|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strani jezici, kada?
21.1.2011 12:04:31   
Ivanka 75
Olga, nece joj nista faliti da prica sa njom. Nije da je okruzena i izlozena nemackom po ceo dan pa da se zbuni.
Ja predajem engleski i ucim decu od 3 godine i odlicno im ide.

IZVORNA PORUKA: olga75

da pitam nesto , posto zvercica jos nije propricala tecno , jos mesa da li je zbunjujuce da tetka pocne da prica sa njom nemackiuser posted image , ona je paralelno propricala tri jezika i perfektno ih govori ali nismo jako cesto zajedno tj . pricala bi sa njom recima dva - tri puta mesecno po nekoliko sati ili da ostavimo to za kasnije


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Strani jezici, kada?
14.2.2011 11:11:57   
*Alexx*
BEOGRAD - Kineski jezik, koji se trenutno izučava u okviru redovne nastave u Filološkoj i Osmoj gimnaziji u Beogradu i Karlovačkoj gimnaziji, trebalo bi od septembra da počnu da izučavaju i novosadski đaci. Pored kineskog u školama u Srbiji uči se i japanski jezik, a uvođenje jezika, koji nisu uobičajeni za ovo područje, zavisi od više faktora kao što su ekonomski uticaj, međunarodni sporazumi, migracija stanovništva, ali i popularne TV serije.

user posted image

Izvor: Blic.rs


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Strani jezici, kada?
16.2.2011 19:50:31   
lenaa
moracu da dam uskoro bebu na cuvanje par sati dnevno u "vrticu" tamo ce da joj se obracaju iskljucivo na nemackom a mi kuci svi pricamo srpski, brinem se dal mi dete nece imati problema sa govorom, ima li neko iskustva ?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Strani jezici, kada?
16.2.2011 20:31:21   
Diabla
Mi smo ovako krenuli: Gledamo Pepu i Fifi na engleskom od onog momenta kada je pokazao interesovanje za crtane. Ja sam ih narocito skinula, pa pomalo neka uci. ?Ja mu ponekad, neke rijeci govorim na engleskom, kao Look, Bye, Let's go! Ma ima vremena u sustini, i ja sam sa 10 god pocela da ucim, a sad sam prof. Mislim da ne treba forsirati, ima vremena.



_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Strani jezici, kada?
16.2.2011 20:33:48   
Olga75
Marija je predproslog vikenda imala prve casove nemackog user posted image . Zaova je sa njom razgovarala a ova je gledala i klimala glavom , videcemo kako se razvija to ucenje user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Strani jezici, kada?
16.2.2011 22:36:07   
lenaa
Nadam se da nece biti problema kako vecina kaze da deca sporije progovore kad uce oba jezika. Mm je cak hteo da i mi u kuci govorimo oba jezika. U svakom slucaju moram da je dam u vrtic tih par sati iako je jos mala jer nema ko da je pricuva kad ja pocnem da radim, videcemo kako ce biti...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Strani jezici, kada?
17.2.2011 11:43:18   
Olga75
lenaa , kod nas je od pocetka tako da ja pricam jedan jezik matori drugi sa zvercicom a medjusobno pricamo sh , ona zna ko joj se kojim jezikom obraca , jos uvek ih mesa ali kad tecno proprica pricace oba jezika isto. Sad smo poceli i sa nemackim , retko doduse ( prvi put je bilo oko dva sata ) . Mislim da ce joj uci u uvo i da ce imati osnovi i lako ga nauciti

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Strani jezici, kada?
17.2.2011 11:46:29   
Podrum Š.
Lenaa niš se ne sekiraj. Mala deca mnogo lakše nauče strane jezike.
Negde sam već pisala. Moja mama je mađarica sa Palića. Ja sam progovorila uredno oba jezika - doduše malo kasnije, ali sam to veoma brzo nadoknadila user posted image
Olga user posted image  za zverčicu

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Strani jezici, kada?
17.2.2011 12:10:19   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Ja sam engleski počela da učim sa 7 godina. Sada se pojavljuju neki članci o tome da već bebe od 3meseca treba voditi u školice stranih jezika, o tome ima već tema (negde user posted image ), lično mislim da je to prerano, ali bih verovatno pokušala da se to dešava u NS a ne u BG. No, ono što me zanima, kada mogu deca da idu u školice stranih jezika, 4-5god? Ranije? Kasnije?


ja licno mislim da je glupost voditi dete od 3 meseca u skolu stranih jezika. Zivim u Americi i necu dete da ucim engleski dok potpuno ne savlada svoj maternji. Propricaju oni strani bez problema... Ja sam pocela da ga ucim sa 12, u 5. razredu i nista mi ne fali...

imam drugaricu koja je ruskinja a muz joj je amerikanac. svako prica sa decom na svom maternjem i oni lepo znaju oba a mali su - jedan 4 jedan 5 godina. rekla mi je bitno samo da pricas uvek na istom...i deca se snadju..

druga moja drugarica je radila doktorat na lingvistici na tu temu i zakljucak je nakon dosta eksperimenata bio da je bitno da dete pocne da uci strani jezik pre 14 godine i da ce ga mnogo bolje savladati od onih koji krenu nakon toga da ga uce...

