|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dadilja & baka-deka servis
4.6.2009 11:08:34   
prase
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

a koji je sad odnos eura i dinara ?

ako je to 20 000 dinara = 220 Eura (440 KM)  to mi se cini ok za tih 12 h



Ma i da je 300e za 12h to je malo u odnosu na ono što čujem i čitam da traže.  A i nama ne treba 12h, Urošu to prođe od kada ustane dok ne zaspe uveče... Sad sam se malo utešila, to hoću da kažem user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Dadilja & baka-deka servis
4.6.2009 11:12:59   
NadaR
Meni ne bi trebalo 12 sati, nekad 3, 4 ili 5 najvise ali u dvije smjene... jednu sedmicu su mi casovi ujutru,jednu popodne... opet je cijena 300 km ili 150eura...

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Dadilja & baka-deka servis
4.6.2009 11:42:38   
prase
IZVORNA PORUKA: nnaaddaa

Meni ne bi trebalo 12 sati, nekad 3, 4 ili 5 najvise ali u dvije smjene... jednu sedmicu su mi casovi ujutru,jednu popodne... opet je cijena 300 km ili 150eura...


Kuku... To stvarno nije u redu, da se 8h naplaćuje isto kao 5h samo zato što je u smenama! Reci ti dadilji da za to vreme skuva ručak i spremi stan, kad već toliko plaćaš... user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Dadilja & baka-deka servis
4.6.2009 11:44:21   
Anoniman
Ako ti ne treba svaki dan Nado, možeš se dogovoriti da je plaćaš na sat kada ti treba. U NS je 200din sat. Tako sam ja počela sa mojom dadiljom. Dogovor je bio da je zovem kada se Luka razboli pa ga ne vodim u jaslice.

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Dadilja & baka-deka servis
4.6.2009 12:16:51   
NadaR
Vidjecu to za sate a vidjecu kakav ce mi biti i raspored kad krene nova skolska godina.
Prosle godine sam npr ponedeljkom imala 3 casa, znaci kuci sam za tri sata.
Ipak,ova teta je super,provjerena user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Dadilja & baka-deka servis
26.1.2010 10:20:50   
Anoniman
popizuser posted image sam sa tetom sto ih cuva ...definitivno se ubezobraze i to pravo, juče je bila bolesna, i zove me jutros u 6 i 50 da mi kaže da neće doćiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image halo ba ženo ...a ja radim od 7 i 30... zakasnila sam na posao skoro sat vremena

ovo je sad kap koja je prelila čašu... izgleda da važi ona dobar eben

izgleda da je greška u meni bila...prihvatiš nekoga kao člana porodice i on te prcenzi i to pravo...malo malo ona ne može doći radi ne znam ni ja više čega

tražim novu tetu definitivno

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Dadilja & baka-deka servis
26.1.2010 10:25:24   
Lu
Jao Vule,pa zar to nije ona super teta što ti je bila super,kuhala i radila sveuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Dadilja & baka-deka servis
26.1.2010 10:29:01   
Anoniman
da...Lu to je ta što je sve radila...tačnije njih čuvala i kuhala, i što je po nekada veš iz mašine prenijela u sušilicu....međutim zadnjih pola godine počela je da me handri pravo...te mora u Goražde haman svaki drugi dan, te mora ovo te mora ono...ma izludih više ... ebote ja moram na posao kod mene nema da nazovem i da kažem jao znate ja ne mogu doći na posao i ako je državna firma ....jbg...baš poludih...tako da je sad baš dovela cara do duvara 

