|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: besplatne akcije
30.11.2009 18:45:58   
Anoniman
Ja sam prvoveravala...i ima me na spisku.... kao da tju se neshto opariti user posted image

(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: besplatne akcije
30.11.2009 18:51:53   
Anoniman
Meni i dalje stoji koverta sa izmenom podataka u kuhinji... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: besplatne akcije
1.12.2009 14:18:44   
afrodita
Mora li se poslati fotokopija nove lk?


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: besplatne akcije
4.1.2010 15:20:54   
Anoniman
Svi građani Srbije koji su stekli pravo na besplatne akcije moći će od 6. januara da podignu potvrdu o posedovanju pet akcija Naftne industrije Srbije (NIS) i 1.700 dinara u gotovini.

Potvrdu o posedovanju besplatnih akcija NIS-a građani će dobiti u poštama, a novčana naknada će biti uplaćena na račune koje su građani otvarali u poštama ili bankama kada su se prijavljivali za besplatne akcije.

Nominalna vrednost pet akcija NIS-a je 2.500 dinara, mnogo manje nego što su mnogi najavljivali i očekivali. Vrednost deonica NIS-a će sigurno porasti narednih godina posle modernizacije, pa bi novopečeni akcionari trebalo da imaju strpljenja, što je, inače, savet za sve trgovce na berzi. Tokom godine 4,8 miliona građana koji su dobili pravo na besplatne akcije postaće vlasnici i akcija Galenike, Telekoma i Aerodroma „Nikola Tesla“. Od prodaje akcija i udela već privatizovanih preduzeća iz Privatizacionog registra građani će za početak dobiti 1.700 dinara.
Nebojša Ćirić, državni sekretar Ministarstva ekonomije, izjavio je da je za podizanje potvrda o vlasništvu akcija NIS-a potrebna lična karta i broj računa. Njegova preporuka budućim malim akcionarima jeste da svoje deonice ne prodaju dok kompanije u kojima ih imaju ne postanu otvorena akcionarska preduzeća, odnosno dok se ne uključe na berzu. Tek tada biće moguće da po najpovoljnijim uslovima prodaju akcije.
– Građani koji dobiju besplatne akcije mogu da ih prodaju sklapanjem kupoprodajnih ugovora, ali treba da znaju da se mnogo veća cena postiže na berzi. Prva berzanska trgovina akcijama NIS-a i drugih javnih preduzeća biće besplatna za građane i obavljaće se davanjem naloga u poštama. Berzanska trgovina akcijama NIS-a trebalo bi da bude omogućena od polovine 2010. godine, a ostalih javnih preduzeća njihovim prelaskom iz zatvorenog u otvoreno akcionarsko društvo – objasnio je Ćirić. Javna preduzeća biće obavezna da se organizuju kao otvorena akcionarska društva, u suprotnom biće novčano kažnjena. Bivši i sadašnji radnici NIS-a, koji će takođe 6. januara dobiti besplatne akcije te kompanije u vrednosti od 200 evra po godini radnog staža, ako odluče da ih prodaju, moraće da plate brokeru za tu uslugu.
Građanima koji su stekli pravo na besplatne akcije sleduju i akcije iz budućeg Akcionarskog fonda koji će nastati pripajanjem Privatizacionog registra i Akcijskog fonda Agenciji za privatizaciju. Iz Akcionarskog fonda, gde će biti i akcije preduzeća koja tek treba da se privatizuju, među kojima je i Jat ervejz, deliće se objedinjene akcije koje će sadržati akcije desetak preduzeća. „Na početku će građanima biti podeljena prva emisija akcija iz Akcionarskog fonda, a u planu su i druge emisije“, rekao je Ćirić. On nije želeo da procenjuje kolika će biti vrednost ukupnog paketa akcija koje će građani besplatno dobiti, ali je rekao da očekuje da će oni biti zadovoljni jer se radi o najvrednijim srpskim preduzećima.


