|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Strani jezici, kada?
31.8.2023 12:45:42   
nata11
Mi ovih dana idemo na probne casove engleskog. Porbali smo sa 3 god ali nije htela da sedi sa novim nepoznatim tetama i decom jer je tada i u vrticu imala ne bas di divne vaspitacice pa je valjda detetu bilo previse.
Sada imamo pune 4 pa da probamo opet.
Dryzite palceve.

_____________________________





(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Strani jezici, kada?
31.8.2023 13:31:24   
Ivanka 75
Nato, navijam da sad prihvati i krene lepo da uci. 😊

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Strani jezici, kada?
2.9.2023 11:12:52   
Srecko47E
Kod nas je plan da dete upisemo na engleski uz upis u prvi razred.

Neko moje misljenje je da ce mu biti lakse,pogotovo sto je jezik stran i njemu nepoznat.
A sigurno da profesor moze i zna,mnogo lepse od mene da objasni i pojasni.
Sa akcentom,sta je za koji uzrast.

Ne zelim da u prvom razredu zamrzi jezik,engleski,kao sto sam ja.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Strani jezici, kada?
4.9.2023 22:52:36   
flamingos
Srećko,ako,upišite dete.Mada mislim da sve to ide svojim tokom kad dete krene u školu.Opet,zavisi i od deteta.Moje dete baš voli engleski i od prvog razreda je sve petice imala.Pritom,ništa nisam mogla da joj pomognem pošto sam učila ruski jezik.Kako koji razred sve je teže.Sad smo sedmi razred.Videćemo kako će dalje.Nadam se da bude kao i do sada.

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Strani jezici, kada?
4.9.2023 23:58:38   
Ivanka 75
Moje iskustvo, sa druge strane katedre, kaze, da je nastavniku teze kad su deca manja, ali je deci zato lakse. Ja sad imam grupu 7/8 razred koji su srednji nivo, sledece godine B2.  Ko se razume zna da je to bas visok nivo znanja za taj uzrast. A dostigli su ga jer su rano poceli da uce. Velika je obaveza ici cele godine i na eng 2x nedeljno. Ali se isplati. Besprekorni su i u govoru i u pisanju. Prosto je zadovoljstvo slusati s kojom lakocom se izrazavaju, kao da im je maternji jezik. Bez razmisljanja i zadrske. Samo ispaljuju misli.
Ja imam teoriju (ovo govori 20 i kusur godina iskustva) da je sve do 5. razreda dobro da dete pocne da uci strane jezike. Mislim na ovo danasnje vreme u kome zivimo. Jer se razlikuju knjige kad sam ja pocela da ucim u petom i ove sto su sada na trzistu. I sve samo zbog toga sto su u 7. razredu u osnovnoj skoli izmedju A2  i B1 nivoa a to, ako dete zaostane sa jezikom do petog, kasnije se veom tesko sustigne. 
A ako ide na jezike do petog razreda slobodno tada moze i da prekine jer ima dobru osnovu za dalje ucenje. Samostalno. Nadogradnja vec naucenog. 


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Strani jezici, kada?
5.9.2023 0:04:23   
Sanjica26 RR
Иванка, моја Т је кренула од четвртог разреда. Ишла је до скоро. Њој је била мотивација да може да прича са браћом и сестром који не знају српски. И наравно ове године је то знање искористила ксд смо ишли у Барселону. Сто пута више зна од мене да говори. Скоро ми је рекла њена наставница из основне, да је њен вокубулар одличан. Зато је учествовала на некој радионици кад су дошли странци. Пресрећна сам због ње.
Ова мала неће да иде. Хоће и она од петог.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Strani jezici, kada?
5.9.2023 0:29:04   
Ivanka 75
Ja sam za to ako hoce da idu vodi ih, ako nece, nemoj. Ne vredi siliti nesto ako dete nece. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Strani jezici, kada?
5.9.2023 0:41:20   
flamingos


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ja sam za to ako hoce da idu vodi ih, ako nece, nemoj. Ne vredi siliti nesto ako dete nece. 
Tako je.Moje dete je bilo presrećno kada ju je nastavnica izabrala za radionicu na kojoj su dolazili stranci.Uživala je u svakom trenutku.


