|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prestanak dojenja
25.3.2018 10:02:00   
vonavoj
Nekako sam stava da im to mleko nista specijalno i ne znaci..a zezaju...zele blizinu..a majkama to bude mucenje..

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1601
   RE: Prestanak dojenja
25.3.2018 12:27:04   
Tatjana.87
Kod mene je situacija da sam se više ja vezala za dojenje i tu bliskost nego ovaj mali zvrk. Tako da je pitanje dana kada će mi reći da je dostauser posted image znam da tako bolje a opet mi nešto teško kada sam takva,blesavauser posted image od nekog sedmog meseca sam je regulisao fa želi samo ujutru i uveče da siki preko dana su retke situacije.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1602
   RE: Prestanak dojenja
25.3.2018 15:56:33   
Sarav
Degu bravo user posted image
Moja je prestala da traži da sisa i sad spava u svom krevecu celu noć! Nisam verovala da će da se sredi skorouser posted image I tako joj ja ceo jedan dan nisam nudila sisu, praznila se po malo, a u toku noći nadošlo mleko haos, pa sam nastavila da je dojim dva-tri puta dnevno samo da ne napravim sebi problem. Ona ne odbija, ali ni ne traži. Valjda će mleko samo da počne da se smanjuje postepeno.

< Poruku je uredio Sarav -- 25.3.2018 15:58:25 >


_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1603
   RE: Prestanak dojenja
25.3.2018 16:25:52   
mama Jo
Isti slucaj sam imala Sarav. I samo od sebe je stalo, postepeno bukvalno. Mislila sam da cu bas tesko to sve, ali iznanadjujuce lako je bilo...

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 1604
   RE: Prestanak dojenja
3.7.2019 6:58:10   
nata11
Trenutno imam 3x dnevno po 80 ml iz obe dojke. 
Da li smanjujem kolicinu izmuzavanja i koliko za prekid dojenja ? 
Posto je to mala kolicina mleka da li je po vama moguc prekid bez lekova? 



_____________________________





(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1605
   RE: Prestanak dojenja
3.7.2019 8:18:24   
bubulence
Mislim da ces morati postepeno. Jer ako ti izmuzes 80ml, znaci da beba moze da izvuce i da u tom trenutku imas bar 160ml mozda i vise. Prvo smanji na 60ml, pa posle 2 dana na 30-40ml, onda izbaci jedno izmuzanje potpuno. Preostala 2 opet prvo smanji u kolicini... Mozes i da podvezes grudi ili da izmes one tablete za zaustavljanje. Ali mislim da je ovo bezbolniji nacin za tebe i organizam. 


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1606
   RE: Prestanak dojenja
3.7.2019 12:25:27   
nata11
Kako ste pile Bromokriptin za prekid dojenja?


Kolika doza? 

_____________________________





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1607
   RE: Prestanak dojenja
3.7.2019 13:47:55   
dunja RR
Nato, jel moraš da prekineš sa dojenjem, šta se tačno desilo?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1608
   RE: Prestanak dojenja
3.7.2019 13:55:21   
bubulence


IZVORNA PORUKA: nata11

Kako ste pile Bromokriptin za prekid dojenja?


Kolika doza? 


Ja nisam pila, postepeno sam. Mislim da moras kod ginekologa po recept pa ce ti reci i dozu

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1609
   RE: Prestanak dojenja
3.7.2019 13:57:50   
smeško
Meni su u porodilistu davali jednu tabletu ujutru. Ali, svakako treba pitati ginekologa.


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1610
   RE: Prestanak dojenja
3.7.2019 18:39:43   
doramar11
Zbog kojih lekova moras da prekines sa dojenjem?

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1611
   RE: Prestanak dojenja
3.7.2019 23:26:40   
vonavoj
Nato,raspitaj se za lek.koji je na D,za prestanak dojenja,pije se 2,kom samo i podvezane grudi..ja sam taj pila...jeste da taj ide na crno,ali znaju dr.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1612
   RE: Prestanak dojenja
3.7.2019 23:29:31   
vonavoj


DostinexEvo nasla sam.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1613
   RE: Prestanak dojenja
3.7.2019 23:31:54   
vonavoj
Ispraznis grudi,babica te podveze i ne diras nista..nema izmlazanja.. Ja sam drzala.10dana vezane,jer su moje prevelike bile,ali nisam imala upalu,nista..Babica,patronazna da ti ih lepo.isprazni,veze i mirna si.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1614
   RE: Prestanak dojenja
3.7.2019 23:49:11   
Maslacak15
to je cabergolin moj lek broj 1😃 novija generacija u odnosu na bromokriptin. im mnogo duzi poluzivot u cirkulaciji i zato se uzima jednom do dva put nedeljno maksimum. u srbiji ga ima pod imenon dostinex. najtoplije preporucujem. ja sam uzimala iz drugih razloga ali nikakvih problema nisam imala.


