|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ragade
5.5.2009 11:53:26   
Anoniman
Pišem moje iskustvo, a vi me dopunjujte...

Porodila sam se CR, mleko kasnilo, a onda jako nadošlo, beba nije znala da sisa, ja nisam znala da dojim, ragadice su se pojavile već u porodilištu.
Šta su ragade? To su rane (ranice) na bradavicama, koje mogu (i ne moraju) krvariti.
U porodilištu su bile male ragade, nisu krvarile, ali žena u krevetu pored mene je imala potoke krvi...
Na savet sestara mm mi je doneo Lanolin Multi mam mast, postoje i komprese koje se stevljaju u grudnjak.

Ozbiljne ragade sam dobila sa Lukinih oko 3 meseca. Tada su mi savetovali da sterilišem dojku Oktanisept-om (obavezno oprati pre dojenja jer je gorko!!!), pa da mažem na smenu Pantenolom i Lanolinom. Za Pantenol se ne sećam dal se mora spirati pre dojenja, za Lanolin sa sigurna da ne mora.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ragade
5.5.2009 11:56:44   
eugenija
Izuzetno korisne informacije Tashooo!!! user posted image user posted image user posted image

Prepisaću sebi ove nazive...

A za ragade nisam znala ni da postoje, eto koliko znam o svemu... E moja Eugenija.. tztztztztztztz....


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ragade
5.5.2009 11:58:04   
Jeca*
Ja sam Lanolin ipak spirala, bilo mi nesto tugaljivo da dajem bebi namazanu dojku usta. Ali Lanolin je SJAJAN! user posted image  Meni je sprečio ragadice u nastajanju, mazala sam redovno prvih dana, izmlazavala ono malo mleka sto sam imala, masirala grudi i davala bebi da hvata ceo oreol, a ne samo bradavicu i nisam imala vecih problema.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ragade
5.5.2009 11:58:10   
Anoniman
postoji Aventova krema uzasno skupa (oko 50KM 20ml) al bukvalno prodje za 24 sata ... i ne mora se prati dojka prije dojenja

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ragade
5.5.2009 12:01:01   
Anoniman
Vezano za Lanolin i spiranje. Recimo, zgodno je ubaciti kompresu u grudnjak kada kreneš u šetnju, i šta ćeš onda, nećeš zapirati sisu u kafani da bi podojila ako to situacija zahteva, zato sam napisala da ne mora da se spira, da se zna da je to zgodno. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ragade
5.5.2009 12:03:12   
Jeca*
Slažem se. Jeste prednost to sto se ne mora spirati. Ja samo kazem da sam ja spirala. A vala, prvih nedelja nisam videla ni spoljni svet, a kamoli kafanu user posted image  a ragade se najcesce jave u pocetku. Znam da su se tebi Tasho javile kasnije, ali uglavnom se jave u startu jer beba ne ume da sisa.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ragade
5.5.2009 12:04:50   
Anoniman
Meni su se javile kada su Luki krenuli zubi. Pa uzme bradavicu, stisne je među desni, a rukicom čupa iz usta. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ragade
5.5.2009 12:06:46   
Jeca*
uh...znam. Meni je moj Luka napravio haos oko bradavice, crvenilo, cak sad i trag zubica nekad ostavi. U pocetku je mnooogo bolelo, a sad kao da su ojacale, zaboli na sekund i nista strasno ...ili sam ja postala mazohista user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ragade
5.5.2009 12:07:41   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Jeca RR
...ili sam ja postala mazohista user posted image


user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ragade
5.5.2009 12:07:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

...ili sam ja postala mazohista user posted image


user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ragade
5.5.2009 12:09:27   
Anoniman
meni su se isto javile kada su sinu otvrdnule desni ... tacnije pred izbijanje zuba jer je mangup česao desne na mojim sikama i napravio žive rane ... isprobala sam tada masu krema, narodnih recepata i na kraju uzela to Aventovo čudo i bukvalno za 24 sata prošlo

