|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Voda
9.8.2010 15:33:26   
Tatamata
„Odmenjska voda“ - Savršeni balans minerala

Voda za trudnice, decu i odrasle. „Odmenjska voda“ je brend kompanije „Ekofarm“ , proizvodjača zdrave hrane iz Ušća. Izvor „Odmenjske vode“ se nalazi u netaknutoj prirodi planine Čemerno na 675 metara nadmorske visine.


Pročitajte ceo tekst....

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Voda
10.9.2010 16:03:43   
*Alexx*
Mame, koju količinu vode piju vaša deca? Andrej (ima godinu dana) pije jako malo, ako imam sreće 200ml dnevno. Pio je više kad je bila velika vrućina, ali sada... Sokove sam počela da mu dajem tek pre neki dan, kao užinicu - dakle, nije se navikao na slatko, pa neće vodu. Naravno, sok smaže dok si rekao keks (a i tada je pomalo gladan).
Ja sve nešto mislim da bi trebalo da pije više vode...? Ili se tripujem.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Tatamata)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Voda
10.9.2010 16:06:44   
gagana83
Ja mislim da je to dovoljno.Ni Una ne pije vise.Popije oko 150-200ml na dan(u to ulazi i sok koji joj dajem jednom u 2-3 dana)
Dok su bile vrucine pila je mnogo vise,cak duplo vise nego sad.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Voda
10.9.2010 16:08:54   
*Alexx*
Gagana, kućo stara user posted image Tnx.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Voda
10.9.2010 16:09:37   
gagana83
user posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Voda
10.9.2010 16:32:52   
liliana
Ni moja beba neče vodu.user posted image 2-3 gutljaja i to je sve. Da bih izbegla preterano davanje sokova, po savetu prijateljice koja je lekar, ja joj sipam samo malkice (10-15ml) soka u flašicu i do vrha flašice vode. I popije sve! 

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Voda
6.10.2010 21:59:53   
Anoniman
Ova Odmenjska Baby voda... jel ona ne treba da se prokuvava za mućkanje ad mleka, ili u čemu je fora?

< Poruku je uredio Tash -- 6.10.2010 22:02:10 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 182
   RE: Voda
6.10.2010 22:11:59   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Tash

Ova Odmenjska Baby voda... jel ona ne treba da se prokuvava za mućkanje ad mleka, ili u čemu je fora?


Nakon rigoroznih analiza na prestižnom nemačkom Institutu Fressenius i na domaćoj Vojno Medicinskoj akademiji, tržištu smo predstavili Odmenjsku BEBY vodu, prirodnu mineralnu vodu sa niskim sadržajem rastvorivih mineralnih materija i sa niskim sardžajem natrijuma, odnosno prvu domaću vodu namenjenu najmladjima. Odmenjska BEBY voda se pakuje pod posebnim nadzorom u potpuno sterilnim uslovima na najsavremenijum mašinama.
Odmenjska Beby voda se zbog svojih karakteristika preporučuje za pripremu:

- adaptiranog mleka za bebe
- mlečnih instant kaša
- čaja za bebe i malu decu
- napitaka za odrasle

IZVOR

Po ovome rekla bih da ne treba, ali mogu proveriti pa javljamuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Voda
24.11.2010 11:00:07   
pepeljuga
opet ne mogu da citam sve user posted image a zanima me do kada ste bebama prokuvavale vodu?


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Voda
24.11.2010 12:09:10   
mihi
Ako ostaje otvorena u frižideru duže od 24h onda se valjda prokuvava. Tako je sa Humana vodom!

< Poruku je uredio mihi -- 24.11.2010 12:14:59 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Voda
24.11.2010 12:12:25   
Jeca*
a ja sam dugo dugo...skoro do godine user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Voda
24.11.2010 12:17:37   
mihi
 I ja sam do prve godine prokuvavala Rosu, a pošto sam ga dohranjivala i dojila, onda sam prva dva meseca koristila Humana vodu, na njoj piše ako je duže od 24 sata otvorena mora da se prokuva.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Voda
24.11.2010 12:25:56   
*Alexx*
Ja sam česmovaču uvek prokuvavala. A oko 8-og meseca sam počela da mu dajem Rosu, i nju uopšte nisam prokuvavala.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Voda
24.11.2010 12:40:29   
pepeljuga
Hvala  user posted image
Ja jos uvek prokuvavam flasiranu vodu, posto moja mama radi u laboratoriji za ispitivanje vode, pouzdano znam da nijedna od tih voda nema sastav koji je naveden na ambalazi.....Ali valjda u nekom momentu treba da se navikavaju na neprokuvanu vodu.

