|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: O blizancima
21.1.2010 22:29:29   
Anoniman
Ma kontam.... nego me dr zbunila neki dan....ja sam odmah predpostavila da mi se pishe cr poshto nisam blizance....pa mi josh i geneticharka to rekla....a moja dr neki dan kaze prirodno.... user posted image

(odgovor članu engimengi)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: O blizancima
21.1.2010 22:33:19   
engimengi
Ma samo kad bi hteli da mi ne zakazuju nego kad momci sami zele da se rode,al on kaze rizicno je da se ceka dugo,budu veliki,sad vec imaju skoro po 2kg!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: O blizancima
21.1.2010 22:35:53   
Anoniman
Pa meni je dr rekla samo da izdrzim do 36 nedelje...posle toga nije problem da se porodim....al pre toga bolje da ne krece nishta....

(odgovor članu engimengi)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: O blizancima
27.1.2010 10:29:34   
pepino
Pisem vam jer mi treba hitno vasa pomoc!Trenutno mi ja zaovica u bolnici i jako je uplasena.Naime,juce je saznala da je trudna(6-7) nedelja i rekli su joj da ima veliki hematom,da ja jako blizu bebe,morala je hitno u bolnicu na lezanje.Medjutim kada ju je jutros pregledao najbolji i najiskusniji dr. na tom odjelu rakao joj je da to nije hematom vec da je nosila blizance,jednog je izgubila,a drugi je tu,i otkucaji.Problem je sto je njoj ostala ta posteljica ili kako li se vec zove to u ranijoj trudnoci,gdje je bebica bila smjestena.Rekao joj je da je to opasnije od hematoma.Sta se desava u takvim slucajevima,da li oni to mogu izvaditi a da ne naskode drugoj bebi,da li ce to samo ispasti?Citala sam dosta o tome da zenice uzgube jednu od blizanackih bebica,a drugu rode,ali ne znam da li je to slucaj isti kao kod nje!?Da li ima sanse da iznese do kraja tu bebicu?Ako neko nesto zna o tome molim vas pisite,ona je jako uplasena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: O blizancima
27.1.2010 10:44:55   
engimengi
Ćao pepino!!Bas mi je zao sto je izgubila jednu bebicu,al i ja sam cula da se to cesto desi,al to sto je ostalo se resorbuje u materici kao da nije bilo!!Ne bi trebalo da joj pravi problem,a oni ce da joj daju progesteron da odrze tu drugu bebicu!!Hematom jeste opasan al su zene i sa tim iznele trudnoce do kraja uz redovne kontrole naravno!!Srećno

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: O blizancima
27.1.2010 10:51:34   
pepino
Hvala puno na odgovoru!I ja sam upravo to procitala,moram joj javiti da se ne plasi koliko toliko,sta ce biti bice!Za hematom sve uglavnom znam jer sam i ja imala ogroman u prosloj trudnoci koju sam izgubila.Problem je sto je nju dr. uplasio rekavsi joj da je to komplikovanije od hematoma,da ce je pratiti i dalje i nista vise.A progesteron su joj juce dali,danas joj iskljucili,zasto ne znamo.Uzima samo folnu kiselinu i utrogestan,mislim da je on zamjena za nekadasnji dibroston.

(odgovor članu engimengi)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: O blizancima
27.1.2010 11:09:42   
pepino
Greska,napisala sam dibroston mjesto dobroston!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: O blizancima
27.1.2010 12:01:37   
Anoniman
Utrogestan je progesteron...isto kao i dabroston... tako da ona progesteron prima i dalje...a mogutje da su joj dali extra dozu progesterona....

Neka pokusha da se ne nervira....bitje sve u redu user posted image

(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: O blizancima
27.1.2010 12:28:36   
sanji
Pepino, dok sam bila u bolnici upoznala sam devojku sa istim problemom, sa tim što je njoj taj plod uginuo dosta kasnije. Trudnoća mora da se održava ali može uz lekarski nadzor da se iznese do kraja! Verovatno će često biti u bolnici na praćenju ali nije neizvodljivo! Držimo joj fige!!!!!user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: O blizancima
27.1.2010 12:30:19   
sanji
Smeshkice user posted image negde sam pročitala da su curice!!! user posted image Čestitamo!!!!! I veliki poljubac ti šaljemo ja i moje curice! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: O blizancima
27.1.2010 13:31:41   
pepino
Hvala vam svima!I ja je tjesim,ali dok ona sama ne shvati sta i kako ne vrijedi puno nista sto joj ja govorim.Njoj je najteze sto nisu 100 posto sigurni da li je hematom ili je bila blizanacka trudnoca i sad ostaje na pracenju,a to tesko prihvata i podnosi jer je ostavila kod kuce dvoipogodisnju cerkicu.Ne zna koliko ce to sve trajati,a normalno niko ne voli biti u bolnici,ali kad se mora,mora se!

