|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 80 [81] 82   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: MPR (MMR) vakcina
8.2.2021 19:44:06   
dunja RR
Hvala puno, primili smo danas mmr a prethodno izvadili krv, iskasapili je u labu, liptalala joj krv, svu odecu sam potopila u ledenu vodu kad stigosmo kuci, sve bilo krvavo. Krvna slika bila ok.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Beba987)
Direktna veza do poruke: 2001
   RE: MPR (MMR) vakcina
8.2.2021 19:57:07   
Milena18
Uh Dunja pa kako tako da joj izvade krv? Je l'' se uplašila? 


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2002
   RE: MPR (MMR) vakcina
9.2.2021 22:20:05   
dunja RR
Ne znam Milena, ja sam bila ispred laba sa sinom i kolicima, padala je kiša, a nismo hteli unutra svi, zbog gužve i korone.
Odjednom vidim kroz staklo laborantkinju kako dovodi M do vrata, potpuno krvavu, ruke, lice, odeća, mm nigde nema (on se oblačio, u šoku), a po celom labu, po podu krv. Ja sam uletela bez maske (imala sam je na sebi i napolju, ali od šoka, ne stigoh da je prebacim na nos i usta kada uleteh unutra), možda sam i koronu pokupila ko zna.

Pričao mi mm da je vadila krv neka nadrndana mlada laborantkinja, koju on zna od ranije, pre 2-3 meseca mu je ta ista vadila krv kada je imao upalu prostate.
I nije mogla da izvadi, zvala koleginicu, starija žena, i ona nešto, kaže mm, masirala M ruku (na prevoju lakta), i samo jurnula krv u mlazu, a vadile iz prsta. Jedva zaustavila krv.


M pola sata nakon toga primila MMR, jedna divna teta u našem Domu zdravlja daje vakcine, M nije plakala uopšte. Dete od nepune 2 godine, nije plakalo na vakcinaciji, ona je moj junak user posted image a pride prethodno iskasapljena i istraumirana u privatnom labu.

Kada neko radi svoj posao sa ljubavlju, to tako biva ..i obrnuto.


< Poruku je uredio dunja RR -- 9.2.2021 22:24:17 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 2003
   RE: MPR (MMR) vakcina
9.2.2021 22:28:29   
mati
U bre Suzi, kako tako da ne znaju, još dete u pitanju. Duša draga, hrabrisa...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2004
   RE: MPR (MMR) vakcina
9.2.2021 22:29:43   
Ivanka 75
O Dunja, dusa mala 😕

Ima nadrndanih sestara na zalost. I mi smo jednom imali posla sa takvom. Nemaju saosecanja za decu. Ljubi Micu od nas, hrabrisa je to 😊❤️

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2005
   RE: MPR (MMR) vakcina
9.2.2021 22:37:15   
emicaa
Dunja bas je hrabrisa.Za sestru nemam rijeci,stvarno user posted image


_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2006
   RE: MPR (MMR) vakcina
10.2.2021 8:29:46   
nata11
Dusa mala.

Jaooo krv bih im se napiala. Svaka ti cast na uzdrzanosti.

_____________________________





(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 2007
   RE: MPR (MMR) vakcina
10.2.2021 8:47:08   
vonavoj
Jadna malena..

Pa kod dece ako je hladan prstic nece poteci krv...moraju prvo rucice da im ugreju..

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 2008
   RE: MPR (MMR) vakcina
10.2.2021 12:25:39   
lesli
Jao bre Dunja, strasno.Kakvi kreteni! A ona je divna! 🤗

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2009
   RE: MPR (MMR) vakcina
12.2.2021 21:43:16   
Ivanka 75
Kad smo kod vakcina, Dunja kako je M? 


(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 2010
   RE: MPR (MMR) vakcina
15.2.2021 0:39:44   
dunja RR
Iv, sutra nam je 7 dana od vakcine, tako da su od sutra moguće reakcije, ali se nadam da neće biti T i nešto slično.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2011
   RE: MPR (MMR) vakcina
9.8.2021 12:16:39   
daca77
Nisam nasla adekvaktnu temu, pa cu ovde.
Elem, N je primila vakcinu koja je obavezna pre polaska u skolu i sada ima strasan otok i crvenilo na mestu uboda. Vec 2 dana drzi hladne obloge, ali ne pomaze. Sta savetujete?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2012
   RE: MPR (MMR) vakcina
10.8.2021 8:58:06   
Sanjica26 RR
Daco77, mi nismo imali tih problema. Mislim da sem obloge, ništa drugo ne možes da stavljas. Konsultuj se sa pedijatrom ako i dalje bude tako. 



