|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: emily88
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
16.10.2022 9:51:05   
Nika1
Azoo zašto ne pokušate u Turskoj kao i vecina nas u ovoj grupi ,kod ovih doktora iz Turske veliki broj parova je iz Mk.ja sam i saznala za njih i otisla u Tursku preko prijatelja iz Mk.I sad kad sam isla bila su tri para iz Mk.

(odgovor članu azooo)
Direktna veza do poruke: 1701
   RE: Azoospermija
18.10.2022 10:38:05   
Prolecee
Nika, kako ste vi? Koliko ste embriona dobili?
I gde nam je Bicesuper, nadam se da je sve u redu.❤

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1702
   RE: Azoospermija
18.10.2022 18:00:44   
Nika1
Pozdrav.Dobili smo 14 j.ć. od toga 10 m2 i samo su one upotrebljene ,9 se oplodilo ali na žalost samo 3 su po ocjeni embriologa bile za NGS testiranje.Ja sam prihvatila riskirajući da ni jedan nece biti ispravan ali stvarno vise ne zelim prolaziti spontani ,znam da ispravan embriji nije garancija rodjenje djeteta ali zelim smanjiti rizik za spontani.Muz je odmah pao u depresiju i uvjeren da ni jedan embriji nece biti za transfer povezujući i vise spontanih u ranoj trudnoći njegove supruge koja sad ima djecu.Tako da sam trenutno jaka jer moram biti i spremna sam i na negativan ishod 

(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1703
   RE: Azoospermija
18.10.2022 20:04:56   
Prolecee


IZVORNA PORUKA: Nika1

Pozdrav.Dobili smo 14 j.ć. od toga 10 m2 i samo su one upotrebljene ,9 se oplodilo ali na žalost samo 3 su po ocjeni embriologa bile za NGS testiranje.Ja sam prihvatila riskirajući da ni jedan nece biti ispravan ali stvarno vise ne zelim prolaziti spontani ,znam da ispravan embriji nije garancija rodjenje djeteta ali zelim smanjiti rizik za spontani.Muz je odmah pao u depresiju i uvjeren da ni jedan embriji nece biti za transfer povezujući i vise spontanih u ranoj trudnoći njegove supruge koja sad ima djecu.Tako da sam trenutno jaka jer moram biti i spremna sam i na negativan ishod 




Joj, draga Nika, verujem da je tesko, mogu samo da zamislim, pogotovo sto kazes da ti je suprug u tom smislu lose, ali budi jaka i nadajte se pozitivnim rezultatima. Svi se borimo, ali na kraju krajeva, ne moze nam se sve vrteti samo oko toga, a zivot da prolazi pored nas, imamo se jos dosta cemu radovati pa naposletku kako nam je sudjeno. Saljem ti zagrljaj i budi snazna. ❤

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1704
   RE: Azoospermija
18.10.2022 20:23:35   
Bicesuper
Cao devojke.
Nisam mislila da se oglasavam odmah ali sve pratim.
Kod mene nazalost nije dobro.
Opet ista uzasna prica, opet kiretaza.kad sam prvu prezivela, ovo mi je mnogo lakse ali nade su se ipak spustile na minimum.
Ne bih da mracim, vas sve tek cekaju transferi, nadam se uspesni i odrzane trudnoce.
Ovo pisem Nika1 da ne padas u ocaj, neki ce valjati sigurno, a i sve je to bolje nego spontani.
Ti jos nisi prolazila kroz kiretaze a ja 2 za 6 meseci.
To ni najgorem neprijatelju ne bih pozelela.
Ja sam jedistven slucaj na forumu, bilo je zena sa vise neuspesnih, ali nijedna ne zavrsi kao ja.
Meni se primi, bude dobra beta, stvori se mesak, zumancana kesa. i Bam nista.
Ja licno mislim da su embrioni losi, ne vidim drugo objasnjenje.
Svakako cemo preostal 3 testirati, kad se slegne sve, pa bolje nek propadnu nego meni zdravlje vise da se narusava.
Ostalima koji nisu prosli celu proceduru bih svaetovala da urade obavzno tesiranje, ne garantuje nista ali se smanjuje rizik od ovog uzasa koji je mene snasao, a verujete mi na rec da je stvarno odvratno. I za zene koje pripodno zacnu, a kamoli za nas sa granicenim mogucnostima.
Nika1 nisam najbolje razumela, od 9 emriona on je procenio da samo 3 idu na testiranje, ostali su mu se i bez testiranja ucinili lose?
Kada cete znati rezultate i jesu li zaledili nesto i koje
Puno vas pozdrvaljam sve

