|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
25.11.2011 11:46:09   
bratzz
IZVORNA PORUKA: mihi

Bratzz, moj mlađi sin već 7 dana neće da izađe napolje ima 3 god, razlog neće da  obuče jaknu, nikakvu ni kraću ni dužu ni skafander  ništa. Ja tolerišem jer neću na silu da ga primoravam, ali dokle tako ja pristajem na to što on ko zna iz kog razloga neće jaknu. Desiće se da negde moramo da odemo i tada ću morati na silu da ga obučem i on će da vrišti kao pre 10 dana kada sam ga vodila kod bake. Prema tome dok su tako mali zna se šta se mora, a šta ne, ne prisiljava ga da jede, nekad jede bolje nekad lošije ali u principu to ga ne primoravam, ali jaknu mora da obuče i kraj, tako bar ja mislim. Kako ću to da izvedem, jer ni ubeđivanje, obećanje ništa ne pomaže, da li ću ga malo da lupim po guzi videću.


Milica zna kad joj kazem da mora da obuce nesto tu nema vise vrdanja ona se malo raspravlja samnom ali se usput oblaci. Juce sam joj reklakad smo isle u set_nju da mora dami da ruku nije joj bilo pravo ali mi je dala. Po mom glasu zna kad sam ozbiljna, a kad nesto ne mora bas tad kad zahtevam. Najvise se trudim da ne namrzne nesto zbg mog preteranog insistiranja, zato ne insistiram stalno, vec samo kad je neophodno.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
25.11.2011 13:54:23   
vukosava

IZVORNA PORUKA: MaliMis

Moja ce se roditi evo svaki dan i ja stvarno nemam ni najmanju ideju kako ce to izgledati u praksi i kako cu uspeti da nadjem pravi odnos izmedju onoga sto treba, sto su moje mogucnosti a opet u skladu sa decetovim karakterom. Jedino sto znam je da ce to trajati dugo i da ne znam kada cu biti u situaciji da kazem da sam vaspitala svije dete, sa 16. 18 ili vise ili nikad user posted image


Pa bas to. Skocimo pa recimo hop. Lako je sad pametovati, ali kad se dese neke situacije, videcemo...

Ja sigurno znam da sam u drzavi gde se taj zakon itekako primenjuje, oduzmu ti dete 'ladno i cao, nema sta da se bunis posle, kad svi znaju da zakon fercera. A u Srbiji, za ubistvo se dobija 3 godine, sta bi li se dobilo za prebijeno dete? Dan? Prebijenu zenu? Pola dana?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
25.11.2011 14:26:21   
Brand new mama
Ja vec sad osjecam da nisam na visini zadatka,i ako ga nisam juce izmlatila sto mi je pobjegao u trznom centru i sakrio se,da sam i do obezbedjenja stigla.Poslije najduzih 10-ak min se pojavio i sam preplasen(da ne racunam da ga je 3 ljudi trazilo i da pola grada zna kako se zove od mog zvanja. A malenog sam ostavila sa nepoznatom zenom da bi jurila niz pokretne stepenice.Bila sam sretna samo da ga niko nije "pokupio" jer je nestao bukvalno u sekundi

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
25.11.2011 14:33:57   
NadaR
Uh , BNM , ne zelim ni da zamisljam kako si se osjecala user posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
25.11.2011 14:52:23   
Anoniman
Moj sestric od 4,5 godine je danas rekao da besni kod kuce zato sto ne moze u vrticu. Tim recima. Bez da ulazim u detalje kako se moja sestra nosi sa tim, meni je pomalo zastrasujuce da jedno tako malo dete kaze tako nesto. I on tacno zna sta je rekao, nisu to ponovljene tudje reci ili nesto. Nasi roditelji su se sigurno suocavali sa nekom drugom vrstom problema jer meni je nezamislivo da smo mi ovo moge da izgovorimo, bar ne pre puberteta koji je kod nas bio u 16.