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Strani jezici, kada?
5.9.2023 6:48:57   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ja sam za to ako hoce da idu vodi ih, ako nece, nemoj. Ne vredi siliti nesto ako dete nece. 


Па то Иванка. Нема терања. Ни ја не волим да ме неко тера. Кад буде хтела ићиће. Ја и дан данас не волим енглески user posted image због лоше наставнице. Али сам свакако одлучила да се томе посветим. Ваљало би да се подсетим и мало усавршим. Чим завршим мастер рад.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Strani jezici, kada?
6.9.2023 10:11:03   
Srecko47E
Hvala vam zene!

Ja sam pravnik,nemam osecaja za predavanje gradiva detetu, ne bih znala kako da mu pomognem od pocetkla u smsilu jezika,jer nemam tu metodu poput nastavnika .


Meni je bilo tesko jako,roditlejima nije palo na pamet da me upisu u skolu jezika i tu je nastala velika barijera.
Ne volim engleski ni dan danas,niti isti znam valjano,dok francuski pricam perfektno,poput maternjeg.


Plan nam je da krene na casove,pa makar i jednom nedeljno,znacice mu sigurno :)

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Strani jezici, kada?
7.9.2023 9:25:42   
IvanaSK RR
Srećko, samo pazi da ne bude mnogo obaveza odjednom. Možda da sačekas da krene u drugo polugodiste? Da ne bude previše novog i previše obaveza. Mada, to zavisi i od deteta, neko će se super snaći, a nekom ce biti mnogo novosti odjednom. Ne kažem da ne treba, nego oceni sama jer najbolje poznaješ svoje dete. 

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Strani jezici, kada?
7.9.2023 12:21:00   
dunja RR
Mi ovde u kraju, zapravo 20 metara od škole imamo jednu profesorku engleskog i nemačkog, koja drži privatne časove školarcima iz naše škole, i još dve škole u blizini. Znam za nju već par godina, i znam da grupe pravi tek od trećeg razreda, njen stav je da ne treba ranije kretati sa stranim jezikom. Jako je stroga, ali deca kod nje baš dobro nauče jezik. Prati školsko gradivo, i u grupi se uvek nalazi 2-3 mališana iz iste škole, isti razred, tako da su uvek spremni za kontrolne, diktate, ali uče naravno pomalo i konverzaciju.

Drugarice čija su deca (starija) u našoj školi kažu da u školi gotovo ništa ne nauče (isto je bilo i meni u mojoj školi, kada sam išla), i većina ide privatno, ali da se pokazalo da mnogo bolje znanje imaju deca koja idu kod ove žene, u odnosu na decu koja idu u privatne škole engleskog. Onda se desi da od petog razreda roditelji pokušaju da decu prebace iz tih privatnih škola kd ove žene, ali ona nema više prostora u grupama, jer su joj prioritet deca koja su kod nje od trećeg razreda.

Ja sam je juče zvala i dogovorile smo se da Sava krene, ona tek sada pravi grupe za trećake, i kreću sa radom sledeće nedelje. Časove (u početku su dva nedeljno, odvojena, a kasnije starijima ide dvočas, jer je njima bolja pažnja), i drži ih odmah posle škole kada je on prepodne, odnosno prepodne ako je on popodne, pa će on moći sam da ode kod nje, samo treba da pređe ulicu, kada mu se završe časovi. Iskreno, plaši me kako će on sve da stigne, jer ide i na šah (u školi, vezan sa časovimajedino su turniri vikendom, krenuo je sada i u muzičku, ide na sport(, ali mislim da mu je engleski bitan, i za kasnije, a i za školu, jer sada kreću sa gramatikom, i bolje mu je da u startu nauči kako treba.

Drugarice su prezadovoljne kako ona radi, i deca im kod nje idu do kraja osnovne i srednje škole. Nikada nisu dobili četvorku, ali kažu drugarice da im im što se konverzacije tiče, fale prilike da ga koriste, tu osećaju da bi moglo bolje.

