|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Roditeljski sastanci i individualni razgo...
15.10.2021 21:39:02   
Ivanka 75
A da, ja sam isla da mi uciteljica kaze da mi detetu glava u oblacima 😂 Reko, imate li da mi kazete nesto sto ne znam 😂


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Roditeljski sastanci i individualni razgo...
15.10.2021 21:40:02   
Ivanka 75
Salu na stranu, razgovori su dobri i konstruktivni. U skoli je dete u totalno drugacijem svetu nego kad je kod kuce. Uciteljica posmatra dete iz drugog ugla. 


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Roditeljski sastanci i individualni razgo...
15.10.2021 22:44:10   
flamingos
Dunja,nikada,sem na roditeljskim sastancima.


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Roditeljski sastanci i individualni razgo...
17.10.2021 22:00:50   
dunja RR
Znači sko sam dobro razumela, uglavnom niko ne ide na otvorena vrata?

Pitam jer nemam pojma stvarno, učiteljica je ua ovih par mailova što je slala napomenula da su oturkoom otvorena vrata.

Ja nemam nikakvu informaciju o S, na časovima, itd.

Za šifru za elektronski dnevnik nam je učiteljica poslala grupni mail, bio je petak, ne prošli, nego pretprošli, znači pre 10 dana, i to je mail poslala u 16.55, kada smo svi zapravo bili na putu do škole da bi pokupili decu. Tog dana je bio nenormalan pljusak, pa ne verujem da je iko vadio telefon ispred škole, niti da je čuo da je stigao mail par minuta pre kraja nastave. Svi smo brzinski uzimali decu, i jurili kući, jer je pljuštalo.


Tek sutradan ujutru (subota) sam u spamu našla taj mail, i bila potpuno zbunjena. U mailu je pisalo da preuzmemo šifre tog (prethodnog) dana od nje (petak), kada budemo uzimali decu, pritom nam nije ona predala decu, nego spremačica. Učiteljicu sam videla da je izašla na sekund pa se vratila u školu (verovatno po svoje dete, jer je bio baš haos zbog kiše i gužve), a spremačica je izvela decu iz našeg odeljenja.

Prvi put sam pisala tj. odgovorila na njen mail (ne znam da li je to ok?), i pitala da li mogu u ponedeljak (prošli) da preuzmem šifru, nije mi odgovorila.

Tek pre nek dan je poslala grupni mail da ko nije tada u petak preuzeo (a mislim da nije niko, jer su svi brzinski preuzimali decu, i ne verujem da je iko tada i video taj mail?!), može da preuzme sledeći ponedeljak (tj. sutra).

Naša učiteljica inače isto ima prvaka, ali ne ide u naše odeljenje, već odeljenje pored.

< Poruku je uredio dunja RR -- 17.10.2021 22:07:37 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Roditeljski sastanci i individualni razgo...
17.10.2021 22:02:15   
dunja RR
Zato mi sve deluje malo konfuzno, pa se razmišljam da li da odem na otvorena vrata, jer nikakvu povratnu info nemam o S u školi.

Još i ne idemo u boravak, pa ni te druge učiteljice ne mogu da pitam ništa.

Ali ne bih da budem dosadna ..a sada me vi pokolebaste, ako zaista niko ne ide ...

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Roditeljski sastanci i individualni razgo...
17.10.2021 22:13:23   
dunja RR
Zaboravih, mm sreće često učiteljicu, on dovede S, a ona sa svojim detetom dolazi knap oko 8h, pa je mm sretne u povratku, kada ostavi S.
Jednom je sreo i popodne kada je pokupio S, i tada mu je kratko rekla, da je S odličan, i nasmejala se. To jedina povratna info od nje.
U sveskama su sve njeni lepi komentari (savršeno, odlično, bravo, lepo, srca, cvetići...), ali to možda svima piše, ne znam.

< Poruku je uredio dunja RR -- 17.10.2021 22:21:37 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Roditeljski sastanci i individualni razgo...
17.10.2021 22:22:04   
Ana RR
Ja sam išla na otvorena vrata, barem jednom u školskoj godini. Na roditeljskom ne mogu da pričam o svom detetu a na otvorenim vratima smo samo nas dve, kaže mi ako nešto treba da se redukuje, kakav je itd.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Roditeljski sastanci i individualni razgo...
17.10.2021 22:25:20   
dunja RR
Anči, a jel glupo da sada već idem, ili da još sačekam?
Razmišljam ako nešto ne štima da reagujem na vreme, a onda razmišljam da bi nam možda već rekla da nešto ne štima?
Neka deca idu na dopunsku, roditeljima je javljeno, neki su dobili opomene zbog kašnjenja (recimo S brat od tetke (dalje) koji sasvim slučajno sedi ispred S user posted image )...