< Poruku je uredio vukosava -- 17.2.2011 12:18:42 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Strani jezici, kada?
23.5.2011 13:44:50   
Anoniman
Teraju me svi da s P govorim iskljucivo engleski (prof.engleskog sam), a ja se nesto neckam...sta mislite o tome?

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Strani jezici, kada?
23.5.2011 13:47:44   
JMPM
IZVORNA PORUKA: magiNS

Teraju me svi da s P govorim iskljucivo engleski (prof.engleskog sam), a ja se nesto neckam...sta mislite o tome?
Sto da ne user posted image .Kako deca od roditelja razlicite nacionalnosti od bebeceg vremena uce oba jezika?Mi imamo prijatelje koji su kombinacija madjar-srpkinja i dete im zna i jedan i drugi jezik user posted image .Meni je to super!Kupila sam S knjigu u Aksi iz koje uci engleski,na baterije je.Uci se izgovor i kakav zvuk proizvodi to nesto na slici,brojevi,sati...extra je! Prvo je naucio da kaze baby (bejbi,sa nekih 13 meseci) user posted image

< Poruku je uredio JMPM -- 23.5.2011 13:48:39 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Strani jezici, kada?
23.5.2011 13:50:22   
Olga75
Zvercica je dvojezicna od rodjenja , jednom do dva puta nedeljno slusa nemacki od zaove a gleda crtace na play hausu na engleskom i prica da je razumeju i nepoznati user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Strani jezici, kada?
23.5.2011 13:50:25   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: JMPM

IZVORNA PORUKA: magiNS

Teraju me svi da s P govorim iskljucivo engleski (prof.engleskog sam), a ja se nesto neckam...sta mislite o tome?
Sto da ne user posted image .Kako deca od roditelja razlicite nacionalnosti od bebeceg vremena uce oba jezika?Mi imamo prijatelje koji su kombinacija madjar-srpkinja i dete im zna i jedan i drugi jezik user posted image .Meni je to super!Kupila sam S knjigu u Aksi iz koje uci engleski,na baterije je.Uci se izgovor i kakav zvuk proizvodi to nesto na slici,brojevi,sati...extra je! Prvo je naucio da kaze baby (bejbi,sa nekih 13 meseci) user posted image

koja je knjiga u pitanju, gde si je kupila i koja je cena?user posted image

Ma ne znam, tako mi nesto zao, kao da ne znam da izrazim ljubav na engleskomuser posted image blesavo, znam, al videcu...sem toga, tako ce kasnije progovoriti kao i sva ostala bilingvalna deca...ce da razmislim user posted image

(odgovor članu JMPM)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Strani jezici, kada?
23.5.2011 13:52:01   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Zvercica je dvojezicna od rodjenja , jednom do dva puta nedeljno slusa nemacki od zaove a gleda crtace na play hausu na engleskom i prica da je razumeju i nepoznati user posted image

Odlicno!!! Jel kasnije progovorila? Mi smo bar tako ucili, prema istrazivanjima, da ta deca malo kasnije progovaraju, valjda dok usvoje dovoljan fond ri strukture oba jezikauser posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Strani jezici, kada?
23.5.2011 13:52:28   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: magiNS


IZVORNA PORUKA: JMPM

IZVORNA PORUKA: magiNS

Teraju me svi da s P govorim iskljucivo engleski (prof.engleskog sam), a ja se nesto neckam...sta mislite o tome?
Sto da ne user posted image .Kako deca od roditelja razlicite nacionalnosti od bebeceg vremena uce oba jezika?Mi imamo prijatelje koji su kombinacija madjar-srpkinja i dete im zna i jedan i drugi jezik user posted image .Meni je to super!Kupila sam S knjigu u Aksi iz koje uci engleski,na baterije je.Uci se izgovor i kakav zvuk proizvodi to nesto na slici,brojevi,sati...extra je! Prvo je naucio da kaze baby (bejbi,sa nekih 13 meseci) user posted image

koja je knjiga u pitanju i koja je cena?user posted image

Ma ne znam, tako mi nesto zao, kao da ne znam da izrazim ljubav na engleskomuser posted image blesavo, znam, al videcu...sem toga, tako ce kasnije progovoriti kao i sva ostala bilingvalna deca...ce da razmislim user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Strani jezici, kada?
23.5.2011 13:56:22   
Olga75
Magi , pisala sam u bilingvalizmu ali pocela je sa onim : mama , tata , daj na vreme i onda je sporo povecavala fond i ni sada ne prica gramaticki ispravno SH ali se razume , dosta mesa ali zna sa kim kako treba da prica ( uglavnom user posted image ) nemacke i engleske reci ne koristi ali ih i relativno malo slusa

