|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
24.12.2012 11:53:32   
cockic
moja deca sy sela onako nestabilnije jako kratko pa sy propyzala pa ystala i mislim da to pyzanje je dobro za sve brze ojacajy oni sy sedeli vec sa 5 meseci i nikad nisam koristila jastyke iza ledja da im ih podmecem znaci za ono poly sezanje da ali za ono kad neka deca sedny pa se odjednom bace nazad to mi nisy radili bili sy stabilni propyzali malo posle pet meseci ali pyzanje na kolenima ne vojnicko i onda mi je cera ystala vec sa sest i po meseci tako da ono sto moze samo nek yradi ali da sam ih ja stavljala y sedeci i stojeci dok nisy mogli nisam mada oni sy to svakako rano odradili sami.da sin je sve isto kao i cera rano propyzao seo ali ystao tek sa 7 meseci kazem tek jer je seka ystala sa 6 meseci i nekih 12-13 dana.ona je bas poranila.mada joj nisam davala da stoji pyno do nekih sedam i po po savety fizijatra da nema nogice ko da je byre jahala.sin mi ima bas prave nogice nadam se da ce i cera sad se to jos ne vidi jer krece da hoda a oni hodajy ko patke neko vreme user posted image

e da ono ycenje ystajanja sa boka je bas dobra stvar mislim da oni poranise jer sy radili vezbe kao bebe isli smo kod fizijatra i radili te vezbice te na bokovima i sta nam je sve rekao.tako da je to bas dobra stimylacija te vezbe kad sy bebe malo ih ybrza.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
24.12.2012 11:57:28   
cockic
ja sam oboje decice jako rano stavila i y kengyr nosiljky sa nekih 2 meseca jer mi je bilo lakse i ne znam kako oni kazy kasnije kad kasnije kad sy posle teski ja sam je oba pyta koristila od 2 meseca pa do 6 posle je vec tesko mislim da sam cery i sa nekih 7-8 meseci ali samo jednom i ledja mi otpadose.od tad narano nekoristim jer me kicma boli posle danima.

znam da nije tema izvinjavam se user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
28.12.2012 22:18:50   
jovana13
Ogi kad lezi pokusava da se podigne i glavu i gornji deo tela podize dosta bez da se uhvati za nesto. Kad mu dam ruke on uhvati i podigne se u sedeci. Sad citam na RR razvojne faze bebe stare 4 meseca i pise da moze dete pomalo da se stavlja u krilo da sedi. Ali mi je to rano?!

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
28.12.2012 23:05:44   
Bebilina
Mi ne posedamo bebu, nismo ni ceru, ni sad sina. Kad uspeju sami, onda. Oboje su sa 4.5 uspevali da sednu iz totalne horizontale povlaceci se za precku na kolicima, sa skoro 5 bili u stabilni kad se puste, a bez povlacenja je cera sela iz lezeceg sa nekih 6.
Sin je u kolicima i dalje u ravnoj korpi i planiram ga u tome voziti do punih 6m barem ili dok ne preraste po duzini. Onda kada im od lezanja na stomaku i puzanja ojacaju ledjni misici naci ce nacin da sednu, do tad stomak za igranje, ledja za spavanje.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
28.12.2012 23:13:21   
Bebilina
Jovana tako je i moj zvrk u tom uzrastu, sad se vec ceo izvije ko kifla, i noge i gornji deo ledja podigne, ali je naucio i rukicama da se odupre. Kad vidi da ne ide otkotrlja se na ledja, ne frustrira ga sto ne moze da ustane. Nemoj jos da ga stavljas, ima vremena, vise ce nauciti u tom polozaju, trazice alt_ernative na stomaku, boku itd user posted image

E da, mi imamo Bumbo sediste koje je navodno 4m+. Juce sam ga u kadi stavila u njega na 2min jer nemamo ovde kupka i ne planiram uskoro ponovo. Koliko god da na njemu pise da moze, da je ergonomski, meni se ne cini ispravno. Isto i sa kengurom- nismo ga nijednom jos upotrebili, mali ima preko 9kg, a on je do 10... Sa cerom smo ga tek sa 5 poceli koristiti, on ce ga tad skoro prerasti tezinom. Jednostavno nemam osecaj da treba i verujem mu...

