|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko dugo traje podoj?
3.11.2010 9:49:15   
*Alexx*
Svakako buditi dete koje spava na siki. I moj Andrej je tako, pa sam ga maltretirala da ne spava. Menjala strane, štipkala, golicala... Nakon nekog vremena je ojačao i sisao kako treba user posted image
Po mom mišljenju, bolje je da joj daješ češće a da sisa, nego da joj daješ stalno flašicu. Tako će ona sama kontrolisati i tvoje mleko i svoju ishranu user posted image Ne odustaj!


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Koliko dugo traje podoj?
3.11.2010 16:05:59   
goda
A zašto buditi dete koje iako spava aktivno sisa i kada mu je dosta neće više i okrene se na drugu stranu iako još uvek spava? Koji je razlog buditi ga ako lepo jede i spavajući?

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Koliko dugo traje podoj?
3.11.2010 16:10:39   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: goda

A zašto buditi dete koje iako spava aktivno sisa i kada mu je dosta neće više i okrene se na drugu stranu iako još uvek spava? Koji je razlog buditi ga ako lepo jede i spavajući?


Mislila sam na to da, kad staviš dete na siku, ono zaspi umesto da vuče. Bebe se često od topline sike i mleka uspavaju. Ne mislim na buđenje noću, nego danju, kad znaš da je gladan jer treba da jede.
Dakle, beba je gladna, dernja se, pre toga je bila budna. Ti staviš da sisa, a on se uspava. Ti ga spustš u krevetac, a on se za 5 min probudi i opet se dernja jer se nije najeo. U tom smislu - buditi ga, tj. ne dati mu da spava dok jede.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Koliko dugo traje podoj?
3.11.2010 20:36:36   
Manjika
IZVORNA PORUKA: goda

Ja ne bih tako,pustila bih je da doji a posle bih joj opet dala flašicu sa sveže izmuženim mlekom kad već imaš mleka dovoljno što je jako dobro.
Moje dete je bilo lenjo i nejako pa sam je dojila koliko ona hoće a kada završi ja izmuzem ostatak i opet joj dam na flašicu i uvek prihvati i super je napredovala. I ti pokušaj tako. Kažu ne vlaja da dete spava na siki. Moje dete vrlo brzo zaspi čim uzme siku i dok je bila manja sisala bi ceo dan da joj ja ne izvadim siku jer ima potrebu za sisanjem i nikada se nisam obazirala šta kaže neko neg sam gledala da udovoljim svom detetu. Pokušaj da je podojiš pa da daš flašicu,ako neće kad je budna daj joj flašicu dok spava refleks sisanja je prisutan iako spava siku opet daj kada je vreme bez obzira što je  jela na flašicu.



TO NAM JE BILO PRVI PLAN, I POKUSALA SAM TAKO. PRVO SAM JOJ DALA DA SISA A ZATIM FLASU JOJ PONUDILA, ALI POSLE SISE NIJE HTELSA VUCI IZ FLASE. SAD JE VECA, MOZDA CU POKUSATI PONOVO TAKO.

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Koliko dugo traje podoj?
3.11.2010 20:44:02   
Verus
Manjika, slazem se sa godom..vec kada joj je kaka zelena, i mozda ne posisa dovoljno, izmuzi svoje i daj joj na flasicu.  E sad pazi: kada beba sisa, nikada ne isprazni skroz dojku (osim ako mama ima bas malo mleka a beba je velika i ima velike zahteve), a ti kad pumpas pumas dok ne stane: sto onda izazove nove prilive mleka...velike.  Ja sam tako jedno vreme puno imaa jer sam cesto muzla, pa sam imala i zapusen kanal i puno priliva na svaka dva sata. 

Pumpaj ali ne vise od 20minta.  Koliko izvuces za to vreme super: onda jednostavno stani.  I ne zaboravi da mozes da cuvas mleko u zamrzivacu i frizideru.

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Koliko dugo traje podoj?
3.11.2010 20:44:41   
Verus
Ne znam Snelle, sva literatura koju pisu doktrori kaze 3-5 dana neki kazu ok i 7.  Nikaad nisam 7 radila, ali evo vec 6 meseci otakda radim i drzim do 5 dana pa onda zamrznem sto ostane i sve je uvek bilo ok.
IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: Verus RR

U frizideru moze da ti stoji do 7 dana, mada ja ne drzim vise od 5 za svaki slucaj. 


Sa sigurnošću znam da majčino mleko u frižideru može da stoji do 12 sati, ne duže od toga. Mame nemojte se zezati sa time!


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Koliko dugo traje podoj?
3.11.2010 21:27:12   
goda
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: goda

A zašto buditi dete koje iako spava aktivno sisa i kada mu je dosta neće više i okrene se na drugu stranu iako još uvek spava? Koji je razlog buditi ga ako lepo jede i spavajući?


