|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Beba ne priča
17.6.2021 1:43:24   
dunja RR
Mili, molim vas samo za pomoć, na koji tačno moj post ste mislili, da znam u kom pravcu da dam savet?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Beba ne priča
17.6.2021 5:23:22   
Milli07


IZVORNA PORUKA: dunja RR

MakiJ, čini mi se da su nam dečaci slični, evo mog iskustva, pa mi molim te reci ako možeš neko poređenje, a i druge mame molim za mišljenje. Ako još čega set_________im, pisaću, a kopiraću naki dan i pitanja za procenu, koja nam je dala psihijatrica:

Moj dečak ima 1.5 godinu, i kažu da ima malo kašnjenje, ali niko ne govori da trebamo da brinemo. Naš problem je pre svega motorika, nosio je kaiševe za kukove, te još nije prohodao (hoda uz nameštaj već 4 meseca i brzo puzi). Kasnimo i u sitnoj motorici. Naloge ne izvršava, zna samo pokaži glavu, baci pet, ponekada hoće taši taši. Pa-paje ranije hteo, sada neće nikako. Kada ga pitamo gde je mama, pogleda u mene , gde je tata - okrene se ka tati i pogleda ga. Smislenu reč nema, mada u poslednje vreme često govori mama, mamama kada je blzu mene, i hoće sisu (još dojim, ali planiram već dugo da prestanemo, ne uspeva mi zbog njegove vezanosti i uspavljivanja na sisi), ali nekada mamama kaže i tati. Ali kažem mislim da nije smisleno još. Krenuli smo sa progovorilicom (Tanja Lukovac) u poslednjih mesec dana, uz gumene životinje i sada oko 15-20 životinja prepozna-kada ga pitam gde je krava npr on je pronađe i uzme, ali na slikovnici neće da pokaže. Nema pokazni gest, mada mu je pažnja svakim danom sve bolje kod slikovnica. Sa igračkama pažnja nikakva, kocke samo baca, rastavlja, ne zna tj. neće da spoji, lopticu neće da ubaci u kanticu kada mu pokažem, već samo izbacuje. Nema pincetni hvat, na tome sada radimo. Idemo na vežbice u Sokobanjsku za motoriku. Dečiji psihijatar u Palmotićevoj kaže da je zdrav, ali da treba da se radi sa njim. Konstatovala je i da lepo prihvata ljude, ostvaruje kontakt, veseo je, nasmejan. Inače, on se u kući odaziva na ime, ima lep konkatkt očima, ali napolju ponekada zna da bude odsutan što je baš danas primetila i jedna terapeutkinja pa me naplašila, u Sokobanjskoj. Kaže da joj ponekada izbegava kontakt očima, i da on to radi nekada, ali ja imam utisak da to radi kada mu nije zanimljivo to što mu ja pričam. Ne znam da li deca uvek moraju da gledaju u oči kada im se obraćamo, kada ih oblačimo? Psihijatrica je rekla da su Sokobanjska i rad kod kuće sasvim dovoljni, i da je mali za logopeda, defektologa. Rekla je i da krenemo u vrtić, mada smo od logopeda dobili savet vrtić nikako, jer ništa ne razume (taj savet dobismo pre mesec dana kada mu nivo razumevanja jeste bio manji). Kada ga pitam gde je kapa, beba, meda, kutija itd pogleda uvek u pravu stvar, tako da razume ono što ga naučim. Razume NE, mada neće uvek da posluša i često negoduje, ali razume. Ne zna naloge-daj, donesi. Ne zna sam da jede kašikom, generalno nije samostalan. Kada mu kažem daj on da ruku, jer smo ga greškom to prvo naučili, i nikako da ukapira da treba da da predmet. Voli skrivalice, pesmice, igre sa golicanjem, tu baš učestvuje. I dalje me kopka da li da angažujem defektologa, ali nisam sigurna koji tip defektologa nama treba, na osnovu navedenog o nama. Možete li nekog preporučiti, na pp, zanimaju me i cene i da li postoji mogućnost dolaska kući-jer mislim da on mnogo više uči u svom okruženju, senzornu sobu u kojoj vežba u Sokobanjskoj baš ne voli (čim vidi da se približavamo zgradi krene plač), iako su terapeutkinje tamo zaista divne. Ali imam utisak baš svog svega navedenog da bi rad kući bio bolji, a sa druge strane i ja bih htela da vidim gde grešim i kako trebam da radim sa njim (u Sokobanjskoj mi nismo prisutni za vreme vežbi, jer krene plač ako smo tu, i od učenja ništa). Molim vas za savetkoji tip defektologa je nama potreban, i ako može neka preporuka. Unapred hvala! Na ovaj. Samo sto moj mali ima 2 godine. Prica ista. Nema pokazni gesr u smialu da pokaze prstom kad nesto zeli. Zna da pokaze gde je pamerna glava, nekad pokaze hde mu je nos nekad ne. Ne voli crtace, slusa samo pesmice. Isto samo da ruku kad mu kazea daj, mece nista drugo. Ima kontakt ocima, odaziva se na ime ali isto napolju zna da bude odsutan. Bukvalno kao da ste opisali mog malog. Idem kod logopeda kazr da nije autizam, ali sam ja ocajna. 



