|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako zaustaviti mleko?
10.11.2010 20:56:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

IZVORNA PORUKA: MASHKA

IZVORNA PORUKA: MASHKA

drugarice mene interesuje da li kada jednom prekinem sa dojenjem je to za sva vremena ili se laktacija ponovo uspostavlja u sledećoj trudnoći?

mislim na prekid uz pomoć tableta bromokriptina ili inekcija


Kad mi je dr rekao da pijem bromokriptin pitala sam ga isto to, i rekao je da, naravno, ne utice na laktaciju kasnije



Kad kasnije? Sa novom trudnoćom?

(odgovor članu MASHKA)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Kako zaustaviti mleko?
10.11.2010 20:57:49   
Anoniman
Imala sam mleka i previše, grudi su mi bile puuuune mleka, zato je valjda tako teško i bilouser posted image

(odgovor članu MASHKA)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Kako zaustaviti mleko?
10.11.2010 21:00:18   
MASHKA
katastrofa onda, i ja imam previše.... na svaka 2h izmlazam po 200 ml. user posted image  user posted image  user posted image
pomozite kako da na prirodan način smanjim količinu mleka do tada...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Kako zaustaviti mleko?
10.11.2010 21:07:50   
Anoniman
Sanjuj izmlazanu količinu. Recimo dva dana izmlazaj po 180ml nakon svakog podoja, pa dva dana po 160ml, pa dva dana po 140... samo polako. user posted image

(odgovor članu MASHKA)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Kako zaustaviti mleko?
10.11.2010 21:14:24   
MASHKA
Tash user posted image
da li smem da se izmuzavam posle npr.svakog drugog podoja? i jel zna neko da li postoji neki čaj za smanjenje laktacije?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Kako zaustaviti mleko?
10.11.2010 21:15:38   
Anoniman
Draga, ako sada izmlazaš posle svakog 200, ja na tvom mestu ne bih preskakala, mislim da ćeš nagrabusiti. Probaj prvo količinu izmuženog mleka da smanjiš, pa onda preskači podoje. 

(odgovor članu MASHKA)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Kako zaustaviti mleko?
10.11.2010 21:51:04   
MASHKA
evo sada sam pročitala u nekom članku da treba izmlazati samo toliko dok ne popusti napetost u dojkama i onda stati... i da je za smanjenje količine mleka dobar čaj od žalfije..
pa da probamo i to!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Kako zaustaviti mleko?
10.11.2010 21:55:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Nedja

IZVORNA PORUKA: MASHKA

IZVORNA PORUKA: MASHKA

drugarice mene interesuje da li kada jednom prekinem sa dojenjem je to za sva vremena ili se laktacija ponovo uspostavlja u sledećoj trudnoći?

mislim na prekid uz pomoć tableta bromokriptina ili inekcija


Kad mi je dr rekao da pijem bromokriptin pitala sam ga isto to, i rekao je da, naravno, ne utice na laktaciju kasnije



Kad kasnije? Sa novom trudnoćom?



Nisam videla, sorry. Da, sa novom trudnoćomuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Kako zaustaviti mleko?
10.11.2010 22:03:32   
Olga75
Indy , meni se pojavljivalo mleko i vise od pola godine nakon sto je Marija prestala da siki , bila sma kod dr i sve je bilo ok .
Maashka i caj od nane bi trebalo da smanji kolicinu mleka


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Kako zaustaviti mleko?
18.11.2010 9:24:59   
Manjika
Cao svima. Evo i mene sa puno mleka. Dva puta sam dobila mastitis i imala temperaturu iznad 39, pa nisam jos uvek odustala, a da vam dodam jos i to da mi malena nece da sisa, vec joj dam nam flasu.na pocetku sam se izmuzavala na svaka dva sata, nocu danju, pa sam postepeno smanjila na 3 izmuzavanje na dan, stim da imam i cvorove, pa njih bar jednom na dan moram izmasirati.pocela sam i ja da pijem caj od nane i zalfije, cini mi se da mi se malkico smanjila kolicina. A ipak kako patronazne sestre kazu, mi smo mlecne, pa neko ili ima mleka ili uopste ga nema. Moram priznati da je ovo velika borba i puno vremena oduzima.
Srecno svima

< Poruku je uredio Jeca RR -- 2.12.2010 13:51:34 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Kako zaustaviti mleko?
18.11.2010 9:28:59   
Nensi*
I ja sam negde citala da caj od nane sanjuje kolicinu mleka...Pa probaj...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Manjika)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Kako zaustaviti mleko?
26.11.2010 9:01:34   
bajka12
prosto dok citam ove vase price vidim da nisam sama, dojenje mog prasca je nesto najljepse sto sam radila u zivotu. on sada ima 17 mjeseci i "morala " sam da prestanem da ga dojim jer sam u drugom stanju. ne mogu vam opisati kolicinu stresa kroz koji prolazim, dojke koje se pune mlijekom, podvezivanja, listovi kupusa, jos uz sve to kad bebac trazi sisu, ja hocu da puknem od muke.
pri tome u soku sam da li ce mi se mlijeko zaustaviti ili ce trudnoca sada dovesti do nekih komplikacija.
ako ima neko da zna nesto o tome, neka mi javi
pozdrav svima

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Kako zaustaviti mleko?
1.12.2010 0:06:27   
Modessty
Manjika meni prvo nije jasno zašto prestaješ da dojiš bebu? Temperatura zbog velike količine mleka nije razlog da prestaneš da dojiš. Jel neki drugi razlog u pitanju?