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1705
   RE: Azoospermija
18.10.2022 20:36:00   
Prolecee
Bicesuper, zao mi je sto se tako zavrsilo, nemam ni sta pametno da kazem da ti bude uteha. Jel ti je dr bar neki razlog naveo kao moguc? Drzi se, proci ce sve.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1706
   RE: Azoospermija
18.10.2022 20:44:49   
Minna90
Moj muz takodje ima azospermiju. U junu mu je uradjena TESE u Njemackoj i nisu pronadjeni spermatozoidi, samo izduzeni spermatidi.
Mi smo se isto odlucili da u jauaru probamo Micro-Tese kod dr Emre. Muzu su svi hormoni u granicama normale osim FSH koji je malo povisen (15 mul/mL). Trenutno pije Klomifen od 50mg vec 3 mjeseca pa bi trebao da uradi kontrolni spermogram za 2 nedelje.
Da li neko od vas ima iskustvo da li je terapija Komifenom pomogla da se pronadju spermatozoidi?

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1707
   RE: Azoospermija
18.10.2022 20:57:32   
Bicesuper

IZVORNA PORUKA: Prolecee

Bicesuper, zao mi je sto se tako zavrsilo, nemam ni sta pametno da kazem da ti bude uteha. Jel ti je dr bar neki razlog naveo kao moguc? Drzi se, proci ce sve.

Iskreno i dr Sulejman me je razocarao.
Napisao je samo zao mi je.
Svakako da mu jeste zao, to ne dovodim u pitanje.
Ali od nekog ko mi je tvrdio da cu roditi fudbalski tim sa tolikim embrionima, i koga sam kao boga molila da mi zaledi za sto vise pokusaja, a oni me sjebali i navodno tako odlicne embrione, sve zaledili po 3 i smanjili mi broj pokusaja. E ocekivala sam bar neki predlog, sugestiju.
Svavako cu se i njemu i dr Emre, posto embriologa ne znam, obratiti, zatraziti neke smernice i uputstvo o testranju prostalih embriona.
Dosta sam se nosila mislju da li da i dalje idem tamo ali kad vec ima za taj jos 1 put, testiracu ih da ne bih isla za dzabe, pa ako neki bude valjao ici cu na transfer.
Ja znam da se ta testiranja ne rade odmah, ali ako oni unistavaju embrione koji ne prodju test, zasto da zena to vraca u sebe i trpi uzasne stvari.


(odgovor članu Prolecee)
Direktna veza do poruke: 1708
   RE: Azoospermija
18.10.2022 20:59:38   
Bicesuper

IZVORNA PORUKA: Minna90

Moj muz takodje ima azospermiju. U junu mu je uradjena TESE u Njemackoj i nisu pronadjeni spermatozoidi, samo izduzeni spermatidi.
Mi smo se isto odlucili da u jauaru probamo Micro-Tese kod dr Emre. Muzu su svi hormoni u granicama normale osim FSH koji je malo povisen (15 mul/mL). Trenutno pije Klomifen od 50mg vec 3 mjeseca pa bi trebao da uradi kontrolni spermogram za 2 nedelje.
Da li neko od vas ima iskustvo da li je terapija Komifenom pomogla da se pronadju spermatozoidi?

Moj muz je pio klomifen i nasli su mu u Turskoj u ejakulatu.
E sad da li je do terapije to ne znam.
Jer su njemu jednom i u Srbiji nasli.
Da li su tvom muzu dali neki izvestaj, da li tvrde da nema spermatogeneze tj da li misle da se spermatozoidi ne razviju do kraja nego samo spermatide.

(odgovor članu Minna90)
Direktna veza do poruke: 1709
   RE: Azoospermija
19.10.2022 2:03:19   
Nika1
Bicesuper toliko me rastuzilo to sto se desilo .Suvišno je bilo sta da ti kazem .Ova nasa borba je cini mi se veca od onih koje se bore s rakom ,vise je neizvjesna ,Od 9 tri su mu samo bila za testiranje ,ostali mali sto je odmah indicija da nije ok i bez testiranja kao kad vidite okom da je nesto truhlo nema potrebe presjecati.I ja nisam zelela ponovo prolaziti tugu poslje radosti i prihvatila da ijako su ostala samo tri ne vracam ako nisu ispravni .U ponedeljak prvi rezultati biopsije,Ova tri su samo i zaledili .

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1710
   RE: Azoospermija
19.10.2022 8:35:36   
Bicesuper
Mogu misliti kako ti je sad teško i neizvesno.Ali tako nam je svima.Bolje da predupredis koliko možeš loš rezultat.Ja se iskreno nadam da će neki od ta 3 valjati.I ja ću da testiram ova 3 sto su mi ostala da ne idem za džaba u Istantbul.Je l ti kažu nešto oni zašto su takvi embrioni?Mislim nemoj pogrešno da me shvatiš ali naši muškarci nisu zdravi, i materijal od njih se ne može smatrati vrhunskim. Sa druge strane dosta parova je uspelo. Gotovo svi kod kojih je nadjen materijal kod muškarca.Kakva je situacija kod njega? Nema ih dovoljno ili nema dovoljno pokretnih, zdravih?