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Voda
24.11.2010 12:43:40   
Jeca*
od godine...moje misljenje
a recimo, moj Luka od godine, u vrticu, pije cesmovacu...ja sam se u pocetku strasno nervirala zbog toga ali sam se predala user posted image user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Voda
24.11.2010 12:44:57   
mihi
Voda se prokuvava samo zbog sterilnosti, a ne zbog hemijskog sastava. Ključanjem na 100oC ne menja se satav vode, eventualno bi mogao da se istaloži višak Ca, ali Rosa, Odmenjska i ostale vode za bebe imaju Ca u tragovima. Za sve vreme kuvanja Rose (skoro godinu dana) nije se ništa istaložilo na sudu. Za razliku od česmovače koja je prepuna Ca i ko zna čega još.

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Voda
24.11.2010 12:46:38   
lesica
A meni dr rekao da Lenkici dajem od 4. meseca Rosu neprokuvanu,ali tako da jedna flasa bude za jedan dan. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Voda
24.11.2010 12:49:58   
mihi
U subotu je u Blicu, ako nađem postaviću izaša poduži članak o kvalitetu česmovače u većim gradovima srbije. NIje mi bilo prijatno kad sam pročitala čega sve ima a mnogo toga se ne kontroliše. Od prilike bitno je da je voda mikrobiloški ispravna, a ostalo, Fe, Cu, teški metali PCB (kontaminenti poreklom iz plastičnog otpada). Ja pijem kiselu vodu, ponekad iz česme samo, mlađin sin samo rosu a suprug i stariji samo česmovaču. Oni kažu da su sve flaširane vode osim Avian vode koje ovde kod nas slabo i ima odvratne. Stvarno je ta Avian super.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Voda
24.11.2010 12:51:07   
mihi
To je to Lesice ako stoji više od 24h otvorena onda je treba prokuvati.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Voda
24.11.2010 12:54:34   
lesica
Ma u sustini se potrosi...sto za Ad mleko,sto za pahuljice sto onako njoj za pice.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Voda
24.11.2010 13:09:43   
pepeljuga
Evian voda je ovde stvarno preskupa, u inostranstvu kosta kao i bilo koja druga voda. A meni gotovo sve kupovne vode imaju neki 'smek' , Rosa najvise, ima neki metalni ukus i ja ne mogu da je pijem nikako user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Voda
24.11.2010 13:11:10   
pepeljuga
Inace, ja sam u inostranstvu kupovala i Evian vodu u spreju, nista bolje za vrele dane, prskala sam i Vuka po onim najgorim vrucinama, obozavao je user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Voda
24.11.2010 13:33:03   
AtenA
mi imamo ugrađene filtere za vodu u kuhinji,tako da pijemo tu pročišćenu vodu sa česme.baš se oseća razlika a i vidi kada prokuvaš nema ni trunke kamenca.

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Voda
27.11.2010 12:09:06   
goda
Mamike drage,posavetujte me!!!!

Moja beba doji, ima 6 meseci i 11 dana,ne jede nešto puno čvrste hrane,od prilike 2 puta dnevno po 5-6 svojih malih gutljaja,to je oko 1-2 kašikice. Kada da joj dam vodu i koliko uopšte i da li oj treba vode. Ona sama uzme čašu sa rupicom naginje i proguta i tako 5-6 puta za redom i ona bi tako radila svaki put kada joj dam čašu u ruke jer je svrbe desni pa joj onaj pipak odgovara da zagrize a voda hladna pa joj prija,tako da neznamda li joj se pije voda stvarno ili je to tako sto joj se dopada da naginje čašu i grize pa usput proguta sto dođe u usta?!
Koliko puta da joj ponudim vodu? Nakon jela odmah hoće da doji i svu me izgrebe ako joj ne dam,i ako se napije vode opet traži da doji.
Kako ste vi uvele vodu dojenim bebama? Ne pije nikakav čja jer ne volim da dajem čajeve,ne pije ni sok takođe.

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Voda
27.11.2010 12:13:16   
minnica
Ja moju Minu isto dojim, a od 4. meseca i dohranjujem gustom hranom po preporuci pedijatra. Davala sam joj vode letos po velikim vrućinama, po par gutljaja, pa sam prestala da joj dajem kad je zahladilo. Sad otkad je dohranjujem, nudim joj posle guste hrane i dam joj da pije koliko želi, što obično nije mnogo. Takav savet sam dobila od pedijatra.

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here