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ragade
5.5.2009 12:12:37   
eugenija
Tasho, u isto vreme (12:07) pisale smo isti post (citirale JecuRR) sa istim smajlićem (user posted image )

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ragade
5.5.2009 12:13:22   
Jeca*
user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ragade
5.5.2009 12:14:43   
Jeca*
Smejte se vi meni, ali stvarno manje boli. Jutros kad je zagrizao....pa pre 2 meseca bi mi oci otpale, a jutros sam samo otvorila oci, pomislila u sebi uhhhhh i nastavila da spavam user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ragade
5.5.2009 12:15:49   
Ana RR
Mazohista, definitivno user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ragade
5.5.2009 12:23:53   
hera
Dobar dan slatke moje! I ja zelim da podelim svoje iskustvo sa vama i mozda nekima i pomognem. I Ja sam imala problem sa ragadama. Dve nedelje nisam znala gde mi je d a gde glava i pokusavala sam i sa tim kompresama i umalo bankrotirala jer su stvarno preskupe a moras dnevno tri cetiri iskoristiti. Plakala sam od bolova ali sam odahnula kada sam u DM drogerijama pronasla babaylove kremu za bradavice koja je sa lanolinom i vitaminom E ali NIJE SKUUPA. Kosa oko 160 dinara. Probajte.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ragade
5.5.2009 12:37:54   
Anoniman
E da, ja sam Lanolin komprese sekla na pola, tako da sam jednu kompresu stavljala na dve sise. Šta ću kada sam stipsa. user posted image

(odgovor članu hera)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ragade
5.5.2009 12:42:40   
eugenija
Nabasah i na ovo Priprema bradavica za dojenje - KLIK

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ragade
5.5.2009 12:43:29   
mamanp
Ja sam imala silne probleme sa bradvicama i po rodjenju i kad su poceli bebcu da rastu zubi. Cinelo mi se ko da bi me u oci ubo kad bi je latio i cesao zube.user posted image  Cak sam dva puta imala i jake upale i imala visoke temperature. Porodila sam se u vrijeme bombardovanja, tako da nisam imala fakticki gde sta da kupim... i te upale i ragade resavala injekcijama i medicinskim mastima ali se ne secam tacno kojim.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu hera)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ragade
5.5.2009 12:44:32   
Anoniman
Da, ali to nije to. To je šta da radiš u trudnoći da bi ih pripremila. I to se promenilo kao i ishrana bebe, ja kada sam bila trudna, nisi smeo bradavice da diraš, a sada savetuju da ih mažeš... user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ragade
5.5.2009 12:51:22   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Da, ali to nije to.


Znam, znam da nije ista tema... Ali meni je zanimljiva i nekako se nadovezuje...

Uvek nekako poredim životinjski svet sa ovim našim... I kako je to kod životinja sa sisanjem lepo, instinktivno i prirodno a kod nas ljudi se sve nešto zakomplikuje...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ragade
5.5.2009 12:53:01   
Anoniman
Joj mico moja, nije, videćeš. Samo opušteno.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Ragade
5.5.2009 20:04:37   
MERYEN
I ja sam imala problem u pocetku,krv mi je isla na desnoj bradavici,cela mi se rascvetala,medjutim multi-mam balzam mi je bio spas,namazem i za pola sata prodje,super je preporucujem buducim mamama.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Ragade
20.5.2009 16:02:40   
Jacaca
Taso seka ekstra prosla cr ali sada place ima groznicu ne zna sta ce sa grudima, ragade uzasne i grudi tvrde u cvorovimo a posle cetiri dana pustili je kuci rekli rana ekstra.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Ragade
20.5.2009 16:05:17   
Anoniman
Patronažnu sestru hitno, da joj izmuze grudi, a za ragade, kupi joj Lanolin Multi mam mast i iste komprese!

Moram da idem.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 20.5.2009 20:50:44 >

(odgovor članu Jacaca)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here