|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Stednja za buducnost deteta
11.3.2010 15:04:27   
Anoniman
Vetj par dana nameravam da otvorim ovu temu...al kad sam tu...zaboravim....

Naime...zanimaju me vasha iskustva i predlozi.... na koji nachin shtedeti za detetovu budutjnost?

Konkretno.... poshto od drzave za blizance treba da dobijemo vishe od 400 000 dinara.... shto je oko 4000 evra... ja sam htela da bar 2000 orochim na nekih 18-20 godina....da moja deca mogu te pare da iskoriste kad dodje vreme za fakultet.... Pa mi dragi kaze da to ne vredi... i da je bolje da kupimo zlato...i na taj nachin sachuvamo te pare....samo je i to pitanje koliko tje vredeti za 20 godina user posted image

Nisam pametna...dal da orochavam te pare na tolike godine....i da li da to radim u dinarima ili evrima? Ili da kupim zlato? user posted image user posted image

Shta bi ste vi uradili? Ili shta jeste uradili?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Stednja za buducnost deteta
11.3.2010 15:09:24   
minavb
Zlato nikako, izgubite na vrednosti jer se onog trenutka kad ste ga kupili ono vec tretira kao "lomljeno". Ako ga kupite, i za 5 minuta zelite da ga prodate u istoj zlatari, racunace vam po nizoj ceni.
Ja planiram da otvorim detetu racun u Intesi. Bambino stednja, tu mogu i bake i deke da uplacuju novac, a samo mama da raspolaze njim. Mozete orociti na koji god period hocete, mada je po meni najbolje ono sto moja mama radi- svake godine u nedelji stednje (to je tamo negde u novembru) ponovo novac jer su tada povoljnije kamate.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Stednja za buducnost deteta
11.3.2010 15:16:28   
Anoniman
Ja imam rachun u Intesi....ali nisam uputjena u taj Bambino program shtednje user posted image   jel to shtedish u dinarima ili evrima?

Ja se bojim da ako budem shtedela u dinarima.... za par godina ne bude kurs 150 din za evro...ili vishe...pa sam time izgubila na vrednosti novca.... a ako budem u evrima...pitanje koliko tje i evro vredeti.... user posted image

To za zlato sam tako i ja kontala...al shta znam... user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Stednja za buducnost deteta
11.3.2010 15:19:21   
minavb
Mislim da Bambino stednja moze u obe valute, jos nisam proveravala. Mi stedimo u evrima. Kad god mozemo, kupimo evre i stavimo na devizni racun. Nesto se orocava, nesto ne. Kazem ti, na zlatu se puno izgubi. I nikad, ali nikad ne kupuj devize u banci, nepovoljan im je kurs!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Stednja za buducnost deteta
11.3.2010 15:26:25   
Anoniman
Ma to tje svekar da sredi....tu kupovinu deviza...on ima neke svoje kanale....

Nego sad odluchujemo dal se isplati da te pare orochimo... pa da one imaju neku sumu kad krenu na fax (znam da ne mogu da ushtedim milione....al bar nek imaju neko vreme za stanarinu ili knjige...shkolarinu...shta znam) ili da te pare ulozimo sada u kutju koju planiramo graditi...tj u papire koji nam trebaju (projekat, gradj. dozvola, struja) i da se nadamo da tjemo im motji priushtiti fax kad za to dodje vreme user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Stednja za buducnost deteta
11.3.2010 15:30:58   
Anoniman
najbolje je u eurima (mislim ja bih najrađe u njemačkim markama al dušmani ih ukinošeuser posted image ).




(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Stednja za buducnost deteta
11.3.2010 15:31:59   
minavb
E to vec ne znam. Ja tako daleko ne bih isla. Orocite novac na krace periode vise puta. Ako ga orocite na duze, pa vam za nesto zatreba i razrocite ga, gubite kamatu. Ulaganje u nekretnine je uvek dobar potez.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Stednja za buducnost deteta
11.3.2010 15:34:30   
Delijagirl
Koliko sam ja uspela da procitam moze da se uplacuje u dinarima ili eurima ali te dinare odmah pretvore u eure po navodno najpovolnijem kursu...

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Stednja za buducnost deteta
11.3.2010 15:34:30   
Lu
IZVORNA PORUKA: Smeshkica


Nego sad odluchujemo dal se isplati da te pare orochimo... pa da one imaju neku sumu kad krenu na fax (znam da ne mogu da ushtedim milione....al bar nek imaju neko vreme za stanarinu ili knjige...shkolarinu...shta znam) ili da te pare ulozimo sada u kutju koju planiramo graditi...tj u papire koji nam trebaju (projekat, gradj. dozvola, struja) i da se nadamo da tjemo im motji priushtiti fax kad za to dodje vreme user posted image


Pa možda je veći prioritet trenutno obezbijediti im dom,kuću...ne znam samo razmišljam naglasuser posted image



_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Stednja za buducnost deteta
11.3.2010 15:36:32   
prase
Ja nemam poseban fond za Uroša, niti on ima svoju štednu knjižicu, upravo zato što se plašim šta će biti dok on odraste da može da raspolaže tim parama. Umesto toga, ja sam osigurala svoj život na cifru od koje on i još dvoje dece mogu da se iškoluju (ovde u Srbiji) i na taj način mislim da sam obezbedila njihovu budućnost. Ako se meni nešto desi, oni dobiju pare. Ako doživim da prođe tih 25 godina, ja im dam cache na ruke. Pošteno.