IZVOR


(odgovor članu afrodita)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: besplatne akcije
4.1.2010 15:32:17   
Anoniman
_je l to onda 5x 2500 din + 1700 din
ili je to ukupno 1700 din

nista ne kapiramuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: besplatne akcije
4.1.2010 15:47:56   
Anoniman
pitam se šta ću sa tolikim parama?user posted image Za onih 1000€ bih se snašla ali ovako...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: besplatne akcije
4.1.2010 15:51:46   
Anoniman
stvaarno...i ja ne znam gde bih sa tim...
nego stvarno, kolik to izadje, zna li neko

je l to onda 5x 2500 din + 1700 din
ili je to ukupno 1700 din




(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: besplatne akcije
4.1.2010 15:53:28   
Anoniman
Koliko sam ja shvatila... sve ukupno 1700 din.
Ili grešim?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: besplatne akcije
4.1.2010 16:53:08   
Anoniman
1700 din + 5 akcija

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: besplatne akcije
5.1.2010 8:39:24   
minavb
Izgleda da im baguje aplikacija. Kad unesem podatke i kliknem da proverim ima li me naspisku, vraca me na pocetak i ponovno popunjavanje polja. Inace, pise da se podatci vise ne menjaju u agenciji, vec na salterima nacionalne stedionice po utvrdjenim pravilima. Naravno, ta pravila nisu napisali na sajtu, sto bi znacilo da moram da odem na salter u stedionicu da bi mi rekli sta da uradim, pa da posle dodjem ponovo i donesem im potreban dokumenta zbog promene prezimena. Bas me mrzi da se guram sa penzionerima na salteru!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: besplatne akcije
5.1.2010 9:38:02   
cicko
Mina duso, ne treba da se guras sa penzionerima... Samo treba da im podviknes
"Ja sam trudnica!" i da vidis. Mislim da to mozes regulisati sa tetama na salteru.

IZVORNA PORUKA: minavb

Izgleda da im baguje aplikacija. Kad unesem podatke i kliknem da proverim ima li me naspisku, vraca me na pocetak i ponovno popunjavanje polja. Inace, pise da se podatci vise ne menjaju u agenciji, vec na salterima nacionalne stedionice po utvrdjenim pravilima. Naravno, ta pravila nisu napisali na sajtu, sto bi znacilo da moram da odem na salter u stedionicu da bi mi rekli sta da uradim, pa da posle dodjem ponovo i donesem im potreban dokumenta zbog promene prezimena. Bas me mrzi da se guram sa penzionerima na salteru!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: besplatne akcije
5.1.2010 9:41:31   
Anoniman
ja sam položila jako težak ispit na osnovu ovog "slučaja"...prokljuvila sam šta će biti, i profesorka se oduševi i zalepi mi 9user posted image e sad dal sam suviše bila utopista, ali drage moje od 1000 Evra dobićemo samo ovo sad za Božić, i to bi bilo to.....

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: besplatne akcije
5.1.2010 9:42:32   
cicko
I meni se sve nekako tako cini...user posted image


IZVORNA PORUKA: banini

ja sam položila jako težak ispit na osnovu ovog "slučaja"...prokljuvila sam šta će biti, i profesorka se oduševi i zalepi mi 9user posted image e sad dal sam suviše bila utopista, ali drage moje od 1000 Evra dobićemo samo ovo sad za Božić, i to bi bilo to.....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: besplatne akcije
5.1.2010 9:44:57   
minavb
Banini, ajde tu tvoju teoriju iznesi malo preciznije. bas me zanimam kako si shvatila to nase akcijasenje?user posted image

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: besplatne akcije
5.1.2010 9:45:30   
Anoniman
samo sto ja jos nisam shvatila koliko je to para ukupno...da li vredi da cekam u redu ili ne vredi???

