|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
30.7.2009 15:30:22   
sonja999s
nama je nurse h prilicno pomagao, kao i bibilibi caj. hipp nije nesto radio posao jer nema kima pa valjda mu je to falilo.
a velika pomoc nam je bio baby termofor
citala sam, ali tek kasnije kad su grcici prosli da je metoda "koza na kozu" - bebe i majke odlicna i da moze dosta da pomogne da se beba smiri
doduse,  ja primetim sada, od kad smo uveli cvrstu hranu nocu, kad ga uspavam, probudi se posle sat vremena, boli ga stomak, hoce i da podrigne a i muci se da prdne
pa mu dam bibilibi i bude ok

(odgovor članu branka10)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.9.2009 19:14:57   
gagana83
Kako da znam da beba ima grceve?Moja Una juce a evo i danas u isto vreme kao i juce(od 4 pa do 7 popodne) je uznemirena,place po malo,mase rucicama,steze se i stenje. Smiri se samo kad je uzmem u narucje ili joj dam da doji. Doji malo,onda zaspi i probudi se za desetak minuta i tako u krug. 

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.9.2009 19:19:28   
Lilly*
Beba se bukvalno grči, znači skupi nogice pa ih ispruži, plače, zacrveni se user posted image Pročitaj malo temu, ima zanimljivih stvari user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.9.2009 19:33:10   
indy_25
meni je patronazna sestra rekla kad sam rodila da kada bebac bude imao grceve da ga masiram po stomacicu u smjeru kazaljke na satu i tako sam i radila i pomagalo je.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
25.9.2009 19:38:09   
aliki
Mi smo koristili Espumisan kapi od druge nedelje i pomogle su. Deluje dva tri dana da nema efekta, ali samo treba nastaviti. Na uputstvu pise da se daju pre svakog podoja, ja nisam bas pre svakog jer je Aleksa cesto sisao, pa recimo pre svakog drugog podoja.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
26.9.2009 10:17:29   
neica
Ja sam mojoj bebi davala caj od kamilice i pomoglo je,grceve vise nemamo.

(odgovor članu aliki)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
15.10.2009 17:00:35   
gagana83
Mi evo vec dva dana nemamo grceveuser posted image Zapravo imamo ih ali su neuporedivo slabiji.Nekoliko dana su bili toliko jaki da sam mislila da cu poludeti ako se tako nastavi.Pomogle su nam Babyfriend kapi.Probali smo i espumisan i Hipp caj od komoraca al nam nista nije pomoglo. A i ja pijem Humana caj za dojilje pa je mozda i to malo uticalo.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu neica)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
21.10.2009 8:20:20   
Anoniman
Ja ne znam sta cu - od juce mi malecka ne kaki mnogo, iako prdi normalno i bljucka i podriguje normalno. Jel imao neko ovakav problem? Evo i nocas sam je presvukla samo da vidim jel se iskakila kako valja, jer je sinoc dojila skoro 40 minuta, kad ono samo jedan mali prstic kake je bio... Jel moze da je vakcina za hepatitis sto je juce primila, malo uticala na to? (iako nam je medicinska sestra rekla da ona utice samo lokalno. user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
3.11.2009 22:32:00   
marija17
mi smo koristili espumisan kapi ili kako vec,nije lose bilo ali kad smo potrosili prvu ocicu,mislim da mu vise nije pomagalo ili su grcevi postali jaci,probali smio bibilibi caj koji je bio ok smirivalo ga ali caj je mnogo sladak,sad smo uzeli hipp-ov caj od komoraca i extra je, ima grceve ali manje i nije da se budi non stop kao pre na 1o-15min , dva dana sam bila bez caja,pa je urlao za medalju i tako me razuverio da cajevi ne mogu da pomognu, o da mogu..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
5.11.2009 10:18:18   
marince1
Moj beban obozava da spava na stomak,svoj i mm user posted image
To ga umiri i zaspi!
Gagana ti imas takvu sliku sa tm i Unom.
Zagrejem mu onaj pojas i postavim ga na mm i obojica zaspu za 5 minuta user posted image

Inace,prekjuce nam je stigla neka lezaljka (koju,btw,cekamo 2 meseca) i ona ima vibrciju i to ga kao malo umiri.

