|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li gulite voće?
27.4.2012 22:31:29   
indy_25
Djeci ogulim a ja pojedem koru navise volim kore od voca osim banana narace i kivija :)

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Da li gulite voće?
27.4.2012 22:34:21   
Rada T.
kako kad... ali uvek odstranim onaj deo oko peteljke, naročito kod jabuka! Tu se najviše otrova slije ukoliko su prskane. Mada ovde nijej problem naći neko jabukovo drvo u sred njive ili polja netaknuto i neprskano. Jest da nisu krupne i rumene ali su te domaće neprskane toliko aromatične da ih je greota guliti... bez obzira na po koji lišajuser posted image

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Da li gulite voće?
27.4.2012 22:35:15   
branki*
bozi gulim,sebi nikad.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Da li gulite voće?
27.4.2012 22:38:31   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: indy_25

Djeci ogulim a ja pojedem koru


Isto! user posted image

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Da li gulite voće?
28.4.2012 11:13:20   
Bebilina
Zavisi sta i koje...
Bar 95% voca i povrca koje kupujemo je organski uzgajano i nema potrebe za strahom od pesticida i herbicida. I to i ono koje nije organsko potapam u vodu u koju dodajem prirodno sredstvo za ciscenje voca i povrca koje bi trebalo da pomogne u odstranjivanju necistoca i hemikalija (ako ih ima).
Svoje domace i neprskane imamo jabuke, grozdje, smokve, kajsije. Svekiji imaju sljive, moji visnje, tresnje, jabuke, grozdje. Od toga pravimo sokove i dzemove.
A mala je gledajuci nas rano sama pocela da grize cele vocke- jabuke i sve ostalo sa korom. Najbolja navika koju je mogla da razvije- stalno bi sveze voce i povrce jela user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Da li gulite voće?
28.4.2012 11:21:11   
Yag
isto sto i bebilina kaze sto kupujem na pijaci ostavim neko vreme u vodi mada ne stavljam to sredstvo za ciscenje voca i ne znam sta je to...posle ga opet saperem i pojedem...inace upravo jedem (ne)oguljenu krusku...jamiuser posted image

_____________________________

21.12.2012. end of the world but my world start again 21.12.2012. SANIN ;)))

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Da li gulite voće?
28.4.2012 12:00:48   
Bebilina
Yag evo dva za koje ja znam draga (drugi koristim, postoji i sprej istog proizvodjaca):
http://www.naturecleanliving.com/fruit_veggie_wash_concentrate
http://www.goodnessdirect.co.uk/cgi-local/frameset__/detail/969076_Veggi_Wash_Fruit_Too_Fruit___Vegetable_Wash_Concentrate_500ml.html
Ovo su maramice i sprej za poneti (maramice uzmem jer moje dete ne moze da ceka da stignemo kuci i operemo):
http://fruitywipes.com/
A evo i sta se preporucuje iz domace radinosti:
http://www.stretcher.com/stories/00/001127b.cfm

Al da ne bude da sam opsednuta time- ja se kod mojih uzverem uz tresnju i ne silazim dok se posteno ne najedem. Tako mi je oduvek najsladje i to i dete ohrabrujem da radi user posted image al na zalost nemamo tu srecu da bude cesto... Cari detinjstva, uspomene koje se pamte... Ne pamti se nazalost jabuka iz marketa user posted image

< Poruku je uredio Bebilina -- 28.4.2012 12:15:03 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Yag)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Da li gulite voće?
28.4.2012 12:30:11   
Olga75
KAKO SE NAPRAVI LEP LINK

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Da li gulite voće?
28.4.2012 12:57:46   
Bebilina
Olga izvinjavam se, ali mi iPhone ogranicava neke mogucnosti kad su linkovi i slike u pitanju.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Da li gulite voće?
28.4.2012 13:09:29   
Yag
Hvala Milauser posted image

_____________________________

21.12.2012. end of the world but my world start again 21.12.2012. SANIN ;)))