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: besplatne akcije
5.1.2010 9:52:07   
ljubavce
bila ja juce do banke da uplatim ratu za kredit , kada cura koja radi tamo mi kaze da na racunu imam uplatu od 1700din. Kaze ona meni, to uplatila drzava za ove akcije... jer kada smo se prijavljivali u posti morali smo da ostavimo br.tekuceg racuna, tako da su nam uplatili novac, dok osobe koje nisu imale otvoren racun, posta im je otvarala racune i njima ce biti uplata odmah posle Bozica (niisam mogla da verujem)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: besplatne akcije
5.1.2010 9:53:10   
Anoniman
znaci definitivno je 1700din ukupno???
ok.

(odgovor članu ljubavce)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: besplatne akcije
5.1.2010 9:54:48   
buhla
IZVORNA PORUKA: nensi27

I ja sam na spisku,ali sa devojackim prezimenom...

Tasho,jel promenu prezimena treba da saljem na adresu koju si navela?

da li neko zna kakva je procedura, kada se promeni prezime?


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: besplatne akcije
5.1.2010 10:00:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Banini, ajde tu tvoju teoriju iznesi malo preciznije. bas me zanimam kako si shvatila to nase akcijasenje?user posted image


to su akcije državnih preduzeća koja će kad tad biti bud zašto prodata....a onda će država da ih otkupljuje za mnogo manje pare i pretvarati u drž.obveznice(kad ne budu više ništa vredele jer će ih novi vlasnici upropastiti-čast izuzecima ali  za izuzetke privatizacije u srbiji još ne čuh) da bi povratila privredu u sunovratu....ukratko to je to...

šta mislite zašto je izbio požar u fabrici automobila u kragujevcu???  pa traže "opravdanje" za to što FIAT nikako da potpiše ugovor....ko razume shvatiće, a mene nadam se neće pojesti mrakuser posted image vade se na krizu, a ovamo...ne znam...kao ekonomista možda grešim, ali kao čoveku i srpkinji mi ponekad dodje da iskočim iz tesne kože.....

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: besplatne akcije
5.1.2010 10:02:32   
Anoniman
ja iako se slabo razumem u ekonomiju.,..(odnosno nikako)
ovo sto je banini napisala mi zvuci sasvim onako za ocekivati...SRBIJA, brale!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: besplatne akcije
5.1.2010 10:19:56   
Anoniman
otice, možda se i u zemljici srbiji i dese čudesa....ali ja položih ispit.....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: besplatne akcije
5.1.2010 10:22:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: banini

otice, možda se i u zemljici srbiji i dese čudesa....ali ja položih ispit.....user posted image


ma neka je sa srecom za ispit...cestitam!
a srbija kao srbija...nema tu mnogo cudesa...svi sve znamo!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: besplatne akcije
5.1.2010 10:24:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: banini

otice, možda se i u zemljici srbiji i dese čudesa....ali ja položih ispit.....user posted image


ma neka je sa srecom za ispit...cestitam!
a srbija kao srbija...nema tu mnogo cudesa...svi sve znamo!



oh draga, beše davno...i dilomu sam okačila na zid ihihihiuser posted image  

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: besplatne akcije
5.1.2010 10:26:52   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: OTI

samo sto ja jos nisam shvatila koliko je to para ukupno...da li vredi da cekam u redu ili ne vredi???



ja koliko sam shvatila 1700, Oti koja prva zauzme red za "ovolike pare", zove onu drugu, ako ti je račun u pošti , a pri istoj smo komšiniceuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: besplatne akcije
5.1.2010 10:29:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dunja


IZVORNA PORUKA: OTI

samo sto ja jos nisam shvatila koliko je to para ukupno...da li vredi da cekam u redu ili ne vredi???



ja koliko sam shvatila 1700, Oti koja prva zauzme red za "ovolike pare", zove onu drugu, ako ti je račun u pošti , a pri istoj smo komšiniceuser posted image user posted image


javicu vam ako odem ali znam da necu ovih dana jer znam da su se penzioneri vec nacrtali tamo...
A drugo...hvata me trema gde cu sa tolikim parama????
joj, boze, kako ih potrositi kad ih ima toliko mnogo???

O jadna Srbijo!

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here