|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Za bebu 33.330 dinara
21.7.2009 15:35:25   
nina83
Pogledacu.. moguce. Ali ovo AS ide na kolica koja smo uzeli, pa zato.. Mada moze i odvojeno da se uzme i koristi samo za kola..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Za bebu 33.330 dinara
21.7.2009 15:36:45   
Anoniman
A zašto bi ga stavila na kolica? user posted image

Šta ti je sa profilom?

(odgovor članu nina83)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Za bebu 33.330 dinara
21.7.2009 15:37:22   
prase
Ukidanje PDV samo delimično rešava problem... Zašto? Evo jedan primer (sama smislila brojeve):

Neka je cena krevetca originalno (od proizvođača, sa zaradom proizvođača): 26e
U EU je PDV koji oni zovu VAT 15% - cena za kupca u EU je 30e
Ko kupuje tamo na veliko - izađe ga oko 30e, jer dobije tax return, ali plati (valjda) carinu i porez pa to dođe na isto.
Onda taj neko udari maržu od 30-ak % - to je 40e i to je velikoprodajna cena
Maloprodajna cena bude još malo više od toga, recimo 50e
Na tu cenu država udari PDV - nova cena, za nas smrtnike, je oko 60e - više nego duplo od originalne!

Ako se skine PDV, onda se samo iz "kombinacije" isključuje država, tako da bi cena "pala" na 50e. A ona rupa između 30e i 50e koja je duplo veća, ostaje u džepu raznih...

E sad, zamislimo da "razni" ne udaraju maržu 30-ak % nego 15-ak % (što je njima i te kako dobra para, budući da je u EU manje od 10%).
Onda je velikoprodajna cena oko 35e, maloprodajna oko 40e, a sa PDV-om to izađe oko 50e (manje nego u prethodnom slučaju, razlika je euro-dva).

Na taj način bi se postigao isti efekat, a država ne bi morala da se odrekne dela budžeta koji se možda i najbrže puni jer će svako pre da kupi detetu nego sebi.

Zašto ovo jednostavno rešenje ne može da se realizuje u praksi? Zato što će država radije da se odrekne PDV, uz to da oni koji odlučuju uzmu deblje koverte od onih koji udaraju maržu, nego što će da udari na maržu, odnosno oni koji odlučuju da udare na svoju kravu muzaru.


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Za bebu 33.330 dinara
21.7.2009 15:46:05   
nina83
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

A zašto bi ga stavila na kolica? user posted image

Šta ti je sa profilom?


Pa ne znam ni sama..user posted image  Mozda zato sto je onda jednostavnije da se tako prenese bebac do kola i ne budi eventualno..
A za profil, ne znam kako me vi "vidite", ali s mog kompa se vidi avatar i br. poruka i ostalo tek kad se klikne na ime, a ranije nije bilo takouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Za bebu 33.330 dinara
21.7.2009 15:59:08   
Anoniman
nina, hajde pređi u Problemi na RR, pa napiši tamo ako si nešto radila sa profilom što bi moglo pomoći u otklanjanju problema.
Ja odoh kućici.

(odgovor članu nina83)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Za bebu 33.330 dinara
21.7.2009 16:01:53   
nina83
Ok, hvalauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Za bebu 33.330 dinara
21.7.2009 16:06:35   
gina
Ma kakvih 33.000 dinara!!!
Koji li je pametnjakovic napravio racunicu, pitam se ja?!
Mozda da kupujemo socijalu i od kineza?

Krevetac ispod 5000 nema
Dusek oko 2000
Benkica najjeftinija 100 kom
Pampers 1200 pakovanje
Vlazne maramice 200-300 pakovanje
Flasice 500 din komad zglavne
Strample 500-700din komad
Carapice 70 din komad
Kolica 8000 najjeftiniija bez marke i kojekakvih dodataka i ovoga i onoga
Noiljka krpena 2000
Adaptirano mleko 400 Impamil najjeftinije
Kozmetika ko zna koliko
Gde su svedske i tetra pelene....
Jos garderobice jer ne moze se samo sa benkicama i stramplama...
Cebence?
Prekrivaci?
Peskiri?
Posteljine?
Kadica, pa stalak?
Pa ono za presvlacenje?
Komode, ormarici....

Jes', moze sa 33.000.... al' malo sutra!!!



(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Za bebu 33.330 dinara
22.7.2009 9:14:11   
Anoniman
Heeeeeeeej gina, kako su bebice? user posted image

(odgovor članu gina)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Za bebu 33.330 dinara
9.8.2009 21:36:45   
marince1
Hej Tasho jel su ti taj krevetac i ono za presvlacenje poslali iz Ikee u Madjarskoj?Mm planira da skokne do tamo,pa ne bi bilo zgoreg da kupi i te stvari za bebu.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Za bebu 33.330 dinara
10.8.2009 8:23:23   
Anoniman
Ne draga, donela mi mama kolima.

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Za bebu 33.330 dinara
10.8.2009 8:33:01   
Delijagirl
Jeste da ja jos nisam trudna ali sam gledala malo cene stvari za bebu i ta racunica mi nikako ne ide. Gledala sam kolico koja kostaju 500 e a najeftinije sam nasla u nekoj internet prodavnici za oko 8000dinara. Mi ves imamo krevetic koga ce mm da izbrusi i ofarba, moramo da kupimo dusek, dosta bebi odece i tih stvari cu dobiti od moje ujne i drugarica. A onda jos idu flasice, pa sterilizator pa posteljina i ko jos zna sta. Pa cemo cak i mozda doci do te cifre 33000 ali to uz ogromnu pomoc stvari koje vec imamo.

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Za bebu 33.330 dinara
8.8.2010 23:00:55   
dacica
jaooo koliko su cene otisle od prosle god.moja drugarica je pre mesec dana kupila sve u Aksi,najosnovnije,bez preterivanja i platila 130.00hiljada...pa vi vidite sad poredjenje za samo godinu dana...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 37
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here