|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koliko dugo traje podoj?
5.8.2011 9:04:52   
Crvenkapa85
celu noc sam imala 38 T,oci su mi ispadale dok sam je cedila...kao da mi se ceo dlan oduzeo kad sam se cedila...i jutros sam imala,a sad vidim otpuseni kanali...osecam se kao da je bager presao preko mene....

Dunja Hvalauser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Koliko dugo traje podoj?
5.8.2011 10:34:12   
Crvenkapa85
dunja stigao je paket user posted image ,idem odma da spricam ono ulje za masazu grudi

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Koliko dugo traje podoj?
29.8.2011 17:16:18   
Lokic
Da li neko zna koliko je mililitara mleka dovoljno bebi od mesec dana, dva ili tri? Kad bih htela da sacuvam bebi od mesec dana svoje mleko u flasici, koliko joj je dovoljno da ne ostane gladna ali i da se ne prejede? Hvala, pozdrav!

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Koliko dugo traje podoj?
29.8.2011 17:19:18   
Verus
Lokic vidi ovde, drugi post:

KLIK

(odgovor članu Lokic)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Koliko dugo traje podoj?
21.9.2011 15:31:13   
jovana j

ja sam ovakav neki slucaj izgleda! Moram pokusati to sa masazom, deluje kao dobra ideja.
IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Moj malisa je pravi lala-sve natenane.Nama je podoj (od osmog dana kad je poceo da "vuce") trajao cirka sat vremena.Povuce,pa me gleda dva minuta i sve takouser posted image A grudi su mi bili ko baloni jer sam genijalno ispumpavala 6. dan preko 160 ml(on je pio bas dosta za tako malu bebu-cak i 120 ml sto je bilo super zbog zutice)sada smo smanjili na 40 min.Meni je receno da mu dam jednu,pa kad je isprazni-predjemo na drugu,te sljedeci put pocnem od te."Dotok" mlijeka mi se ustabilio i fino napreduje(danas je tacno 3 nedjelje star i ima 4,120,a rodio se sa 3,780).Meni je sa grudima pomogla masaza koja pomaze i da mlijeko lakse krene kad beba povuce("sviras harmoniku" od spoljnje strane ka unutrasnjoj,te vrhovima prstiju blago masiras gdje ti se nalaze grudvice,i na kraju isto vrhovima prstiju masiras oko bradavica-meni je poslije toga mlijeko samo kretalo>).I jos mi je receno,ako znam kad ce beba da se  budi,stavim tople obloge malo ranije na grudi-isto da bi olaksalo dolazak mlijeka. Moj mis je sad u fazi naglog rasta te se budi svakih sat vremena,sisa i ponovo kunjauser posted image



_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney


(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Koliko dugo traje podoj?
9.11.2011 1:18:09   
Biserka
Moj bebac je u početku sisao po 15 min. na svakoj siki, znači ukupno vreme podoja je bilo oko pola sata. Vremenom je sam skraćivao to vreme, tako da sada, sa 7,5 meseci dojenje nam traje oko 15 minuta, mada ga nekad pustim i duže, malo siki, pa se malo mazimo, pa me gleda, pa opet kao sisa, i to onda tako može da traje i traje... user posted image Ali mislim da dužina podoja može biti različita i da je najbitnije da je beba sita, a to će svaka majka vrlo brzo znati da oseti. Kao što rekoh, moj bebac je u početku sisao oko pola sata, a moja drugarica je bebu dojila 5-10 minuta, znači svaka majka i njena beba su priča za sebe.

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Koliko dugo traje podoj?
9.11.2011 11:54:33   
boba 11
U pravu si ja sam sina dojila i po sat vremena pa kad se uobroci skratili smo ali na oko 40 min bila sam neiskusna a on lenja beba pa je spavao dok siki, a sa cerom sam super prosla po 10-15 min na svakoj ali nju ne vredi spominjati bila je savrsena beba -jede spava -jede spava a nocu nije sisala vec samo varalicu dok ne zaspe ponovo nije valda nocu bila gladna a super je napredovalauser posted image

(odgovor članu Biserka)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Koliko dugo traje podoj?
18.11.2011 12:03:57   
Anck Su Nmaun
Moja je beba lenjivica, sis oko 10 min i dosta...al je zato gladna za 2 sata max
Retko se desi da sisa oko pola sata, i to uvek samo iz jedne dojke