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Da li gulite voće?
15.5.2012 16:38:02   
Anoniman
Primetila sam da Petra pre pojede celu neoguljenu jabuku nego celu oguljenu user posted image

(odgovor članu Yag)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Da li gulite voće?
20.2.2015 16:55:19   
mila83
Uglavnom gulim, jedino kad znam da su jabuke npr., domace i neprskane, onda ne.mada vise pojedu kada im ogulim i isecem u cinijicu.postala nam navika svako popodne.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Da li gulite voće?
20.2.2015 16:59:29   
choopa choops
Domaće ne gulim, kupovno gulim. Oni jedu sa korom još od malena, ali im kupovno oduvijek ljuštim. A i ja sam počela sebi da gulim kad i njima user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mephisto)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Da li gulite voće?
24.2.2015 6:59:55   
popa
U sustini ne gulim, gledam da jedu i to ali ponekad kada ljuska nije dobra ja je skinem. Inace moja decica sve jedu ,sto se voca tice.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Da li gulite voće?
24.2.2015 7:09:38   
serpica
kazu da u kori ima najvise vitamina pa je ne gulim skoro nikad,ako je kupovno onda stavim da odstoji u vodi par sati i onda im dam da jedu. Bebcu jos uvek gulim jer ne moze da sazvace koru.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu popa)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Da li gulite voće?
27.2.2015 17:38:48   
veselicaa
Da sve koje kupim,a nase domace ne.

(odgovor članu mephisto)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Da li gulite voće?
27.2.2015 19:51:36   
mila83
Sestra i ja kad smo bile male sve smo sa korom jele, to je bilo normalno.Tada je bilo manje pesticida u upotrebi...sa korom je zdravije i sladje...Danas jesti domace voce sa korom nekome je privilegija...

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu veselicaa)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Da li gulite voće?
27.2.2015 19:56:21   
Kata90
Ne,jer nisam tako navikla........

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Da li gulite voće?
27.2.2015 21:21:22   
Ana RR
Sve gulim. Dok smo imali domaće jabuke i kruške iz sela, jeli smo sa korom ali više ne. Doduše, mm ne jede voće sa korom pa sam se i ja odvikla. Mare nema šanse da će pojesti jabuku ako je ne oljuštim.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Da li gulite voće?
11.3.2015 10:14:20   
Plavusa34
da mada cesto cujem i citam da ne bi trebalo

(odgovor članu mephisto)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Da li gulite voće?
11.3.2015 10:36:22   
MakiJ
Jabuke, kruske i ostalo sto se jede kora ne

(odgovor članu Plavusa34)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Da li gulite voće?
9.12.2015 2:33:46   
bojana92
Voce koje se guli,gulim ga.:) Jabuke mu ne gulim,samo ih dobro operem :)

(odgovor članu mephisto)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Da li gulite voće?
9.12.2015 7:18:12   
m2m2
Voce koje ne mora da se guli, nekad mu ogulim, zavisnosti kokva mi izgleda kora. Desava se nekad na jabukama da je kora teska za gutanje, pa mu onda ogulim.

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Da li gulite voće?
9.12.2015 10:44:55   
isidora88
mateji gulim jabuke, ja jedem sve sa korom

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu m2m2)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Da li gulite voće?
9.12.2015 11:45:06   
Anarunika
Meni deca ne daju da im gulim. A i poslužuju se sami . Znaju d treba da ga operu pre nego ga pojedu i to je to. Mada ja više volim da im ogulim i naseckam jer nemam poverenja u ove današnje kore prskanog voća,a i bude manji nered ako jedu na komad nego ako grizu user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







PRONAĐI ME! Nestala 2-godišnja devojčica u...
Dvogodišnja Danka Ilić nestala je danas u prigradskom naselju Banjsko polje kod Bora. Prvi put u Srbiji pokrenut sistem ...
Roditelji, da li znate za pravilo 3-6-9-12?
U eri moderne tehnologije zavisnost od interneta je nažalost sve prisutnija, naročito među mladima. Kao i svaka druga b...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here