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: O blizancima
1.3.2010 18:59:27   
Anoniman
Evo malo interesantnih slichica user posted image

Blizanci po nedeljama ...u maminom stomaku....

3 nedelje

user posted image

4 nedelje

user posted image

8 nedelja

user posted image

12 nedelja

user posted image

16 nedelja

user posted image

20 nedelja

user posted image

24 nedelje

user posted image

28 nedelja

user posted image

32 nedelje

user posted image

36 nedelja

user posted image



(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: O blizancima
14.3.2010 14:52:54   
diamond
JA JAAAAAAAKO ZELIM BLIZANCE!!!!! user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: O blizancima
14.3.2010 18:11:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: diamond

JA JAAAAAAAKO ZELIM BLIZANCE!!!!! user posted image  


Ovo sam i ja pisala pre koji mesec u nekoj od ovih blizanachkih tema.... i evo me sad... blizanke samo shto nisu user posted image user posted image

(odgovor članu diamond)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: O blizancima
15.3.2010 22:13:41   
Netke

Moram da se pozalim u nadi da mi neko moze dati savet...u 20-oj sam nedelji, nosim jednojajcane blizance i prosle nedelje mi lekar kaze da postoji rizik od FFTS-a (transfuzije medju blizancima), tj. da se jedan bebac razvija brze od drugog. Naime, simptom koji je lekar uocio je da jedna beba ima vise plodove vode od druge, tj. membrana se pomerila i nejednaka je kolicina te amniotske tecnosti. Sutra ujutru imam opet pregled, da vidi kako se to razvija...ukoliko se nastavi negativan trend, on mi predlaze da idem na operaciju laserom - podela posteljice na dva dela a to se radi samo na tri mesta u evropi (insbruk -austrija, belgija ili engleska) i ne garantuje da ce obe bebe da prezive niti da se rode kao "normalne"...
Ako neko od vas ima iskustvo sa ovim ili ako je cuo/la nesto o ovome, molim vas da mi pise...
Hvala

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: O blizancima
15.3.2010 22:38:59   
pepino
Ja stvarno nista ne znam o tome,rado bi ti pomogla,bas mi je zao,ali bice to valjda sve ok,javi nam sutra sta ti je doktor rekao na pregledu....
Ajmo zene,ako ima neke da nesto zna o ovome i da joj moze pomoci pisite!!!!

(odgovor članu Netke)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: O blizancima
16.3.2010 13:37:11   
Netke
Hvala pepino.
Jutrosnji status upd_ate: Za sada je stanje manje vise stabilno, razlika u plodovoj vodi se malo povecala ali bitno je, kazu, da se bebe ravnomerno razvijaju i da su im sve funkcije dobre (srce, dimenzije itd..). sledeceg utorka novi pregled. Kazu mi da ovo moze da se nastavi do kraja trudnoce bez ikakvih intervencija ukoliko se bebe normalno razvijaju..molim boga da trend bude dobar, videcemo...user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: O blizancima
16.3.2010 13:55:39   
Anoniman
Otvorila sam temu Rizik od FFTS (transfuzije među blizancima) KLIKNI

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: O blizancima
11.8.2011 15:02:01   
bulka
Na vise mesta sam procitala da se sudeci po svemu, sklonost zacecu vise od jednog ploda prenosi po zenskoj liniji. Moja baba je rodila blizance(tatu i strica), tako da sam i pre sretanja onog pravog, prizeljkivala da i ja rodim blizance... Moj onaj pravi, iliti moj muz, takodje u porodicnoj istoriji ima blizance, i njegova baba po ocu rodila je blizance(oca i strica) i baba po majci(devetoro dece, dva puta blizance), tako da se nama moralo desiti :)
I tako...Pre vise od godinu dana dobili smo dve princeze:)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: O blizancima
11.8.2011 15:31:02   
anuksunamun
osim sto se prenose po zenskoj liniji,u moderno doba ,prenose se i po liniji laboratorijeuser posted image

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: O blizancima
11.8.2011 15:34:10   
majared
Sto ti od srca zelim. Ima li vesti???

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: O blizancima
11.8.2011 15:35:25   
bokicans
I kod mene su po zenskoj linijiuser posted image Kod mm nema blizanaca.

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: O blizancima
11.8.2011 15:42:21   
anuksunamun

IZVORNA PORUKA: majared

Sto ti od srca zelim. Ima li vesti???
bice uskoro ,ako Bog da :):)user posted image

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: O blizancima
12.8.2011 6:48:41   
smeskicTB
kod nas je doslo prirodnim putem iako kod mene u porodici niko nije imao blizance..kod mm postoje i sa mamine i sa tatine ..strane..

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: O blizancima
12.8.2011 10:24:14   
bulka
anuksunamun navijamo za vas!

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here