< Poruku je uredio dunja RR -- 17.10.2021 22:26:40 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Roditeljski sastanci i individualni razgo...
17.10.2021 22:37:25   
Ana RR
Mislim da nije glupo, normalno je da se interesuješ za svoje dete i kako se snašao. Ipak je to škola, nije više vrtić. Ne ide se na razgovor samo ako postoji problem, mislim da i oni vole da vide da roditelji sarađuju i da im je stalo do mišljenja učitelja.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Roditeljski sastanci i individualni razgo...
17.10.2021 22:39:18   
dunja RR
Hvala Anči, otići ću onda prekosutra user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Roditeljski sastanci i individualni razgo...
17.10.2021 23:21:36   
Sanjica26 RR
Mi nismo isli na otvorena vrata, jer je T uciteljica bukvalno za svaku sitnicu zvala roditelje. Ili posalje poruku. Nrp cini mi se da je T odsutna. To je bilo kad mi je tata umro. Ili cini joj se da T slabi vidi. I odmah smo isli kod ocnog. Pocela je da nosi naocare.

Kod S uciteljice i ne znamo da postoje otvorena vrata. Da postoji neki problem zvala bi nas. Koliko dugo radim u školi znam da roditelji retko kad dolaze na otvorena vrata. I ne mislim da ih ne interesuje, vec smatraju da nema potrebe za time.
Suzi, pa vec je D rekla uciteljica da je S odlican. Mislim da je to sasvim dovoljno. Ali ako ces biti mirna, ti idi. 

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 17.10.2021 23:23:03 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Roditeljski sastanci i individualni razgo...
18.10.2021 8:23:56   
milicicak


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Anči, a jel glupo da sada već idem, ili da još sačekam?
Razmišljam ako nešto ne štima da reagujem na vreme, a onda razmišljam da bi nam možda već rekla da nešto ne štima?
Neka deca idu na dopunsku, roditeljima je javljeno, neki su dobili opomene zbog kašnjenja (recimo S brat od tetke (dalje) koji sasvim slučajno sedi ispred S user posted image )...




Suzi, nemoj da ti bude glupo. Ako smatraš da treba, idi na otvorwna vrata. Sasvim je u redu da se interesuješ kakvo ti je dete u školi.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Roditeljski sastanci i individualni razgo...
18.10.2021 8:25:05   
flamingos
Dunja,šta znam,ako misliš da ćeš biti mirnija odi.Naša učiteljuca je bila super.Kad god mi je dete bilo bolesno,javim joj na privatan broj.Odmah mi idgovori.Za otvorenim vratima nismo imali potrebe.Ujedno,sretala sam je kad god sam vodila dete u školu i mogla sam uvek da popričam sa njom,ali nije bilo potrebe.Dete uči,ispunjava svoje obaveze,ne dira drugu decu,nema nikakvih problema.Šta ima da gnjavim ženu.Na grupi objavi o svemu što je potrebno.Šta znam,razmisli i,ako misliš da je potrebno,ti odi.❤


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Roditeljski sastanci i individualni razgo...
18.10.2021 8:40:24   
Tiziana
Dunja,dobicete sifre za el. dnevnike, tamo ces moci da vidis komentare za svaki predmet. Meni nekad mnogo vise znace ti komentari nego dobijena petica. Pogotovu se kod sina svi nastavnici trude da napisu komentar, ne rade to ''automatski''. 
Sta znam. Koliko sam shvatila tvoj S je dobro dete i pametnica, sama vidis po sveskama da sve radi super, verujem da nemas razliga za brigu. 

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Roditeljski sastanci i individualni razgo...
18.10.2021 9:11:49   
IvanaSK RR
Suzi, bez ljutnje, ali mislim da previse brines 😁. Na otvorena vrata sam isla i kod uciteljice i kod nastavnika kad god mogu. Ako ce ti biti lakse naravno da treba da ides. Za elektronski dnevnik nemoj da brines, neces zakasniti. A i sumnjam da je do sada nesto znacajno napisano. Taman u utorak mozes uzeti i šifru za dnevnik.
Prošle godine je sin od drugarice krenuo u prvi Razred. Nisu imali otvorena vrata, a roditeljski su imali na početku samo. Pratili smo e dnevnik, ali ništa tamo posebno nije pisalo. A sa učiteljicom je kontakt bio mail na koji nije odgovarala. Tako da, ne brini, polako, sve ce biti ok. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Roditeljski sastanci i individualni razgo...
18.10.2021 10:39:02   
dunja RR
Hvala vam, znači u E dnevniku bi trebali da budu i neki komentari, ajd onda valjda će mi danas dati šifru pa da vidim:)