Zaista je tesko naci pravu meru u vaspitanju, u kom uzrastu im koliko slobode i izbora mozes pruziti a da ti se to ne olupa o glavu, a kasnije i detetu. Nisam pristalica fizickog kaznjavanja dece, ali moramo se ipak zapitati da li je za dete gore da 3 puta u zivotu dobije po guzici ili nekad napravimo izbore kaoje kasnije ostavljaju mnogo gore posledice i traume. Nekako mi se cini da i zakoni tu idu iz jedne krajnosti u drugu, a da ne nude, bar ne kod nas, neke vrste pomoci, smernica ili bilo cega sto bi roditeljima danas olaksalo vaspitanje. Ne postoje nikakve norme (ako postoje retko se postuju kao i svi zakoni) ni sankcije za nepostovanje istih ni u vrticima, ni u skolama, nema dovoljno ustanova ni programa koje bi finansijski bile pristupacne da roditelji mogu svojoj deci da pruze jos nesto sem crtaca i parka. Za danasnju decu to nije dovoljno, a malo je onih koji imaju mogucnosti, a posebno finansijske, da svojoj deci ponude nesto kvalitetnije detinjstvo u tom smislu. Ipak ce sutra nase dete provoditi mnogo vremena sa decom koja ce biti frustrirana iz ko zna kakvih razloga i to ce uticati na njih a nama dati novi izazov kako da savladamo jo jedan proble a pogresimo sto je manje moguce.

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 205
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
25.11.2011 18:38:43   
mihi
IZVORNA PORUKA: MaliMis

Moj sestric od 4,5 godine je danas rekao da besni kod kuce zato sto ne moze u vrticu. Tim recima. Bez da ulazim u detalje kako se moja sestra nosi sa tim, meni je pomalo zastrasujuce da jedno tako malo dete kaze tako nesto. I on tacno zna sta je rekao, nisu to ponovljene tudje reci ili nesto. Nasi roditelji su se sigurno suocavali sa nekom drugom vrstom problema jer meni je nezamislivo da smo mi ovo moge da izgovorimo, bar ne pre puberteta koji je kod nas bio u 16.

Zaista je tesko naci pravu meru u vaspitanju, u kom uzrastu im koliko slobode i izbora mozes pruziti a da ti se to ne olupa o glavu, a kasnije i detetu. Nisam pristalica fizickog kaznjavanja dece, ali moramo se ipak zapitati da li je za dete gore da 3 puta u zivotu dobije po guzici ili nekad napravimo izbore kaoje kasnije ostavljaju mnogo gore posledice i traume. Nekako mi se cini da i zakoni tu idu iz jedne krajnosti u drugu, a da ne nude, bar ne kod nas, neke vrste pomoci, smernica ili bilo cega sto bi roditeljima danas olaksalo vaspitanje. Ne postoje nikakve norme (ako postoje retko se postuju kao i svi zakoni) ni sankcije za nepostovanje istih ni u vrticima, ni u skolama, nema dovoljno ustanova ni programa koje bi finansijski bile pristupacne da roditelji mogu svojoj deci da pruze jos nesto sem crtaca i parka. Za danasnju decu to nije dovoljno, a malo je onih koji imaju mogucnosti, a posebno finansijske, da svojoj deci ponude nesto kvalitetnije detinjstvo u tom smislu. Ipak ce sutra nase dete provoditi mnogo vremena sa decom koja ce biti frustrirana iz ko zna kakvih razloga i to ce uticati na njih a nama dati novi izazov kako da savladamo jo jedan proble a pogresimo sto je manje moguce.



Bravo Mali Mišu,user posted image user posted image user posted image

BNM moj stariji sin je prve i jedine malo ozbiljnije batine dobio, kad se namerno sakrio u TC Merkator u kabinu u MAXX-u imao je skoro 8 godina,  (par dana pre toga se pričalo da su kidnapovali neku devojčicu baš tu) to je uradio namerno i preplašio me na smrt. Takođe, se sakrio u muzeju u Kairu e tad sam skoro umrla mislila sam da su ga oteli. Video ga vodič i pitao čije je dete? Pre toga to nikad nije radio a ni posle toga kad je dobio batine jer se krio  Merkatoru.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
25.11.2011 21:07:35   
jovicaa
uf ja sam bezala od kuce, stalno sam pravila neke zvrcke, mislim da je to donekle normalno, u umerenim granicama. ali zato sam uvek bila iskreno dete i totalno neiskvareno... ponekad zameram mojim roditeljima sto su me vaspitali da budem toliko dobra i iskrena, to mi se mnogo puta u zivotu obilo o glavu. uf bas sam bila naivna....
to i mene plasi mali misu... ali naravno da cemo svi praviti greske, od toga ne mozemo pobeci, samo je pitanje koliko smo svesni deteta i sebe i koliko ispravno mozemo da reagujemo. mislim da generalno covek prvo mora sam sa sobom da rascisti da bi mogao da bude normalan sa detetom... uf sve je to tako tesko i komplikovano...
bahatost naravno moze da bude u karakteru detetu, ali roditelji su ti koji ce da je ispotenciraju ili ne, u vecini slucajeva, ali uvek ima ekstrema


< Poruku je uredio jovicaa -- 25.11.2011 21:08:13 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
9.12.2011 15:14:59   
vukosava
Шта је у најбољем интересу детета – Зоран Миливојевић klikni - Danas u Politici
Телесно кажњавање као право и дужност родитеља

Душко Радовић је давно рекао: Децу сме да бије само онај ко их воли


Последњих месеци постала је сасвим јасна намера једне анонимне групе људи да нам не путем само једног, већ кроз више закона наметне изричиту забрану било каквог, па и најблажег, ударања властитог детета по гузи. После дубље анализе ова на изглед сасвим позитивна иницијатива показује се као веома опасна са великим деструктивним потенцијалом по будуће генерације наше деце.