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Stednja za buducnost deteta
11.3.2010 15:40:09   
minavb
IZVORNA PORUKA: prase

Ja nemam poseban fond za Uroša, niti on ima svoju štednu knjižicu, upravo zato što se plašim šta će biti dok on odraste da može da raspolaže tim parama. Umesto toga, ja sam osigurala svoj život na cifru od koje on i još dvoje dece mogu da se iškoluju (ovde u Srbiji) i na taj način mislim da sam obezbedila njihovu budućnost. Ako se meni nešto desi, oni dobiju pare. Ako doživim da prođe tih 25 godina, ja im dam cache na ruke. Pošteno.

Ovo je mozda i najpametnije!


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Stednja za buducnost deteta
11.3.2010 15:40:43   
Anoniman
Pa to tjemo svakako obezbediti...jer tjemo ditji kredit...a i svakako nam ostaje josh jedan deo novca koji dobijamo... tako da bi do njihove prve godine kutja trebala da bude gotova....

Meni je krivo da potroshimo sve  pare koje dobijamo za njih... radije bih da to umnozim...da one to potroshe kad odrastu.... Ili da imamo te pare...ako ne daj boze bude zatrebalo za neshto (lechenje i sl.)

Nisam pametna....

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Stednja za buducnost deteta
11.3.2010 15:41:21   
Anoniman
Hm....prase...a to zivotno osiguranje....platjash mesechno neku sumu? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Stednja za buducnost deteta
11.3.2010 15:44:57   
Lu
OSIGURANJE KAO VID ŠTEDNJE

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Stednja za buducnost deteta
11.3.2010 15:58:41   
Anoniman
Uf.... tek sad nishta neznam user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Stednja za buducnost deteta
13.3.2010 10:38:34   
kika 80
mi smo otvorili racun za bebicu na koji svaki mjesec ide 30eura do njegove 18 godine,jer sve pare koje je dobio a dobio je prilicno puno mi smo potrosili user posted image a u slucaju da se meni desi on i muz dobijaju 10.000eura

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Stednja za buducnost deteta
13.3.2010 13:27:59   
Anoniman
Bambino oročena štednja... svaki mesec kada uplaćujem na kreditnu karticu kod njih, razmišljam dal imaju takvo šta, i nikada ne pitam. Sada sam ga uguglala. Sve uplate se automatski preračunavaju u eur, a račun ima i svoj dinarski i devizni deo. Na dinarski može da uplaćuje ko god želi, a na devizni samo roditelji.

Evo ovde: KLIKNI

(odgovor članu kika 80)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Stednja za buducnost deteta
13.12.2011 9:45:31   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: maslackic

da , da to za stek tj mm i ja smo vise za neku deciju stednju u banci...jos nismo sve proucili ,ali sigurno joj otvaramo racun za stek...


IZVORNA PORUKA: MaliMis

Maslackic ja otvaram racun pa cu prouciti a ti posle samo zamnom


IZVORNA PORUKA: maslackic

Ja sam za sad samo gledala u Intesi , jer ja tamo imam racun, ali mi nisu nesto...mada su fensi, mozes da dobijes sertifikat da si uplatio na racun ,pa taj sertifikat poklonis...tipa kao kovertu kada daju samo sto su pare u banci a u koverti sertifikat.

prouci dobro, ja bas i nisam strucna, a cini mi se da ti to bolje razumes nego ja ...


IZVORNA PORUKA: ivas

Da, Intesa ima neku Bambino stednju, mm uzeo flajer al nismo jos stigli da proucimo. Ima i na netu svasta pa cemo se odluciti za neku banku. Sve mi se cini da je banka bolja varijanta od osiguravajucih kuca, mislim da su kamate vece pa na kraju dobijas vise. Ali treba se lepo raspitati. Bilo bi super dete poslati na fakultet bez stresa i frke oko para kasnije a to nas sve ceka. I onda se digne panika - odakle nam pare za fakultet, sta cemo i kako cemo. A recimo puse po dve pakle cigareta dnevno...Mi ne pusimo ali cemo da ostavljamo malo po malo i ima da bude kad zatreba! 





