|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Sta ne treba jesti dojilja?
22.4.2010 14:26:03   
Anoniman
ja nepijem taj caj a imam ga kod kuce...je l treba da ga pijem i ako imam dovoljno mleka???
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Sta ne treba jesti dojilja?
22.4.2010 14:31:51   
Nena81
Ja sam procitala davno na netu da beba manje pati od grceva ako majka pije taj caj za dojilje. Sad koliko je to tacno ne znam.
I ja sam prvi put imala mleka za izvoz, pila sam ga samo jednu casu dnevno, ne bas ni svaki dan, svideo mi se ukus, jos sa hladnom vodom ekstra mi je prijao.


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Sta ne treba jesti dojilja?
22.4.2010 15:05:01   
Anoniman
Nama je patronazna rekla da ti chajevi uvetjavaju kolichinu mleka i po 30% tako da ja planiram da ga pijem.

Znam za kikiriki, bademe, orase i sl.... to me ionako ne privlachi.... al za vishnje, treshnje i jagode .... uh....dodje mi da plachem user posted image

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Sta ne treba jesti dojilja?
22.4.2010 15:21:31   
Nena81
dodaj spisku paradajz, maline, mnogo kiselo slano ljuto ...

al bolje izbegavati nego bebe da cichi celu noc od grceva ili ne daj boze da dobije alergiju

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Sta ne treba jesti dojilja?
22.4.2010 15:56:26   
Anoniman
znam Neno nego taj spisak sta se ne sme  je mnoooogo veliki

(odgovor članu Nena81)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Sta ne treba jesti dojilja?
22.4.2010 16:16:51   
Nena81
Draga gledaj to sa pozitivne strane to ti dodje kao najbolja dijeta, zivis na supicama,corbama, beba ima mleka a ti skidas kg user posted image user posted image .

Mislim u principu sve smemo da jedemo ali vrlo malo, mislim na zabranjene namirnice, jer u ako preteramo velika kolicina prelazi u mleko samim tim veca verovatnoca da ce bebi smetati.

< Poruku je uredio Nena81 -- 22.4.2010 16:18:46 >


_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Sta ne treba jesti dojilja?
22.4.2010 16:38:02   
micketta
jel sme spanac? ja se bukvalno ubijam od spanaca zbog gvozdja user posted image

_____________________________

zna baba

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Sta ne treba jesti dojilja?
22.4.2010 16:45:45   
Nena81
Pisalo je da moze da izazove gasove kod beba, pa ti vidi ako kod vas nema reakcije onda jedi slobodno.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Sta ne treba jesti dojilja?
22.4.2010 17:08:42   
liliana
Mrzi me da čitam sve,ali znam da ne sme ništa sa kupusom, pasulj, rotkvice, ljuto, kiselo, slano, začinjeno...Jbg, pa ko preživi...

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Sta ne treba jesti dojilja?
22.4.2010 17:11:23   
minavb
Kako da ne jedem kupus salatu kad je najvise volim?????

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Sta ne treba jesti dojilja?
22.4.2010 17:12:29   
liliana
Jao, draga, ja jedem sve preslano i prezačinjeno, i kiselo i ljuto-dok je beba dojila- bila sam večito gladna

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Sta ne treba jesti dojilja?
22.4.2010 17:12:48   
Nena81
Jedi mina al imaj mere, nemoj preterivati. user posted image