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Roditeljski sastanci i individualni razgo...
18.10.2021 10:56:28   
IvanaSK RR
Nemas tu komentare. Bar nema kod nas. U suštini, bice ti komentari tipa Za srpski - radi samostalno ili radi uz malu pomoć, ili radi uz veću pomoć... A i tako otprilike ce biti i zakljucne ocene.Od sledeće godine krecu ocene i smajliji, zeleni smajli znaci super savladano,zuti ravni smajli znaci osrednje, a crvenu tuzni znači nema pojma 😁 mogu ti slikati smajlije, imamo ih sve 😅

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Roditeljski sastanci i individualni razgo...
18.10.2021 11:10:08   
Sanjica26 RR
U prvom ima samo komentara. U ostalim razredima ima i komentara sa znakovima koje je Ivana pomenula. I plus ocene. Kod nas sad i u petom ima i jedno i drugo. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Roditeljski sastanci i individualni razgo...
18.10.2021 11:51:30   
IvanaSK RR
Sanjice, kod ovog drugara u dnevniku uopste nije bilo nesto komentara. Tipa, u polugodistu je bilo za engleski i jos par za svaki predmet. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Roditeljski sastanci i individualni razgo...
18.10.2021 23:23:42   
Didy


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Mame, da li ste i ako jeste, kada ste prvi put otišli na otvorena vrata, odnosno na individualni razgovor sa učiteljicom?





Stefanova učiteljica je pozivala svakog dana po jednog roditelja negde tokom oktobra-novembra u 1. razredu. Pričala je sa svakim dugo, bar sat vremena. Raspitivala se o detetu i iznosila svoja prva zapažanja i preporuke. Sofija kad je krenula, otišla sam možda u 2. polugodištu i njena učiteljica je bila u čudu, kao - Da li sam ja želela njoj da skrenem pažnju na nešto? Nije joj bilo jasno zašto sam imala potrebu da dođem kad nema nikakvih problema i nije me pozvala. Da ima neki problem, sigurna sam da bi Savina učiteljica javila. U svakom slučaju, ako te zanima neka povratna informacija o tvom detetu, idi slobodno. Moj savet - Najavi se učiteljica da planiraš da dođeš tog i tog dana u toliko sati. 

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Roditeljski sastanci i individualni razgo...
20.10.2021 9:02:46   
IvanaSK RR
Suzi, jesi bila na otvorenim vratima? 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Roditeljski sastanci i individualni razgo...
20.10.2021 9:32:30   
Peace*
Pokušaću da napišem svoje mišljenje, zasnovano na mom iskustvu, koje je iz ovog ugla gledano - smešno (u smislu nepotrebne brige).

Kad je Luka krenuo u prvi razred (sad je prvi srednje), bila sam u drami. Skakala na svaki domaći, radila sa njim kao blesava. Nisam išla na individualne razgovore, ali sam lovila učiteljicu u letu kad odem po njega, onako par reči "Jel sve ok?", ona odgovori isto kratko, i to je meni bilo ok tako.
Onda je Luka krenuo u 5ti a Marko u prvi. Opet mi je drama bio Luka - to mi je bilo novo, a Marko koji je krenuo u prvi... pa bilo je ovako: vidi sine, ovo je raspored časova, znaš toliko slova da se snađeš šta tu piše, knjige i sveske su ti u ovoj fioci, ako nešto ne znaš za domaći - dođi, inače me ne zanima. Školu je prihvatio kao jednu potpuno normalnu i jednostavnu stvar. A muke su se nastavile sa Lukom, sećam se prvih dva meseca 5og razreda kao totalnog košmara. Onda su stvari nekako legle lagano, Markova prva 4 razreda nisam osetila, Lukine jesam - svih 8 user posted image . Opet sam lovila učiteljicu po hodniku, a kod razredne išla da pravdam časove, ili ako baaaaš neki predmet škripi da tražim savet.
Ove godine je Marko krenuo u 5ti, a Luka u prvi gimnazije. Baš sam bila u drami šta ću i kako očekujući da će da me cimaju za sve i svašta. Evo će tromesečje za 7 dana i ja sam PREZADOVOLJNA! Obojica su se extra snašli. Sa Markom sam sela svaki predmet za prve dve lekcije, samo da ga ubacim u fazon kako se ozbiljnije uči, dalje je furao sam, sam se javio da odgovara predmete, pokupio extra ocene. Luka isto ima ok ocene (sela sam s njim fiziku na sat vremena da mu objasnim da je to sve logično ako ne uči napamet nego upotrebi mozak), nisu sve 5ice, ali nisam ni očekivala, vidim da se trudi, da mu je stalo, da uviđa da se npr neko književno delo različito analizira u osnovnoj i srednjoj školi... Nisam bila od početka godine na individualnim ni kod jedne razredne ove godine, samo na obaveznim roditeljskim sastancima.

