|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pumpica za izmlazanje
16.4.2010 21:57:51   
mejra81
Joj,Verus,znam kako to boli,pogotovu dok sisa...
I ja sam sa pumpicom skroz rascepala bradavicu, uzas kako boli...
I kad kupis te vece levke,samo oprezno...ne sme da te boli dok pumpas...
Kazu da je dobro pre nego pocne beba da sisa da se bradavice namazu sa mlekom(majcinim)....
Ne znam da li ima efekta al probaj....
Ja ti zelim da to sto pre zaraste....nemoj da se deprimiras,sve ce to proci......user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: pumpica za izmlazanje
16.4.2010 22:01:05   
Verus
Hvala draga! Citala sam da valja namazati bradavice lanolinom PRE pumpanja, pa cu i to da probam, ali sigurno nece to biti jos nedelju dana ili vise, dok skroz ne zaraste, a ako me odmah boli kad uklucim pumpu, prestajem odmah...

Malo se brinem, ko sto rekoh, to ce biti jedini nacin (pumpanje) da nastavim da dojim jer se vracam na posao za mesec dana, a to sto pumpam, ce moja mama da je hrani na flasicu, a ja cu naravno dojiti kada sam kuci i nocu...

I to sto kazes za mleko, citala sam to negde, pa kada god ona zavrsi sa sisanjem, ja stisnem kap, dve pa namazem bradavice....Ma, samo da mogu da nastavim sve to, bicu srecna....

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: pumpica za izmlazanje
16.4.2010 22:45:59   
Buba76
Joj Verus ja sam sa prvim imala raznih problema zbog previse mleka,sada vec nekako manje...
Lanolinom mazi stalno,ne mora ni da se brise kada beba treba da sisa,ali najbolje je namazati posle sisanja. Rastvori spavacicu ili podigni majicu da se sto vise suse na vazduhu,to je najveca pomoc. A dok ti to ne prodje mogla bi za podoj da koristis vestacke bradavice.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: pumpica za izmlazanje
16.4.2010 23:31:26   
Verus
Mazem redovno lanolinom, posle svakog hranjenja....imala sam ragade u pocetku, jer se ona nije dobro hvatala, malecna je bila  ( i sada je) a meni grudi ogromne.  Sve se super sredilo, eto do juce, zbog te proklete pumpe!  Uzimam vece levke pa to mora pomoci, nadam se....Javicu vam, ali trebace vremena da mi ovo opet zaraste....

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: pumpica za izmlazanje
17.4.2010 16:04:40   
minavb
Drugarice, zna li neko gde mogu da se kupe samo delovi za AVENT pumpice?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: pumpica za izmlazanje
17.4.2010 17:17:26   
Modessty
Mina i ja bi to volela da znam, jer mi je sestra u porodilištu izgubila onaj silikon user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: pumpica za izmlazanje
17.4.2010 17:53:33   
minavb
Meni fali onaj mali gumeni zvezdasti delic. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: pumpica za izmlazanje
17.4.2010 17:54:56   
jacikaci
Mina,najbolje da se informises u apoteci. Meni su ragade prosle (nije bilo strasno kao sa Vuletom),ali od prekjuče imam mastitis pa sad ceo dan izmuzavaj,stavljaj obloge,masiraj...Uzas!user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: pumpica za izmlazanje
17.4.2010 17:56:30   
jacikaci
Jel onaj beli mali? Pa vidi u kutiji,ja sam uz moju avent pumpicu dobila još dva  takva rezervna.

(odgovor članu jacikaci)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: pumpica za izmlazanje
17.4.2010 17:56:35   
minavb
Sumnjam da apoteke prodaju rezervne delove. Navodono je neko u Novom Sadu imao delove, pa novosadjanke, ako znate nesto o tomr, javite.
Imam ja te delove, ali posto sam pumpicu dobila od sestre, a ona ih je iskuvavala,  razmeksali su se i vise nemaju funkciju.