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Koliko dugo traje podoj?
18.11.2011 19:44:35   
ivana87
Da li je neka od vas upucena da li se i posle kog perioda u toku dana produzava na cetiri sata podoj? Posto primecujem da mi beba nije vise toliko gladna nakon tri sata.Lepo napreduje, ne place, sasvim je normalnog ponasanja, pa me zanima da li je to uobicajeno? U toku noci smo odavno ustalili da makar pet sati spoji sna, a svaki sledeci podoj dolazi na tri sata..nikad nismo imali problema...ona je odmah ustalila obroke...inace imamo 2 meseca..pozzz

_____________________________

Dobro je imati oca i majku, ali je još bolje imati ćaleta i kevu. Svi očevi i majke masiraju svoju decu i iživljavaju se na njima, ali se samo sa ćaletom i kevom može iskreno razgovarati o tome.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Koliko dugo traje podoj?
18.11.2011 19:46:40   
bubulence
ivana slobodno probaj da dojis na 4 sata, a ako u medjuvremenu beba bude bila gladna- trazice.


(odgovor članu ivana87)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Koliko dugo traje podoj?
21.8.2012 3:04:53   
Bebilina
Zavisi od doba dana/noci i koliko je proslo od prethodnog podoja. Ume zavrsiti obe strane za 30, ali i za 60min (zajedno sa podrigivanjem i presvlacenjem posto to obicno izmedju strana ili na kraju uradimo). Nocu, naravno, sisa krace nego danju.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Koliko dugo traje podoj?
21.8.2012 9:01:49   
Anoniman
Ovo sam bas komentarisala , Petri je trebalo 5 eventualno 10 minuta da izvuce sve i da se najede a Marti treba bar pola sata da se najede ..

(odgovor članu Bebilina)
  Direktna veza do poruke: 287
   RE: Koliko dugo traje podoj?
21.8.2012 14:04:57   
red3lilu
Do petog dana je sisala samo po jednu dojku po podoju cca 25-30 minuta.., budila se na svaki 3-4 sata... od petog dana pa nadalje sisamo danju na cca 3 sata, a noću imamo 2 buđenja.. Sada podoj traje oko 15 minuta prva a 5-10 minuta druga... Duže traje podrigivanje, štucanje, bljuckanje i presvlačenje između nego ukupno siskanjeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Koliko dugo traje podoj?
15.9.2012 13:43:39   
zvrk.mrvica
curke nova sam u ovome beba stara 18 dana
po danu: dojim je nekada na zahtjev nekada je moram buditi ,uglavnom na svaka 2,5 do 3 h je dojenje. Medutim nekada doji po 10 min ali samo na jednoj dojci i ili izbaci ili zaspi pa je ne mogu nikako probuditi ,a nekada doji po 10 min na svaku. podrigujemo jako malo ali bljucka puno i zagrcne se cedto
Noc: dojim na zahtjev nekada na 4 h nekada na 3 nekada na 2 h ali dojenje uglavnok traje 10 min i zaspi
Kako drzati bebu budnu prilikom dojenja? pokusala sam sve stipanje milovanje pricanje sve sto su mi savjetovali ali nista:-(
zbunjena sam jer neznam da li joj je malo 10 min kazu mi da jeste ali ona tako jede tako trazi,stolica nekada ima manje nekada vise kako kad
Bolje spava po danu , noci je stomak muci i slabo spava bojim se da ce zamjeniti dan i noc, po danu je drzim budnu max 3 h ( toliko uspijem izmedu podoja )
Molim za savjet :-(

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Koliko dugo traje podoj?
15.10.2012 10:54:56   
voljena
i ja imam problem... beba ima 26 dana, u pocetku je sisala 45 min, zatim pola sata, a od pre neki dan po 15-20 min... usput imamo i zatvor pa samo place i izbegava da sisa.... sta da radimo???