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Beba ne priča
17.6.2021 5:25:08   
Milli07
Bas se lose snalazim sa ovim porukama. Nadovezala sam se u citatu. 

(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Beba ne priča
17.6.2021 20:02:14   
dunja RR
Mili, ako sam dobro shvatila dečak ima 2 godine, ne priča? Da li ima neku reč? Odaziva se na ime, nema pokazni gest.

Uzmite mu kažiprst vašom rukom, držite ga i pokazujte npr. životinje u slikovnici, imenujte. Mi smo tako uvežbali pokazni gest.
Imenujte sve što vidite oko sebe, u kući, napolju.

Odakle ste? Ako ste iz Beograda, moj savet je da nekako zakažete kod dr dečijeg psihijatra dr Milice Pejović u Palmotićevoj, ona će odmah proceniti da li ima potrebe da brinete, i da li je potreban tretman.


Ako će vas malo smiriti, jer rekli ste da je vaš dečak sada kao što je moj bio (samo sada moj sin ima 7 godina), moj dečak je skroz ok, ove godine polazi u školu, naučio sam da čita sa 4 godine i ćirilicu i latinicu. Hoću da kažem, sustigao, pa u nekim segmentima i prestigao vršnjake, a kao i vi brinula sam jako. Naravno, nije mi namera da vas ubedim da se opustite, već istražite sve što možete, pratite dete. Možda on nema nikakvu dijagnozu, već prosto malo kasni za vršnjacima, naravno želim vam da je to u pitanju.

Ja sada imam i ćerku od 2 godine i 3 meseca, ni ona nije propričala baš po razvojnim mapama, ali priča. A recimo, bio nam je pre 3 dana u gostima sin od moje sesre od strica, koji je stariji od moje ćerke 2 meseca, ja ga nisam čula reč da je rekao. Baš se vidi razlika između dečaka i devojčica, ja kao majka oba pola mogu to da kažem, baš primetim. Taj malecki je nekako odsutan, on radi svoje i niko ga ne zanima, a ova moja, sve čuje, sve komentariše, svude je ima, sve prati, prisutna i više nego što treba.

Ali treba proveriti, ako i postoji problem, bolje da se sa rešavanjem krene na vreme, većina stvari se lakše koriguje u ranom uzrastu.

Sve najbolje vam želim, pišite slobodno sve što vas zanima, ako budem znala, pomoći ću.

< Poruku je uredio dunja RR -- 17.6.2021 22:04:27 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Beba ne priča
17.6.2021 21:34:19   
Milli07
Ja imam stariju devojcicu koja je sa 2 godine uveliko pricalo i onda sa njim mi je sve sok. Mi imamo kasnjenje u razvoju. Tako su nam rekli. Kad sam citala za vaseg malog odmah sam prepoznala zato sam vam se i obratila. Citala sam da deca koja imaju kasnjenju u razvoju su obicno proaecne ili natprosecne inteligencije sto bi se reklo za vaswg malog. On je citao sa 4 godine. Svaka vam cas_t i bas mi je drago. Sto aw tice pokaznog gesta ja mu pokazujem pa uzmem prstic nekad hoce nekad ne. Nekad bas pruza otpor. Sto se tice grube motorike tu smo dobri ali ta sitna motorika tu kaskamo. Imamo pinceta zahvat ali nije bas za pohvalu. Sa logopedom bas lepo saradjuje, ali sa nama kuci katastrofa. Kad je vas mali poceo da prica?


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Beba ne priča
17.6.2021 21:44:53   
Milli07
Kaze mama, tata i to su mu dve smislene reci. Kaze ajde to mu je ade, kad jede kaze kaka sta god to znacilo. Zna da mase cao, ali to nece svaki put, kad kazem ljubi mamu nekad hoce nekad nece. Nece uopste da daje stvari, kad mu kazem daj poludi ili baci ili krene da bezi ili pocne da place. 