< Poruku je uredio minavb -- 17.4.2010 17:58:00 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu jacikaci)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: pumpica za izmlazanje
17.4.2010 18:10:20   
*Alexx*
Ja samo da kažem da taj silikon (mislim na onaj koji ide uz dojku, kao levak) nisam ni koristila nakon što sam dobila ragade od pumpice (i ja sam, kao i Verus, preterala jednom). Od tada - milina! Mnogo mi je lepši bio osećaj, koliko god to glupo zvučalo.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: pumpica za izmlazanje
17.4.2010 18:21:47   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: minavb

Sumnjam da apoteke prodaju rezervne delove. Navodono je neko u Novom Sadu imao delove, pa novosadjanke, ako znate nesto o tomr, javite.
Imam ja te delove, ali posto sam pumpicu dobila od sestre, a ona ih je iskuvavala,  razmeksali su se i vise nemaju funkciju.



A da vidiš kod servisera?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: pumpica za izmlazanje
17.4.2010 18:22:23   
Snelle
Mina, mislim da je najbolje da stupiš u kontakt sa distributerima Aventovih pumpi pa da vidiš sa njima da li postoji mogućnost nabavke tog dela. U suprotnom, ne verujem da ćeš po apotekama ili bebi radnjama uspeti da nadješ bilo šta.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: pumpica za izmlazanje
17.4.2010 18:58:01   
minavb
Nadjoh da su distributeri MCG group iz Novog Sada a navodno je ranije preko Radosnice bilo moguce doci do rezervih delova. Zato sam i zamolila novosadjanke da se jave ako nesto o tome znaju.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: pumpica za izmlazanje
17.4.2010 21:52:28   
majka mara

IZVORNA PORUKA: mejra81

Joj,Verus,znam kako to boli,pogotovu dok sisa...
I ja sam sa pumpicom skroz rascepala bradavicu, uzas kako boli...
I kad kupis te vece levke,samo oprezno...ne sme da te boli dok pumpas...
Kazu da je dobro pre nego pocne beba da sisa da se bradavice namazu sa mlekom(majcinim)....
Ne znam da li ima efekta al probaj....
Ja ti zelim da to sto pre zaraste....nemoj da se deprimiras,sve ce to proci......user posted image


kad zavrsis sa dojenjem namazes svoje mleko na bradavice i ostavis da se one malo `luftiraju` to je priprema za sledeci podoj i stvarno `radi`. takodje pre podoja mozes trviti tople obloge,ja sam se obicno tusirala pre podoja toplom vodom po grudima,podojim malog pa stavim hladnu oblogu na grudi,posle toga svojim mlekom ih namazem i ostavim da se to prosusi.

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: pumpica za izmlazanje
18.4.2010 0:04:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

Tako da moram uzeti vece "levke" (to sto ide na grudi),



Ja ni ne znam da postoje levci različite veličine? user posted image Jel to ima kod nas? Da sam juče umrla, bila bih ubeđena da je to univerzalne veličine.

Verus, reci mami neka ti donese PANTENOL MAST. Mene je to spašavalo više od Lanolina. Mazala sam pred izmlazanje, nekih 5min pre, pa ostavim da bradavice smekšaju, onda ih pumpica ne kida.

Mina, taj beli delić je ključan. Ja sam ga debilka u prvih par puta stavila naopačke i čudila se pumpica ne radi. Pitaću kod moje apotekarke dal zna nešto o delovima.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: pumpica za izmlazanje
18.4.2010 7:41:24   
minavb
Hvala Tasho.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: pumpica za izmlazanje
18.4.2010 8:02:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Nadjoh da su distributeri MCG group iz Novog Sada a navodno je ranije preko Radosnice bilo moguce doci do rezervih delova. Zato sam i zamolila novosadjanke da se jave ako nesto o tome znaju.