Оваква инвазија државе на суптилни однос родитеља и детета не може бити прихватљива осим ако не постоје гаранције да неће изазвати неку већу штету, као и да ће заиста донети неку корист. Такву гаранцију није могуће добити јер не постоји доказано најбољи начин васпитања на који би се законодавци могли позвати. Управо супротно, у теоријама васпитања постоји велика збрка.

Данас је све присутније попустљиво или пермисивно васпитање које васпитање своди на показивање љубави и објашњавање. Детету се дозвољава да ради шта хоће, а кажњавање се одбацује. У последњих неколико деценија то је постао доминантан и углавном препоручен начин васпитања деце – политички коректан начин васпитања.

Како су у међувремену одрасла деца која су васпитавана на овај начин, испоставило се да овакво васпитавање производи нову врсту патологије у смислу претерано размажене деце која су патолошки нарциси, егоцентрична, импулсивна, несоцијализована, насилна, без поштовања према другима и без признавања ауторитета. Реч је о све већем броју младих који немају радне навике, који одбијају да одрасту, који су усмерени само ка уживању и који су зависни од родитеља и у својим тридесетим или четрдесетим годинама. Све је више огорчених родитеља који су радили све „по књизи”, а добили су веома лош резултат. Све је више и стручњака који о томе пишу.

Некада се ауторитарно васпитање сводило на дисциплиновање, без љубави. Ново попустљиво или пермисивно васпитање је изједначено са сталним показивањем љубави, без дисциплиновања. Не само да су родитељи почели дете да обасипају сталним доказима своје љубави, већ су почели да стрепе да их деца неће волети. Суочени са лошим резултатима оваквог васпитања, настају нове постпермисивне теорије васпитања са формулом: љубав плус дисциплиновање. Са овим трећим таласом васпитања Запад открива оно што је Душко Радовић давно рекао: „Децу сме да бије само онај ко их воли”.

Задатак родитеља је да дете припреми за самостални живот у људском друштву. И поред љубави, родитељ мора дете и да дисциплинује, а један део дисциплиновања је и кажњавање. Телесно кажњавање је један од облика кажњавања и као такав он мора да остане легитимно и легално васпитно средство које родитељ има право да употреби онда када сматра да за то има потребе. Око две трећине наших родитеља користи телесно кажњавање као повремену методу током дисциплиновања.

Телесно кажњавање (ударац отвореном шаком или прстима по гузи) није и не може бити исто што и физичко злостављање или понижавање детета. То је далеко мања повреда „дететовог права на телесни интегритет” него што је то давање инјекције коју дете не жели да прими.

Иако јесте могуће васпитати неку децу без телесне казне, она је нужно средство за неку другу децу у неким ситуацијама. Три су типа ситуација у којима телесно кажњавање може бити једини или најбољи избор:

Када је дете мало (а старије од једне године) и није у стању да разуме могуће последице својих поступака којима доводи себе или друге у опасност. Тада телесна казна смањује вероватноћу да ће дете поновити поступак.

Када је дете агресивно и насилно према другој деци, животињама и одраслима. Тада телесна казна омогућује детету да схвати да и њих боли исто као што и њега боли. На овај начин се детету омогућује да развије емпатију и саосећање, што је основа социјализације.

Када дете одбија да прихвати друге казне и да промени понашање. Тада родитељу остаје једино да примени присилу како би контролисао дете.

Довољно је погледати школе и видети да наш данашњи проблем нису злостављана деца, већ размажена и презаштићена деца, односно немоћни родитељи који одбијају да се поставе у улогу ауторитета. Управо због тога држава не сме доносити законе који додатно слабе позицију родитеља, а јачају позицију детета. Не само да не сме да забрани родитељима телесно кажњавање, већ им то право држава мора признати као саставни део родитељске дужности. Уосталом, она је на то обавезна управо на основу члана пет Конвенције о правима детета.

