|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 96 [97] 98   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
3.9.2018 11:05:21   
milicicak
Mi se polako ucimo da sisamo, ide nam nekako. Ja sam odrzavala mleko pumpicom sad se izmlazavam samo nocu. On definitivno vise izvuce nego pumpica... Primetila sam da kad aktivno sisa pocne da me boli na ledjima tacno preko puta dojke. Da li se to nekome desavalo? Hvala

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2401
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
3.9.2018 17:55:04   
Rosita
Mili, srećno. Meni se to nije dešavalo.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2402
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
3.9.2018 18:04:07   
Maslacak15
Da kad Sam imala Mastitis. Tacnije morala Sam da se raspravljam posto je bilo bez temperature i crvenih zona Ali Sam imala SVE jaace i jace bolove, to Sto opisujes bilo je jedna od stvari. Na kraju Sam ubedila Dr da uradi bris mleka i kad je nadjena gomila stafilokoka dobih antibiotike. I proslo. Ne Mora da znaci naravno Ali me asociralo.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2403
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
3.9.2018 20:21:08   
Maraj
Mili ja sam to imala sa L
.sada sa S jos uvek ne.
Ali nisam imala mastitis nego kako L vuce ja osetim kao da mi bridi u ledjima sa suprotne strane od dojke. Dugo sam to osecala.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2404
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
4.9.2018 8:41:37   
Rosita
Non stop povracam,  stomacni. Uticaj na dojenje :(?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2405
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
4.9.2018 8:43:02   
pari
Mislim da nema uticaja na bebu...jedino sto ces se ti iscrpeti

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2406
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
4.9.2018 9:24:59   
Maslacak15
Auuu Samo pij extra Puno tecnosti. Drzi se!!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2407
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
4.9.2018 9:26:12   
IvanaSK RR
Rosita, jel uzimas probiotik neki? Kako si?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2408
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
4.9.2018 9:42:07   
Rosita
Sve me živo boli, kosti, želudac, imam T.  Mnogo se loše osećam. Ne mogu ni puno tečnosti, tera me da povratim :(. Pijem rehidran.
Je l sme klometol?

< Poruku je uredio Rosita -- 4.9.2018 9:45:03 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2409
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
4.9.2018 15:10:35   
Maraj
Joj rosi...drzi se...bas te snaslo
Moras bas da nadoknadis tu tecnost i zbog dojenja i zbog tebe

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2410
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
4.9.2018 17:11:10   
Rosita
Docice sestra komšinica da mi da infuziju. Nece da škodi.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2411
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
4.9.2018 21:19:50   
milicicak
Rosi, nadam se da ti je bolje. Bas ti nije trebao virus sad.Drzi se

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 2412
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
21.7.2019 11:12:59   
MimaKos
Odlicno iskustvo sa oba deteta, uzivala sam dok sam dojila


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2413
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
11.9.2019 1:39:44   
Mirko Svirko
Podrzavam dojenje. Dojila sam sina 19meseci. 

Ali isto sam tako nudila dohranu u prvim meseci zivota. Beba je plakala i imala sam osecaj da je stalno gladan. Nudila sam posle podoja po jednu mericu dohrane. I ne mislim da sam pogresila jer sve sto sam radila, radila sam za dobrobit svog deteta. Imala ragade i izmuzavala se ali nastavila sa dojenjem. Dohrana nije smak sveta. Ustalom sta bi trebale da rade majke koje iz nekog razloga ne mogu da doje ili se laktacija mora prekinuti?Biti majka je najvece blago... 
I po osecaju i po savetima vodimo se i radimo najbolje za nasu decu.  

(odgovor članu MimaKos)
Direktna veza do poruke: 2414
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
13.9.2019 20:01:01   
jane1
Do 6 meseci, nakon uvodjenja cvrste hrane u kombinaciji sa adaptiranim mlekom.

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 2415
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
4.10.2019 18:28:34   
branki*
dojenje,ogromno da.nakon prvog deteta koje nije dojeno,drugo je dojeno,i pored mog skepticizma,jer su mi ale grudi,i pored ogromnih bolova u pocetku i ranica,dojila do druge godine.iz ove perspektive,ne bih uradila nista drugacijeuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jane1)
Direktna veza do poruke: 2416
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
5.12.2019 22:00:18   
jess021
Alex, da ne mašimo temu. Okrene glavu jer mu ne krene mleko. Pokušaj da se cedis sama ili sa pumpicom ako je imaš. Nemoj da te obeshrabri ako u početku ne bude ništa, ali vremenom ces podstaći laktaciju, iako je moja kuma uspešno skoro 3 god dojila dete sa samo jednom, tj. isto nije hteo drugu. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 2417
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
5.12.2019 23:40:56   
bubulence
Nemam pojma kome si ovo odgovorila ali evo i ja trece dete dojim iz jedne sike 😁. 


