|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: intimnost roditelja i dece
7.7.2009 11:11:12   
Anoniman
Shvatam Tasho....ali ne zelim da se provlachim kroz priche, pogotovo ne u temi kakva je ova user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: intimnost roditelja i dece
7.7.2009 23:52:38   
Dora
Baš me zanimaju okolnosti pod kojim je Daca prisustvovala ovim scenama koje su očigledno znak seksualnog zlostavljanja deteta, nedozvoljene polne radnje, ili kako bi se već to pravno kvalifikovalo...
E, sad, pitam se ja, koliko je ljudi bilo svedok nekog takvog dela, pa zatvorilo oči pred tim. Reklo- bože, pa ovo nije normalno- i ostalo na tome? Koliko je ljudi samo okrenulo glavu i gledalo svoja posla. Lako je komentarisati ovako nešto, ali ono što bih ja sigurno uradila (a smatram to moralnom obavezom svakog čoveka) je da obavestim majku tog deteta i kažem tačno ono što sam videla, bez okolišanja; da odmah potom obavestim centar za socijalni rad pa da oni čisto opreza radi ispitaju celu stvar. Oni to rade tako što će psiholog iz deteta izvući sve ono što otac radi, čak i kad dete misli da je to ok, čak i kad nije svesno toga...

Dalje, najgora seksualna zlostavljanja samo počinju bezazleno. Ne zatvarajte oči, ljudi, setite se male Kaje, setite se mnoge dece koja su brutalno zlostavljana... Mogu takve stvari biti sprečene, samo je pitanje svesti ljudi.
Lepo je što je Daca otvorila temu. Što ste svi prokomentarisali. Ali, zar je moguće da nikome nije ni na pamet palo da tako nešto treba prijaviti???

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: intimnost roditelja i dece
8.7.2009 0:50:53   
Brand new mama
Dora, to sam i ja manje-vise rekla. Mada, mislim da od samog prijavljivanja ne bi bilo neke koristi jer tesko mozes dokazati(posebno jer su nase sluzbe takve kakve jesu, spore i nedostizne, bar koliko se meni cini). Ali prije svega, ako si uvjeren da se tako nesto desava(pa cak i ako nisi 100%), zar ne bi bilo najpostenije da se majci kaze, i to najbolje pred samim muzem( da bi se izbjeglo da ona ode bijesna na komsije i kaze "zamisli sta su mi oni rekli, blah blah...) Sta moze da se desi ako nisi u pravu? Da komsije nece da pricaju sa tobom? Pa sta!!! Ali majka mora biti prva obavjestena, ako ona ne reaguje, onda sluzbe(kod Kaje je mama cak cuvala strazu, zar ne?)Ovako, pozivanje na linc lica N.N. nema nekog velikog uticaja u stvarnom zivotu

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: intimnost roditelja i dece
8.7.2009 3:40:23   
Verus
Daco, slazem se sa Dorom.  Ako si bila svedok (a ocigledno jesi po prici)< tako nekoj situaciji, tvoja je duznost da to prijavis.  Takve prijave su svakako anonimne, i bice pod istragom.  Ne mislim da je pametno i da je tvoje da to kazes majci, pred tatom ili njemu "iza ledja".  To dete ce zauvek biti isarano mentalnim "oziljcima".... Ja ne bih mogla mirno spavati znajuci da se to dogadja svaki dan.  Sigurna sam da majka ne zna za to..a ako i zna, mozda je i ona zrtva zlostavljana od strane svog muza...
Mislim da, ako mozes, treba da im pomognes...indirektno.

To sto se dogadja nije normalno nigde u svetu...

