|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
2.7.2018 22:35:01   
Maraj
Mikice to je normalno na početku
Sire se ligamenti

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
2.7.2018 22:49:52   
mikica99032
Znam za to, i baš svaki put pipnem stomak kad me boli i uvek je mekan. Moguće je da su ligamenti, meni je materica inače jako osetljiva, imala sam
uvek nesnosne menstrualne bolove, pa se nadam da je to, ako do sutra ne prestane, otići ću čisto da budem mirna. Hvala ti puno!

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 627
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
2.7.2018 22:53:08   
Maraj
Otidji da budes mirna. Al ka pretpostavljam da je to. I ako ti je grlic mnogo akracen stavili bi ti serklaz. Ovako je verovatno sve ok cim nista nisu dirali

(odgovor članu mikica99032)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
2.7.2018 22:54:51   
mikica99032
I ja se nadam da je to, jer mi je stomak mekan na dodir kad me boli. Prva mi je trudnoća, pa verovatno sve više boli, a ja sam ionako preplašena zbog
skraćenog grlića, pa sve s tim povezujem, ali da je nešto mnogo strašno ne bi mi rekla da nije potrebno baš strogo mirovanje, barem dok ne izmeri ultrazvukom. Zaboli me jače kad podignem nogu ili kad se okrenem, zato se nadam da su to mišići i ligamenti, jer me ne boli dok spavam.
Hvala ti puno! :)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 629
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
2.7.2018 22:55:40   
lesli
Onda verovatno nema razloga za brigu, ali ako te taj bol toliko izbezumljuje ja sam uvek za odlazak ;)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
2.7.2018 22:58:04   
mikica99032
Pa to i ja isto mislim, ali kao što sam napisala, hoće da izmeri i ultrazvukom. Biće valjda sve ok. Samo da je bebac dobro :)

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
2.7.2018 23:00:05   
mikica99032
Ako ne bude prestalo do sutra, idem svakako. Nikada nisam bila paničar, ali me je trudnoća toliko promenila, sada me svaka bol izbezumi i uplaši, valjda je to tako svakoj mami :)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 632
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
2.7.2018 23:08:05   
lesli
Ne znam da li je kod svake tako, ali kod mene jeste. Razumem te 100%.
Za sve ove godine nisam bila toliko puta kod lekara kao sada. Cak se desava da se zakacim sa mm ako me nesto boli danima, pa me on tera kod lekara, a ja u fazonu “sto da idem, procice?” user posted image

Jos da dodam, da bih ja na tvom mestu pre kontaktirala svog lekara nego isla u front. Ionako kazes da je prijateljica tvoje mame i da joj verujes. Ako ima potrebe, poslace te ona gde treba ;)

< Poruku je uredio lesli -- 2.7.2018 23:10:27 >

(odgovor članu mikica99032)
Direktna veza do poruke: 633
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
2.7.2018 23:22:26   
mikica99032
I ovaj moj isto, kaže mi da je sve to normalno, da se širim, rastežem, pa se ja durim :)
Ma u pravu si, ako ne prestane, bolje da joj ja pustim poruku. Još jednom me je tako bolelo i ona me nije registrovala, očigledno joj to nije toliko strašno. Sada kao da malo ta probadanja jenjavaju, nadam se da će do sutra prestati. Javljam svakako. :)

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
6.7.2018 11:33:43   
Mama_93#
Drage mame,moze malo utjehe..12 tjedan trudnoće podigla sam jako jako težak teret...Odmaram već satima bolova nema..Valjda će biti sve uredu.. jel imao tko iskustva. ☹️

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
6.7.2018 11:54:00   
mama Jo
Sta si dizala?
Probaj to da izbegavas.
Ja sam u drugoj trudnoci staaaaalno nosila stariju cerkicu koja je tada imala oko 12 kila sigurno. Zbog toga su me svakodnevno bolele prepone, a i stomak dole.... dr mi je rekao da je od toga, i da je nosim sto manje.
Kad ides na pregled?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mama_93#)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
6.7.2018 12:10:54   
Mama_93#
Manje korito puno mesa cirka 22kg..
Umirem od brige , sljedeći tjedan sam naručena...nemam još bolove..🙏 iskreno vjerujem da će ostati sve uredu..ali se istodobno jako bojim...

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 637
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
6.7.2018 12:14:38   
vonavoj
Uzmi Mg. I lezi.

