|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.2.2020 15:51:48   
MimiVH
Mi krenuli sa speltinim grizom,danas 5.dan, nema reakcije. Razmisljam suutra da krenemo nesto drugo. E sad ne znam da li npr obican griz ili da kupim neku instant kasu koja sadrzi psenicu


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
29.2.2020 18:05:41   
Analiticarka
Nemoj molim te instant... uzmi griz... neces naci instant kase koje sadrze samo psenicu a nemaju mleko (vi ste i dalje bez mleka)?Meni je GE na pitanje kako postepeno da se vratim glutenu rekla ... pa skuvaj joj poparu... ja planiran prvo griz da joj skuvam i ubacim u povrce koje vec jede.

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
13.3.2020 12:15:42   
MimiVH
Mi se javljamo sa lepim vestima 😊 Uvele gluten. Prvo speltin griz jedno 10ak dana svaki dan, on sadrzi manje glutena, tacnije spelta. Posle toga ukljucila psenicni griz, evo oko nedelju dana je proslo. U pocetku je imala tvrdu stolicu,ali posle nedelju dana se normalizovala.


(odgovor članu Analiticarka)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
13.3.2020 13:45:08   
Analiticarka
Divne vesti. I mi smo od pre 10ak dana uveli psenicni griz ☺️

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
17.6.2020 21:50:15   
Iscrpljena
Postovane sapatnice,narocito Anika,Eva i Rosita...ja jos uvek prolazim sve to sa detetom koje ima 2g i 2 meseca. Prosli smo par gastroenterologa sto drzavno sto privatno.
Prvi od njih je bio prof.Radlovic koji je isto rekao kao i Anici cini mi se,ako sam dobro zapamtila. Da nije laktoza da te kapi nisu naucno dokazane(ColiF) itd. Ja u njegovu strucnost ne sumnjam,ali dete i dalje ima tegobe. Palce,budi se,izvija se,pre nego sto ispusti gasove ili isprazni creva...Do sada su promenjene 4 dijagnoze-GER,iritabilni kolon,netolerancija laktoze i analna fisura.Njoj nije bolje.Da li mozete da mi kazete kako je ustanovljena alergija na proteine mleka,da li mogu ja to privatno negde da uradim? Sledeci na spisku nam je prof.Perisic. Kod njeha nismo isli. I da,detetu se tada tih dana kada je jako nervozna kada ima gasove,javlja karakteristican zadah iz usta,s tim da je orl sve ok. Bili smo i to da iskljucimo.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
17.6.2020 21:59:53   
Anika1
Moja beba je u medjuvremenu dobila krv u stolici. Otišli smo kod profesora Perišića i on nam je rekao da izbacim iz ishrane sve crveno (i voće i povrće), ribu, orasaste plodove i sl. i da joj uradimo kalprotektin iz stolice. Rezultat je bio 160 i on je rekao da držim dijetu kako mi je objasnio i da će se srediti. Nakon tri nedelje dijete njoj je sve više bilo krvi pa sam ja na svoju ruku prestala da uzimam mleko i mlečne proizvode i sve industrijski. Sama sve spremam, čak i hleb. Sada nakon 4 nedelje mislim da joj je bolje.
Otkrila sam u međuvremenu da joj smeta i kada uzimam vitamin C, gvožđe i bilo koji suplement, a uzimala sam zbog dijete.
E sad, ja je dojim samo. Tvoja beba je velika pa ne znam da li isto vazi.
Verujem I da je dr Perišić stručan ali čini mi se da on isto ponavlja svima jednu te istu priču. Ali svakako idite i kod njega možda je kod vas drugačija situacija.
Dete se muci, creva su iziritirana sigurno.
Kalprotektin uradite pre nego što odete kod njega taman da mu i to pokažete. Uzmete stolicu doneset_e u laboratoriju i rezultat je istog dana.

(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
17.6.2020 22:05:44   
ANDJEELA
Iscrpljena moj mladi sin je imao alergiju na sve proteine mleka. Gastroenterolog iz Tirsove nakon pregleda dao uput za Dragise Misovic jer kako rece samo tamo drzavno se rade testovi. U Tirsovoj nista na bockanju nije pokazalo, ali su rekli da to nista ne mora da znaci i ispostavilo se da su bili u pravu. Na dosta alergena su radili testove. Sa 15 meseci smo bili u dnevnoj bolnici na testiranju i hvala Bogu nije vise bilo alergije. Jako, jako tezak period dok nije ustanovljena Alergija.Stalno su govorili sve je u redu sa njimPocelo od 5 meseca vristanje.. Plakanje.. Ma nedao Bog nikom. Zato kada sam donela nalaze iz Tirsove, ne bi ti mogla opisati situaciju kako se provela. Tezak period za moju porodicu u to vreme.. tako da te razumem u potpunosti. Budi hrabra, puno pozdrava ti saljem




(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
17.6.2020 22:46:05   
Iscrpljena