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Sta ne treba jesti dojilja?
22.4.2010 17:16:30   
minavb
Ja sam zekan, samo bih brstila kupus i zelenu salatu!user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Sta ne treba jesti dojilja?
27.4.2010 13:15:54   
LillyT
Mi smo u porodilistu dobijali kupus salatu za rucak i bila je i zacinjena (ne mnogo, ali ipak nije bila klot). Ja sam jela sladak kupus, jbg, volim kupus user posted image   jela sam i spanac, jedem i bademe, a kao za inat sam dobila i griote (Krasove cherry bombone), ali jos se ne usudjujem da ih kostam. Jedino nisam jela jagode (jela sam i kivi). 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Sta ne treba jesti dojilja?
27.4.2010 13:56:53   
gaganele
SLAYEM SE DA TREBA IZBEGAVATI ZACINJENO I TESKU HRANU ALI ZA VOCE NE MISLIM DA SVE TREBA UVODITI POSTEPENO 1-2 JAGODE PRVI PUT PA SLEDECI PUT VISE A NE KAD DATE DETETU JAGODE PRVI PUT DA SE SAV  OSPE ....A AKO VEC RAZMISLJATE TAKO DA NE JEDETE VOCE JER SADRZI ALERGENE PA ONDA U POTPUNOSTI MORATE IZBACITI MLECNE PROIZVODE KAO I JAJA JER SU JEDNI OD NAJVECIH ALEREGENA KAO I BOBICASTO VOCE...JA JEDEM VOCE SAMO GA POLAKO UNOSIS DA BEBA NE BI IMALA BURNE REAKCIJE I DA NE PRODJE KAO JA DA IMA ALERGIJU NA MALINE.....

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Sta ne treba jesti dojilja?
5.5.2010 15:33:40   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: maslinica

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Moram da pitam jel smeju  da se jedu jagode dok se doji... zbog alergija...ima li to veze?


jucer rece patronazne NE! nista od crvenog voca, a jagode strogo zabranjene



IZVORNA PORUKA: Snelle

Ne kapiram to sa crvenim voćem i jagodama, nema mi nikakve logike!!!!


IZVORNA PORUKA: SUPER MAMA

Anck Su Nmaun ja nisam jela, bilo me je strah mada nisam ni pitala dali smem, ali ako se sve sto jedemo ide u mleko onda mozda, kazem mozda moze da dodze do nezeljene situacije.
Mislim kad jedan pasulj, ili gazirana pica mogu napraviti haos, u smislu nadimanje i tegoba kod bebe mozda i jagode nisu pogodne.Mislim ovo je moje logicno razmisljanje.
Stvarno neznam sta da ti kazem, ajde neka druga mama da svoje iskustvo?


IZVORNA PORUKA: maslinica

IZVORNA PORUKA: Snelle

Ne kapiram to sa crvenim voćem i jagodama, nema mi nikakve logike!!!!


zato  sto je jako mnogo ljudi alergicno na jagode i uopste crveno voce izaziva alergije( valjda) pa ako bi beba bila alergicna, a ti kroz mleko uneses, moze da dodje do problema...kapiras?!?



(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Sta ne treba jesti dojilja?
5.5.2010 15:35:38   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: Snelle

.... različiti ljudi su alergični na različite vrste hrane, zašto onda sve ograničavati na jagode i crveno voće 


Pa nemogu da verujem znaci ove godine nista vise od voca ....jagode, maline, vislnje, tresnje, lubenica.... znaci nista od voca ... a ja se tome najvise radovala ufff kakav bedak!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Sta ne treba jesti dojilja?
5.5.2010 15:36:53   
maslinica
e bas to hocu da komentarisem, ja kao dojilja ne smem voce zbog alergija, a smem jaja i melko i mlecno, sto bar 2x vise ljudi ima alergiju-.....elem, ne znam....ja sam vec luda od spiska NE SMES....jucer dosla patronazna, pogleda bebi pelenu i kaze, dete je sito, ali je ova majka gladna...pa kako bre da ne budem kad pola toga ne smem, jela samo supice i corbice, curetinu i piletinu..naravno da to mleko mora da je slabo....i sad lepo jedem i pljesku i mesike i jaja i mleka i jogurta...nista to  nisam jela...nije dobro....bem ti i nije dobro...sta su jele nase mame, a da ne kazem bake...njima je kao neko rekao tada sta sme, a sta ne..pa gle nas!!!!