Mislila sam na to da, kad staviš dete na siku, ono zaspi umesto da vuče. Bebe se često od topline sike i mleka uspavaju. Ne mislim na buđenje noću, nego danju, kad znaš da je gladan jer treba da jede.
Dakle, beba je gladna, dernja se, pre toga je bila budna. Ti staviš da sisa, a on se uspava. Ti ga spustš u krevetac, a on se za 5 min probudi i opet se dernja jer se nije najeo. U tom smislu - buditi ga, tj. ne dati mu da spava dok jede.



Ovo je mene uvek jako bunilo. Ko god vidi da Ana spava i siki svi  govor budi je,budi je. Ona i danju kada je vreme spavati,siki i zaspi,ako se nije probudila a opet je vreme da jede ja samo legnem pored nje i dam joj da siki.Namirise je i odmah ostvori usta kao po komandi,narucka se i dalje spava kao da nije nista bilo.Do 3 mesevca je danju spavala 6h u komadu user posted image . A u stvari se misli na dete koje zaspi i prestane da jede.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Koliko dugo traje podoj?
3.11.2010 22:07:05   
Anoniman
Meni je Luka spavao na sisi i nije sisao, morala sam da ga budim.
Marko ne. Marko sisa i spava, i kada se najede, pljune sisu. Ne moram da ga budim.

(odgovor članu goda)
  Direktna veza do poruke: 258
   RE: Koliko dugo traje podoj?
5.12.2010 17:01:37   
Anoniman
Mateja sisa 10-15 min,zaspi i ispljune sisu,i miran je narednih 2,5 sata.Mnogo jak mlaz imam,tako da se brzo naboka.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 259
   RE: Koliko dugo traje podoj?
16.12.2010 0:51:49   
sretni roditelji
cao svima.meni treba vas savjet.ovako moja princeza ima 7 mjeseci.i dojim je jos.preko dana rijetko jer pravim joj kasice.al preko noci doji svaki sat vremena.prvo sto smo pomislili da joj niije dovoljno pa nam je doktor savjetovao da probamo polako da je prehranjujemo da joj prije spavanja napravimo flasicu.tako smo i uradili mjera je bila 230 u flasi ona je pojela 200 podrignula i zaspala i poslije oko 40 min je ustala da doji.sve smo probali da nastavi spavati al ona je plakala dok joj nisam dala da doji.jer nam je doktor rekao da kad popije flasicu da nema sanse da izgladni tako brzo.al ona je ustala hehee.ja smatram da joj je to navika samo.da li je neko od vas imao takav slucaj poz svimauser posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Koliko dugo traje podoj?
22.1.2011 11:49:29   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Cindarella

Mateja sisa 10-15 min,zaspi i ispljune sisu,i miran je narednih 2,5 sata.Mnogo jak mlaz imam,tako da se brzo naboka.

Eto,sada sise po 5 min jednu,5 min drugu,i nece dalje,bude miran 3-4h. Koja li je tu logika...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 261
   RE: Koliko dugo traje podoj?
4.2.2011 13:07:22   
jejabg
pozdrav mame,
morala sam da se ukljucim u pricu jer i moja Ognjena brzo zavrsi sisanje. imam jak mlaz i ona bukvalno ne sisa duze o 10 minuta i mirna je 3 sata. sada ima 2.5 meseca a vec duze vreme je izbacila jedan nocni podoj, tako da nocu spava vezano 6 sati bez budjenja a sisala je samo 10 min pre toga. verujem da za to kratko vreme uzme dovoljno mleka jer lepo napreduje, ne place i spava :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Koliko dugo traje podoj?
10.2.2011 14:24:19   
krupije
moja Jana ima mesec dana. Podoj traje otprilike na prvoj sisi najduze 10tak minuta, a drugu retko i uzme. Kaki uredno, bar 6, 7 puta zlatno zuto, spava oko 3,4 sata i lepo napreduje. U pocetku sam mislila da to nije dovoljno mleka, ali ona izvuce maximum koliko joj treba. Ovo mi je druga beba, pa obzirom da je prva sisala na 1.5, 2 sata po pola sata, izgleda da nema pravila o duzini podoja, vec koliko bebi treba. Kazu da je beba *najsebicnije* bice na svetu i da ce uvek traziti sta joj treba i koliko joj treba, na nama je samo da otkrijemo zasto place user posted image . Pozdravljam sve i uvek slusajte svoj razum i svoje srce, a ne statistike i americke naucnike!user posted image .