IZVORNA PORUKA: ANDJEELA

Iscrpljena moj mladi sin je imao alergiju na sve proteine mleka. Gastroenterolog iz Tirsove nakon pregleda dao uput za Dragise Misovic jer kako rece samo tamo drzavno se rade testovi. U Tirsovoj nista na bockanju nije pokazalo, ali su rekli da to nista ne mora da znaci i ispostavilo se da su bili u pravu. Na dosta alergena su radili testove. Sa 15 meseci smo bili u dnevnoj bolnici na testiranju i hvala Bogu nije vise bilo alergije. Jako, jako tezak period dok nije ustanovljena Alergija.Stalno su govorili sve je u redu sa njimPocelo od 5 meseca vristanje.. Plakanje.. Ma nedao Bog nikom. Zato kada sam donela nalaze iz Tirsove, ne bi ti mogla opisati situaciju kako se provela. Tezak period za moju porodicu u to vreme.. tako da te razumem u potpunosti. Budi hrabra, puno pozdrava ti saljem






Hvala puno na brzom odgovoru! Da li mozes samo d ami kazes o kakvim alergotestovima se radilo u Dragise Misovic? Jer ja upute ne mogu vise da uzimam,ici cu privatno,samo mi reci koji test da radim? Jer sam cula da ovi alergotestovi iz krvi ne pokazuju pravo stanje kod male dece nekad.

(odgovor članu ANDJEELA)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
17.6.2020 22:48:14   
Iscrpljena


IZVORNA PORUKA: Anika1

Moja beba je u medjuvremenu dobila krv u stolici. Otišli smo kod profesora Perišića i on nam je rekao da izbacim iz ishrane sve crveno (i voće i povrće), ribu, orasaste plodove i sl. i da joj uradimo kalprotektin iz stolice. Rezultat je bio 160 i on je rekao da držim dijetu kako mi je objasnio i da će se srediti. Nakon tri nedelje dijete njoj je sve više bilo krvi pa sam ja na svoju ruku prestala da uzimam mleko i mlečne proizvode i sve industrijski. Sama sve spremam, čak i hleb. Sada nakon 4 nedelje mislim da joj je bolje.
Otkrila sam u međuvremenu da joj smeta i kada uzimam vitamin C, gvožđe i bilo koji suplement, a uzimala sam zbog dijete.
E sad, ja je dojim samo. Tvoja beba je velika pa ne znam da li isto vazi.
Verujem I da je dr Perišić stručan ali čini mi se da on isto ponavlja svima jednu te istu priču. Ali svakako idite i kod njega možda je kod vas drugačija situacija.
Dete se muci, creva su iziritirana sigurno.
Kalprotektin uradite pre nego što odete kod njega taman da mu i to pokažete. Uzmete stolicu doneset__e u laboratoriju i rezultat je istog dana.



Mi smo do sada radili kalprotektin par puta na svoju ruku i par putaje bio povisen. Sta to ukazuje? Na upalu ili na alergiju? Ja bih radila i tu hromatogragiju na secere iz stolice,samo da li ima negde privatno to?

(odgovor članu Anika1)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
17.6.2020 23:09:32   
Anika1
Nama je za rezultat od 160 dr Perišić rekao da ukazuje na blažu upalu debelog creva.
Hromatografiju smo radili i bila je pozitivna, ali su rekli da to ništa ne znači za tako malu bebu, pošto smo joj radili kada je imala mesec dana.


(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
18.6.2020 8:55:11   
Iscrpljena
I mi smo imali 160. 

Sta mislis da lita hromatografija pokazuje kod deteya od 2 godine istinu? I gde to moze da se uradi? 

(odgovor članu Anika1)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
18.6.2020 8:57:49   
bikicaV

IZVORNA PORUKA: Iscrpljena

I mi smo imali 160. 

Sta mislis da lita hromatografija pokazuje kod deteya od 2 godine istinu? I gde to moze da se uradi? 


(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
18.6.2020 9:00:17   
Anika1
Nama su to uradili na institutu za majku i dete. Ne znam gde moze drugo. To je analiza za intoleranciju na laktozu. Ja bih vam savetovala sa poset_ite dr Perišića pa onda odradite to ako treba

(odgovor članu bikicaV)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
18.6.2020 10:14:03   
milicicak

IZVORNA PORUKA: Iscrpljena

I mi smo imali 160. 

Sta mislis da lita hromatografija pokazuje kod deteya od 2 godine istinu? I gde to moze da se uradi? 



Gasna hromatografija je prilično pouzdan test netolerancije na laktozu bez obzira na uzrast. Koliko znam može da se uradi na Institutu za majku i dete

(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
18.6.2020 20:51:17   
MimiVH
Ja zvala sve privatne lab u BG-u i nisam nasla da neko radi hromatografiju. Kasnije sam saznala da rade na institutu ali nam je Perisic rekao da ne radimo. Da li ste sigurni da ne reaguje na nesto drugo od hrane? 


(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
18.6.2020 23:30:47   
Iscrpljena
Mimi,nismo sigurni. Ne znam kako da otkrijemo sta joj smeta...da li onaj test igg netolerancije na hranu daje dobre rezultate kod tako male dece?


(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
18.6.2020 23:33:01   
Iscrpljena
Ili cemo ipak da odemo kod jos jednog gastroenterologa pa da vidimo sta ce reci...