Др мед. психотера

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
9.12.2011 15:27:37   
vukosava
Gledala sam emisiju o nekim stvarima koje su pokrenule americku administraciju da postavi ovakav zakon 70-tih godina proslog veka. Ne svodi se sve na pricu - udariti dete po guzi, lupiti samar ili ne. Razlozi su mnogo, mnogo dublji. Vezani su vise za pravo ZLOSTAVLJANJE dece i nacine kako da drzava dobije pravo da neko dete oduzme od roditelja ako mu je ugrozen ZIVOT i osnovnija LJUDSKA PRAVA a ne da li ce da dobije koji samar ili pljesku tamo vamo.

Pre 70-tih dzava nije mogla da intervenise ni u ovakvim ekstremnim slucajevima. Pogledajte samo slucaj ovog monstruma (bilo ih je vise) klikni. I nakon toga sto je ova zver (ne bi da koristim rec zena u ovom slucaju) uradila sta je uradila sa ovoliko svoje dece, drzava nije imala pravo da joj oduzme bebu nakon porodjaja jer nije imala prava da odlucuje sta je SIDS a sta delo dijabole. Sad imaju ugradjene mehanizme za pracenje potencijalnih slucajeva zlostavljanja, i imaju pravo da dete oduzmu, da roditelje strpaju u zatvor i da im odrepe novcane kazne. Ne misli se na lupanje po dupetu i samare...

Npr. u nasoj zemlji samo u zadnjih godinu dana su se pojavili slucajevi koji su isplivali u javnost (namerno kazem isplivali u javnost jer smatram da nema svaki los dogadjaj istu medijsku paznju) gde su roditelji skocili sa zgrada sa malom decom. Da li mogu da postoje mehanizmi gde se moze dijagnostifikovati mentalna bolest roditelja na vreme i omoguciti nekako da se deca koja odrastaju uz suicidne ljude zastite na neki nacin? Mozda ne, mozda da...

Drugi primer: secam se cedomorke iz Ivanjice koja je uz pomoc svog oca ubila dve devojcice, jednu ostavila u kuci da izgladni a drugu ostavila u snegu... klikni

Svasta se i kod nas desava a uvodjenje ovakvih zakona je samo prepisivanje iz nekih drugih drustava. Ima dobru nameru u sustini ali pitanje je kako ce da se sporovodi.

U Nemackoj su sad poznati razni slucajevi vezano za tuzbe roditelja i njihovih sluzbi za zastitu deteta. U SAD se ta sluzba zove Child Protective Services klikni
u Nemackoj jungen nesto (Nemacki mi je jako slab pa nisam zapamtila dugacku kovanicu) klikni

Ja licno mislim da ce naravno biti zloupotreba ali u sustini, ako spasi bar 1 dete i treba da postoji. Ali sumnjam da ce kod nas da se sprovodi kao i mnogi drugi zakoni.

< Poruku je uredio vukosava -- 9.12.2011 15:53:45 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
10.12.2011 12:16:09   
vukosava
Samo da dodam da u ovakvim zakonima drzava daje pravo sudu da oduzme decu roditeljima takodje i u slucaju zapostavljanja. Ako se utvrdi da je dete zdravo a da ne napreduje dovoljno, prate na pregledima visinu i tezinu i ako primete da se roditelji cudno ponasaju, isto opet oduzimanje deteta, zatvor i novcana kazna.

Opet Srbija je tek puna ovakvih slucajeva gde postoje jako siromasne porodice koje traze preko medija "dobre ljude" a deca im odrastaju (ako se to moze zoviti rast) u totalno nehumanim uslovima i jedu totalno neadekvatnu hranu. U SAD bi ako ih neko prijavi i ako neko tako nesto prijavi, oduzeli decu. Zato i postoje ogromne sluzbe koje daju besplatno zdravstveno osiguranje majkama i deci do 5 godina Kliknii besplatne bonove za ishranu trudnicama, zenama u postpartum periodu (prvih 40 dana), dojiljama (dok god dojis) i deci do pet godina klikni.

Problem takvih siromasnih porodica u Srbiji moze da resi samo drzava npr. uvodjenjem nekog ovakvog programa sa bonovima za hranu (njih mogu da podignu samo roditelji, ne mogu da se prodaju ni daju drugima).

Pogledajte ovo:
Roditelji izgladnjivali bebu zbog straha od gojaznosti
Razliciti slucajevi beba umrlih usled posledica veganske ishrane

Ako nadju da su ovi krivi sto su izgladnjivali bebu preti im godinu dana zatvora i $25 000 novcane kazne.

