|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete u kuhinji
25.2.2015 8:54:27   
veselicaa
Od devera sin ima 16 meseci i cim vidi da A.i S mese nesto,on odmah trazi.Ne drzi ga to mnogo,cim testo pocne da mu se lepi za ruke odmah ostavlja,ali eto primera da i decaci vole da se igraju u kuhinji.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Dete u kuhinji
25.2.2015 10:43:02   
mila83
Koliko je to samo dobro za njih da mese,mi smo u vrticu imali neko predavanje za roditelje o znacaju igre, gde se bas pricalo o tome koliko je bitno za razvoj mozga da deca usvajaju i razvijaju razne oblike motorike.Igranje sa brasnom, mesenje testa, igranje sa rizom, pasuljom,kukuruzom.....Moji vole da ciste grasak npr.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Dete u kuhinji
6.7.2015 16:22:10   
mila83
Evo danas,M i D su mi pomogli u kuhinji da ociste ribizle,to je bas dobro za finu motoriku,pogotovo Dimitriju,koji je levoruk i inace treba da bude jos spretniji po pitanju crtanja i seckanja makazama..bas smo uzivali,pa izblendirali sokic,zasladili medom i u frizider,kad hocemo vadimo i razredimo vodom,pravo osvezenje,a oni vole sto su ucestvovali u pravljenju soka user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Dete u kuhinji
6.7.2015 23:14:47   
vikiveki
Meni je glavna pomoć u kuhinji moj mlađi sin,koji hoće sve da mi pomogne,a najviše voli oklagijom da razvlači testo.Jednom kada sam videla kako je razvukao testo ostala sam bez teksta,ovo dvoje starijih uopšte nemaju afinitete prema tom raduuser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Dete u kuhinji
6.7.2015 23:18:29   
Sanjica26 RR
Moja T moze satima da mesi testo. Najvise joj to drzi paznju. Skoro smo cistili grasak i to je htela. Bilo joj je zanimljivo.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Dete u kuhinji
6.7.2015 23:20:50   
mila83
Ja sam vec pisala na tu temu ranije,moji obozavaju bilo sta sto se radi sa testom,brasnom,uvek su raspolozeni...nikad im ne dosadi.
A sada kako ima puno voca i povrca,vole da mi pomazu oko pranja i seckanja povrca i voca,da pravimo razne salate,deserte,dekoracije...
znaju lepo da koriste i one ljustilice ,pa se prave vazni user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Dete u kuhinji
6.7.2015 23:22:29   
veselicaa
A zamislite kako je kod mene,jer se ja bavim slanim keteringom i stalno nesto mesim a moja S samo trazi da joj dam testo.Jos kada se ulepi testom po odeci,kosi uhhh kako je to tesko ocistiti.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Dete u kuhinji
6.7.2015 23:23:13   
vikiveki
Ma kod mene se za rad u kuhinji više zanimaju dečaci nego devojčica,oni hoće da se polome ko će da mi pomaže oko mešenja a ona ništauser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Dete u kuhinji
6.7.2015 23:26:33   
veselicaa
Hhah Viki vredni ti sinoviuser posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Dete u kuhinji
8.7.2015 10:50:28   
aleksandrici
Da ,slazem se.moja deca toliko vole brasno i testo da mi ponekad dodje da ne umesim nista.Brasno po tepihu,oklagije modlice za testo,ma svasta...ne mogu posle jos tri sata da sredim stan.Ali ,to je zivot,slatka muka.Ma samo da su zivi i zdravi...deca su ukras sveta.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Dete u kuhinji
8.7.2015 17:32:52   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: veselica

Hhah Viki vredni ti sinoviuser posted image

Ma oni jesu vredni ali brine me devojčica,ona je izgleda rešila da će u životu biti samo arheolog a drugo je i ne zanimauser posted image

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Dete u kuhinji
9.7.2015 22:53:37   
Mariya
I meni je L najveća pomoć u kuhinji, ne mogu niša da spremim bez nje, ona dolazi da pita "Mama, šta mogu da ti pomognem?"
Kad pravimo kolače, ona meri sastojke, dam joj kašiku i kažem da izbroji toliko i toliko ili da sipa dok ne bude kazaljka na vagi tu.... Razbija jaja, mesi testo, meša. Sad počinjemo da radimo sa nožem, da seckamo.
Inače, ko je vidi samnom u kuhinji oduševi se kako je spretna i kako voli da sprema user posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Dete u kuhinji
9.7.2015 22:57:40   
vikiveki
Sad se setih da pomenem da se ja oduševljavam kada vidim kako spretno moj najmlađi sin razvlači testo,baš ume lepo da razvlači iako je oklagija veća od njega

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Dete u kuhinji
9.7.2015 23:16:55   
veselicaa

IZVORNA PORUKA: Mariya

I meni je L najveća pomoć u kuhinji, ne mogu niša da spremim bez nje, ona dolazi da pita "Mama, šta mogu da ti pomognem?"
Kad pravimo kolače, ona meri sastojke, dam joj kašiku i kažem da izbroji toliko i toliko ili da sipa dok ne bude kazaljka na vagi tu.... Razbija jaja, mesi testo, meša. Sad počinjemo da radimo sa nožem, da seckamo.
Inače, ko je vidi samnom u kuhinji oduševi se kako je spretna i kako voli da sprema user posted image

