|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
20.4.2011 7:26:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Ma to pitam za Laru, iliti Jaju user posted image Ima 2 i po. Ona prica sasvim solidno za svoj uzrast, mozda malo i previse brblja user posted image , ali eto ova dva slova nikako pravilno da izgovori, pa ja reko da ne zakasnim user posted image

A kod nas je taj sistematski izmedju 3 i 4 god. Valjda nauci do tad user posted image


Jaaao, pa ona je jos malena...Ma naucice....user posted image

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
12.8.2011 21:55:56   
*milica*
sofija cesto koristi muski rod kada hoce da isprica gde je bila, sta je radila i sl. takodje slova R i L su joj nepostojeca, za oba koristi J.
Ucim je da ih izgovori ali ona kaze, SOFIJA TO NE ZNA, KAD POJASTE ZNACE!!! (ne derem se )...user posted image
Stefan sem baba,deda,dada (seka sofija_tako je zove),tata i mama nista ne prica tako da je za neke ispravke u njegovom govoru prerano...

_____________________________

Stefan i Sofija NASA SRCA DVA NAJDRAZA!!!!


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
12.8.2011 21:59:33   
Anoniman
Deca cesto koriste trece lice u izrazavanju....Sve ce to doci na mestouser posted image

(odgovor članu *milica*)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
13.8.2011 13:20:51   
Anitaaa
Iskreno ja MAteju od početka ispravljam kad god nešto pogrešno izgovori ali ne ludim ako ne može da izgovori kako treba.Ispravim ga 2,3 puta i tražim da ponovi za mnom pa ako ne ide odustanem pa opet isto kad ponovi dotičnu reč.Ali zato sad sa nepune dve ipo godine Mateja vrlo razgovetno priča i vrlo retko izvrće slogove.Ljudi mi uglavnom ne veruju da ima samo 2 godine user posted image

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
13.8.2011 13:27:32   
JMPM
S se mnogo trudi da kaze R. Kaze lepo slovo L, a R mu je kao L sa visoko podignutim jezikom. Bas se trudi. U zadnje vreme sam razmisljala kako bi pricao da ga nismo vodili na seckanje frenuluma. Hoce sve da ponavlja, svaki dan neka nova rec. Ali ima nekih reci koje izvrne. Ispravljam ga gotovo uvek, ali to nikako da kaze normalno. Kada mu razlozim na slogove onda je ok, a cim kaze celu rec izvrne je. Na primer- pa-ti-ke pakite, ne-cu encu...

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
13.8.2011 13:33:39   
Anitaaa
I Mateja je tako u tom uzrastu.Ne možeš da veruješ kako brzo uznapreduju za samo mesec dva.Ja i dalje na slogove svaku reč koju ne zna da izgovori pa par puta tako pa onda iscela.U početku je i dalje izvrtao kad kaže celu reč odjednom ali sad sve više napreduje tako da malo reči sad izvrće a sad je već počeo i sam sebe da ispravlja kad pogrešno izgovori.Kaže po nekoliko puta istu reč dok je ne kaže pravilno bez toga da mu ja nešto kažem user posted image

R izgovara prilično dobro  Č nekad kaže kako treba nekad kaže C...jedino Š ne izgovara uopšte.I dalje govori S


_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
13.8.2011 13:38:43   
JMPM
Hm, on ne zna da kaze svoje ime zato sto ima slovo S. Ne zna da kaze Stefan ni Stefa nego Tentan ili Tefa user posted image . Ima neko mekano slovo C kao pirocanci user posted image

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
13.8.2011 13:49:03   
Didy

IZVORNA PORUKA: JMPM

Hm, on ne zna da kaze svoje ime zato sto ima slovo S. Ne zna da kaze Stefan ni Stefa nego Tentan ili Tefa user posted image . Ima neko mekano slovo C kao pirocanci user posted image