(odgovor članu gaganele)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Sta ne treba jesti dojilja?
5.5.2010 15:44:21   
LillyT
Zene, ja sve jedem, samo jos nisam jela jagode, ali planiram i njih. Meni je patronazna rekla da jedem sve, ali pomalo, pogotovo tu sumnjivu hranu. Znaci, necu da smandrljam kilo jagoda, ali cu uzeti koju. Bademe jedem redovno, kupus takodje i Lara nije imala neke strasne grceve. Jedno vece je plakala malo i to je to, a tog dana sam sve jela kako je propisano. Samo umereno, ja sam za varijantu, bolje da isprobam, nego da gladujem. Od corbica se nikada najela nisam (volim ih, ali nisu mi dovoljne).

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Sta ne treba jesti dojilja?
5.5.2010 16:11:21   
Unica
meni je mleko cak prejako (bar tako kaze pedijatar) ali sam ja gladna. una ima bas jake grceve pa izbegavam ono sto nadima i kad sam pobrojala sta ne sme shvatam da cu ja uskoro da imam manje od 50kg. sve sto volim ne sme i mnogo povrca je kao zabranjeno a nije mi jasno kako onda ja da ostanem zdrava. cak sam morala i mamavit da izbacim jer je uni jako smetalo gvozdje posto je meni ono inace super pa je ovo bilo visak.
ispada da treba da zivim na tabletama vitamina.

meni rekli ne sme:kupus, kelj, brokoli, karfiol, krastavac i paprika, paradajz umereno, grasak, kukuruz,pasulj,  ne previse sargarepe zbog A vitamina, nista od bobacastog voca, nikako citruse, jednom nedeljno jabuka i to je to. user posted image
pa ima mleko u vodu da mi se pretvorim.
ispada da smem samo testanine, piletinu, curetinu, ribu, krompir i mlecne prozivode i to umereno i ako je cisto mleko onda bez laktoze.

a ja volim krmetinu, pasulj, grasak, ma sve sto ne sme.


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Sta ne treba jesti dojilja?
5.5.2010 18:04:21   
New Mom
Ovo što je Unica pobrojala, to su i nama rekli u školici. Pitala sam nutrickioniskinju, ona kaže da su to gluposti, u mleko ne prelaze vlakna iz hrane da bi ono uspelo da izazove alergije i sl (ipak je prof. na faksu, valjda zna znanje). Baš sam sinoć pitala i patronažnu za sve ovo, i ona kategorički kaže da su to gluposti, sve je dozvoljeno (sem, naravno, nikotina, alkohola i lekova).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Sta ne treba jesti dojilja?
5.5.2010 18:11:50   
jelena038
difenbahiju user posted image  

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Sta ne treba jesti dojilja?
5.5.2010 19:59:45   
buhla
meni je patronazna rekla da mogu sve da jedem i pijem, ali umereno, pogotovo te neke teske hrane, i ako vidim da ima grcice, povezem sa mojom ishranom taj dan ito izbacim na neko vreme. ja saam pre neki dan jela paradajz ali sam ga i tog dana utoplila, jadnicak, i imao je posle crvene tackice po stomaku, pa iskreno nisam sigurna dal je to od paradajza ili vrucine (ja se isto tako istackam od vrucine) tako da jedno vreme necu jesti paradajz a i narano sad ga oblacim laganije.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Sta ne treba jesti dojilja?
7.5.2010 13:44:20   
Anck Su Nmaun
Juce sam bas razgovarala sa jednom Doktoricom koja  mi rece da prvi put cuje to za crveno voce da ne sme dojilja da jede...
Naravno da se podrazumeva za decu ali ne i za dojilje!

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Sta ne treba jesti dojilja?
7.5.2010 13:47:34   
Snelle
Ma ja sam odlučila da jedem sve. Baš sam pričala sa mojom mamom o ovome i ona me žena gleda i kaže: "Prvi put čujem za tako nešto. Ja sam sve jela dok sam vas dojila." I eto žena, podigla troje zdrave i prave dece, nikakvu alergiju nema ni jedno od nas troje! Mišljenja sam da danas pedijatri i ostali lekari preteruju sa svime!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here