(odgovor članu Mama_93#)
Direktna veza do poruke: 638
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
6.7.2018 13:26:39   
Maraj
Odmori malo. Nisam razumela, tebe stomak ne boli samo si se uplasila?
Gledaj da ne dizes tako tesko

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
6.7.2018 14:41:37   
IvanaSK RR
Nemoj da se plasis, bice dobro. Sve najlepše ti zelim.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
6.7.2018 16:46:56   
Mama_93#
Nemam bolove u donjem djelu stomaka,mozda malo kada stisnem rukom hvala Bogu...Ali je bilo jako teško i zato me jako jako strah...A valjda neće ništa biti prošlo je već 7 sati od toga....Hvala mame na podršci divne ste

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 641
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
6.7.2018 17:00:07   
mama Jo
Ne brini nista, ako je proslo i nije te zabolelo, sve je u redu. Samo izbegavaj tesko, posebno tako tesko...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mama_93#)
Direktna veza do poruke: 642
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
6.7.2018 17:15:25   
Maraj
To ti je za nauk da ne dizes tako tesko. Cuvaj se.
A bolovi ce tek krenuti kako materica krene da se siri. Da se ne uplasis user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
6.7.2018 17:19:27   
IvanaSK RR
Da se desilo nesto bilo bi nekih znakova do sada.. Bar mislim..

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
24.5.2019 8:58:32   
matrona
Pozdrav svima. Sinoć sam napisala nesto i nije otišlo, ne znam zašto. Ovo je sad test da vidim kako funkcionise


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 645
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
24.5.2019 9:06:37   
matrona
Sad opet... mama sam dvoje dece koje sam rodila carski, jedno sa 32 drugo sa 35god. Sad imam 40 i treći put sam trudna ali ovog puta ima nesnosne bolove u stomaku i to kao kombinacija kontrakcija i menstrualnih bolova sa propratnim bolovima u mestima. Zanima me da li je neko bio u sličnoj situaciji i kako se to njoj završilo. Ležim u bolnici, za bolove dobijam venozno 1000mg paracetamola. Koliko je paracetamol los za bebu ako ga do kraja moram uzimati? Trenutno mi 13-ta nedelja a imam jos pola godine ovih muka. Pisite molim vas ako neko nesto zna. Puno pozdrava🙂


(odgovor članu matrona)
Direktna veza do poruke: 646
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
24.5.2019 15:58:24   
lesli
Ja sam celu trudnocu imala bolove. U prvom trimestru sam i krvarila sa pravim pravcatim menstrualnim bolovima. Krvarenje je stalo, bolovi su se nastavili. Na momente su bili toliko jaki da bih bukvalno plakala od bolova, paracetamol (tj panadol) popila nekoliko puta i nista mi nije pomoglo pa ga vise nisam ni pila.Celu trudnocu sam bila pod lekovima (progesteron depo i utrogestan, kasnije ukljucen i nifelat - VTO, krvarenje i kasnije kontrakcije). Porodila sam se na pocetku 38. nedelje cim su lekovi iskljuceni. Porodjaj inace poceo a da nisam ni znala, jer me je celu trudnocu tako nekako boleo stomak. U porodiliste odoh da proverim da li je pocelo jer sam bila na antikoagulatornoj terapi i nije trebalo da je primim ako je krenulo. Dosla tamo 4 prsta otvorena, pravilne kontrakcije. 2-2.5h kasnije bila skroz otvorena, bez indukcije (beba lose reagovala na nju pa mi nisu vise nista dodavali) i porodila se nesto kasnije CR jer su ustanovili disproporciju izmedju bebine glave i moje karlice. 

(odgovor članu matrona)
Direktna veza do poruke: 647
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
24.5.2019 16:07:32   
nata11
I ja sam kao Lesli toliko inekcija i lekova isprimala da se i ne secam vise. Pogotovo u 2 i 3 mesecu trudnoće. Mislim da je to najmanji problem u ovoj situaciji .  Bol sam imala i u stomaku, ligamenti, ledja, kicma..

E sada za grceve ne znam ali se nadam da ce sve biti ok. 🤞

_____________________________





(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 648
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
24.5.2019 16:08:48   
matrona
Lesli da li ti je to bila prva trudnoca? Pitam jer ne znam kako cu sa svim ovim da se nosim jos 6m jer mi je jedno dete u skoli a drugo je 5god i moram skoro sve oko njega sama. Muz je na putu cele nedelje a kako zivimo u inostranstvu nemam nikoga ni od rodbine. A meni je dovoljno lose i sto lezim. Trenutno sam u bolnici a nemaju pojma sta mi je🤐


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka
24.5.2019 16:09:46   
matrona
I Lesli da te pitam kako si sad i dete?


(odgovor članu matrona)
Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here