Šta hoću da kažem?
Ne sekirajte se, deca su vam super ako niko nije javio suprotno (jer uvek jave kada nešto ne valja).
Pričajte sa decom, to je mnogo bitnije po meni nego sa učiteljicom, jer ima stvari koje učiteljica ne zna. Deca su surova - kao što i same znate, i na tom polju bi deca mogla imati mnogo većih problema nego sa gradivom u školi.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Roditeljski sastanci i individualni razgo...
20.10.2021 9:40:02   
Peace*
I da, Dunja, negde gore si pitala da li je u redu da odgovoriš na mail. Naravno da je u redu.
Nama su obe razredne dale br tel, mislim da je to više posledica korone - gde javljamo ako je dete bolesno npr, ali ja nisam prezala da pitam ni druge stvari. Naravno, nisam davila, nisam se raspitivala o napredku deteta ni mail-om ni porukama, ali svi ti vidovi komunikacije su tu baš zato da bi se komuniciralo. Tipa, ako nisam pokupila šifru za dnevnik jer nisam videla mail - naravno da ću na taj mail odgovoriti i pitati kada mogu da je pokupim.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Roditeljski sastanci i individualni razgo...
20.10.2021 12:12:57   
Ivanka 75
Luka je prvi srednje 😱 Poraslo dete! 😊 


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Roditeljski sastanci i individualni razgo...
20.10.2021 14:31:15   
Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: Peace*

Pokušaću da napišem svoje mišljenje, zasnovano na mom iskustvu, koje je iz ovog ugla gledano - smešno (u smislu nepotrebne brige).

Kad je Luka krenuo u prvi razred (sad je prvi srednje), bila sam u drami. Skakala na svaki domaći, radila sa njim kao blesava. Nisam išla na individualne razgovore, ali sam lovila učiteljicu u letu kad odem po njega, onako par reči "Jel sve ok?", ona odgovori isto kratko, i to je meni bilo ok tako.
Onda je Luka krenuo u 5ti a Marko u prvi. Opet mi je drama bio Luka - to mi je bilo novo, a Marko koji je krenuo u prvi... pa bilo je ovako: vidi sine, ovo je raspored časova, znaš toliko slova da se snađeš šta tu piše, knjige i sveske su ti u ovoj fioci, ako nešto ne znaš za domaći - dođi, inače me ne zanima. Školu je prihvatio kao jednu potpuno normalnu i jednostavnu stvar. A muke su se nastavile sa Lukom, sećam se prvih dva meseca 5og razreda kao totalnog košmara. Onda su stvari nekako legle lagano, Markova prva 4 razreda nisam oset_ila, Lukine jesam - svih 8 user posted image . Opet sam lovila učiteljicu po hodniku, a kod razredne išla da pravdam časove, ili ako baaaaš neki predmet škripi da tražim savet.
Ove godine je Marko krenuo u 5ti, a Luka u prvi gimnazije. Baš sam bila u drami šta ću i kako očekujući da će da me cimaju za sve i svašta. Evo će tromesečje za 7 dana i ja sam PREZADOVOLJNA! Obojica su se extra snašli. Sa Markom sam sela svaki predmet za prve dve lekcije, samo da ga ubacim u fazon kako se ozbiljnije uči, dalje je furao sam, sam se javio da odgovara predmete, pokupio extra ocene. Luka isto ima ok ocene (sela sam s njim fiziku na sat vremena da mu objasnim da je to sve logično ako ne uči napamet nego upotrebi mozak), nisu sve 5ice, ali nisam ni očekivala, vidim da se trudi, da mu je stalo, da uviđa da se npr neko književno delo različito analizira u osnovnoj i srednjoj školi... Nisam bila od početka godine na individualnim ni kod jedne razredne ove godine, samo na obaveznim roditeljskim sastancima.

Šta hoću da kažem?
Ne sekirajte se, deca su vam super ako niko nije javio suprotno (jer uvek jave kada nešto ne valja).
Pričajte sa decom, to je mnogo bitnije po meni nego sa učiteljicom, jer ima stvari koje učiteljica ne zna. Deca su surova - kao što i same znate, i na tom polju bi deca mogla imati mnogo većih problema nego sa gradivom u školi.



Sa ovim se slažem. Pricati sa decom je najbitnije. Uverila sam se pre neki dan kad je T dosla iz skole, koliko su devojcice bezobrazne. Vidjala sam to u svojim skolama u kojima radim, ali sad je moje dete oset_ilo na svojoj koži. 
Peace, porasao ti je Luka. 😊

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here