|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Voda
28.10.2011 11:12:08   
dejana007
hvala puno, eto druga greska u uvodjenju dohrane. bas sam saxuz. Hvala ti.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 376
   RE: Voda
28.10.2011 18:11:13   
dejana007
izvinite a koliko ml vode se preporucuje za bebu od 7 meseca?

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Voda
28.10.2011 18:13:24   
Olga75
NM je stavila tabelu po kojoj se daje detetu voda , sad cu da potrazim pa da citiram
mada , ako procitas temu pod pocetka nacices sigurno user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Voda
28.10.2011 18:14:16   
Olga75
IZVORNA PORUKA: New Mom

To se ne gleda na konto starosti deteta, već na konto težine.
Ide ovako (dnevne potrebe):
do 5kg težine - 150ml/kgTM
od 5 do 10kg težine - 100ml/kgTM
od 10 do 20kg težine - 1000ml (obavezno) + 50ml (za svaki kg preko 10kgTM)
više od 20kg težine - 1500ml (obavezno) + 20ml (za svaki kg više)

Koliko tečnosti pije dete? <- KLIK



evo tabele user posted image
znam da je smor citati teme ali svasta korisno moze da se procita


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Voda
28.10.2011 18:50:25   
dejana007
hvala Olga puno :) nije smor, nego je pitanje vremena. hvala jos jednom :)

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Voda
29.10.2011 18:50:43   
dejana007
od 5 do 10kg težine - 100ml/kgTM


Meni je ovo jako cudno... moj sin definitivno pije jako malo vode. koliko posisa nikad ne mogu da znam, ali mi se cini da nemam mleka kao ranije (ranije mogla da se izmuzem 100ml za spremanje kasice, posle nisam mogla pa mu kupila adaptiranu formulu bebelak 2 za spremanje kasica). Pa i ako unese 300ml mleka dnevno on treba po ovoj tabeli da unese jos 600ml tecnosti - jer ima 9kg, a on jedva da popije 60 ml nakon obroka. Nece. jednostavno nece. Pocne da place. ne znam sta da radim, a plus sto ima zatvor, to moram da se pozalim na drugoj temi... Pomozite...

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Voda
29.10.2011 18:54:01   
Anoniman
Dejana meni je dr rekla da treba 10% po tezini da unese tecnosti znaci mleko +voda , sok, caj...

(odgovor članu dejana007)
  Direktna veza do poruke: 382
   RE: Voda
29.10.2011 18:57:08   
dejana007

IZVORNA PORUKA: miljanaM

Dejana meni je dr rekla da treba 10% po tezini da unese tecnosti znaci mleko +voda , sok, caj...



Dakle to je to. Moracu na silu, samo ne znam kako. Evo ga urla, nece pa nece....

Hvala Miljana, prelepa slikica tj avatar :)))

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Voda
29.10.2011 18:58:41   
Anoniman
Hvala user posted image

probaj na kasicicu, Milici flasica nije zanimljiva, ali zato kasika user posted image

(odgovor članu dejana007)
  Direktna veza do poruke: 384
   RE: Voda
29.10.2011 19:16:11   
dejana007
Mora probram, flasicu samo gricka, nikako da krene da vuce...

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Voda
24.11.2011 14:18:53   
Stasija
Da li koristite flasiranu vodu ili prokuvavate vodu sa cesme?

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Voda
24.11.2011 14:24:49   
zeljo
Mi jos uvek koristimo flasiranu vodu, koju smo u pocetku kanda prokuvavali, odnosno vise zagrevali, flasirana voda ne bi trebalo da kljuca.
Inace kada sam pitala pedijatra, da li bi bilo dobro da joj promenim vodu, jer znam da nije dobro piti stalno istu, opusteno mi je rekla da bih mogla da joj dajem prokuvanu cesmovacu, ali se ja nisam usudila. Inace od pocetka koristimo Rosu.

(odgovor članu Stasija)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Voda
24.11.2011 14:26:30   
Olga75
Stasija , zavisi koliko je dete , ja sam prokuvavala Rosu dugo , cini mi se devet meseci ( ali ja sam uvrnuta ) i sada pije uglavnom flasiranu Rosu , Aqva viva , tu i tamo Karadjordje ( ta joj se bas dopada user posted image ) , vodu iz cesme joj ne dajem jer je i ja ne pijem , nije da ne verujem subotickom vodovodu ali desava se da ima neki ustajali miris , da sisti sva bela ili da je zuta user posted image
ali moje dete je vec tri godine


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Stasija)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Voda
24.11.2011 14:32:26   
madre
stasija, od rodjenja mu dajem flasiranu vodu (rosa uglavnom) i nisam je nikada prokuvavalauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Voda
24.11.2011 15:45:33   
PoisonEve
Ja Mini za sad n isam nudila vodu, iskreno niko mi nije rekao. Nego vec par dana plezi jezik, ma ko da su joj suva usta tj. da je zedna, da li je to uopste moguce? I kako da joj ponudim vodu iz flasice ili kasicice? Koliko da popije odjednom? Moze li obicna voda prokuvana?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Voda
24.11.2011 18:02:30   
PoisonEve
Iko?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Voda
24.11.2011 18:07:09   
Olga75
pa sta ti je rekao pedijatar i patronazna sestra ?
neki preporucuju da se dojene bebe ne poje uopste , nekipreporucuju pojenje po tabeli sto je postovala NM
bebe koje se dohranjuju moraju da se poje
tu ti je izgleda stvar izbora
kao i to da li ces davati cistu vodu , da li ces je seceriti a nekada se stavljalo i malo limunovog soka u vodu
eto ti sad sama odluci user posted image