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Koliko dugo traje podoj?
7.3.2011 14:42:14   
nea.nea
user posted image Dok je bebac redovno sisao, podoj na jednoj strani mi je trajao 15 min, pa ga podignem da podrigne, pa na drugu stranu jos 15min. Sve to vreme sam ga dirala po obrascicu ako primetim da je zadremao. Kod majki koje nemaju problema sa mlekom kod novorodjencadi uspesan podoj kazu da traje 10 min na jednoj. Problem je sto to niko u bolnici ne kaze. user posted image

< Poruku je uredio Nedja RR -- 8.3.2011 9:08:43 >

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Koliko dugo traje podoj?
11.3.2011 17:30:00   
bojanica7
moja gala je donedavno sisala po 20 minuta svaku, pa sam joj nekako skratila pre dve nedelje na po 15. pa je mirna dva i po sata, nekad tri. ali kad joj ne bih uzela sisu, sisala bi satima user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu nea.nea)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Koliko dugo traje podoj?
11.3.2011 17:33:31   
mysunshine
Mene zbunjuju neki podaci, tj, ne znam da li svi isto mislimo kada kazemo koliko nam traje podoj i na koliko nam bebe jedu. Meni su rekli da se razmak izmedju podoja racuna od pocetka jednog, do pocetka narednog podoja. Da li i vi tako racunate? Znaci, ako je beba jela u 12h, i jede na dva sata, kae se da je sledeci podoj u 2h? I jos nesto, kada kazete da podoj traje 20 minuta, da li se tu racunaju obe sike ili samo podoj na jednoj? Ja malo pocinjem da sizim od moje bebe. Hvala bogu, jede fino, za mesec dana je napredovao 1500g, ali ritam hranjenja mu je nemoguc! I na jedan sat, i na dva, taman kada pomislim da je super klopao, on trazi za sta vremena (samo zato sto je budan, garant! ) a bilo je i na pola sata, ali sam to pripisala skokovima :) Zbog zelene stolice, rekli su nam da ubacimo AD, sto sam ja shvatila jako licno, kao prvo, a kao drugo, kad malo bolje razmislim, lakse im je da mi kazu kako je gladan i kako mi je slabo mleko, nego da se posvete pacijentu bar 5 minuta! Do sada je popio dnevno po jednu dozu od 60ml, i to, uglavnom ili pred spavanje ili popodne, ako je u toku dana imao ritam takav da mi je visio na siki po ceo dan! Planiram i tu jednu da mu ukinem polako. POcela sam da se izmlazam skoro posle svakog podoja, ponekada samo siku koju je posikio, ili obe ako je ovu drugu naceo, da bih navukla vise mleka. Ne znam koliko treba da prodje da se vide prvi rezultati izmlazanja?
Preporucili su mi da ga polako obrocavam. Mislim daje njegov problem sto se tesko uspava i generalno nije spavalica. Par puta me je "castio" user posted image spavanjem od skoro 3 sata, meni pune grudi mleka, on super klopa, opet odvali, jedno 2 sata. Cim spava po sat vremena, on bi samo sisao, bez obzir na skokove u razvoju.

I tako....konfuzna, ali ovo pisem vec sat i po, zbog njega :) problem je, naravno, sto nece da "otkine" spavanje, pa trazi siku na 5 minuta i opet zadrema sat vremena! grrrrrrrr


(odgovor članu nea.nea)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Koliko dugo traje podoj?
11.3.2011 18:59:54   
bojanica7
mysunshine, racuna se od pocetka, kao sto si i sama rekla. pocness u 12, a sledece je u 13, iako je zavrsio u 12.30, recimo.
a sto se tice sisanja koje ti se cini kao da ne prestaje, to je skroz normalno. i ja sam se prvih nekoliko nedelja brinula i pokusavala da svoju bebu uvedem u bar neki red, ali ne... i na kraju sam prihvatila da je tako kako je. mesec dana je sisala na sat i po, a po nekoliko dana i na sat. sto znaci, ako krenem da je dojim u 12, ona sisa po 20 minuta svaku, dakle zavrsim u 20 do jedan i onda u jedan opet hoce da sisa (dakle na sat vremena mu dodje da u stvari pauza bude smao 20 minuta). i tako pet dana, pa onda nekako uspem na sat i po. a evo, konacno je pocela sad kad je napunila dva meseca da sisa s pauzom od dva sata i vise (danas cak i tri, vaaauuu:)
nije mi jasno zasto su ti dali dohranu ako je beba napredovala kilu i po za mesec dana. nije stolica zelena samo kad je beba gladna... e svasta. ako lepo napreduje, nema frke. ono sto sam ukapirala za ova dva i po meseca, koliko sam mama, jeste da su sve bebe za sebe i da je vazno da pratis bebu. ne bi ona trazila da joj ne treba. ja sam za to da ce se sami oni uobrociti. mala je je ona da bi joj vec nametala satnicu neku. naravno, to je moje misljenje.
pozdrav!