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: intimnost roditelja i dece
8.7.2009 7:02:26   
prolece
IZVORNA PORUKA: Dora

Lepo je što je Daca otvorila temu. Što ste svi prokomentarisali. Ali, zar je moguće da nikome nije ni na pamet palo da tako nešto treba prijaviti???

naravno da jeste, ali ne mogu ja to da uradim, jer nisam svedok.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: intimnost roditelja i dece
8.7.2009 9:39:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Dora

Baš me zanimaju okolnosti pod kojim je Daca prisustvovala ovim scenama koje su očigledno znak seksualnog zlostavljanja deteta, nedozvoljene polne radnje, ili kako bi se već to pravno kvalifikovalo...



IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Mene je nešto drugo zbunilo: Daco, kako si videla svojim očima tatu i ćerku gole u kadi? user posted image



IZVORNA PORUKA: mister NO

Daca je usla u kucu kod komsije,prethodno je kucala...iza poluotvorenih vrata kupatila vidjela je u kadi kako se igraju otac i kcerkica.Nije ga vidjela golog vec od struka na vise kako je sjedio u kadi! e sad da li je on bio u kupacim gacama ili kcerkica ...ili su oboje bili ko od majke rodjeni, to ne znamo!ali opet nije u redu!


A nije prijavila jer ustvari nije sigurna šta je videla iza poluotvorenih vrata... (moje skromno mišljenje).

< Poruku je uredio Tasha RR -- 8.7.2009 9:40:47 >

(odgovor članu Dora)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: intimnost roditelja i dece
8.7.2009 17:44:29   
Dora
Tašo, meni da se samo učinilo, ušla bih da vidim i budem sigurna. Ono ljubljenje (ako je uopšte sigurna da je i to vodela) i sve uopšte kako je opisala, to mi govori samo jedno- nisu čista posla! Dete je to! Ono nema nikog da ga brani osim roditelja. A ako je ugroženo od roditelja, šta??? Čija je to briga??? Nas, svih nas! Onog kom se UČINI, onog ko POSUMNJA...
Briga mene baš ako neku tuku od žene muž maltretira a ona nema m*da da ga prijavi. Ali ako je žrtva dete, e onda me itekako briga. Nikad nisam videla, čula, posumnjala da se u mojoj okolini nešto tako događa. Čitala sam po novinama svašta! Nešto se desi, nađu dete od dve godine usred zime napolju golišavo i modro, neuhranjeno, kako se igra s mrtvim poluraspadnutim kučetom... Uhapse majku i ljubavnika. Uhvate prvu komšinicu da je intervjuišu, a ona, vidi crnjaka, kaže: Da, dešavalo se to stalno, po celu noć je dete znalo da bude golišavo napolju dok oni orgijaju unutra... Eto, nesretno dete...-
Krava komšinica i ceo komšiluk što to gleda, i njih bi pred sud!!! Plakala sam ko kiša dok sam to čitala, duša me moja boli kad samo pomislim na to! Nemojte ljudi okretati glavu, vaša je stvar! Treba da pazimo decu, iako nisu naša, iako su komšijska, siromašna, bilo kakva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: intimnost roditelja i dece
8.7.2009 17:55:04   
prolece
dora, u potpunosti te podržavam. to sa komšijama ni meni nikad nije bilo jasno.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: intimnost roditelja i dece
8.7.2009 18:08:34   
Dora
jooj, jako mrzim ove teme i pogađaju me takve stvari...

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: intimnost roditelja i dece
8.7.2009 18:17:58   
Dora
Sve tako, čitam štampu, gledam TV i razmišljam kako da zaštitim decu dok ne odrastu...jednom sam slučajno prolazila pored igrališta i videla sam kako čudan lik vreba dve devojčice koje su bile same... Sedeo je i gledao ih... jeza me uhvatila, sela sam nedaleko od njega i čekala, nisam mogla da odem. Kad sam videla da nešto smera, prišla sam devojčicama i upozorila ih... bile su male, oko 6-7 godina. Zbrisale su kući, a kad su one zbrisale, otišao je i on!