Inace,izninadila sam se cenom,4700,a kod nas obicne kostaju oko 6ooo.

Espumisan kapi slabo ''rade'',bar nama.



_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu marija17)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
5.11.2009 10:23:54   
gagana83
IZVORNA PORUKA: marince

Moj beban obozava da spava na stomak,svoj i mm user posted image
To ga umiri i zaspi!
Gagana ti imas takvu sliku sa tm i Unom.
Zagrejem mu onaj pojas i postavim ga na mm i obojica zaspu za 5 minuta user posted image


Joj Marince nama samo to uspeva i to ponekad,ponekad(kao nocas) nista. Sve sam probala:i espumisan,i Hipp od komoraca,i ja pijem neki caj i stavljam joj onaj pojas i nista. Probali smo i Babyfriend kapi,od njih joj par dana bilo bolje i posle sve po staromuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
5.11.2009 10:25:12   
Anoniman
I Moj Luka je voleo da spava na mm (stomak na stomak). Morala sam da napišem, jer sam se raznežila. user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 137
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
5.11.2009 10:29:10   
marince1
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

I Moj Luka je voleo da spava na mm (stomak na stomak). Morala sam da napišem, jer sam se raznežila. user posted image


jooj i meni je to preslatko za gledati user posted image

Gde si nasla Baby friend?Ja cula da su odlicne!
Kod nas u okolini nema nigde,kazu da su povucene iz upotrebe pre 6 meseci user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
5.11.2009 10:31:51   
gagana83
IZVORNA PORUKA: marince

Gde si nasla Baby friend?Ja cula da su odlicne!
Kod nas u okolini nema nigde,kazu da su povucene iz upotrebe pre 6 meseci user posted image

Ima ih kod nas u KS u jednoj lokalnoj apoteci gde ja zivim.Ako hoces da ti posaljem kazi-mozda vama pomognu


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
5.11.2009 10:33:21   
marince1
Uh to bi bilo sjajno,ali da te ne mucim,videcu sa mm idu li u tom pravcu pa da kupe.

Divna si! user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
5.11.2009 10:41:35   
gagana83
Vazi,imas PPuser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.11.2009 21:25:23   
marija17
kao sto sam rekla koristili smo espumisan kapi, onako nisu lose,ali posle prve bocice cinimi se nista posebno,pa bibilibi caj,koji je presladak isto onako uiri ga ali posle par dana jovo na novo, pa hipp caj komorac on je dobar nije da se budi na 10-15min,a sad posto je moj mali na adap.ml. i pije novalak, do sada mo uzimali za lakse praznjenje IT, i ja u apoteci uzela novalak AC protiv grceva danas nam drugi dan,stim da sam mu juce popodne dala prvi put, sinoc je urlao,ali mozda vise jer mi se cini da se navuko na moj stomak,pa smo sinoc imali okrsaj da li ce spavati u svom krevetu, danas je bio dobar,popodne malo kenjko,ali pripisujem dosadi to, i termofor sam uzela, tako da mu ujutro i uvece preventive redi dajem espumisa, preko dana i noci pijucka hipp-ov caj komorac,jede taj novalak protiv grceva,upila sam mu i aventove flasice koje smajuju grceve,i stavljam mu termofor..pa se umiri, mukicaa kad pocnem da ga zatrpavam sa svim i svacim samo da ga prodju grcevi,jer mi imamo bas,ali bas,bas gadne grceve od 10 og dana, a mali ima 6 nedelja.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
9.11.2009 21:30:42   
marija17
ENGLESKI CAJ ILI SIRUP da li neko zna gde ima da se uzme cula sam da je odlican,ali isto tako znam da je i od bebe do bebe,ako mojoj nesto pomogne nece svakoj,u apotecu kazu nestasica,ako je neko uzimao ovaj sirup/caj neka me obavesti gde je kupljen.plizzzzzzzzzz