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Dadilja & baka-deka servis
26.1.2010 10:32:24   
Lu
A joj,kako ćeš sad naći novu a da je dobra,jel imaš nekoga u planu?
A da razgovaraš sa ovom starom o promjenama,da joj kažeš kako stvari treba da stoje i da samo tako može raditi kod tebeako neće...user posted image
Ili ste već razgovaraleuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Dadilja & baka-deka servis
26.1.2010 10:34:57   
*Alexx*
Joj, žene, mene ovo čeka za pola godine, ne znam ni sama kako ću i šta ću.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Dadilja & baka-deka servis
26.1.2010 10:36:44   
SUPER MAMA
Joj drage moje ja sam u rebusu ne znam sta da radim.Od avgust treba da pocnem da radi a moja svekrvica ide u penziji pa ponudila se da cuva Moniku.
Razmislajm se dali dadilja ili baba u kojoj i imam i nemam poverenje ona krene lepo i na kraj zna da uprska.
Ne znam sta da radim.Najbolje bi mi bilo da ona dolazi da je cuva kuci ali neznam dali ce prihvatiti ili e uvrediti.A sto je i najgore neznam kolko ce me poslusati oko toga kako treba sa Moniku jer do sada nije je cuvala po ceo dan pozda samo na sat vremena.
Pa razmisljala sam da joj napisem uputstvo jer nezelim Monika da oseti tu promenu bar ne drasticno zelim da ishrana bude ista a ne da mi eksperimentise.
Molim vas za savet kako to da joj kazem a da je neuvredim i pritom da bude kako ja kazem i zahtevam.
a sa druge strane moja mama e na 500 km od mene, da je bila ovde ne bi se razmisljala jer mojoj mami mogu reci sve i znam da ce u 100% poslusati u svemu.
Ali posto je nemam dajtemi neki savet stva bi vi uradili.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Dadilja & baka-deka servis
26.1.2010 10:37:59   
mihi
E Vučko tako ti je to, moja je u januaru nije radila od 31. 12. kada je rekla da mora ranije kući pa do 11. 01, mi smo otišli kod suprugovih ali smo se vratili na Božić sutradan 8. 01 je zamolila da ima free jer joj deca dolaze na ručak (a što nisu na božić ne znam), takođe je dva dana prošle needelje bila bolesna i juče je dobila celu platu. Ja  sam isto kao i ti prihvatila je super i odmah počinje da se bezobraze. Naravno da ima dana kada mi unapred najavi da ide kod lekara ili nešto slično. Mm kaže da ja grešim što joj dajem celu platu i kad ne radi, što je pustim ako ja dođem kući u 15h da ode tada a ne u 16h dokle joj je radno vreme. I ja sam popuser posted image a i od jeseni ću Miloša da upišem u privatni vrtić a kad je bolestan može i moja mama da ga pričuva. U ostalom masa dece ide od godinu dana u vrtić pa neće ni njemu ništa da fali. Tek sada vidim da je žena koja je čuvala Luku i kasnije ga vodila u školu bila super.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Dadilja & baka-deka servis
26.1.2010 10:39:22   
Anoniman
Popodne ću razgovarati sa njom ako joj se ne radi bujrum brate dragi nemoj niko te toljagom ne tjera.
Imam jednu ženu u planu, tačnije to je neka prijateljica moje svekrve pa ću se i sa njom vidjeti. Al vjeruj mi ne mogu više ....niti ja smijem biti previše gruba jer ipak ostavljam dvoje maksuma same sa njom... Lu vjeruj mi draga moja poludih

Sad mi zamjenica direktora govori da uzmem bolovanje dok ne nadjem nekoga 

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Dadilja & baka-deka servis
26.1.2010 10:42:13   
Anoniman
Identično Mihi dobila je cijelu platu ... a kod mene je bilo obrnuto MM me napao kao daj cijelu platu nemoj belaj praviti jer kao ja ih ne bih smio ostaviti sa njom

UHHHHHHHHH

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Dadilja & baka-deka servis
26.1.2010 10:42:18   
mihi
Super mama ne znam šta da ti kažem u septembru će ti Monika imati skoro dve godine što je ne upišeš u jasle? Moje iskustvo sa prvim sinom koji je više bio sa tom ženom  (koja ga je čuvala super) nego u vrtiću je da se previše oslanjao na nju i da i dan danas neko treba da ide i da ga opominje Luka, ajde da jedeš, Luka ajde u školu, Luka spakuj knjige.........

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Dadilja & baka-deka servis
26.1.2010 10:42:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Joj drage moje ja sam u rebusu ne znam sta da radim.Od avgust treba da pocnem da radi a moja svekrvica ide u penziji pa ponudila se da cuva Moniku.
Razmislajm se dali dadilja ili baba u kojoj i imam i nemam poverenje ona krene lepo i na kraj zna da uprska.
Ne znam sta da radim.Najbolje bi mi bilo da ona dolazi da je cuva kuci ali neznam dali ce prihvatiti ili e uvrediti.A sto je i najgore neznam kolko ce me poslusati oko toga kako treba sa Moniku jer do sada nije je cuvala po ceo dan pozda samo na sat vremena.
Pa razmisljala sam da joj napisem uputstvo jer nezelim Monika da oseti tu promenu bar ne drasticno zelim da ishrana bude ista a ne da mi eksperimentise.
Molim vas za savet kako to da joj kazem a da je neuvredim i pritom da bude kako ja kazem i zahtevam.
a sa druge strane moja mama e na 500 km od mene, da je bila ovde ne bi se razmisljala jer mojoj mami mogu reci sve i znam da ce u 100% poslusati u svemu.
Ali posto je nemam dajtemi neki savet stva bi vi uradili.



moja koleginica je uradila pravu stvar:
uzela je zenu da joj cuva dete ali je prvo mesec dana dolazila zena i bila zajedno sa njom i detetom...
to savetujem i tebi. AKo ce svekrva da cuva dete neka dolazi mesec dana i gleda sta sme i sta ne sme i da ti vidis da li ce ona to da postuje...Neka se uhoda i baba i beba...
mesec dana neka uci od tebe...a ti budi jasna: to je tvoje dete i tvoja su pravila