< Poruku je uredio Bebilina -- 28.12.2012 23:19:26 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
28.12.2012 23:21:34   
jovana13
i meni je to rano bas sam se zacudila kad sam procitala. Cerkicu sam sa 6 mes uzimala da sedi kod mene i to po 5-10min dnevno. Kolica ne koristimo,jer sam cerkicu jedva posle odvikla od kolica,pa sam ovaj put rekla samo i iskljucivo kad setamo kuci nikako. Za 4 mes on je 5-6 puta spavao u kolicima kad je imao mesec dana, u kucu ih nisam ni unela. Nigde mi se ne zuri, lakse mi dok nista ne zna lakse izlazim na kraj sa njima user posted image

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
29.12.2012 0:31:40   
Sanchy
Mi smo sa pet i po bili na uz kukova i dr je rekla sedenje odmah tako da ga ja drzim u krilu da sedi po malo a takodje i u kolicima,sam jos uvek ne moze

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
29.12.2012 5:59:39   
Zemunka85
Nama rekli da sme u sedeci pod 45 stepeni.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
29.12.2012 7:08:53   
boba 11

IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Nama rekli da sme u sedeci pod 45 stepeni.

sa 4.5 nam je receno u polusedeci a posle 6 u sedeci.Sestri je receno da dete ne treba forsirati vec ce sami da sednu kad treba ili da hodaju.Po tome nema hodalice vec kad sami prohodaju to je to.Malo mi je neprakticno ali sta sad to su vam nova istrazivanjauser posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
29.12.2012 18:32:22   
panpan1
neke bebe ranije krenu u lezeci polozaj, neke kasnije, pedijatri kazu ne forsirati dete, kad krene samo da ustaje u sedeci polozaj tad je pravo vreme. dakle i ako ima 6 meseci ne treba ga stavljati da sedi, da ga ogradjujemo jastucima isl.

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
29.12.2012 18:38:19   
Figaro88
Mi smo Andreu pustili da sve sama odradi,oko 5m je propuzala,sa 6 je sedele nekako na stranu,pa je onda naucila sama da sedi pravilno,a sa deset ipo je prohodala.A u kengura sam pocela da je stavljam sa 4 ipo meseca,ali da bude okrenuta prema meni....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu panpan1)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
30.12.2012 2:58:30   
opcinjena
moja deca su relativno rano pocela da sede, mislim pre 6 meseca, jaka su bila i aktivna.sve je to individualno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
20.1.2013 18:30:54   
dzepna venerica
hej drugari, moze li neko da mi da misljenje o nasoj situaciji. Evo bebac ima 8 ipo meseci i dalje ne sedi samostalno, kad ga naslonimo na jastuke on se sam gura unazad ne bi li legao, isto tako pada na stranu i levo i desno kad ga stvavimo na jastuke, u kolicima ne moze sam da ustane da sedne nego mu ja dizem kolica u poludeci i sedeci polozaj pa nekad retko kad se uzdigne onako sam drzeci se za rucku prednju ako mu zakacim neku igracku. inace je jako rano poceo da se okrece sa stomaka na ledja i sa ledja na stomak,tad je imao 3 meseca..... i tad smo pomislili daa je napredan i da ce poceti da sedi bas rano... citam vase price ovuda kako vam bebe sede vec sa 5 i 6 meseci i blaga me panika hvata.... user posted image ima li neko savet neki? mislim prvi sin nam je isto seo kasno, sa tek napunjenih 8 meseci, ali ovaj bebac mladji njegov bata evo ima punih 8 ipo i ne vidim uopste napredak, niti zelju da se sam uzdigne u ogradici..... pomoc pliz? NENSI AKO SI TUDA NEGDE AKO VIDIS OVU PORUKU PISEM TI NA MAIL SVE! LJUBIMO TE

_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu opcinjena)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
21.1.2013 18:38:21   
Maja31
Moja bebica se trudi sama da sedi, kada sam pitala pedijatra da li smem da je stavim sa pet ipo meseci, rekla mi je sve sto ona sama moze da uradi da je pustim i ja sam je poslusala....