Moje dete je sebe zvalo Tešaj do 2. godine. I pojavi se mog brata drug sa sinom Stefanom i on mu kaže - Hej, Tefane.user posted image Tad je počeo i sebe tako da zove, a vrlo brzo je počeo pravilno da izgovara Stefan. Strpi se još malo, JMPM.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
13.8.2011 13:50:09   
Anitaaa
Sad razmišljam nešto,Maki u suštini ne zna da kaže Š,Č i Dž za koje kaže nešto kao dz
Ć zna da kaže ako reč počinje sa Ć npr ćurka i sl ali ako je na kraju reci ili u sredini onda retko kad izgovori kako treba.Npr kad izgovara prezime kaže Vujcic umesto Vujčić hehe al dobro,naučiće user posted image


_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
13.8.2011 13:50:21   
JMPM
Imam ja strpljenja sto se toga tice, volim da radim sa njime svasta. Sada voli da mu se cita, voli da peva i svira gitaru user posted image . Ima drugara koji se isto zove, ali ga zove bato user posted image

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
13.8.2011 13:54:03   
Olga75
ja ispravljam ali me ne slusa user posted image
R , S ( kao skola ) , C ( cufta ) ,C ( carapa ) i sva teska slova ne izgovara , kad se predstavlja ona je : Maija
a npr . pesak = pekas
i tako user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
13.8.2011 13:55:27   
Anitaaa
Tako i ja...sad doduše više voli da pogleda crtani nego da čita mada mu to ne dajem previše.Pesmice su i dalje zakon.Kad god se vozimo u vrtić autobusom u tih 15ak min otpeva ceo repertoar pesmica user posted image

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
13.8.2011 20:17:51   
Dove
Definitivno mislim da ih ne treba ispravljati.Evo zasto.Ja sam do te mere bila isprepadana kad je imao dve godine sto uopste ne prica,da sam napela i odvela ga na procenu i pregled klinickom psihologu.A i logoped je trazio procenu jer takav je postupak za malu decu.I dobijemo ovakav nalaz:
DA JE MALI HIPER AKTIVAN I DA MU TO NE DOZVOLJAVA DA ODRZI PAZNJU,KAO I DA ZAOSTAJE ZA VRNJACIMA NEKIH 6-9 MESECI.IQ MU JE BIO KAO ZA DECU SA POSEBNIM POTREBAMA!!!
user posted image
Sve sto je znao da kaze bilo je mama,tata i aba(voda)!!!Bila sam uzasnuta,porazena,povredjena,ljuta...neznam ni sama.Sa takvim nalazom ja dignem ruke i kazem sebi...zdravi smo i pravi i ja i muz,pa ako je sudjeno da ne prica nek ne prica.Jednostavno nisam imala snage da se borim.Proslo je od tad 9 meseci.I sad mi je smesno jer se sve desilo preko noci.Sam je poceo da prica,ispermutuje po nesto ali ga razumem i te kako kad me psuje!!!user posted image A kad dodje vreme ispravicemo i to!!!

< Poruku je uredio Dove -- 13.8.2011 20:18:48 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
14.8.2011 1:31:30   
mmms
Isto ovako i ja moju devojcicu.Stalno pevamo pesmice i citam joj bajke i ona to obozava,sad ima 3 i po god. i bas ima lep govor,desi se da nekad pogresi ali je odmah ispravim i ona odmah tacno izgovori.
IZVORNA PORUKA: Anitaaa

Iskreno ja MAteju od početka ispravljam kad god nešto pogrešno izgovori ali ne ludim ako ne može da izgovori kako treba.Ispravim ga 2,3 puta i tražim da ponovi za mnom pa ako ne ide odustanem pa opet isto kad ponovi dotičnu reč.

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
30.1.2012 15:56:55   
džema
molim vas pomozite mi, da li znate da li negde na netu mogu da nađem neke vežbice za dete da brže progovori? tipa baby tv samo na srpskom gde se određene reči ponavljaju više puta da beba može da ih zapamti?