(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Beba ne priča
17.6.2021 22:10:11   
dunja RR
Prvo da vas pitam, da li radite? Ukoliko ste zaposleni imate prava na bolovanje, ako su vam rekli da dete kasni u razvoju, tražite napismeno, i koristite to. Em ćete biti više sa detetom, a plaćeno vam je 100% zarade. Komisija mora da vam da bolovanje, imate pravo na to.
Da li mališa ide u vrtić?
Moj S je tek pre 2. godinu počeo da izgovara reči, mama, tata, svoje ime, i polako je ubacivao nove reči. Kada je krenuo u vrtić sa 3 godine (pre toga u jasle nije često išao), vaspitačice su smatrale da je kao i ostala deca, tako da ih je tada sigurno sustigao, možda i ranije, ali niisam mogla da poredim jer je tek tada bio sa vršnjacima.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Beba ne priča
17.6.2021 22:17:51   
Milli07
Produzila sam bolovanje. Logoped preporucuje da krene u vrtic zbog socijalizacije. Tako da cemo krenuti uskoro. Iskreno se nadam sa cemo uskoro stici vrsnjake. 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Beba ne priča
18.6.2021 17:32:17   
Milli07
Dunja, jel ste vezbali to davanje. Kad mu kazete daj da vam da u ruku u predmet. Ako jeste, bas bi mi znacilo kako. Poceli smo da vezbamo za pokazni gest onako kako ste mi rekli. 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Beba ne priča
18.6.2021 17:38:56   
dunja RR
Mili, jesmo, isto kao pokazni gest, uzmem njegovu ruku, kažem daj, pa dodam njegovom rukom sama sebi.
Puno puta dok sam ne krene. Strpljenja samo.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Beba ne priča
18.6.2021 18:20:53   
Milli07
Dunja, mnogo ti hvala. Preopterecena sam sa njim, mnogo brinem. 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Beba ne priča
18.6.2021 23:13:56   
bubulence
Moj sin ce sledeceg meseca 2 god, jos uvek ne izgovara ni jednu rec sa smislom. On po ceo dan prica, bude tu i mama, tata, baba, kojokojokojo, dededede, dudududu, amamamam... Ali nikada se meni nije obratio sa ''mama''. Ili tati sa ''tata'' . Nas pedijatar, kao i jedan psiholog koga sam kontaktirala video pozivom ne misle da nam treba pomoc logopeda. Kazu da decaci progovore ili jako rano ili dosta kasno. On sve savrseno razume, uradi sve sto mu se kaze, pokazuje sve prsticem, ima kontakt ocima, ali se na ime retko kada odazove. Jedino ako kažem '' jaaoooo viidiiii Uroseeee'' momentalno se okrene jer ga zanima sta je u pitanju. A ako ga zovemo samo po imenu odazove se jednom u 20_x_. To je nase iskustvo .P.s. ukoliko u narednih mesec dana ne progovori vodicu ga privatno jer ne zelim vise da cekam

(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Beba ne priča
19.6.2021 18:08:04   
dunja RR
Mili, Bubi me podseti sada, kakvo je razumevanje kod tvog mališe?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Beba ne priča
19.6.2021 22:04:42   
Milli07
Pa slicno kao tvoj mali u opisanoj poruci. Zna sta je ne, ima smisljenu rec Mama, tata. Zna gde jr pametna glava, zna da mase na cao ali to radi kako kad, kad mu kazem daj ruku onda je pruzi. 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Beba ne priča
20.6.2021 22:36:46   
Milli07
Mene i to razumevanje brine. 


(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Beba ne priča
1.7.2021 7:18:08   
Duškić

IZVORNA PORUKA: bubulence

Moj sin ce sledeceg meseca 2 god, jos uvek ne izgovara ni jednu rec sa smislom. On po ceo dan prica, bude tu i mama, tata, baba, kojokojokojo, dededede, dudududu, amamamam... Ali nikada se meni nije obratio sa ''mama''. Ili tati sa ''tata'' . Nas pedijatar, kao i jedan psiholog koga sam kontaktirala video pozivom ne misle da nam treba pomoc logopeda. Kazu da decaci progovore ili jako rano ili dosta kasno. On sve savrseno razume, uradi sve sto mu se kaze, pokazuje sve prsticem, ima kontakt ocima, ali se na ime retko kada odazove. Jedino ako kažem '' jaaoooo viidiiii Uroseeee'' momentalno se okrene jer ga zanima sta je u pitanju. A ako ga zovemo samo po imenu odazove se jednom u 20_x_. To je nase iskustvo .P.s. ukoliko u narednih mesec dana ne progovori vodicu ga privatno jer ne zelim vise da cekam



Ma videces kako brzo se odjednom sve promeni, samo malo strpljenja.