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Dadilja & baka-deka servis
26.1.2010 10:42:59   
Lu
Super mama,razgovarajte ti i tm zajedno sa njom,ako ona pristaje da vam čuva dijete onda joj recite normalno šta i kako treba sa Monikom jer ona i niko drugi ne može potpuno kao ti da zna potrebe od Monike,ako je ona normalna žena neće se uvrijediti zbog toga,naprotiv tražiće i sama uputstva šta i kako.
To neće zvučati kao naredba,nogo kao dogovor.
Mislim nju ipak poznaješ bolje od bilo koje dadilje i maloj bi bilo bolje sa bakom,ako ikako možete da se dogovorite to bi svakako bilo bolje za svijuuser posted image

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Dadilja & baka-deka servis
26.1.2010 10:43:32   
Anoniman
Super mama daj ti nek je baka cuva ...vjeruj mi to ti je najbolje 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Dadilja & baka-deka servis
26.1.2010 10:45:04   
Anoniman
ili da ne zvuci kao naredjivanje kazes:
"Svekrva ja racunam na vas da cete vi preneti na Moniku sve sto sam se trudila i ja da prenesem i da cete mi pomoci da primenim pravila koja sam odlucila da primenim"

i tako joj das na znacaju ...hihihi

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Dadilja & baka-deka servis
26.1.2010 10:45:09   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: mihi

Super mama ne znam šta da ti kažem u septembru će ti Monika imati skoro dve godine što je ne upišeš u jasle? Moje iskustvo sa prvim sinom koji je više bio sa tom ženom  (koja ga je čuvala super) nego u vrtiću je da se previše oslanjao na nju i da i dan danas neko treba da ide i da ga opominje Luka, ajde da jedeš, Luka ajde u školu, Luka spakuj knjige.........



Mihi pa to se razmisljam no znas kako je sa vrticima tamo treba veze aj probacu da podnesem papire za u vrtic pa videcu.Ali i razgovaracu sa svekrvu mada cisto sumljam da ce ispasti kako treba.ja nemam nista potiv da je cuva ali kako ja kazem a ne po njenom.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Dadilja & baka-deka servis
26.1.2010 10:45:33   
mihi
Ma mm je u pravu što si bolji prema njima one su gore i to je kraj, ma tvoja su deca već velika daj ih bre u vrtić šta oklevaš. A kad se ne daj bože razbole vidi neku ženu da ih na sat čuva. Više nemam živaca uopšte za ove šeme.  Pravi se luda za sve zašta može ma ajde bre. Uf al me nervira......

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Dadilja & baka-deka servis
26.1.2010 10:46:41   
Anoniman
Mihi, mislim da si u pravu...

Ja jednostavno NE VERUJEM DA SA BABAMA moze da se izadje na kraj..
ONE SVOJU POLITIKU TERAJU...pogotovu svekrve!

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Dadilja & baka-deka servis
26.1.2010 10:47:45   
Anoniman
Ljudi odoh da uradim nešto pa eto me za pola sata ....

Znaš moje mišljenje za vrtiće Mihi meni je to nužno zlo, a Dinu u jaslice ne dolazi u obzir

Ljubim vas puno...imam bar Vas da se požalimuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Dadilja & baka-deka servis
26.1.2010 10:47:50   
mihi
Prijavi pa vidi ako ne raspitaj se za neki privatni vrtić ne znam u kom si karju Beograda? To sa svekrvom osim ako nije baš skroz ok nikad ne ispadne kako treba, ne zbog deteta nego zbog tebe, mnogo se nerviraš a ona tera po svome, zato u vrtić, govoirim stvarno iz iskustva a ne napamet.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Dadilja & baka-deka servis
26.1.2010 10:48:46   
SUPER MAMA
IZVORNA PORUKA: OTI

ili da ne zvuci kao naredjivanje kazes:
"Svekrva ja racunam na vas da cete vi preneti na Moniku sve sto sam se trudila i ja da prenesem i da cete mi pomoci da primenim pravila koja sam odlucila da primenim"

i tako joj das na znacaju ...hihihi




Pa OTi jedino taka i mogu valjda a da je neuvredim a da bude kako ja kazem, jer nezelim da Moniki se pokvari bioritam koji sam gradila bukvalno.


Super mama daj ti nek je baka cuva ...vjeruj mi to ti je najbolje

Vucko i ja sam mislila da je najbolje ali moja svekrva te je dobra te se izblamira mnogo kod mene neznam sta da mislim vise.nezelim posle toga da dodze do svadze jer normalno kao i svaka majka za svoje dete zadavice bilo koga.Nemislim bukvalnouser posted image user posted image user posted image

Ipak hvala na savete.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...
Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here