(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
19.6.2020 0:04:27   
Anika1
Idite kod dr Perišića, bolje nego na svoju ruku. Možda je nešto drugo u pitanju. On ipak ima dosta iskustva.

(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
19.6.2020 7:00:37   
gagane
Mi smo imali problem sa laktozom, resili .

(odgovor članu Anika1)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
19.6.2020 7:06:25   
MimiVH
Mozda bi bilo dobro da joj izbacite gluten ... Mozda nije problem samo mleko. Iskreno, neko veruje,neko ne veruje u testove. Eliminaciona dijeta je najsigurniji pokazatelj

(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
19.6.2020 9:00:30   
Iscrpljena
Pokusala sam da izbacim gluten,hleb ne jede,kolace pravim od bezglutenskog brasna,ali su ostale grisine,njih jede.

Radili smo transgl.antitela iz krvi,negativan rezultat,ali definitivno detetu nesto smeta.Sto kaze Anika,mozda ja imam utisak da je hrana,a ko zna sta moze jos da bude...ici cemo kod specijaliste. Nadam se da ce nam pomoci.

(odgovor članu MimiVH)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
19.6.2020 11:16:16   
bikicaV
Htela sam da napisem to o isklhucivanhu namirnica ali vi ste to vec pokusali.
Najbolje tako ,da se ide kod specijaliste i napisite iskustvo ovde, znacice.

(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
19.6.2020 11:42:27   
Iscrpljena
Napisacu,svakako. Znam koliko meni znace preporuke mama ovde i hvala svima puno!

Probali smo da islljucimo sve i svasta. Dete je na Fodmap ishrani. S tim da smo to suprug i ja sami kroz iskustbo sa njom napisali jelovnik. Za Fodmap smo culi pre dve nedelje. Samo da kazem da smo isli kod tri gastroenterologa do sada :(

(odgovor članu bikicaV)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
20.6.2020 23:54:08   
kovcin86
Pozdrav svima. Moja beba sada ima 9 meseci. Problemi su poceli sa dva meseca kada su se pojavile tecne zelene stolice, a zatim i tragovi krvi. Beba je samo dojena. Testovi bockanjem sa 6 meseci nisu pokazali nista. Izbacila sam mleko, sa prvom krvi u stolici... I jedno vreme je bilo dobro, a onda krece opet. Izbacivala sam jedno, pa drugo... Na kraju sam sebe dovela do 5 namirnica koje sam jela i tada je krv stala. Onda sam ih polako vracala. Krv se pojavila i kada sam vratila paradajz u ishranu. Ovo pisem sve za sebe i svoju dijetu. Trenutni sam uspela da vratim i gluten i jaje... Sve je super. Ostali su mi samo mleko i paradajz. Ona super reaguje na namirnice koje smo uveli, osim na krompir njega povraca u mlazu. Najvise pisem da bih rekla kako je nama alergolog dao da uradimo kalprotektin i bio je 859. Mozete zamisliti moj sok strah i suze. Da bi mi gastroenterolog najbolji u NS rekao da se kalprotektin uopste ne radi bebama... I da je sa bebom sve u redu, kladicna alergija koja ce proci.


(odgovor članu Iscrpljena)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Alergija na mlecne proteine II deo
4.7.2020 9:35:14   
Iscrpljena
Evo da javim sta smo uradili i kako sam obecala.

Bili smo kod dr Prokica po preporuci clanice Eve. Doktor sumnja na alergiju na mleko. Na mlecne proteine. Izbacili smo mleko a dobili smo i Orvazil d apijemo. Doktor je pregledao na uz i video creva prepuna gasova. Dao joj i flobian i nesto za omeksavanje stolice jer sam pokazala slike.Medjutim njoj su se nastavile sluzave stolice u toku terapije. Bili smo na kontroli i sada smo izbacili i gluten. Dobili smo omnibiotik panda da pijemo,on je za decu sklonu alergijama. Malo je skuplji ali samo da njoj bude bolje.Cekamo opet deset_ak dana pa cemo videti.U svakom slucaju,do sada 3 gastro,jednog alergologa,tri pedijatra,jednog nutricioniste,jednog radiologa,hirurga,nebrojeno testova iz krvi i stolice i nikakvog pomaka nije bilo. Tek sada,ovaj doktor je pokrio sve sto nju muci. Nadamo se najboljem....ako ne,dr je rekao da idemo na dalja ispitivanja.Objasnio nam je da ako se alergija ne pokaze testovima jako je tesko utvrditi,samo nekom eliminacijom namirnica iz ishrane,ali posto mi sumnjamo da njoj smetaju i konzervansi,dodaci ishrani...to je tek tesko testovima utvrditi. Pa smo mi sada sve izbacili i ja joj pravim bezglutenske kolace,kaksice itd. Nadam se da ce nekome znaciti nase iskustvo kao sto je nama Evino. Hvala,Eva!

(odgovor članu kovcin86)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Gde grešimo kada stavljamo u krevet bebu k...
Da li se i vama dešava da kada poželite da spustite bebu koja je zaspala na rukama, odmah se probudi? Onda verovatno i v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here