< Poruku je uredio marija17 -- 9.11.2009 21:31:46 >

(odgovor članu marija17)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
10.11.2009 20:00:55   
Anoniman
Mi smo koristili:
espumisan kapi,
baby friend kapi,
neki sirup sto ne znam kako se zove(domaci je, nije strani),
Nurse Harvey's sirup, 
pila sam Hipp-ov caj za dojilje i nista nije pomoglo mojoj bebici!!!
Naravno nismo sve to koristili odjednom, vec smo od ocaja menjali kad vidimo da ne vredi prethodno. Grcevi su nestali sami od sebe kad je beba napunila 2,5 meseca. Grcevi su trajali puna 2 meseca!user posted image

Sa prvim detetom sam pila caj za dojilje i grcevi su brzo prosli, nismo ih ni osetili. user posted image


Nurse Harvey's sirup je tesko naci, nestasica je. Meni ga je nabavila zaova, ali ne znam gde. Ja svakako nisam iz Bg.

(odgovor članu marija17)
  Direktna veza do poruke: 144
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
17.11.2009 17:33:23   
gagana83
Nama su Bogu hvala prestali grcevi.Sve smo probali i nista. Na kraju uzmem Hipp caj za dojilje ali ne u granulama vec u filter vrecicama,kutija je kao za obican caj i pije se 3-6 na dan i vec sutra dan nam prosli grcevi. Juce sam ceo grad obisla da nadjem caj posto su mi zalihe pri kraju i nema ga nigde,svi mi nude onaj u granulama. Sacekacu par dana pa ako se grcevi navrate moracu da prevrnem i nebo i zemlju da nadjem taj caj.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
17.11.2009 17:34:31   
marince1
potrazicu i ja sutra,hvala ti

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
17.11.2009 17:38:29   
gina
Sin nije imao grčeve nikada kada je bio beba.
A blizakinje su se mučile do četvrtog meseca.
Nama su baš pomagale Espumisan kapi i termofor kojim smo grejali stomačiće.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
27.11.2009 23:39:00   
gagana83
Help!!!!Da li neko zna ima li negde da se kupi ovaj caj?
user posted image
Uni su prestali grcevi dok sam ga pila,sad su joj se navratili a nigde ne mogu da ga nadjemuser posted image Ja sam ga kupovala u parfimeriji Lilly ali ni oni ga vise nemajuuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.12.2009 16:05:14   
Trcosava
jaoj ljudi moji... juče i danas od ranog jutra do kasno popodne ne spava, dranje na kub user posted image

uključila sam fen, masirala trbu...davala kapi (ovde neke koje pravi apoteka - sve sama priroda) nosaj, nunaj, stavljaj u ljuljašku... puštaj vibraciju... tačno se vidi kad joj krenu grčevi...ali ljudi moji oni traju saaatima!!!

juče od 9.30 do nekih 17h nije spavala
danas od 6.30 do nekih 15

mm je negde pročitao da kao mlečni proizvodi mogu da izazovu grčeve... pa šta da jedem majku mu?? ionako jedem barenu piletinu, šagarepu, krompir, supu... pijem jogurt, malo mleka AAAAAA

a da.. još mm palo na pamet da je kao ne dojim nego da joj dajem adaptirano mleko, da će možda kao imati manje grčeva - ja to baš ne bih... inače ovde svi kao NIKAKO NE DAVATI ČAJ BEBAMA, samo majčino mleko... more ću ja zajebem sve te lekare da probam da joj dam čaj od kima...

mada ona prducka, podrigne nekad čak i u toku dojenja, kaki 1x dnevno... uh morala sam da vam se izjadam (pročitala sam temu od prve do zadnje stranice)

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Pomoć bebi sa grčevima
11.12.2009 16:34:05   
*Alexx*
Nama je Nurse Harvey's bio SPAS.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here