_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 2013
   RE: MPR (MMR) vakcina
17.9.2021 22:12:58   
Mačak25
Zdravo, imam cerkicu koja ima sada 2 god i 9 meseci. Dobila je mmr 08.09. Dete je koje ide redovno u vrtic. Dan pre mmr odradjena KS i CRP i sve je bilo ok. Nosic joj je curkao povremeno ali nista strasno, retko kada joj ne curi posto redovno ide u vrtic. Vakcina je bila u sredu, u petak uvece joj skace temperatura, skidali celu noc, ujutru kod dr, uradili krvnu sliku i leukociti joj povecani, sve ukazuje na bakteriju a mmr su virusi. Znaci nje od njega. Temp je isla i do 40, brufen je jedva odbarao do 38,5. Nakon prve doze antibio.vec je pocelo da popusta. U ponedeljak vise nije imala temp i bilo joj je bolje. Imala je i par retkih stolica moguce od leka. Dobija probiotik. E sada moje je pitanje koliko ce to da utice na mmr? Bila je u inkubaciji kada je primila vakcinu i ja sam preplasena. Samo je gledam i zagledam po ceo dan... Nije ga primila zdrava i imam strah od posledica... ako moze neko da pomogne ili je imao slicno iskustvo, a moze i Maslacak da se javi. Ja sam bas u haosu...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2014
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.9.2021 7:16:13   
Maslacak15
Macak ne utice. Odmah prestani da se brinesuser posted image . Nema apsolutno veze niti ce joj ista biti. Vakcina ko i svaka druga vakcina, tacnije jedna jako efikasna i dobra vakcina. Poklopilo se ok, ali ako je prosla bakterijska infekcija sve je u redu. I dalje moze da se desi da u narednih par dana se na kratko vrati temperatura ili da ima reakciju vezanu za samu vakcinu posto se na nju reaguje 10-14 dana posle davanja. Tako da nemoj da se stresiras ako do toga dodje.
Tvoja briga je samo lep primer drame koja je stvorena neopravdano oko cele te vakcine. I kao potrebe nekakvih "idealnih" uslova da se primi. Vakcina moze da se primi bilo kad sa navrsenih godinu dana. Nas pedijatar je samo pitao pred vakcine da li je dete imalo temperaturu prethodna 3 dana. Nikad krv nisu vadili pre davanja bilo kakve vakcine. Blaza prehlada ( sline) isto nije razlog da se vakcine ne prime.
Sigurno niste jedini da se dete razbolelo ubrzo posle davanja neke vakcine.
Stvarno nema razloga za brigu!!

(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 2015
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.9.2021 9:04:13   
IvanaSK RR
Moja devojcica je primila vakcinu sa godinu i tri meseca. Otprilike nekih sedam dana posle toga se i jeste javljala blaga temperatura. Trajalo par dana i to je to. Ne brini, sve ce biti ok.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 2016
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.9.2021 11:46:25   
Mačak25
Hvala na odgovorima, mi i kasnimo toliko dugo jer smo trazili idealne uslove...ali je nemoguce. Mislila sam taman sada pre nego sto krene zima i virusi ali eto... Ma cujem svasta i procitam i kao svaka majka ne mogu a da se ne zapitam i zabrinem. Utesile ste me, ja sam u agoniji od tada...


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2017
   RE: MPR (MMR) vakcina
18.9.2021 12:20:09   
IvanaSK RR
I moja devojcica je primila bas u ovo vreme vakcinu :). Podrsku ti saljemo, opusti se. 



_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 2018
   RE: MPR (MMR) vakcina
30.9.2021 13:09:52   
Mačak25
Zdravo, danas je 22.dan od mmr. Nema reakciju nikakvu za sada. Nos joj je procureo nakon samo dva dana boravka u vrticu, cim je pocela da ide prehlada. Da li je prosao kritican period za mmr, mogu li da se opustim? Mozda je i ona jaka temp.bila od njega, pojma nemam...


(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2019
   RE: MPR (MMR) vakcina
30.9.2021 14:07:21   
Bambino1
Primio je MMR sa tacno 14 meseci i nije imao nikakvu reakciju. 


(odgovor članu Mačak25)
Direktna veza do poruke: 2020
   RE: MPR (MMR) vakcina
23.12.2021 1:50:06   
Mirko Svirko
Da li se sruga doza prima pre prvog razreda?

Ja nisam sigurna da li je za tu vakcinu rekla med.sestra vidimo se sledece godine poato smo mi 2015. I da li ima reakcija i posle druge doze?Posle prve nismo imali reakcija.

(odgovor članu Bambino1)
Direktna veza do poruke: 2021
   RE: MPR (MMR) vakcina
23.12.2021 6:23:25   
flamingos
Moje dete je isprimalo sve vakcine.Bogu hvala,nikada nije imala reakcije.Uvek je sve prolazilo kako treba.


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 2022
   RE: MPR (MMR) vakcina
23.12.2021 7:19:11   
dddaca
Mirko zar niste tu vakcinu primili pred polazak u skolu?

(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 2023
   RE: MPR (MMR) vakcina
23.12.2021 10:33:16   
Mirko Svirko
Nismo. Poato smo krenuli ranije u skolu. Generacija 2014 a mi 2015. Pa cemo da primimo onda pred polazak u drugi.

Ali nisam znala da li je to ta vakcina ili neka sruga.

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 2024
   RE: MPR (MMR) vakcina
23.12.2021 10:37:32   
Sanjica26 RR
Mi drugu dozu nismo primili, ona sto se prima sa punih sedam. Nismo imali punih sedam. A sad nikako da je odvedem. 

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 2025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  78 79 80 [81] 82   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  78 79 80 [81] 82   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here