Njeni učenici obično posle kod nje, od petog razreda nastave kod nje i nemački, ali mislim da će moj S ići na ruski, to mu je želja i ja neću da se mešam, a kakvo je stanje ovde, sa ovoliko Rusa, i ima smisla, pa ćemo za ruski da vidimo negde drugde, otom potom.


Videćemo, pod tenzijom sam iskreno zbog svih obaveza a i troškova, ali šta je tu je. Što se troškova tiče, odreći ću se nekih stvari za sebe, i uložiti u njega. Biće veselo kada sve to bude potrebno i za ćerku.

< Poruku je uredio dunja RR -- 7.9.2023 12:29:59 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Strani jezici, kada?
7.9.2023 12:57:09   
dunja RR
Srećko isto i kod mene, i ja sam pravnik, mada umem da prenesem znanje u mnogim stvarima, ali sam gramatiku engleskog zaboravila, iako sam uvek imala 5. Moje znanje je (bilo) dovoljno za peticu u školi, i dovoljno da se solidno sporazumem u inostranstvu, razumem sve što čujem i pročitam na engleskom, ali su mi govor i pisanje lošiji u odnosu na razumevanje i čitanje, jer govor i pisanje manje koristim u svakodnevnom životu.


IZVORNA PORUKA: Srecko47E

Hvala vam zene!

Ja sam pravnik,nemam osecaja za predavanje gradiva detetu, ne bih znala kako da mu pomognem od pocetkla u smsilu jezika,jer nemam tu metodu poput nastavnika .


Meni je bilo tesko jako,roditlejima nije palo na pamet da me upisu u skolu jezika i tu je nastala velika barijera.
Ne volim engleski ni dan danas,niti isti znam valjano,dok francuski pricam perfektno,poput maternjeg.


Plan nam je da krene na casove,pa makar i jednom nedeljno,znacice mu sigurno :)



< Poruku je uredio dunja RR -- 7.9.2023 13:03:05 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Strani jezici, kada?
8.9.2023 8:25:41   
nata11
kad ovako kucam a izbaci dodje mi da se roknem user posted image

Dunja kako mislis prati skolsko gradivo? Radi po knjigama iz osnovne skole, redovne nastave?

_____________________________





(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Strani jezici, kada?
8.9.2023 10:53:06   
Ivanka 75
Dunja ona radi ciljano, to je super, i u pravu je, jer radi ono sto je potrebno za skolu. Radi od treceg jer tek u trecem deca u skoli pocinju konkretnu gramaticku atrukturu da rade sto i jeste potrebno za dobro i tacno izrazavanje. U trecem razredu deca i brze usvajaju vokabular, zato treci razred i jeste kritican. Sto znaci ako u prvom i drugom nisu usvojili dovoljan broj reci tesko da ce moci ikad da progovore. Ako kasnije krenu privatno tesko se nadoknadjuje propusteno, mnogo vise rada i truda treba,nogo gramatike ima.
Manju decu treba animirati, zabvljati, iscrpljujuce je to 😂
Ali, ima roditelja koji i to hoce, da deca rano krenu na jezike. Ja opet kazem od prvog razreda je sasvim ok. Nekako im jezik udje pod kozu i s lakocom komuniciraju, bez zadrske i ustezanja. 


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Strani jezici, kada?
8.9.2023 11:16:03   
Srecko47E
Ja razumem sve,imamo dosta prijatelja stranaca,dolaze nam u goiste cesto,idemo mi kod njih,aliiii.
Veliko ali sa tackom.
Kada ja treba da pricam,sve me je sramota,a realno,znam nego eto.

Zato necu da moje dete ima taj bag i problem-ja mislim da cu pogresiti i onda,ne znam,a znam.
Najgore je ubediti sebe da nesto ne znas.user posted image


Verujem da je sve do strpljenja i rada,krenuli smo od nekih osnovnih pojmova,pa cu videti kako ce ici.
Planiramo NTC radionice i sve mislim da ce mu biti mnogo na pocetku i engleski.

