|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.2.2021 7:06:05   
Misha i Ljisha
Privatno cemo ici da snimimo i nasli smo kod koga cemo privatno da obavimo. U NS zubar dezurni ne postoji ni za odrasle ni za decu. Sramota!

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.2.2021 8:39:37   
Duškić
Kad mora Ljisho, a sta da ti kazemda,malisa bude dobro.
Moja mama je pala i mora da ide na snimanje, izleda da je na desnoj strani neko rebro povredila. Pala na led. Bassamse nasekirala.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.2.2021 8:44:56   
emicaa
Ljisko kako mislis nabio zube.Jao mukica mila,nadam se da ce sve biti dobro.Javljaj obavezno



_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.2.2021 9:11:18   
Misha i Ljisha
Emice zubi su mu u desnima. Jedva se vide


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.2.2021 9:14:01   
Sanjica26 RR
Joj živote, jel ga boli? Mnogo mi je žao Ljiso sto se to desilo☹️



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.2.2021 9:20:00   
mama Jo
Joj dusa. Bas htedoh da pitam je l' ga boli?
Nemam ideju kako se to uopste resava... Javi Ljisho kad uradite pregled, sta kazu... Samo da bude sto bezbolnije!! Ljubimo batketa!

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.2.2021 9:44:37   
flamingos
Ljisho,baš mi je žap.Duša mila.Puno vas ljubim da budete dobro.❤


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.2.2021 9:56:37   
Ivanka 75
Ljisho  bas mi je zao 😔 Pa kako pade? 


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.2.2021 10:16:46   
emicaa


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Emice zubi su mu u desnima. Jedva se vide




Evo jeza me prodje 😔 Boli li ga mnogo.Mogla bih plakati koliko mi je zao

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.2.2021 10:22:36   
Milena18
Ljišo, kako ste ? Kad idete na snimanje? Mnogo mi je žao. 


(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.2.2021 10:29:19   
mati
Ljiso, i tako vas vratili bezobraznici? Strasno stvarno. U kom veku mi živimo, da nemaš dežurnog lekara. Ejjj....Svakog meseca nam odbijaju i za zdravstveno, penziono, svašta nešto i na kraj nemaš osnovno osiguranje ni gde da odeš.
Grlni nam drugara, neka bude hrabar. Javljaj se.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.2.2021 10:34:38   
Duškić
Javi nam Ljisho sta su vam rekli.
Hrabar je P decak.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.2.2021 10:40:31   
vonavoj
Joj ljisho,kako pada🙄

Opasnije je verovatno zbog stalnih zuba...da se oni nabiju..

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.2.2021 10:47:56   
lesli


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Mame P mi sinoc pao i nabio zube u vilicu. Vodili ga u deciju ali idioti nit su snimili nit imaju stomatologa. Nasli nekog privatni kod koga cemo danas da idemo. Kazu veci je problem kad nabiju zube nego da izbiju zube. Skrenula sam. Jedva sam se smirila sinoc.





Ljisho nama se to desilo pre par meseci + rasecena usta i jezik. Vodili smo je odmah na stomatoloski fakultet.Nista nisu snimali. Rekli samo da ne treba nista da se sije.Dobili antibiotik 2 nedelje kao profilaksu. I posle toga ponovo kontrola. Opet nisu snimali, samo pogledali. Rekli da je sve ok i da zub nastavlja tako da raste i to je to.
I da, prvih 2-3 dana je jela kasasto tj. blendano i frfljala dok prica jer je sve bilo oteceno u ustima.


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.2.2021 10:47:58   
Tiziana

Nemoj toliko da se sekiras, mi smo sa oboje dece imali nabijanje zuba, s''tim da je ona gore prosla.on je pao preko onog balanced bikea i nabio zube pozadi. Nista zubar nije hteo da dira. Imao je 3 god. Ona je pala sa visine, rascepala usnu i nabila zube u gornjoj vilici. Bukvalno je mogla glavu da razbije jer je pala sa neke skele koja je bila neka kao umetnicka instalacija. Plus jos nismo bili u zemlji pa je sve to bilo dodatno komplikovano. Usili su joj prvo usnu(imala je pet kopci i nazalost ozičjak je ostao) i rekli nam da idemo sutradan kod zubara kad malo spadne otok. Medjutim zvali smo nasu zubarku u Srbiju i ona nam je rekla da sacekamo, da su to mlecni zubi, da se to sve samo sredi i da dodjemo kod nje kad se vratimo. I stvarno, osim sto je uzasno izgledalo i smrdelo, na kraju se sve sredilo. Naravno treba da odete da neko pogleda, ali nemoj da se mnogo sekiras, najcesce sve bude ok. 


IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

Mame P mi sinoc pao i nabio zube u vilicu. Vodili ga u deciju ali idioti nit su snimili nit imaju stomatologa. Nasli nekog privatni kod koga cemo danas da idemo. Kazu veci je problem kad nabiju zube nego da izbiju zube. Skrenula sam. Jedva sam se smirila sinoc.





(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.2.2021 10:52:19   
lesli
E da Ljisho, nama su na stomatologiji pomenuli da ce taj zub mozda morati da se vadi, mada se to retko desava.A opet u dz su rekli da kod tako male dece nema problema jer taj zub samo nastavi da raste (i stvarno jeste tako). Opcija vadjenja postoji valjda kod nesto starije dece, kad te kosti vilice malo ocvrsnu (kod malih je sve jos mekano i “plasticno”). Tako sam ja nekako razumela...

Ali ako ste nasli gde...svakako ga povedite da ga neko pogleda. Verovatno vam treba bar taj antibiotik.
Za snimanje ne znam sta da ti kazem...ja u ovoj poziciji ne bih dozvolila da snimaju ista jer smo prosli to i niko na 2 razlicita mesta nije pominjao snimanje!

< Poruku je uredio lesli -- 16.2.2021 10:56:43 >

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.2.2021 11:04:47   
Maslacak15
cekajte sto da ne snimaju??? ja ne da nebi razmisljala nego bi insistirala da snime. nije to nikakvo posebno zracenje. zato sto mislim da bez snimka ne mogu sa sigurnoscu da postave dijagnozu. mi smo imali slicnu situaciju ali je F bio nesto stariji. tipa 3,5 godine. otrcena mu je bila gornja usna kao patku. nije mogao da jede dva dana ali za divno cudo nista nije slomio valjda je udario tacno izmedju nosa i usne. po u vrticu tresnuo o.klupu.... snimljen je odmah i uspostavilo se da je samo hematom.

ja vas nekad nerazumem sve skupa :))) ovamo vodite decu svako malo nankojekakva vadjenja krvi sto je invazivno jako itd a nije bas neophodno a u ovakvim situacijama kad postoje vrlo dobri razlozi da se ustanovi stanje onda nema.veze. to nije nikakvo zracenje. ne predlaze niko da se snima svaki dan mesec dana:)))Sve najbolje za P i da brzo prodje...

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.2.2021 11:14:44   
Tiziana
Ja nisam rekla da ne ide da snima. Samo sam rekla da proba da se ne sekira.

Mi nismo eto hteli da je vodimo odmah kod zubara jer joj je pre svega to usivanje bilo trauma, to ju je bolelo kad je popustila anestezija, a dodatno desni su bile otecene, pune neke sukrvice i bolelo je kad smo cistili. Pomisao da je neko dodatno cacaka mi je bila uzasna i zato sam cejala da se sredi malo, smiri otok, bol, pa da neko pogleda.. 

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.2.2021 11:16:47   
Misha i Ljisha
Obavezno je snimanje jer mlecnizubi mogu da ostete zametke stalnih zuba. Snimalismo. Natavno snimak je 2d ne moze zubar biti 100% siguran ali uz pregled kaze misli da nisu dirnhli zametke i da ce biti ok. Kaze najcesce zubi polako se spuste posle nekog vremena. Moramo svako malo kod zubara. Vec u cetvrtak ponovo. I dao nam covek lepo antibiotik. A ne kap ovi y decijoj. Strasno


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.2.2021 11:25:38   
Maslacak15
sigurno da treba biti pribran....ja sam isla istog sekunda kod zubara i snimljen je. F nije imao spoljasnjih povreda ali je bas nabio keceve i rubin crveni su bili desti iznad.. i posiveli su zubi posle i bili su sivi dok nisu ispali. ali imao je srecu u nesreci pa nista sistematski nije ostetio.