(odgovor članu zvrk.mrvica)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Koliko dugo traje podoj?
30.11.2012 9:29:18   
mlada_mama
Sofija je imala zuticu pa je bila uspavana i morala sam da je budm (neuspjesno) al smo izasle iz bolnice sa povracenom porodjajnom tezinom (2.900) kad smo dosle kuci dojila je oko 20tak minuta i zaspala, nikad je nisam budila da doji (kod kuce) pustala sam je da se sama probudi, sad na prvoj kontroli imamo 3.800 i dr kaze da je sve super, tako da nisam pogrijesila, sad doji oko 10tak i sama pusti sisu...

_____________________________

Postoji ljubav na prvi pogled...ali u radjaoni...

(odgovor članu voljena)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Koliko dugo traje podoj?
4.12.2012 8:40:53   
jabukica
Tijana je oduvek dugo sisala. Kad se tek rodila podoji su znali da traju i po sat vremena, sad su najčešće pola sata, mada nekad sisa i po par minuta, ali tad traži ranije ponovo da sisa. Ona sad ima sedam meseci, uvela sam joj naravno kašice, ali ona i sada zna nekad da sisa i po sat vremena pa zaspimo zajedno, inače ja joj uglavnom ne izvlačim sisu dok ona sama ne pusti, jer kad joj izvučem ili traži ponovo ili plače, izvučem samo da promenim sisu.

_____________________________

Sve što raste htelo bi da raste, neka raste i treba da raste... Duško Radović

(odgovor članu mlada_mama)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Koliko dugo traje podoj?
19.12.2012 16:20:36   
adulence
nasi podoji traju izmedju 10 i 15 minuta na otpr 3 sata kako kad i ja se iskreno nadam da joj je to dovoljno...

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Koliko dugo traje podoj?
19.12.2012 16:45:28   
sneza24
Adulence ja verujem da joj je dovoljno ako izdrži toliko.Jer da je gladna tražila bi ona ranije.Ne sekiraj se nego uživaj sa svojom bebom.user posted image

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Koliko dugo traje podoj?
19.12.2012 17:14:34   
adulence
pa i ja nesto mislim da je gladna oglasila bi se ranije,nekada se i proudi pola sata ranijei dobije uvek da jede,posle podoja je mirna i odmah zaspi tako da verujem da je zadovoljna,meni prva bebica pa ne znam da li je ona srecna...hvala snezo...

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Koliko dugo traje podoj?
19.12.2012 18:47:26   
caca81

IZVORNA PORUKA: adulence

nasi podoji traju izmedju 10 i 15 minuta na otpr 3 sata kako kad i ja se iskreno nadam da joj je to dovoljno...

To je baš kako treba.user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Koliko dugo traje podoj?
22.12.2012 23:29:42   
leamalamut
Nasi podoji traju 5-10min i to jedne dojke , retko nesto duze , ja sve razmisljam da je to kratko nekad prihvati i drugu ali vrlo retko , nudim ali nece , cak pocne i da place , medjutim kad se izmerimo ona je odlicno napredovala , na rodjenju 2500gr a sad sa 3,5 meseca ima 5800gr tako da to vreme nema veze , verovatno brzo izvuce .Razmaci u dojenju su uglavnom na tri sata nekad dodje dan kad je i krace ali i duze vreme , ali zato nocu prvi cug spavanja je 4-6 sati pa posle na 3 sata....

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu caca81)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Koliko dugo traje podoj?
29.12.2012 19:37:46   
panpan1
najteze pada majci pitanje dal je beba dovoljno sisala, dal je gladna. to je pitanje i mene opterecivalo, ali pomatrano sa ove tacke, kad je vec veliki decko, mogu reci da je podoj uspesan kad je beba mirna tj nije placljiva. cim ne p'lace i fino spava sve je ok. mislim da vise treba obratiti pažnju da se ne presisa, povraca, muci je stomace.

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Koliko dugo traje podoj?
29.12.2012 20:31:30   
adulence
ja sam prestala da se opterecujem,dam joj da siki i ona sama ispljune nakon nekih 10ak min i ne moze je niko naterati vise da sisa,posle toga zaspi i za otpr 3 sata nekada malo krace,a nekada duze budi se i jede,sada cekamo prvu kontrolicu da vidimo kako napredujemo...

(odgovor članu panpan1)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Koliko dugo traje podoj?
30.12.2012 2:39:35   
opcinjena
meni govorili po 15 min svaka dojka,naizmenicno,ali cesto pravila greske.presisa pa jadnicak povraca

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here