Ja lagano smanjujem broj podoja. Sad smo spali na tri podoja: uveče pre spavanja, ujutru rano i jednom u toku dana. Nema potrebu da izmlazam mleko izmedju podoja. Nadam se da ćemo prestati sa dojenjem do kraja januara kad ću verovatno početi da radim. Noć mi je problem. Sad mu rastu zubi pa je dodatno problematično. Primećujem ja da mu nije do mleka već se samo uteši kad se tako noću probudi. Avoli da sisa više od svega.


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu bajka12)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Kako zaustaviti mleko?
2.12.2010 0:30:42   
Modessty
a jel umesto sisanja uveče pred spavanje dajete deci mleko? Danilu sam probala neko jutro da dam mleko na flašicu i neće ga.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Kako zaustaviti mleko?
2.12.2010 0:33:51   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Modessty

a jel umesto sisanja uveče pred spavanje dajete deci mleko? Danilu sam probala neko jutro da dam mleko na flašicu i neće ga.

Ja dajem i dalje,samo pred spavanje.

Moduser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Kako zaustaviti mleko?
2.12.2010 0:37:34   
Modessty
gagiiii user posted image
jel prvo da mu ukinem podoj preko dana pa ujutru pa na kraju taj pred spavanje? Ili sve odjednom? Baš mi je frka


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Kako zaustaviti mleko?
2.12.2010 0:40:26   
gagana83
Nemoj sve odjednom.Njemu ce biti teze a mozda ces imati problem sa grudima.
Bolje jedan po jedan.Prvo ukini onaj za koji je najmanje vezan,pretpostavljam da je to onaj preko dana.

< Poruku je uredio gagana83 -- 2.12.2010 0:41:01 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Kako zaustaviti mleko?
2.12.2010 0:54:49   
Modessty
Pa recimo da je taj preko dana najlakše ukinuti. ALi voli da sisa više od svega! Prosto mi žao da ukidam dojenje! AL moram. Hoću da prekinem dok ne počnem da radim

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Kako zaustaviti mleko?
2.12.2010 1:08:32   
Snelle
Mod, a zašto ne bi nastavila dojenje i kad počneš da radiš? Npr podoj ujutru pred odlazak na posao i uveče pred spavanje, u to vreme si kod kuće. Ja sam tako planirala.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Kako zaustaviti mleko?
2.12.2010 12:40:29   
Modessty
nema šanse da ujutru sisa i da se onda spremam za osao. Radim od 7.30 što znači da u 7 moram najkasnije da krenem. A on se razvlači kad sisa. Pa ako prekinem onda je plakanje. Neće ni kod tate da ide. Samo mama. Moramo malo da naučimo da mama neće biti 24h tu. I baš mi je frka. I zbog grudi i zbog njega...

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Kako zaustaviti mleko?
29.3.2011 20:05:20   
Fancy girl
Imam malo cudan problem. Bebu sam dojila oko 7 meseci uz dohranu od 5tog. Mleko mi se smanjivalo i napokon sam prestala da dojim. Par dana sam mu davala ujutro i uvece da sisa a onda odjednom sam prestala. Nisam imala bas neke probleme vezane za prekid. Sada u desnoj dojci vec 3-4 dana osecam napetost i blag bol, ali mleko ne mogu da ga izmuzem kao da se stvrdnulo pa nece da izadje. Imate li neki savet?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Kako zaustaviti mleko?
29.3.2011 20:07:11   
Olga75
probaj da zagrejes dojku ili da probas da se imlazas dok se tusiras ali samo da samo dok se ne smanji napetost 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Fancy girl)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Kako zaustaviti mleko?
7.10.2011 17:54:02   
Bokili
Drage moje mame, dajte savet... imam sina Iliju koji ima 9 meseci. Jos uvek ga dojim, ali samo uvece i ujutru i ponekad nocu kad se probudi. Po zanimalju sam odbojkasica i posle pauze se vracam na teren. Nasla sam klub i to je dobro ali moj Ilija kad ide na spava, uvek mu dajem da sisa i tako zaspe. Moji trenizi su oko 8 sati a on oko 9 je uvek u horizontali. Sta da radism sa mlekom? Prestala bih da ga dojim ali mi je zao, a na posao se moram vratiti. Ako bih prestala da ga dojim , onda bih volela da mi i mleko prestane. Na koji nacin to da uradim. Samo da vam kazem da mleka imam dovoljno za jedan obrok tj jedna dojka jedan obrok...
hvala vam unapred mnogo.....user posted image



(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Kako zaustaviti mleko?
7.10.2011 18:25:51   
Olga75
 mozes da stavis kupusov list na dojke ( ne i na bradavicu ) i da ih stisnes pelenom , izmlazaj samo ako su napete da se ne stvore cvorovi i ploce i smanji unos tecnosti user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Bokili)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Kako zaustaviti mleko?
7.10.2011 19:05:58   
Bokili
aha, ok...super. a sta predlazete kao dohranu jer to nikad nisam koristila?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here