|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prestanak dojenja
30.1.2018 23:19:43   
MamaNecaVo
Sarav samo hrabro.
Ako ce te utesiti ja sam bila sama dan/noc sa A u fazi izbacivanja podoja i ukidanja generalno dojenja.
Polako samo.
Kod ans je brzo islo jer je nekako resio sam preko dana da nece vise,pa nije hteo ni nocu.
Odjednom bukvalno.

Pomaze pevanje,ljuljuskanje,igranje.
Pogotovo danju ko zeli da ukine podoj.Zaigrajte decu do te mere da zaborave na to.


(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 1576
   RE: Prestanak dojenja
31.1.2018 9:32:48   
degu

IZVORNA PORUKA: Sarav

Uf, svaka čast pogotovo što si sama uspela da se izboriš sa njim u fazi odvikavanja. Obično tate uskaču u tom periodu. Imam još manje od dva meseca da se pripremim za odvikavanje.


sa T je tata bio spas. B je mamin sin, tati je urlao jos vise tako da smo to nas dvoje sami obavili :) da mi je ovo neko pricao pre mesec dana ne bih verovala, bitno je da ti odlucis i da nema nazad, zaboravis sisu kao opciju nocu sta god da se desava. Evo on se meni nocas sto puta budio, da li su zubi ili sta je i vakcinu je primio juce i dan mu je bio pun uzbudjenja, pa nije trazio sisu, samo se derao, u starim okolnosyima bih mu gurala sisu iako ne trazi, samo da se ne dere,sad se borimo kako znamoni umemo al sise nema.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 1577
   RE: Prestanak dojenja
1.2.2018 0:07:00   
isidora88
Sarav a zasto bi prekidala dojenje? Bebica koliko vidim po tikeru ima 10 meseci.
Meni su obojica sami prekinuli, M je rano prestao jer nisam imala mleka, a A je poceo da odbija sa nekih 5 meseci i meni se mleko smanjivalo. Sa nekih 6,7 meseci je skroz prestao.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 1578
   RE: Prestanak dojenja
1.2.2018 0:48:59   
MamaNecaVo
Ako mozes izdrzi makar jos mesec,dva.
Naravno,sve je stvar izbora.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1579
   RE: Prestanak dojenja
1.2.2018 7:45:51   
Sarav
IZVORNA PORUKA: isidora88

Sarav a zasto bi prekidala dojenje? Bebica koliko vidim po tikeru ima 10 meseci.
Meni su obojica sami prekinuli, M je rano prestao jer nisam imala mleka, a A je poceo da odbija sa nekih 5 meseci i meni se mleko smanjivalo. Sa nekih 6,7 meseci je skroz prestao.

Sad ima deset_, ali meni porodiljsko ističe 1.3. Planiram da uzmem godišnji do prvog rođendana, a onda će i ona da krene u vrtić. E sad, beba je mnogo vezana za mene, pa mi je sestra sa trujaže iz vrtića savetovala da do adaptacije završimo sa dojenjem jer ću sudeći po bebi imati problem da je ostavim ceo boravak. A ja moram na posao, a ovde stvarno nemam nikog ko bi mogao da je čuva. Ne znam da li me kapiraš?
Da dodam, i prvu sam dojila godinu dana, i sa drugom planiram isto. Ali više od toga mislim da nema potrebe.

< Poruku je uredio Sarav -- 1.2.2018 7:52:32 >


_____________________________

Sreća prati hrabre.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1580
   RE: Prestanak dojenja
1.2.2018 7:51:40   
isidora88
Aha kontam, nisam znala da je takva situacija...
Nadam se da cete uspeti sto bezbolnije da se odviknete.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 1581
   RE: Prestanak dojenja
1.2.2018 8:02:53   
degu
Sarav i ja sam resila jer pocinjem da radim, treba mi sna bar poneki dan nedeljno, ono je bilo ludilo. Sad ume da sastavi 5-6 sati u komadu a meni samo 3 sata treba da odmorim. Jos cuvam taj 1 podoj uvece, taj mi nije problem. Pokusaj da sredis pre svega dan, pa onda izbaci nocne podoje, ako ti ostane 1 podoj pred spavanje, to ti nece biti problem.

< Poruku je uredio degu -- 1.2.2018 8:03:34 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 1582
   RE: Prestanak dojenja
20.2.2018 14:00:27   
Tatjana.87
Ja pocinjem raditi posle bebanovog rodjendana.
Citam sve ovde, pa se nadam da ce biti izvodljivo da ostane na jutarnjem i vecernjem podoju bar jos neko vreme,volela bih sto duze da dojim.
Inace sam po tom pitanju poslala Terezi (podrska dojenju) podugacko pismo o svemu tome,cisto da se posavetujem da li ce to biti izvodljivo.
I na to mi je stigao odgovor: ~To zvuci odlicno :)~ user posted image veoma izdasan odgovor,zar ne?