Evo kako u SAD stoje cifre:

2010 je bilo oko 400,000 dece u hraniteljskim porodicama od kojih 36% stari do pet godina. U toku 2009 ova sluzba je dobila preko 2,5 miliona prijava od kojih su se istrazile 61.9%. Eto utvrdili su da 38.1 % nema nikakvog smisla ni da se istrazuje i da ne treba da oduzimaju decu u 2,1 slucaj.

< Poruku je uredio vukosava -- 10.12.2011 12:22:34 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
10.12.2011 12:30:59   
snješka

IZVORNA PORUKA: vukosava


Npr. u nasoj zemlji samo u zadnjih godinu dana su se pojavili slucajevi koji su isplivali u javnost (namerno kazem isplivali u javnost jer smatram da nema svaki los dogadjaj istu medijsku paznju) gde su roditelji skocili sa zgrada sa malom decom. Da li mogu da postoje mehanizmi gde se moze dijagnostifikovati mentalna bolest roditelja na vreme i omoguciti nekako da se deca koja odrastaju uz suicidne ljude zastite na neki nacin? Mozda ne, mozda da...



Posljednji slučaj je itekako mogao biti spriječen samo da je država reagovala na sve apele koje je upućivao otac koji je i u stanju sužene svijesti zadržao malo racionalnog da dijete zagrli i tako spriječi sigurne smrti.
Ja lično ne podržavam sve što rade amerikanci.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
11.12.2011 2:40:42   
vukosava
IZVORNA PORUKA: snješka

Ja lično ne podržavam sve što rade amerikanci.


Mislim da ni sami amerikanci ne podrzavaju sve sto im drzava radi, naprotiv. Ne verujem da iko podrzava sve sto bilo koja drzava radi...

Ja licno njih uzimam za primer jer zivim u SAD a i prvi su doneli ovakav nekakav zakon, 40 godina pre nas pa zato dajem pregled sta se desava kod njih.

< Poruku je uredio vukosava -- 11.12.2011 2:42:58 >

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
11.12.2011 9:18:19   
snješka
Ma znam vuko, ne mislim zbog toga što si ti stavila kako je tamo nego što svi potenciraju kao "pa tako je u americi". Kao da je sve što dolazi odatle dobro. Ma kako da ne.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
11.12.2011 15:15:31   
vukosava

IZVORNA PORUKA: snješka

Ma znam vuko, ne mislim zbog toga što si ti stavila kako je tamo nego što svi potenciraju kao "pa tako je u americi". Kao da je sve što dolazi odatle dobro. Ma kako da ne.


Ja koja sam u SAD cu ti reci da pojma nemaju. I da im je to neka izjava vezano za neku izmisljenu utopiju. Najcesce sta pominju tu "tako je na zapadu" je samo neka iluzija... I cesto je jako daleko od prave istine i sustine, samo neka povrsna analiza.

A ovi ovde su u fazonu "sve sto vlada kaze i sve sto vlada kontrolise i regulise u osnovi ne valja". Totalno mrze bilo kakva ogranicavanja licnih sloboda a u to i spada "Child Protective Services". Ali ovde drzava nije tako blaga kao kod nas prema kriminalcima. Mislim na sudjenja vezana za silovanja i ubistva... a i maltretiranje supruga i dece... Ovde su kazne najcesce drakonske u odnosu na nase.

Kod nas ne fali novih zakona, samo fali pridrzavanja vec postojecih (pre svega mislim na sudsku a ne na zakonodavnu vlast, ova druga definitivno radi svoj posao kako treba).

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
5.6.2021 15:04:12   
marketing RR

KO UDARI DETE IDE U ŠKOLU ZA RODITELJE

Šta donose izmene Porodičnog zakona, čije se usvajanje očekuje u drugoj polovini godine?

Da bi roditelji prestali da pljeskaju decu po zadnjici ili ih šamaraju i lupaju im čvrge, mališani neće morati da čekaju Građanski zakonik, čiji je prednacrt još pre 10 godina predvideo ove zabrane.

Njih donose izmene Porodičnog zakona, na kojima se radi, a o kojima bi poslanici trebalo da se izjasne u drugoj polovini godine.

Ovim izmenama predviđena je potpuna zabrana fizičkog kažnjavanja dece i mogućnost da kažnjeni takvo sankcionisanje prijave centru za socijalni rad. U Ministarstvu za brigu o porodici i demografiju objašnjavaju da niko neće ići u zatvor, niti će biti lišen roditeljstva ukoliko je ćušnuo kćerku ili sina, ali će roditelji ili usvojitelji morati da prođu edukaciju o nenasilnim metodama vaspitanja u okviru brojnih savetovališta i škola roditeljstva.


PROČITAJ CEO TEKST ...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 215
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 8 [9]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here