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2418
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
5.12.2019 23:45:40   
Filadendronka

Nova neka clanica Aleks u temi "napredovanje bebe" je pominjala da dete nece obe sike i da ona tu jednu "cuva" za noc. 
IZVORNA PORUKA: bubulence

Nemam pojma kome si ovo odgovorila ali evo i ja trece dete dojim iz jedne sike 😁. 





(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2419
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.12.2019 0:04:57   
bubulence
Aa nisam videla... Meni su svo troje odbijali desnu siku... I nije bilo sanse da mleko opstane... Ali mi uspešno sikimo levu na zahtev, bez problema. On sada ima 2 ad mleka dnevno ali zbog mojih lekova. Inace bi mu bila dovoljna ova jedna sika


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 2420
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.12.2019 8:49:39   
jess021
Bubi, rekla ti je Fil. Pisali smo u temi napredovanjem o dojenju pa sam prešla ovde da me ne pecnu.

Svaka čast, znam da moze i sa jednom. Zbog kakvih lekova? 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2421
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.12.2019 10:57:25   
bubulence
Jess pijem contoloc i jos jedan lek za zeludac. Zapravo taj lek je uzasan, meni pravi haos sa hormonima, zbog njega sam izgubila i redovan ciklus (dobijam 2-3 puta godisnje) ali mi je on jedini pomogao a lecim se od 2004 godine.

Uglavnom, znam dosta slucajeva gde su deca sikila dugo samo jednu siku i sasvim lepo napredovala. 

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2422
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.12.2019 11:14:52   
mama Jo
I ja znam za nekoliko slucajeva da je dete sikilo samo iz jedne. Kod nas je to bilo kratkotrajno, vise da kazem da su obe volele jesnu vise od druge, i onda sam uvek morala iz ove druge dodatno da se cedim. Ali to je trajalo jedno vreme.


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 2423
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
6.12.2019 21:41:41   
MamaNecaVo
U mojoj okolini ima dosta beba koje sike samo iz jedne dojek, jednostavno u drugoj nema mleka ma koliko to nekome cudno zvucalo, zaista je tako.

Ta jedna, stvori dovoljno mleka, bebe site i lepo napreduju... 

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2424
   RE: Dojenje - vase iskustvo III deo
11.12.2019 23:20:05   
Tulip
Moram se obratiti opet za pomoc, pisala sam skoro na nekoj drugoj temi ali da tamo ne idem u off da vas pitam ovde



Da li uvek ima sanse povratiti /povecati kolicine mleka ili neko jednostavno nema tu srecu?



Mi bas imamo poteskoca sa dojenjem. Sada imamo tek puna 2 meseca. prvi mesec je bilo mleka ali je beba bila uspavana zbog zutice gubio je na kilazi jer je spavao na dojci po celi dan. Onda su nam rekli da mora dohrana zbog zutice i tako sam krenula da ga dohranjujem a sad kad je on vec bolji i ima vecu zelju za sisanjem meni je sve manje mleka :(:(:( prvo bude u mlazu onda ubrzo nakon njegovog sisanja bude samo koja kap kad pritisnem dojku, beba krene da place i onda moram da ga premestam s jedne na drugu na svakih par minuta..dok na kraju ne izgubi svaki smisao i dam mu dve merice dohrane..



Kupila sam po vasem savetu fitolat pijem.3 x dnevno vec nedelju dana i ponead i hipp caj  kao i bozu koju pijem par dana vec..probala sam i sa toplim oblogama al ne utice na kolicine samo na omeksavanje grudi..pumpica je prestala da mi odgovara pa danas planiram da kupim manju velicinu levka da vidim hoce li pomoci ..pa planiram u prazno da stimulisem grudi, koliko je vremenski dovoljno po dojci? I da li ima sanse da se poveca nadolazenje toliko da zadovolji bebine potrebe tako da iskljucimo dohranu ili treba jos nesto da uradim ? 








(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 2425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  94 95 96 [97] 98   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 96 [97] 98   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here