Planiram eventualno da ostavljam jednu bocicu mog mleka da mm moze da mu ponudi kada ja nisam tu,
On vec sada mimo ujutru i uvece ima jos dva podoja,naravno kada zeli,na zahtev.
Lepo rucka tako da se nadam da nece biti problema, mm lepo funkcionise sa njim.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1583
   RE: Prestanak dojenja
22.2.2018 0:50:33   
Srecko47E
I mi planiramo prestanak sa 12 meseci.
Krecem da radim i bice neizvodljivo

(odgovor članu Tatjana.87)
Direktna veza do poruke: 1584
   RE: Prestanak dojenja
22.2.2018 19:04:15   
Dragce86
Ja se jos slepam na negu deteta, mislim na bolovanje. Mozda neka i to moze da pokusa?! I ja sam planirala da dojim godinu al evo i dalje sisamo, a 14.mesec smo, ostalo je ujutru i jedan pred spavanje, sto je extra jer je sisala ko zna koliko puta za 24h - na zahtev :)

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 1585
   RE: Prestanak dojenja
22.2.2018 19:07:07   
mama Jo
Dragce - kako to mislis na bolovanje? Mislis moze da se uzme bolovanje ako dojis? Nisam bas najbolje razumela 😊

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 1586
   RE: Prestanak dojenja
22.2.2018 19:15:59   
Mala Elena
Svaki put se psihicki pripremam za prestanak dojenja, ali ovaj put cu biti kuci kada Eva napuni godinu pa se necu toliko opterecivati da bas uknapim kao do sada.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 1587
   RE: Prestanak dojenja
22.2.2018 19:24:24   
Srecko47E
Dragce a zasto a trudna si opet?
Imas pravo bez obzira na to nazovimo ga slepanje.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1588
   RE: Prestanak dojenja
22.2.2018 20:13:24   
Dragce86
Da, znam, naravno, to cu kad mi istekne nega, nego sam dala predlog za mame koje nemaju trenutno opcija i moraju na posao, mozda neka da vidi to sa produzenjem bolovanja u smislu posebne nege deteta :)

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 1589
   RE: Prestanak dojenja
22.2.2018 20:16:12   
Dragce86
Ne, ne, nisi me razumela, mama Jo, ne moze da se uzme bolovanje ako dojis nego moze da se dobije preko fizijatra - on napise preporuku da dete kao vezba, recimo, ne hoda jos ili ima tortikolis ili kriva stopala, nesto sto se resava vezbama i na to produzis bolovanje. A dojenje sam pomenula nakon toga, jer nismo zurili da prekidamo sa tim jer imam produzetak bolovanja :) Nadam se da me sad razumes? :)

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 1590
   RE: Prestanak dojenja
22.2.2018 20:30:33   
Srecko47E

IZVORNA PORUKA: Dragce86

Da, znam, naravno, to cu kad mi istekne nega, nego sam dala predlog za mame koje nemaju trenutno opcija i moraju na posao, mozda neka da vidi to sa produzenjem bolovanja u smislu posebne nege deteta :)


Ma i u pravu si!Treba sve iskoristiti i vuci sto duze je moguce.

(odgovor članu Dragce86)
Direktna veza do poruke: 1591
   RE: Prestanak dojenja
4.3.2018 8:59:06   
Dora89
Ovo svakako, i komisije hoće uglavnom da daju, čak i kad deca nisu dojena. Svakako treba iskoristiti ako mogućnost postoji.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 1592
   RE: Prestanak dojenja
24.3.2018 22:30:19   
degu
mi smo pre neke 2 nedelje stavili tacku na siku, 14 meseci, od mene dosta user posted image proslo je sve bez problema, imao je jos taj jedan podoj i to sam mu prosto ukinula, nisam mu ubacivala flasicu pre spavanja kao ni Teodori, tako da nam nije ostalo nista za odvikavanje vise user posted image ni cucla, ni flasica. Mnogo bolje spavamo otkako ne sisa, tj cim sam mu ukinula nocne podoje.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Dora89)
Direktna veza do poruke: 1593
   RE: Prestanak dojenja
24.3.2018 22:43:22   
vonavoj
Bravo degu! Eto i kod vas dokaza da deca bolje spavaju kad prestanu da sisajuuser posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1594
   RE: Prestanak dojenja
24.3.2018 22:55:11   
Rosita
Bravo degu!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1595
   RE: Prestanak dojenja
24.3.2018 23:16:47   
jess021
Bravo!
Drago mi je sa je proslo tako bezbolno!

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1596
   RE: Prestanak dojenja
25.3.2018 9:46:04   
madre
Super, deguuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1597
   RE: Prestanak dojenja
25.3.2018 9:49:20   
degu

IZVORNA PORUKA: vonavoj

Bravo degu! Eto i kod vas dokaza da deca bolje spavaju kad prestanu da sisajuuser posted image


kod nas se to dva puta pokazalo, mozda nije kod svih tako,ali moji definitivno pocnu da spavaju kad se resimo sise :)

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1598
   RE: Prestanak dojenja
25.3.2018 9:51:41   
vonavoj
Degu,i kod mene se dva puta pokazalo😁😁a sad cu treci put jos pametnija da budem..cim bebac krene da jede sve..i krene da me zeza..prekidam dojenjeuser posted image
Moja kuma se muci,mali ima 10 meseci,sve jede plus mu daje dohranu skoro 3 meseca,i nocu mu daje..i joa ga doji..a on povuce 5 puta da bi se igrao..i budi se na svakih sat..reko ukidaj sisu..prvo jede dohranu..a sisa ti nista..

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1599
   RE: Prestanak dojenja
25.3.2018 9:58:25   
Maraj
Bravo degu user posted image
Joj jeste. I kod nas. Cim sam ukinula nocne podoje L je krenuo da spava. Ovako se non stop budio i trazio da je drzi u ustima. Ludela sam od neispavanosti. Al ni on se nije dao... drao se ko magarac par veceri, mm ga nosao. Al izborismo se user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  62 63 [64] 65 66   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here