Bas se lomim.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Strani jezici, kada?
8.9.2023 11:56:45   
Ivanka 75
Srecko, dete koje zna veliki broj reci brze progovori i hvata izraze za, sporqzumevanje. Kad ne znaju reci onda ne mogu ni da kazu sta zele. A dok su manji, manji je i strah od toga da li ce reci ispravno ili ne. Sto su stariji ta nesigurnost je veca i stvara zadrsku i stidljivost. Ucite reci za sad, dovoljno je 😊

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Strani jezici, kada?
8.9.2023 12:02:39   
Ana RR
Ja sam uvek za što ranije uključivanje u strani jezik. Mi smo imali sreću da smo godinu dana proveli u Kanadi gde je Marko sa 3 godine usvojio engleski kao i srpski. Posle tri meseca je prišao deci u parkiću i počeo da priča na engleskom. Sada ga tečno govori, ide i na privatne časove 1 na 1 zbog konverzacije (mada ona radi po školskom gradivu pa mu to znači i zbog škole). Ali lenj je i ne vežba pisanje. i nervira me što govori sa američkim akcentom, ja više volim britanski (možda i zbog posla, navikla sam na britance).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Srecko47E)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Strani jezici, kada?
8.9.2023 12:11:40   
Srecko47E
Znaci,nije greska krenuti u prvom razredu?
Hvala.

(Ja pricam kao likovi iz serije Alo,alo -ko se secauser posted image )

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Strani jezici, kada?
8.9.2023 12:13:22   
Srecko47E

IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Srecko, dete koje zna veliki broj reci brze progovori i hvata izraze za, sporqzumevanje. Kad ne znaju reci onda ne mogu ni da kazu sta zele. A dok su manji, manji je i strah od toga da li ce reci ispravno ili ne. Sto su stariji ta nesigurnost je veca i stvara zadrsku i stidljivost. Ucite reci za sad, dovoljno je 😊



Hvalaaa!Od srca.

Napravila bih gresku u startu.
Dakle rec po rec je sasvim ok.

Tacno tako,kada zna reci,moze i da sklopi recenicu-a ne ja,odmah konkretno.
Gde zivis,kako se zoves i jos ocekujem da mi kaze sve po p.suser posted image
Bas nisam normalna!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Strani jezici, kada?
8.9.2023 12:23:10   
nata11


Dunja ona radi ciljano, to je super, i u pravu je, jer radi ono sto je potrebno za skolu.


Meni ovo ne ide nikako user posted image vodim dete na engleski da bi imalo 5.
Naravno svako ima svoja shvatanja ucenja jezika.

Sto se mene tice jezik je pod obavezno i nikada nije prerano. To se mora, nema izbora. Sa 4 krece engleski iako je dosta vec usvojila, sa 8-9 god ce krenuti na drugi (nemacki ili mandarinski) i ako se budem pitala kasnije jos jedan.

Takodje spanski je jako perspektivan jezik a kod nas zapostavljen.

< Poruku je uredio nata11 -- 8.9.2023 12:34:13 >


_____________________________





(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Strani jezici, kada?
8.9.2023 12:58:32   
Ivanka 75
Nato, kazem u pravu je jer radi ono sto ne deci potrebno za skolu. Znas i sama da je rad sa malom decom veoma zahtevan. Ona to ne zeli i mislim da je u pravu sto je za sebe odabrala ovakav put. Pogotovu sto radi od kuce, znaci moze da bira. Svi zadovoljni. 😊Za mene nema biranja, 2 grupe predskolaca iamm ove godine. Male i velike. Veliki idu vec 3 godine, a manji su novi sktoz. 

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Strani jezici, kada?
8.9.2023 12:59:08   
Ana RR
Nato, mandarinski?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Strani jezici, kada?
8.9.2023 13:02:37   
Ivanka 75


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Nato, mandarinski?



Ovde se u jednoj gimnaziji uci kineski, avidim u nekim osnovnim ima i grcki. 


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Strani jezici, kada?
8.9.2023 13:25:30   
Ana RR
Omg kineski user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here