Ja znam da je Maya negde u NS kupovala rezervne delove, ali ne znam gde. Kad mi je dala svoju pumpicu, donela je i rezervni taj beli plasticni deo, i silikonski okrugli sto ide na taj beli.
Pitacu je danas, posto je retko na rr, pa cu javiti, ali mi je u glavi da je to bilo u Veterniku,mislim da mi je tako rekla.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: pumpica za izmlazanje
18.4.2010 8:06:30   
minavb
Srce si Nedjo.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: pumpica za izmlazanje
18.4.2010 17:51:46   
Ellenica
Nikome ne preporučujem Nukovu pumpicu (ručnu)

Ja sam nposle izlaska iz porodilišta imala pune grudi mleka koje je teklo konstantno, a Nukova pumpica nije izvlačila ni 50ml.

Ručno sam ja više izmlazavala.


< Poruku je uredio Ellenica -- 18.4.2010 17:54:08 >


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: pumpica za izmlazanje
18.4.2010 21:22:54   
Anoniman
Pitala sam Mayu, ona je te delove dobila sa pumpicom. Nazvala sam i moju omiljenu apoteku, jednu od najbolje snabdevenih u NS, i oni kazu da ne drze, ali po potrebi nabavljaju delove. Tako da, ako nekom treba, poslacu pp, a verujem da sve sto moze u NS moze i u BGuser posted image

(odgovor članu Ellenica)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: pumpica za izmlazanje
18.4.2010 21:29:24   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Tako da moram uzeti vece "levke" (to sto ide na grudi),



Ja ni ne znam da postoje levci različite veličine? user posted image Jel to ima kod nas? Da sam juče umrla, bila bih ubeđena da je to univerzalne veličine.



Ni ja nisam znala da postoje različite veličine user posted image
Ja mislila samo ja imam problem što je levak mali user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: pumpica za izmlazanje
18.4.2010 22:33:59   
Verus
Donela mi drugarica koja radi u bolnici nove levke.  Dva su 27mm a dva 30mm.  Ja koristila one standardne, od 24mm ali su mi bili premali, i bradavica se bukvalno "cesala" o unutrasnji zid kanala, sto je i izazvalo to modrenje....Koristila sam juce ove od 30mm i dalje me je bolelo (jer su vec unistene), ali manje.  Ne znam da li ima vecih i kod nas...ovi levci idu uz elektricnu pumpu koju sam dobila od drugarice na koriscenje.

Mod, meni su grudi toliko narasle u trudnoci i jos vise sada, a izgleda da su mi bradavice debele-doduse, ne "strce" puno, ali su deblje...namuci me sve ovo...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: pumpica za izmlazanje
18.4.2010 22:41:42   
Verus
Hvala Tashke, reci cu mami...nisam ni znala da pumpice mogu biti gore od dojenja!

Da vas pitam: Iako mi drugarica dala da koristim elektricnu: jel mislite da je bolje da kupim sebi Avent rucnu??
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Verus RR

Tako da moram uzeti vece "levke" (to sto ide na grudi),



Ja ni ne znam da postoje levci različite veličine? user posted image Jel to ima kod nas? Da sam juče umrla, bila bih ubeđena da je to univerzalne veličine.

Verus, reci mami neka ti donese PANTENOL MAST. Mene je to spašavalo više od Lanolina. Mazala sam pred izmlazanje, nekih 5min pre, pa ostavim da bradavice smekšaju, onda ih pumpica ne kida.

Mina, taj beli delić je ključan. Ja sam ga debilka u prvih par puta stavila naopačke i čudila se pumpica ne radi. Pitaću kod moje apotekarke dal zna nešto o delovima.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: pumpica za izmlazanje
18.4.2010 22:45:35   
Verus
draga jesi li pumpala predugo, prejako sta?  Stvarno mi treba pomoc oko ovoga....znaci da mazem lanolinom PRE pumpanja, i sta jos??
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Ja samo da kažem da taj silikon (mislim na onaj koji ide uz dojku, kao levak) nisam ni koristila nakon što sam dobila ragade od pumpice (i ja sam, kao i Verus, preterala jednom). Od tada - milina! Mnogo mi je lepši bio osećaj, koliko god to glupo zvučalo.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here