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Strani jezici, kada?
23.5.2011 13:57:59   
JMPM
Knjiga se zove Learning book user posted image  kostala je u decembru oko 1700 dinara. Evo i slika
user posted image

< Poruku je uredio JMPM -- 23.5.2011 14:02:59 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Strani jezici, kada?
23.5.2011 13:59:25   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Magi , pisala sam u bilingvalizmu ali pocela je sa onim : mama , tata , daj na vreme i onda je sporo povecavala fond i ni sada ne prica gramaticki ispravno SH ali se razume , dosta mesa ali zna sa kim kako treba da prica ( uglavnom user posted image ) nemacke i engleske reci ne koristi ali ih i relativno malo slusa


Kad me sretnu mame mislice da se pravimo englezi user posted image
Ranije sam govorila kako cu sigurno s decom govoriti na engleskom, a sad se nesto premisljam...mozda i pokusamo, valjda nisam zakasnila, tj valjda necu nesto pokarabasiti pa da mi dete govori anglo-srpskiuser posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Strani jezici, kada?
23.5.2011 14:00:47   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: JMPM

Knjiga se zove Learning book user posted image  kostala je u decembru oko 1700 dinara.

Dobra investicija! Al da generalno deru sto se udbenika za strane jezike tice, deru!

Pa nista, izgleda da ce mama postati "mommy" user posted image , a nek tata ostane tatauser posted image

(odgovor članu JMPM)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Strani jezici, kada?
23.5.2011 14:04:56   
Olga75
Magi , kad krenes onda mu stalno pricaj na engleskom da se ne bi zbunjivao onim malo vako - malo nako

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Strani jezici, kada?
23.5.2011 14:12:53   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Magi , kad krenes onda mu stalno pricaj na engleskom da se ne bi zbunjivao onim malo vako - malo nako

Bat of kors user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Strani jezici, kada?
13.10.2011 21:59:00   
gugutka
IZVORNA PORUKA: guppy RR

mislim da nikad nije prerano jer oni u tim školicama kad su mali uče boje, pesmice,... igraju se.... verujem da im je to više zabava nego učenje...



I ja mislim da nije prerano.

Dosta čitam o školici Helen Doron, videla sam ih i na Ringeraji. Mislim da je super učenje engleskog kroz zabavu, igru. Tako se lakše uči. Verujem da su posvećeni deci i da stalno usavršavaju metode učenja.

Šta vi mislite?

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Strani jezici, kada?
13.10.2011 22:03:51   
Lu
Kod nas u vrtiću uče već u srednjoj grupi (od tri godine) engleski kroz igru, znači isključivo kroz igru obrade neku temu (npr. farma životinja).
Sad u velikoj grupi trebaju početi raditi sa knjigama, odnosno vježbankama prilagođenim njihovom uzrastuuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Strani jezici, kada?
14.10.2011 21:04:27   
snovi
IZVORNA PORUKA: gugutka

IZVORNA PORUKA: guppy RR

mislim da nikad nije prerano jer oni u tim školicama kad su mali uče boje, pesmice,... igraju se.... verujem da im je to više zabava nego učenje...



I ja mislim da nije prerano.

Dosta čitam o školici Helen Doron, videla sam ih i na Ringeraji. Mislim da je super učenje engleskog kroz zabavu, igru. Tako se lakše uči. Verujem da su posvećeni deci i da stalno usavršavaju metode učenja.

Šta vi mislite?



Slažem se, ovo piše na njihovom sajtu:

  • Helen Doron Early English je jedinstven metod učenja engleskog jezika za decu, koji im omogućava da govore i razumeju engleski jezik na istu način kao što uče maternji jezik – prirodno, sa sigurnošću i lakoćom.
  • U početku učenja jezika, bebe čuju reči ali ne razumeju njihovo značenje. Postepeno, roditelji im pomažu da shvate značenje onoga što su već čuli. Ovakvo učenje je podstaknuto pozitivnim stavom roditelja, kao što je osmeh i zagrljaj svaki put kada beba upotrebi reč u pravom kontekstu.


(odgovor članu gugutka)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Strani jezici, kada?
25.10.2011 19:28:41   
dunja RR

Drago nam je da vam se dopada sistem rada našeg dragog sponzora iz Helen Doron školice user posted image

(odgovor članu snovi)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zvončići no.1
video
Kad padne prvi sneg, kad zabeli se breg, na put se sprema tad, taj deda večno mlad,...
Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here