(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: intimnost roditelja i dece
8.7.2009 18:27:08   
prolece
jbte, bolesnici na sve strane.šta da ti pričam imam žensko dete, a i ovo drugo je po svoj prilici žensko. danas je bilo u nekim novinama pogubljenje pedofila na glavnom trgu u Jemenu, čini mi se.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: intimnost roditelja i dece
8.7.2009 18:34:16   
Dora
To nije pedofil, glupe novine su prenele pogrešno, to je bio psihopata koji je silovao i bukvalno iskasapio dete na komade! A oni ga nazvaše pedofilomuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: intimnost roditelja i dece
8.7.2009 18:37:06   
prolece
user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: intimnost roditelja i dece
8.7.2009 18:44:33   
guppy RR
ja ne bi osuđivala roditelja koji se kupa u kadi sa detetom. Ljudi, nekad se narod go kupao zajedno, nije bilo drugog... neki ljudi su nudisti... pa šta? To ne znači da se radi o zlostavljanju deteta i o seksualnom činu.

A ono za ljubljenje jezikom... taj jezik bi mu iščupala. Odvratno user posted image

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: intimnost roditelja i dece
9.7.2009 8:59:17   
Anoniman
Meni je i kupanje sa detetom za totalnu osudu. Već sam rekla u onoj drugoj temi da ja to ne podržavam, i da to ne radim nikada. Posebno ne ćerka sa tatom, jer ne znam zašto bi se devojčica trebala susretati u istoj kadi sa tatinim organom, koji, koliki god da je, u njenim očima je velik.

Jednostavno FUJ!

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: intimnost roditelja i dece
11.7.2009 22:36:57   
DACA/MACA
Drage moje,
ovako ,prvo,svojim ocima sam videla da otac jezik stavlja devojcici u usta govoreci i pravdajuci to ovako citiram~jos je ona mala i nije svesna toga,vidi kako se smeje tome~moje zgrozavanje je bilo ocigledno i rekla sam njemu da je meni to fuj i da se uzdrzi dok sam ja tu ako ikako moze.Sa majkom nisam mogla da stupim u kontakt zbog prirode njenog posla.A devojcicu ne mozete voditi kod psihologa jer dete je tada imalo samo 16 eventualno 18 meseci.A za kupanje oca i devojcice koja je starosti otprilike 3 god zaista ne mogu sto posto da potvrdim da je otac bio nag jer je sedeo u kadi a devojcica je stajala gola.E tako.
Moj komentar je da svakako ovako nesto bi trebalo prijaviti,ali kako vec neko pre mene rece kako stoje stvari kod nas to bi islo u nedogled.Naravno,sve sto je sumljivo treba prvo DOBRO ispitati a ova stvar je veoma osetljiva tako da je zahtevala dublju analizu a ja nisam se dugo zadrzala na tom mestu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: intimnost roditelja i dece
11.7.2009 22:51:38   
Anoniman
Da ne osudjujemo mozda je covek bio u kupacem,mada je opet malo bzvze otac i cerka u kadi... za poljubac nemam reci!user posted image

(odgovor članu DACA/MACA)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: intimnost roditelja i dece
11.7.2009 23:31:12   
Anoniman
A to su dva odvojena slučaja... mislim poljubac i kupanje?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: intimnost roditelja i dece
11.7.2009 23:36:44   
Lu
I ja sam sad skužila.
Prvu djevojčicu koja ima 16-18 mjeseci je otac ljubio jezikomuser posted image
Ali čudnog opravdanja,nije ona svjesna,ne zna ona ništa...pa naravno da ne zna sa godinu i pol da je to poljubac za odrasle osobe,a znaš li ti tatauser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: intimnost roditelja i dece
16.7.2009 20:03:24   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

A to su dva odvojena slučaja... mislim poljubac i kupanje?


Tašo... jesi li možda promenila mišljenje?
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: intimnost roditelja i dece
16.7.2009 22:54:36   
Anoniman
Nisam.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: intimnost roditelja i dece
8.8.2009 16:39:33   
Anoniman
Ja sad iscitah ovu temu i meni tu nesto smrdi...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 72
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here