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu mysunshine)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Koliko dugo traje podoj?
12.3.2011 0:06:01   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: mysunshine

Meni su rekli da se razmak izmedju podoja racuna od pocetka jednog, do pocetka narednog podoja. Da li i vi tako racunate? Znaci, ako je beba jela u 12h, i jede na dva sata, kae se da je sledeci podoj u 2h? I jos nesto, kada kazete da podoj traje 20 minuta, da li se tu racunaju obe sike ili samo podoj na jednoj?



Da, racuna se tako. Znaci ako dojis recimo na 3 sata, a podoj traje 20 minuta:
pocnes u 12:00h, zavrsavas podoj u 12.20h.
pocnes u 15:00h, zavrsavas podoj u 15:20h
pocnes u 18:00h, zavrsavas podoj u 18:20h....

Ja sam davala samo jednu, za jedan podoj. Ali, ako se daju obje onda se racuna  10 minuta jedna,  10 minuta druga, ukoliko sveukupno podoj traje 20 minuta.user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mysunshine)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Koliko dugo traje podoj?
29.7.2011 20:46:22   
Crvenkapa85
meni siki samo trenutno jednu nekih 10 min.mozda ni toliko,posto bude 2-3 naleta mleka onako da se davi....i onda na drugoj siki spava user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Koliko dugo traje podoj?
4.8.2011 12:26:57   
cani
Ja sam se porodila carski rezom i prvih dana nisam imala mleko.Onda mi je jos u bolnici krenulo i to solidno i morala sam se izmlazam jer su bebana hranili i kad ga donesu na podoj on ništa nije hteo da siki.E onda smo došli kući i posle par dana dobijem takve hemoroide da nisam mogla ni da ležim ni da stojim ,ni da spavam koliko me je sve bolelo.I naravno,mleko stane.Patronažna kaže odmah da se uvede dohrana i tako smo i radili.E sad,ja sam ga uvek prvo dojila (sa tim koliko sam imala ) pa davala dohranu.I napokon sam posle skoro mesec i po dana ponovo uspostavila laktaciju.Dohranu sam svela na nekih 60-tak mil. ,samo jednom u toku dana.On sad ima 2 meseca i 8 dana,jel i dalje tempo na svaka 3 sata ? S tim da on noću spava i po nekih 4-5 sati.Kad se smanjuje  broj podoja ? Kako to treba da izgleda?

< Poruku je uredio cani -- 4.8.2011 12:27:38 >


_____________________________

Once upon a time I could control myself...

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Koliko dugo traje podoj?
4.8.2011 16:56:27   
jabudic
IZVORNA PORUKA: Crvenkapa85

meni siki samo trenutno jednu nekih 10 min.mozda ni toliko


Isto, samo sto od danas imamo situaciju da on uopste nece user posted image
Krene, jedno 2 min, pa se odmakne, kao da hvata vazduha, pa opet malo, i onda pocinje da vristi...
Ne znam sta mu je, jedino mi pada na pamet da mu je zapusen nosic. A na flasicu hoce...

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Koliko dugo traje podoj?
4.8.2011 18:56:38   
Crvenkapa85
lasicu pa cu te utepam,ja se juce opet tripovala...sikili smo neko vreme i pustio,i poceo da juri bradavicu i da bukvalno rezi na nju...ja gledam kako punu siku mozes a mlitavu ne mozes da uhvatis poludela...iscedim se u flasicu,i ponudim mu on me gleda ko i prosli put bledo sta sam mu to tutnula,povukao,ostavio,ja ga stavila u krevetac on povratio,zbog jednog gutljaja!!!i posle skontam kad mi tako juri siku dosta mu je i hoce da spava sa cuclom user posted image
a sike mi se raspadaju koliko se napune,pocele su od pre neki dan da me bole jadne koliko su istegljene,pa mislim sa velicine 85 na 100tku i taj mi je sad mali,mogu da se slikam za alo novine biramo dekolte user posted image da iskoristim priliku hahaha


< Poruku je uredio Crvenkapa85 -- 4.8.2011 18:57:49 >

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Koliko dugo traje podoj?
4.8.2011 22:13:06   
vukosava
Moj danas 2 h i jedva izvukoh 100 ml. Kaze mi muz kao da cedim suvu drenovinu

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Koliko dugo traje podoj?
5.8.2011 1:53:59   
Crvenkapa85
ja cu da poludim,preko noci mi nadolazi toliko mleka......upalila mi se leva cica,i opet temperaturaaaaaaaaaaaauser posted image ,cedi cedi dok ti oci ne ispadnu...a boliiiiiiiiiiiiiiii

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Koliko dugo traje podoj?
5.8.2011 2:05:34   
dunja RR
 user posted image

p.s. stiže ti sutra paket:)

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here