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.2.2013 10:01:38   
miladininatasa
Imam jedno pitanje. Moja beban je pre 9 dana napunio 6 meseci. Dr je na uzv kukova rekla da ga sa punih 6 meseci stavljam u sedeci polozaj uz pomoc jastuka u pocetku. On kada se uspravi u sedeci polozaj, onda mu pod svojom rukom opipam ceo kicmeni stub i vidljiv je okom. Nekako je izbacen u polje. Kad ga drzim u rukama, toga nema, ni u lezecem, samo sedeci polozaj. Ne znam da li je normalno, jer se ne secam da je to bilo i kod starijeg deteta. Plasim se da ga stavljam u sedeci, uvek je u polulezecem, ali se sam nekako uspravi, vuce rukicama za kolica i uspravi se, ne potpuno, ali tu je. Sta da radim?

(odgovor članu Maja31)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
25.2.2013 10:58:58   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Maja31

Moja bebica se trudi sama da sedi, kada sam pitala pedijatra da li smem da je stavim sa pet ipo meseci, rekla mi je sve sto ona sama moze da uradi da je pustim i ja sam je poslusala....


e Tako smo i mi koliko se sećam. Sve što je mogao sam da uradi dopuštali smo mu.
Miladininatasa, ako može i hoće sam da sedne, ne vidim razlog da ga sprečavate u tome. ALi ako misliš da ipak nešto nije uredu, možda je najbolje da pozoveš dr pa da vidiš šta će ti reći. Ili patronažnu sestru. Ne sećam se da sam napipavala kičmu onako kako ti opisuješ.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Maja31)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
26.2.2013 8:33:16   
Jeca.V
Miladininnatasa,znam na sta mislis,kicma mu kad pipas od dole ide u obliku cirilicnog slova S.Koliko ja znam to znaci da beba jos uvek nije spremna za sedenje,tako bar kaze nasa pedijatrica.Beba je spremna za pravo sedenje kada se preko stomaka iz puzeceg,ili iz polozaja kosog patuljka postavi sama u sedeci polozaj.Tada ce mu se i kicma ispraviti.A slazem se da ih ne treba sputavati u onome sto sami mogu da urade.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
26.2.2013 9:22:27   
cockic
ja vec sto puta sam pisalauser posted image meni oni sami sedose jako rano vec sa 5 meseci,tako da jastuke za sedenje i na parketu nisam nikad koristila jer se nisu teturali.tj nisu padali na ledja.ali oni su pre tog sedenja vec krenuli da puze tj.da se stavljaju u taj puzeci stav,mozda im to ojacalo ledja da bi tako rano sedeli nemam pojma.znaci njima krene prvo onaj stav na kolenima i ispruzenim rukama(puzanje )klacenje napred nazad i onda sedenje i stajanje.a naravno pravo puzanje ubzo pocnu izmedju tog sedenja i stajanja vec sa oko 6m.ja to nikad nisam pisala u nekoj svesci pa mozda omanem za nekoliko dana,ali da su rano jesu....hodanje i nisu poranili,jer ima dece i sa 10 meseci koja prohodaju.sin sa 11m i nekih nedelju dana,a cera nedelju dana pred prvi rodjendan user posted image sobzirom da je ustala sa 6m i 12 dana nije zurila da prohoda.

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
26.2.2013 9:24:08   
cockic
ja pola napisa sto sam vec pisala na vrhu straneuser posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
27.2.2013 11:34:41   
miladininatasa
I ja sam sigurna da jos nije spreman za sedenje, pa ga zato i ne stavljam u sedeci polozaj. Sutra starijeg sina vodim kod fizijatra na sistematski za upis u prvi razred, pa cu pitati dr za savet. Pozdrav svima!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
27.2.2013 12:02:26   
nina26
Moja Z, ima 4m i 7 dana, i vec duze pokusava da ustane iz relax stolice tj. podize ramena onako kao da radi trbusnjake...naslon je do tada bio skoro ravan, pa sam je sada malo podigla, ne bas da sedi nego polulezeci, i tako i u krilu nam sedi u polulezecem polozaju...