    nekad dr imaju velikog iskustva i to sa mlecnim zubima sigurno ima smisla ali generalno oni ne mogu da gledaju u pasulj i slikanja su neophodna da bi se ocenila situacija.
nekad imaju i razlicite filozofije na osnovu specijalizacije i generalno pedijatri su konzervativni i oprezni. moje iskustvo kaze da je ponekad bolje biti agresivniji koliko god tesko padalo. zavisi od situacije. ovde deluje da ipak nije strasno srecom...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.2.2021 11:45:55   
Ana RR
Joj Ljišo, pa da li je moguće...mogu da zamislim koliko to boli, uhh. Nadam se da će sve biti ok, sećam se da je i Dunjin Sava imao sličnu situaciju.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.2.2021 11:58:19   
dunja RR
Baš htedoh da pišem, slično nam se desilo, ali se nama nisu nabili zubi hvala Bogu, nego ga je jedan dečak udario, izbio mu donju 2-ojku i 3-ojku, i jako su se klatili, puno krvarilo. To se desilo uveče pa fakultet nije radio, tako da smo otišli ujutru na stomatološki i slali su ga na snimanje ali nisu uspeli da ga snime, mali, nemiran, i odustali.
Pratila ga dr neko vreme, i zubi se učvrstili, nisu promenili boju.

A pre toga je meni sa nekih godinu ipo, malo jače, pao u parku i okrnjio keca gornjeg, ali ga izgleda nije nabio, nije promenio boju, ali je stalnom zubu na tom mestu prošle godine baš dugo trebalo da izađe, kaže dr da je možda posledica pada pre 5 godina. Ali je konačno izašao pre mesec dana i normalne je boje, tako da je sve ok.

Ali izgleda da on nimalo nije nabio taj zub, samo ga je okrnjio. Kada se nabiju, da ozbiljnije je.


Tada nam je dr rekla da kada se desi pad na zube, mora se odmah otići kod dr, nema čekanja. Mada, ne znam ni šta oni mogu da urade, osim da prate.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.2.2021 12:02:28   
lesli
Ja sam rekla to za snimanje, ali sam se mozda nesrecno izrazila.Ne bih iziricito zabranila da oni procene da mora, ali ako idete kod privatnika i idete prvi put (zato sto je to jedina trenutno dostupna opcija) da bih ja (u zemlji Srbiji) bila sumnjivava da li zaista mora da se snimi ili je to samo nacin da izvuku pare.
Mi kada nam se ovo desilo smo kontaktirali nasu zubarku, da pitamo da li rade i sa tako malom decom. Ona je rekla da mozemo da je dovedemo da je pogleda, ako zelimo. Ali je njen savet bio da je najbolje da odemo pravac na stomatologiju jer su oni specijalizovani za rad sa decom i moze se desiti da je ona pogleda i zakljuci da je bolje da svakako odemo tamo.I tako smo uradili. Tamo su je gledali i maksiofacijalni i stomatolog. Rekli su da je sve ok. Snimanje nisu pominjali. Rekli su i da ne treba da se sije. Dali antibiotik i kontrola za 2 nedelje. E sad, ona je bila bas mala (tek 2g), nije pala sa visine (bila na podu i pretpostavljamo da se nabila na igracku) i cim je usla unutra i videla lekare pocela je da vristi. Nije bas ni bila za neku saradnju, jedva su je i pregledali, a kamoli nesto da snime 🙄



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.2.2021 12:03:55   
branki*
uh,ljisouser posted image nemam pametan savet,ni iskustvo,uz vas sam,nadam se da ce se sve srediti za n
ko vreme,prati.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Nezgodni udarci i padovi!
16.2.2021 12:07:10   
Misha i Ljisha
Sinoc nismo nasli stomatologa koji radi. Svi mahom na zimovannu. Stomatoloski fax ne radi. Praznik. Dodyse ivaj covek radi na stomatoloskom. Tako da sam prilicno sigurna u njega. Malo je bilo muke oko snimanja ali uspeli smo

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here