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1615
   RE: Prestanak dojenja
4.7.2019 10:00:42   
Duškić
Ja nisam pila lekove, postepeno smanjivala.
Smanjivala i unos tecnosti.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1616
   RE: Prestanak dojenja
4.7.2019 11:09:06   
nata11
Moram Dunja potvrdjena je preeklampsija. Bas sam lose, imam lekove za pritisak, rad srca i gusenje. Jutros umali nisam pala u savetovalistu. Vodili je da pitamo sta da pije posto ne dojim 


Problem je sto ja uzasno reagujem na Bromokriptin pa sam pocela da pijem 1/2 uvece po savetu ginekologa i onda cu povecavati postepeno. Podvezivanje ne znam kako bih uradila. Dolazi mi Patronozna u petak pa cu pitati. 
Hvala bogu pa mama spava kod nas i cuva je nocu ne znam kako bih izdrzala. 

_____________________________





(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1617
   RE: Prestanak dojenja
4.7.2019 11:10:01   
nata11


IZVORNA PORUKA: Duškić

Ja nisam pila lekove, postepeno smanjivala.
Smanjivala i unos tecnosti.



Smanjivala si kolicinu izmuzavanja? 

_____________________________





(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1618
   RE: Prestanak dojenja
4.7.2019 11:13:12   
Ana RR
Nato, baš mi je žao što se sad mučiš sa tim user posted image nadam se da ćeš brzo biti dobro i da ćeš moći da uživaš uz bebicu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1619
   RE: Prestanak dojenja
4.7.2019 11:27:14   
Maslacak15
Nato pitaj onda obavezno za Dostinex. On se mnogo bolje podnosi i efikasniji je. Cuvaj se i nadam se da ce brzo situacija da se dovede u red user posted image . Maleckoj je potrebna zdrava mama, i od AD mleka porastu prave pametnice. Evo ja sam dobar primeruser posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1620
   RE: Prestanak dojenja
4.7.2019 13:18:31   
vonavoj
Eto,maslacak je potvrdila za dostinex.

Nije neka mudrost za podvezivanje,grudi se podignu,bradavice,zategne pelena i obuces jak brus. Ja sam odlicno.podnela sve.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 1621
   RE: Prestanak dojenja
4.7.2019 17:20:04   
lesli
Nato, ja sam se od nekog bebinog 5.-6. meseca samo ispumpavala. Prestala sam nedavno. Izbacujes jedno po jedno pumpanje. Ako se pumpas 3x na dan, ujutru i uvece se ispumpaj kako treba, to dnevno ispumpaj nekoliko dana dok ne olaksas grudi, nemoj do kraja. Posle par dana bi trebalo da primetis znacajno smanjenje i da na kraju izbacis to dnevno. Slicno uradis i sa preostala 2 pumpanja...
Grlim te puno. Bices ti uskoro dobro 🤗 a onda da natenane uzivate.
Ps. Lepo ste joj ime odabrali 🙂

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1622
   RE: Prestanak dojenja
6.7.2019 18:10:47   
nata11
Ja ocigledno nisam imala previse mleka jer se smanjuje sa 1/2 Bromokriptina.
Leva je skoro prazna a u desnoj se malo nakupi. 

Izmuzavanje ujutru i uvece i nista vise. Patronoznu pitala ona kaze da ona licno nije za jako podvezivanje grudi. Da uzmem tesniji brus i preko pamucno nesto blago zategnem. Međutim kako imam gusanja i od toga sam odustala. 






_____________________________





(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 1623
   RE: Prestanak dojenja
6.7.2019 18:32:41   
vonavoj
Nije za podvezivanje,ako nema potrebe..da znas kakve i kolike su moje bile.. patronazna i dr su rekli da u zivotu nisu videle takve.Ja sam pila 4kom dostinexa..

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1624
   RE: Prestanak dojenja
12.7.2019 6:40:48   
MimaKos
Mi smo prosli bez lekova, imala sam mleko dugo posle ali sam relativno lako prosla kroz to.. 


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  63 64 [65] 66 67   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here