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1711
   RE: Azoospermija
19.10.2022 15:02:35   
Bicesuper

IZVORNA PORUKA: Nika1

Bicesuper toliko me rastuzilo to sto se desilo .Suvišno je bilo sta da ti kazem .Ova nasa borba je cini mi se veca od onih koje se bore s rakom ,vise je neizvjesna ,Od 9 tri su mu samo bila za testiranje ,ostali mali sto je odmah indicija da nije ok i bez testiranja kao kad vidite okom da je nesto truhlo nema potrebe presjecati.I ja nisam zelela ponovo prolaziti tugu poslje radosti i prihvatila da ijako su ostala samo tri ne vracam ako nisu ispravni .U ponedeljak prvi rezultati biopsije,Ova tri su samo i zaledili .

Nika1
Kad budes stila, samo napisi cene.
Mene interusuje cena testiranja. Ali ne bi bilo lose da napises i ostale, koliko su vam konacno naplatili buduci da nama iz Srbije daju skuplje cene. Odnosno nama koji ih direktno kontaktiramo


(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1712
   RE: Azoospermija
19.10.2022 15:56:05   
Nika1
Kod njega broj ,pokretljivost ,viskoznost nisu ok ali najveći problem je morfologija,zaleđavanje 350e,biopsija 350e i nGS po embrionu 300 e ,s tim da smo ostavili 1000 e za NGS jer su se nadali vise embriona pa da doplatimo kad dođemo na transfer a sad smo dali i 100 e vise jer su testirali samo tri 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1713
   RE: Azoospermija
19.10.2022 16:34:04   
Bicesuper


IZVORNA PORUKA: Nika1

Kod njega broj ,pokretljivost ,viskoznost nisu ok ali najveći problem je morfologija,zaleđavanje 350e,biopsija 350e i nGS po embrionu 300 e ,s tim da smo ostavili 1000 e za NGS jer su se nadali vise embriona pa da doplatimo kad dođemo na transfer a sad smo dali i 100 e vise jer su testirali samo tri 


Nika1 Hvala na info. A na koju biopsiju mislis ovo kad pises 350 e?Tvom suprugu rade biopsiju ili je neka druga biopsija u pitanju?Da li znaš možda da li su Vam ta 3 embriona zasebno zaledili?Držim vam fige da budu dobri pa da možete na transfer kad malo dodjete k sebi.Kod mog muza su našli mali broj u spermogramu, nisu radili nikakvu interevnciju, rekli su da se ti speramtozoidi cine dobri za oplodnju. Bilo ih je vrlo malo tipa 50 maximalno.Davao je nekoliko puta spermogram ali su uzeli i na dan kad je bila moja aspiracija da bi radili sa svežim ako taj spermogram bude dobar, i sa njim su oplodili. Tako su nam rekli.

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1714
   RE: Azoospermija
19.10.2022 16:48:06   
Nika1
Biopsija embriona,moraju uzeti uzorak embriona (biopsija) da bi testirali i to se placa 350 e ( za sve)a plus testiranje 300 e po embrionu  pa vjerovatno su pojedinačno jer je sa svakog uzeta biopsija i da znaju koji  je koji ali opet nisam dobila tu informaciju (samo da su zaledjeni kad je uradjena biopsija i)

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1715
   RE: Azoospermija
19.10.2022 17:57:58   
Bicesuper

IZVORNA PORUKA: Nika1

Biopsija embriona,moraju uzeti uzorak embriona (biopsija) da bi testirali i to se placa 350 e ( za sve)a plus testiranje 300 e po embrionu  pa vjerovatno su pojedinačno jer je sa svakog uzeta biopsija i da znaju koji  je koji ali opet nisam dobila tu informaciju (samo da su zaledjeni kad je uradjena biopsija i)


Hvala Nika1 sve mi j jasno.
Javi rezultate i drzi se.