IZVORNA PORUKA: maslackic

svaki mesec uplatis po malo ,koliko mozes taj mesec

ali ovo meni nije jasno

Primer Bambino štednje:

Rok oročenja Početni ulog Mesečna uplata Kamatna stopa Ukupna štednja
1 godina 100 EUR 30 EUR 5,5% 444 EUR
3 godine 100 EUR 30 EUR 6% 1266 EUR
15 godina 100 EUR 30 EUR 6,5% 9205 EUR




IZVORNA PORUKA: Ana RR



Ako treba otvoriću temu o štednji za dete (možda već i ima), mi smo Marku otvorili račun u Intesi (ta Bambino štednja) oročili na 3 godine i to ćemo stalno produžavati. Svakog 29og u mesecu uplatimo neke parice.

[/quote


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Stednja za buducnost deteta
13.12.2011 13:52:22   
Azra_
a ja tako nemam poverenja u te banke, narocito ne an period od 20ak godina. Evo sta se desava sa evrom. Jeste to napumpano, ali nista nije nemoguce. Zagovornik sam stednje i racionalne potrosnje, ali je meni nekako "moja banka" najsigurnija. Istina, nema kamata, ali znam da cu sutra imati koliko i danas. Jesam staromodna mozda, kao neka baba, ali sta znam...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Stednja za buducnost deteta
13.12.2011 13:53:40   
Olga75
ja ne stedim kes za zvercicu , vec ima nekoliko nekretnina na njenom imenu sa nasim uzivljenjem pa kad mi odemo Bogu na istinu neka izvoli raspolagati

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Stednja za buducnost deteta
13.12.2011 13:57:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Azra_

a ja tako nemam poverenja u te banke, narocito ne an period od 20ak godina. Evo sta se desava sa evrom. Jeste to napumpano, ali nista nije nemoguce. Zagovornik sam stednje i racionalne potrosnje, ali je meni nekako "moja banka" najsigurnija. Istina, nema kamata, ali znam da cu sutra imati koliko i danas. Jesam staromodna mozda, kao neka baba, ali sta znam...


Moj jedini problem sa tim je što ne mogu da garantujem da ću 20godina svaki mesec ostaviti 10, 20, 50eur (proizvoljno), već znam da ću to raditi recimo godinu, dve, tri, a onda ću te pare uložiti u nov stan, auto, što je biti trenutni komfor (potreba) i nama i deci, što kod drugih vidova štednje (banka, osiguranja) nije opcija. user posted image

(odgovor članu Azra_)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Stednja za buducnost deteta
13.12.2011 14:36:38   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Olga RR

vec ima nekoliko nekretnina na njenom imenu


Olga, jesi li planirala u nekoj skorijoj budućnosti usvojenje deteta, npr mene user posted image
Što se tiče teme, slažem se sa Azrom, ne verujem bankama. Mi pravimo štek Lani, ima svoju "kasicu prasicu" i sve što je dobila od rodjenja, čuva se tu.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Stednja za buducnost deteta
13.12.2011 18:00:37   
vukosava
Ni ja ne stedim nista... Imace za dz da ide u skolu jer joj je mama profesor pa ima dzabe skolarinu... A za nekretnine nek ima vestine i posao da ih sama zaradi... A dok poraste mama ce imati vecu platu i tata ce valjda poceti da radi.

Ni tata ni mama nisu jedincad tako da za sada nemaju nista nasledjeno... A ako mama i tata ne budu imali vise dece, sve ce ostati njoj user posted image

< Poruku je uredio vukosava -- 13.12.2011 18:01:43 >

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Stednja za buducnost deteta
13.12.2011 18:05:50   
Verus
Novac sto je dobila od baba i deda se drzi na stednom racunu za nju.  To nikako ne diramo, zlu ne trebalo.  Ja vec godinama uplacujem penziono, plus sto mi bolnica uplacuje (a to je sve na berzi), i to necu dirati.  Nek se kotrlja bice jednog dana dosta para pa nek imaju kasnije za skolovanje. Nadam se da dok su pod mojim krovom, cu moci uvek da zaradim za ono sto treba, a ovo sto se odvaja za njih nek im stoji. 

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Stednja za buducnost deteta
13.12.2011 19:11:53   
Anoniman
Mi od Mihajlovog rođenja planiramo da štedimo za školu... Uštedeli za dve godine: 0.00!!!
Nema šanse da se zavrti... Sve što je dobio u babine, za krštenje i rođendan, pa ovako, sve je sklanjano na stranu, i sve na kraju potrošeno na njega. Izraste garderobu, trebaju pelene, pa onda prošla zima haos sa zdravljem-posebno ad mleko, lekovi, pregledi.......... Nikad kraja!!! A sad još i ja ostala bez posla... Ali i pored toga ja i dalje nameravam da sakupim koliko god treba da moja deca jednog dana uče ono što vole user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zašto UMORNE MAME ostaju BUDNE DO KASNO?
Volela bih da vam kažem da majke ovo vreme provode radeći one stvari u kojima uživaju, ali to ne bi bilo sasvim tačno. N...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here