Da li je to ispravno ili da sacekam jos malo ?

Mada sam procitala, da ako se beba dize sama, da treba malo i da je podignem.

E, sad za puzanje, ne znam kako bih je stavila da puzi, kod nas je mermer i jako je hladan, pa cak i na tepih da je stavim...user posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu miladininatasa)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
27.2.2013 12:05:51   
nina26
Moja Z, ima 4m i 7 dana, i vec duze pokusava da ustane iz relax stolice tj. podize ramena onako kao da radi trbusnjake...naslon je do tada bio skoro ravan, pa sam je sada malo podigla, ne bas da sedi nego polulezeci, i tako i u krilu nam sedi u polulezecem polozaju...

Da li je to ispravno ili da sacekam jos malo ?

Mada sam procitala, da ako se beba dize sama, da treba malo i da je podignem.

E, sad za puzanje, ne znam kako bih je stavila da puzi, kod nas je mermer i jako je hladan, pa cak i na tepih da je stavim...user posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu miladininatasa)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
27.2.2013 12:50:05   
Maslacak15
Nina draga,
Ja mog malisu nisam podizala da sedi uopste osim na par sekundi ( povucem ga za rukice u sedeci polozaj na kratko kad je poceo da se sam interesuje) dok nije sam seo!. I bio je u korpi za lezanje u kolicima do punih sest meseci. To ga uopste nije usporilo, naprotiv. Poceo je da puzi sa 5 meseci ( poluindijanski) , sa 6 sasvim ispravno i onda je iz puzanja sam seouser posted image . I posle jako brzo poceo da se podize na noge i prohodao potpuno sa deset meseci. Naravno deca su razlicita, i svako dete ima svoj ritam ali ja mislim da je njemu stvarno pomogla prostirka za igru. Naime on je meni od treceg meseca non stop na podu jer sam mahom bila sama po kuci i nisam mogla da razmisljam sa kog ce kreveta da padne a njihalicu nikad nismo koristili. Kupila sam mu lepo debelo cebence za igru, i ono sto bih mogla da ti dam kao tip,uzela za ispod dve tanke strunjace za fitnes (2mx1m) da mu bude malo toplije i za nijansu mekse. I on je tako tu lezao i imao prostora i prilike da svasta isprobava. Tako je poceo jako brzo da se okrece u oba smera sam ( sa 4 meseca) i da pokusava da puzi. Ja ne mislim da decu treba forsirati, ali im treba i dati slobodu i vreme. Ako su po krevetima, ili u krilu ili vezani za njihalice onda prosto nemaju priliku a ni motivaciju da se krecu....
Losa strana je naravno sto sam vec sa 6 meseci imala bebu koja mi je puzeci bezala iz sobe ko u crtanom filmu sa tomom dzerijem i bejbisiterkom user posted image user posted image narocito posto sam nedugo zatim ostala i ponovo trudna ali to je za neki drugi topic :):)

Pozdravljam te puno i tebe i malecku

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
27.2.2013 14:51:23   
nina26
Maslacic, super ti je ta ideja za strunjaceuser posted image

ja je stavljam cesto u baby gym i bas voli tu da se zabavlja,ali je to onako usko pa nema puno prostora da se okrece...

znaci, step by step sto se kaze pa ce ona sama da nauciuser posted image

ljubac za vas troje

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Kada može beba u sedeći položaj?
11.3.2013 12:05:31   
isidora88
sa 4 meseca sam pocela mateju da stavljam u onaj polusedeci polozaj na kolicima, samostalno je poceo da sedi sa 6 meseci user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Густа храна.
пеперутка16

Када сте почели да уводите чврсту храну?

Click Here