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1716
   RE: Azoospermija
19.10.2022 21:36:44   
Minna90
U izvjestaju samo stoji da je vidjljiva hipospermatogeneza i da su i na lijevoj i na desnoj strani nadjeni okrugli i izduzeni spermatidi.
Medjutim nama niko nije ni objasnio taj izvjestaj tako da je to otprilike sto smo mi sami zakljucili. Jedino sto smo nakon operacije saznali je da su navodno mogli da probaju IVF sa tim izduzenim spermatidima ali su navodno pobacali sav materijal. Opet bez objasnjenja. Umorni od svega pokusacemo u Turskoj jer vise smo odgovora dobili od dr Emre preko mejla nego svih ovim mjeseci ovdje.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1717
   RE: Azoospermija
19.10.2022 22:02:37   
Bicesuper
Idite u Tursku i probajte.Svakako je microtese najbolja varijanta i ako se tu ne nadju sigurno ih i nema.Iskreno ja ne znam da ti pomognem tj protumačim.Ono sto znam je da za IVF mora da se nadju pokretni morfološki ispravni spermatozoidi.Svakako je trebalo da tražite objasnjenje, ali šta sad.Vidite samo koliko mora da se čeka od intervencije te do microtese.Sećam se da su pisali da mora da prodje neko vreme ali sigurno vam je to rekao dr Emre.

(odgovor članu Minna90)
Direktna veza do poruke: 1718
   RE: Azoospermija
21.10.2022 22:12:20   
Nika1
Drage moje da li neka zna koliko se čeka rezultat NGS testiranja 

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1719
   RE: Azoospermija
21.10.2022 22:45:37   
Minna90

IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Idite u Tursku i probajte.Svakako je microtese najbolja varijanta i ako se tu ne nadju sigurno ih i nema.Iskreno ja ne znam da ti pomognem tj protumačim.Ono sto znam je da za IVF mora da se nadju pokretni morfološki ispravni spermatozoidi.Svakako je trebalo da tražite objasnjenje, ali šta sad.Vidite samo koliko mora da se čeka od intervencije te do microtese.Sećam se da su pisali da mora da prodje neko vreme ali sigurno vam je to rekao dr Emre.

Koliko se doktoru ranije mora najaviti dolazak u Tursku? Mi jos uvijek nismo konkretizovali datum ali svakako planiramo ici u januaru kada prodje 6 mjeseci od operacije.

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1720
   RE: Azoospermija
23.10.2022 7:46:20   
lesli
Bicesuper, zao mi je. Drzi se! 🤗

(odgovor članu Minna90)
Direktna veza do poruke: 1721
   RE: Azoospermija
24.10.2022 13:46:27   
Bicesuper

IZVORNA PORUKA: Minna90


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Idite u Tursku i probajte.Svakako je microtese najbolja varijanta i ako se tu ne nadju sigurno ih i nema.Iskreno ja ne znam da ti pomognem tj protumačim.Ono sto znam je da za IVF mora da se nadju pokretni morfološki ispravni spermatozoidi.Svakako je trebalo da tražite objasnjenje, ali šta sad.Vidite samo koliko mora da se čeka od intervencije te do microtese.Sećam se da su pisali da mora da prodje neko vreme ali sigurno vam je to rekao dr Emre.

Koliko se doktoru ranije mora najaviti dolazak u Tursku? Mi jos uvijek nismo konkretizovali datum ali svakako planiramo ici u januaru kada prodje 6 mjeseci od operacije.

To moras sa njim.
Dr je uvek na raspolaganju, ali zbog odmora i svega pisi neki mesec ranije da biste mopgli da se uskladite.

(odgovor članu Minna90)
Direktna veza do poruke: 1722
   RE: Azoospermija
24.10.2022 13:50:56   
Bicesuper

IZVORNA PORUKA: Nika1

Drage moje da li neka zna koliko se čeka rezultat NGS testiranja 

E ne znam.
Pisala je @miracleb ali ne mogu da se setim niti da nadjem taj post.
Mislim da je nekoliko nedelja.
Ali zar ti nisi napisala da ces imati danas prve razultate, sta god to znacilo

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1723
   RE: Azoospermija
25.10.2022 14:02:44   
Nika1
Prve rezultate  sam dobila i uredu se ali me zanima koliko traje kompletno sekvenciranje (konacni rezultati da li su embrioni genetski uredu ili ne)

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 1724
   RE: Azoospermija
25.10.2022 18:59:23   
Bicesuper
Super za pocetak, kontam da je to dobar predznak.Ne znam iskreno šta znace tu rezultati, oni dodju kao preliminarni.Ali sam sigurna da se čeka nekoliko nedelja, probaj da nadjes post od miracleb.Šta ti je rekao makedonac?Kako si ti, kako se osećaš?

(odgovor članu Nika1)
Direktna veza do poruke: 1725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  67 68 [69] 70 71   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







7 slavnih žena koje su se izborile sa nepl...
Mnoge holivudske glumice i pevačice su se takođe borile sa neplodnošću, pobedile je i sada uživaju u majčinstvu.
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



Anketa

Kasice
gagana83



(95%)

(5%)


Ukupan broj glasova: 41

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here