Bravo za cerkicu Mariya user posted image user posted image

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Dete u kuhinji
12.7.2015 9:52:25   
mila83

IZVORNA PORUKA: Mariya

I meni je L najveća pomoć u kuhinji, ne mogu niša da spremim bez nje, ona dolazi da pita "Mama, šta mogu da ti pomognem?"
Kad pravimo kolače, ona meri sastojke, dam joj kašiku i kažem da izbroji toliko i toliko ili da sipa dok ne bude kazaljka na vagi tu.... Razbija jaja, mesi testo, meša. Sad počinjemo da radimo sa nožem, da seckamo.
Inače, ko je vidi samnom u kuhinji oduševi se kako je spretna i kako voli da sprema user posted image


Mariya,potpuno isto sam radila sa svojom decom odmalena . Na taj nacin ih lepo zanimas,ne smetaju ti dok radis,nesto novo nauce...Mislim da su tako i naucili da broje.Kao i osnovne pojmove o namirnicama i ishrani.
Potpuno podrzavam montesori princip u kuhinji.
i sad ne prolazi skoro nista bez njih i bas volim.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Dete u kuhinji
12.7.2015 17:24:54   
vikiveki
Moj stariji sin mi najviše pomaže u kuhinji,on voli da mi sipa brašno kada nešto mesim,da meša nešto sa mikserom,naravno uz moje prisustvo,dok mlađi voli da se igra sa testom i da ga razvlači oklagijom ,kao što sam već rekla

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Dete u kuhinji
12.7.2015 17:44:37   
mila83
Moji pored brasna i testa,koje nije svaki dan u kuhinji,vole da ljuste i seckaju voce i povrce.Vole da posipaju secer u prahu po kolacima sa onim malim sitom,vole da bas oni sipaju prasak za pecivo ili bilo sta drugo iz kesice..a posebno vole da lizu one mutilice iz miksera,ili grebu ostatke kreme ili slaga user posted image

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Dete u kuhinji
23.7.2015 15:59:10   
amdn
Mila isti slucaj i sa Jurijem, evo ja danas mesila krofne, kuhinja puna brasna, on u gackama sa boginjama i brasnom po sebi, ima svoju malu oklagiju, morali smo da kupimo i razvuce super koru, imamo sad male i velike krofne
doduse jedva je docekao da naraste testo sve stipkao iz vanglice i jede, svidja mu se bas je lepo

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Dete u kuhinji
23.7.2015 16:01:10   
jovana jojo
amdn,takva je i moja šmizla obožava da se ubrašnjavi a najviše voli kada joj dam oklagiju pa ona razvlači testo

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Dete u kuhinji
23.7.2015 16:04:48   
veselicaa
Ja cesto mesim domaci hleb pa S uzme malo testa i onda pravi razne oblike,cvetice i svasta nesto pa joj ispecem i onda svima podeli svoje kolace.

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Dete u kuhinji
23.7.2015 16:09:43   
amdn
e mame pa mi smo prave mame, ja se nesto ne secam da su mi dalli da se petljam po kuhinji, kao da nisu imali dovoljno vremena za nas, ili mi se cini ili se ne secamuser posted image

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Dete u kuhinji
23.7.2015 16:12:59   
veselicaa
amdn sigurno se ne secas,moja baka je bila kuvarica i uvek mi je dozvoljavala da radim sa njom u kuhinji cak i vise nego sto ja sada dozvoljavam svojoj deci.

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Dete u kuhinji
23.7.2015 16:18:52   
vikiveki
Meni je moja mama davala sve da joj pomažem...amdn ti se toga verovatno ne sećaš.Mada moram priznati imala sam drugarice u komšiluku kojima mama nije davala ništa da joj pomognu već je pričala da će se ceo život ionako mučiti u kuhinji.Ja sam mojoj zahvalna što mi je davala da joj pomažem i zato danas znam sve sama da spremim i uživam u tome

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Dete u kuhinji
23.7.2015 16:22:03   
jovana jojo
I ja sam svojoj mami pomagala u kuhinji zato i ja sada J. pokazujem tj. dajem joj da radi sve ono što je u skladu sa njenim mogućnostimauser posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Dete u kuhinji
23.7.2015 16:42:06   
Mariya

IZVORNA PORUKA: amdn

e mame pa mi smo prave mame, ja se nesto ne secam da su mi dalli da se petljam po kuhinji, kao da nisu imali dovoljno vremena za nas, ili mi se cini ili se ne secamuser posted image


Mene je mama puštala da joj pomažem po kuhinji, pogotovo kad je pekla kolače, dok brat i sestra nisu, ali mislim da je to zato što oni nisu bili zainteresovani, oni su bili zaduženi za lizanje činijauser posted image Naučila me je puno stvari da spremam, ja sam sa 7-8 god. znala da spremim palačinke. A dopuštala mi je da se motam po kuhinji i učila me da kuvam, zato što nju moja baba nije puštala i nije učila. Mama mi je pričala da se ona udala tako da je znala da skuva samo griz, zato što je baba nikad nije puštala u kuhinju.

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...
Mamina mama je više vezana za unuke od tat...
Mamina mama obično ima jaču vezu sa svojim unucima, naučnici veruju zato što je ona rodila ćerku koja je rodila to unuče...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here