu su rekli da mozemo da nosimo ako zelimo, oni nisu stavljali, patronazna je savetovala da nosimo bar na pocetku... Odlucili smo se da joj stavljamo. Ona je rodjena u septembru i taman joj je grejalo stomacic, a bila je mnogo stabilnija (imala je tek malo preko 3 kg na rodjenju, izasli iz porodilista ravno sa 3). Skinuli smo ga jer je pocelo da nas smara da je zamotavamo, narocito u toku menjanja nocne pelene. U pocetku je cudno kad se skine jer je nekako lakse drzati bebu dok ga ima, ali smo se brzo navikli. Za bebu rodjenu u julu/avgustu ne verujem da bih ga stavljala.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 685
   RE: Ultrazvuk kukova
13.5.2019 10:53:35   
Sanidej
Pravda se siroki povoj kao preventiva, jasno je da nije terapija poremecaja razvoja kukova. Mogli bi bar da se sloze fizijatri i pedijatri medju sobom oko toga.

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 686
   RE: Ultrazvuk kukova
13.5.2019 11:31:26   
Filadendronka
Meni se cini da J bas smeta, a definitivno sam sigurna da ga nisam previse stegla. Mozda voli da bude golisav, mozda mu je vruce, mozda ima neki problem sa kukovima i onda mu smeta zbog toga. Bas imam gomilu nedoumica, moram sutra na kontroli da vidim sa dr. Na ledjima iznad guze ima neku plavu tacku velicine zrna graska i oko toga mi deluje da je plavicas_to (modro). Patronazna nije znala da mi odgovori nista u vezi toga. 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 687
   RE: Ultrazvuk kukova
13.5.2019 12:11:35   
dunja RR
Filiii, znaci, odmah da ti kazem, nwmoj misliti da te proganjam sa istim dijagnozama 🙂Sava ima takvu modru flekicu. Na slicnom mestu. I to atoji godinama. Nama je jedan dr rekao da je mongolska fleka, beleg, nistra strasno, ne boli. On je objasnio da eto neka deca to imaju, neko od predaka je poreklom iz Azije. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 688
   RE: Ultrazvuk kukova
13.5.2019 12:14:04   
dunja RR
E da, mislim da je sada gotovo i nestala, evo objasnjenja KLIK

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 689
   RE: Ultrazvuk kukova
13.5.2019 12:16:32   
dunja RR
Videces na ovoj slici na linku je bas velika, kod nas je bila mala, isto kao kod vas, velicine zrna graska. I dugo je stajala, mozda do 4. Godine, nisam je skoro videla. 

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 690
   RE: Ultrazvuk kukova
13.5.2019 12:20:21   
Filadendronka
Jaooo Dunja moja draga! ‘ajde sto ga je roda ugrizla, ali kud ga napadose i Azijati. 😂Mada nismo za dzabe bili skoro 350 godina pod Turcima. Salu na stranu, hvala ti puno na pojasnjenju, nikad ranije ni cula ni videla za ovo. 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 691
   RE: Ultrazvuk kukova
13.5.2019 12:24:23   
dunja RR
Cekaj cekaj i vi imate rodin ugriz? 😊 I miiii, tj Milica, ka to zovem srce na celu, evo ga user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 692
   RE: Ultrazvuk kukova
13.5.2019 12:36:43   
Filadendronka
Ne verujem, ahahahahah!!!! :) Preslatka je, kao med! 🎀 Meni to lici na slovo V ( Victory) 🥰 Jaksa ima takodje rodin ugriz, samo na potiljku. 
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Cekaj cekaj i vi imate rodin ugriz? 😊 I miiii, tj Milica, ka to zovem srce na celu, evo ga user posted image



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 693
   RE: Ultrazvuk kukova
13.5.2019 12:46:43   
bubulence
Moja Ema ima kao Milica ☺️, i iako su rekli da ce nestati vremenom nije nestalo, malo se sada slabije vidi ali ne smeta, bas joj lepo stoji😂. A Marija ima nazad, visoko na vratu, sada se vec ne vidi od kose... 


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 694
   RE: Ultrazvuk kukova
13.5.2019 14:01:32   
lesli
Al’ ste ga vi zastranile u temi uz kukova 😅

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 695
   RE: Ultrazvuk kukova
13.5.2019 14:21:40   
Ivanka 75
Rodin ugriz... Nisam znala da se to tako zove... Ivka ima 3 komada onda, na celu, na vratu i na ledjima. 

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 696
   RE: Ultrazvuk kukova
14.5.2019 9:42:13   
Filadendronka

Zakazali nam UZ kukova za tacno mesec dana u DZ, medjutim ako krenu vrucine idemo privatno da to odradimo da vidim da li je sve ok i da mu skinem onda siroki povoj.
IZVORNA PORUKA: Filadendronka

Meni se cini da J bas smeta, a definitivno sam sigurna da ga nisam previse stegla. Mozda voli da bude golisav, mozda mu je vruce, mozda ima neki problem sa kukovima i onda mu smeta zbog toga. Bas imam gomilu nedoumica, moram sutra na kontroli da vidim sa dr. Na ledjima iznad guze ima neku plavu tacku velicine zrna graska i oko toga mi deluje da je plavicas_to (modro). Patronazna nije znala da mi odgovori nista u vezi toga. 



(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 697
   RE: Ultrazvuk kukova
14.5.2019 11:27:58   
Sanidej
Ako cekas okostavanje da bi skinula povoj, to moze da bude i dosta kasnije

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 698
   RE: Ultrazvuk kukova
14.5.2019 11:57:22   
Filadendronka
Da, znam da okostavanje ne ide bas brzo, ali bitno mi je da lekar vidi trenutno stanje. Svakako povoj stavljam preventivno i da ga greje dok ne krene toplo vreme. 

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 699
   RE: Ultrazvuk kukova
14.5.2019 12:04:25   
Sanidej
Bas varira, moze da ide od 3-6 meseci, retko kasnije

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  25 26 27 [28] 29   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  25 26 27 [28] 29   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here