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Voda
24.11.2011 18:15:26   
mihi
IZVORNA PORUKA: Olga RR

Stasija , zavisi koliko je dete , ja sam prokuvavala Rosu dugo , cini mi se devet meseci ( ali ja sam uvrnuta ) i sada pije uglavnom flasiranu Rosu , Aqva viva , tu i tamo Karadjordje ( ta joj se bas dopada user posted image ) , vodu iz cesme joj ne dajem jer je i ja ne pijem , nije da ne verujem subotickom vodovodu ali desava se da ima neki ustajali miris , da sisti sva bela ili da je zuta user posted image
ali moje dete je vec tri godine




Olga znači i ja sam uvrnutauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , Miloš pije od kada se rodio, Rosu ili Aqua Vivu, prokuvavala sam Rosu do 18 meseci, e sad da li je to normalno ili nije ne znam i ja ne pijem vodu iz česme, samo pijem Knjaz Miloš kiselu a u čaju ili supi običnu al prokuvanuuser posted image user posted image user posted image user posted image . A stariji sin i mm samo iz vodovoda.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Voda
24.11.2011 18:28:05   
PoisonEve
Olga niko mi nista nije rekao a ja zaboravila da pitam...necu onda da je pojim

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Voda
5.12.2011 11:58:53   
vision
Meni je pedijatar rekao da ne zaboravim da mu ponudim vodu, a njegovo je da li hoce ili nece da je pije. U principu, kad dete sisa, voda mu nije potrebna, jer majcino mleko sadrzi 80% vode, tako da ne moze biti zedno. Inace, moje dete nece. Ponekad uspem da mu dam par kasicica i to je sve. On hoce samo sisu. Laza ne dolazi u obzir. Ponekad uspem da mu dam malo caja na flasicu, ali to su retki momenti kad hoce. 
PE, mislim da to sto rade jezikom nema veze sa tim da li su ili nisu zedni. Osuse im se usta kad spavaju, uostalom kao i nama velikima. Ali cim pocne da sisa i posle toga, sve bude OK.


< Poruku je uredio Nedja RR -- 5.12.2011 12:15:47 >

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Voda
12.12.2011 2:22:02   
Biserka
Moj bebac ima 8,5 meseci i ja sam mu maltene od prvog dana davala vodu, prokuvanu, po malo svaki dan, ponudim mu, pa pije koliko hoće, nekad gutljaj, dva, nekad više, ali je pio. Inače, savetovali su mi da pošto ga dojim, ne treba uopšte da pije vodu do 5-og,6-og meseca, jer je ima u majčinom mleku itd.  Ali kada sam pitala za mišljenje jednu rođaku koja je doktorka, ona mi je rekla da slobodno dam mom bebanu vodicu, po malo i koliko on hoće, i da to ne može nikako da mu škodi i da bebe isto osećaju žeđ. I stvarno se meni više puta desilo da on počne da plače i da se smiri tek kad mu dam vodicu, tačno kao da je bio žedan. A isto to mi je rekla i patronažna dok je dolazila, kao u poverenju, doktori ne savetuju, ali ona je isto bila za to da se bebi daje voda. Ne znam ni sama, možda sam pogrešila, bila sam i tad u dilemi, ali ja sam se ipak odlučila za tu varijantu davanja vode.user posted image    

(odgovor članu vision)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Voda
15.1.2012 0:31:28   
nenuska12
Da li je voda obavezna ako se beba samo doji?

(odgovor članu Biserka)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Voda
15.1.2012 0:34:16   
bubulence
nije, kazu da je majcino mleko dovoljno ali sam ja mojoj od pocetka nudila vodu ili caj i pila je... a od kada vise pije ima i redovniju stolicu

(odgovor članu nenuska12)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Voda
12.2.2012 0:57:27   
Anoniman
sav je suv koliko je dehidrirao a nece vodu... grr...
elem, moji kupili onaj sistem za filtritanje, nobel nesto-nesto ...
ima neko iskustva sa time? znam samo da je voda bas drugacijeg ukusa, nekako bluntava ali za iskuvavanje flasica je mamara - nema taloga ni pod mikroskop!

(odgovor članu bubulence)
  Direktna veza do poruke: 399
   RE: Voda
18.2.2012 10:48:46   
dejana007
Opet ja s paranoicnim tekstovima, al sta cu, bombarduju me na FB user posted image

Ovako sinu davala rosu, a ja vec duze vreme pijem iz flasice vodu, lakse mi je da ne ustajem svakih 5 min, dok trenirala isto, dok ucila isto pila tj koristim plasticnu flasicu al je dopunjujem vodom sa cesme i na kraju naletim na ovaj tekst. Ne znam dal je moguce da je toliko stetno? sad bacila sve flasice, Nikoli prokuvavam i ne pada mi na pamet da koristim bilo sta od plastike - ni pribor za jelo, nista.


KLIK

KLIK

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here