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Beba ne priča
4.7.2021 14:07:14   
Milli07


IZVORNA PORUKA: bubulence

Moj sin ce sledeceg meseca 2 god, jos uvek ne izgovara ni jednu rec sa smislom. On po ceo dan prica, bude tu i mama, tata, baba, kojokojokojo, dededede, dudududu, amamamam... Ali nikada se meni nije obratio sa ''''mama''''. Ili tati sa ''''tata'''' . Nas pedijatar, kao i jedan psiholog koga sam kontaktirala video pozivom ne misle da nam treba pomoc logopeda. Kazu da decaci progovore ili jako rano ili dosta kasno. On sve savrseno razume, uradi sve sto mu se kaze, pokazuje sve prsticem, ima kontakt ocima, ali se na ime retko kada odazove. Jedino ako kažem '''' jaaoooo viidiiii Uroseeee'''' momentalno se okrene jer ga zanima sta je u pitanju. A ako ga zovemo samo po imenu odazove se jednom u 20_x_. To je nase iskustvo .P.s. ukoliko u narednih mesec dana ne progovori vodicu ga privatno jer ne zelim vise da cekam



Bubi ima li sta novo kod vas? 

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Beba ne priča
5.7.2021 20:38:57   
bubulence
Ima. Da, ne i baaaooo (bravo). Kada uzme telefon vice ''ao'', ne znam da li je to halo ili cao, ali hajde da kazemo da je rec sa smislom. 

Kod vas?

(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Beba ne priča
5.7.2021 20:44:16   
bubulence
Ono sto mene teši jeste da on sve savrseno razume. Na primer, danas hoce da pise i ja mu kazem da ode u sestrinu sobu i uzme flomastere iz njene torbe za skolu. On momentalno odlazi u njenu sobu i nalazi torbu iza vrata i trazi flomaster. Ja kažem da pogleda u malom dzepu sa strane i on odmah trazi tamo. Ili , cistim mu voce i kazem da doda vecu ciniju jer nece stati u njegov tanjir, on vraca tanjir na mesto i donosi ciniju... To su primeri od danas. Ali bas sve razume, ne znam kada sam mu nesto rekla a da nije shvatio. Valjda ce jednom i propricati


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Beba ne priča
5.7.2021 21:51:33   
Milli07
Iskreno ja mislim da ti nema sta da brines. Pitanje je samo vremena kad ce progovoriti. 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Beba ne priča
5.7.2021 21:53:58   
Milli07
Moj je pre neki dan pokazao kravu i macu i ja sam taj dan ga pitala non stop. Juce ga pitam gde je krava, on ceo tablu bacio. Nece. Uradi stvar pa posle nece kad mu trazis opet. Kuca na vrata i kaze o je kao ko je. I kad mu trazim da ponovi nece. To me izludjuje. 


(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Beba ne priča
5.7.2021 22:35:26   
bubulence
Nece ni moj uvek. Psiholog mi je rekao da ga ne pitam nista dok se igra jer tada sigurno nece odgovoriti. Nego na primer, dam mu ruku, set_amo , nesto mu pricam pa ga pitam. Tada saradjuje. Ali dok se igra nema sanse da obrati paznju. I kaze da to nije za brigu 


(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Beba ne priča
5.7.2021 23:06:01   
Milli07
Mene sve to brine. Kod mog je sve kad on hoce bukvalno. 


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Beba ne priča
5.7.2021 23:57:45   
dunja RR
Meni je Dr Pejović kada sam se svojevremeno, kod S, pre 6 godina žalila na to, rekla da je to normalno da neće da ponove, jer im je dosadno da rade istu radnju često.

IZVORNA PORUKA: Milli07

Moj je pre neki dan pokazao kravu i macu i ja sam taj dan ga pitala non stop. Juce ga pitam gde je krava, on ceo tablu bacio. Nece. Uradi stvar pa posle nece kad mu trazis opet. Kuca na vrata i kaze o je kao ko je. I kad mu trazim da ponovi nece. To me izludjuje. 





_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Milli07)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Beba ne priča
6.7.2021 7:35:27   
Milli07
Ja sam toliko sludjena i opterecena sa njim. Daj, donesi to nista nece. Al kad mu kazem dodji da pijes vodu ili da dodji da jedes u sekundi se okrene ka meni i dodje. Dunja kad je tvoj mali to krenuo? Kad je krenuo da izvrsava naloge? Koliko vam je trebalo da krene sa pokaznim gestom? 

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Parfemi na točenje
dddaca

Da li biste kupovali parfeme na točenje ako su postojani, kvalitetni i verni originalnom mirisu?

Da (64%)

Ne (28%)

Probala bih iz radoznalosti (4%)

Već kupujem i ne bih menjala prodavca (0%)

Već kupujem, ali bih probala i kod drugog prodavca (4%)


Ukupan broj glasova: 50

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here