(odgovor članu mmms)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
30.1.2012 15:58:37   
*Alexx*
Džemo, a šta će ti to? Iz mog iskustva - neće dete brže progovoriti gledajući TV. Koliko ti je staro dete? Moj Andrej ej progovorio tek sa dve i kusur godine, i to kad je krenuo u vrtić.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu džema)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
30.1.2012 16:05:05   
džema
ćerkica mi ima 18 meseci, ja joj stalno ponavljam reči ali ona niti me gleda niti je zanima. mislila sam da joj nekako skrenem pažnju...

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
30.1.2012 16:06:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Džemo, a šta će ti to? Iz mog iskustva - neće dete brže progovoriti gledajući TV. Koliko ti je staro dete? Moj Andrej ej progovorio tek sa dve i kusur godine, i to kad je krenuo u vrtić.


vrtic je zakon! to vidim na zaovinoj maloj koja je bas lose govorila dok nije sad krenula u zabaviste sa svoje 3,5 godine. za par meseci se vidno popravila, ne samo u izgovoru, nego i u nacinu razmisljanja.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
30.1.2012 16:14:45   
Brana
Ja sam ZA,uvek mu pravilno pricam,nikada mu nisam tepala, niti izvrtala reci,a tako ga i ucim da govori i ispravljam.Naravno da su oni mali i neka slova ne mogu odmah da savladaju tipa:C,R,LJ,H,L,DZ....ali tokom vremena ce i to savladati.Moj Laki fino i cisto tj.razumljivo prica za svoj uzrast (ima 2 godine),naravno da navedena slova jos ne moze dobro da izgovori,ali se trudi da sve ponovi sto ga ispravim.Smatram da vremenom sto su stariji,sve bolje usvajaju odredjena slova u svoj recnik i da sazrevanje deteta regulise i njegov govor,ali se na tome mora raditi i vezbati sa detetom prilikom komunikacije.

< Poruku je uredio Brana -- 30.1.2012 16:16:27 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
13.2.2012 15:16:27   
aster
Ja svoje dete ne ispravljam rečima - ne kaže se popokac već poklopac, nego na njegovo popokac kažem - izvoli poklopac. Dakle, ne tražim da ponovi pravilno, već ja kažem kako je ispravno, a on to vremenom usvoji. Isto je i kad pogreši rod, lice....To naravno još ne zna kako funkcioniše user posted image

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
13.2.2012 15:21:03   
Jeca*
Ja Luki baš kažem, ne kaže se tako nego ovako..pritom naravno da je to bez pritiska i onako usput.
juče sam pukla od smeha
dijalog:

Luka: mama gde je lampa?
Ja: Lampa ili rampa, na šta misliš?
Luka: ne ono za automobile nego ono za svetlo mama - lampa! user posted image

danima pokušavam da mu objasnim kako da namesti jezik za R ali mislim da je još rano. No drago mi je da on kapira razliku, samo još ne ume da kaže kako treba user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
13.2.2012 15:28:24   
Lu
IZVORNA PORUKA: aster

Ja svoje dete ne ispravljam rečima - ne kaže se popokac već poklopac, nego na njegovo popokac kažem - izvoli poklopac. Dakle, ne tražim da ponovi pravilno, već ja kažem kako je ispravno, a on to vremenom usvoji. Isto je i kad pogreši rod, lice....To naravno još ne zna kako funkcioniše user posted image

Tako je i meni rekla logoped, inače R. je krenuo kod logopeda zbog slova R, nije to ono izražajno rrrr iz grla ali je kao malo francusko kako ona rečeuser posted image
Uglavnom smjestio ga je bliže grlu umjesto naprijed kod zubića i  kaže ona da se to ne može samo ispraviti jer ga je već tu smjestio, potrebne su vježbe.
Imao je samo jedan tretman do sada i kaže vidiš mama kako se može različito reći slovo Ruser posted image user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
13.2.2012 15:30:06   
aster
Možda ću i ja tako kad bude malo stariji, za sada mi je ovako dobro. Mm ga ispravlja sa - ne kaže se tako....

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
13.2.2012 16:21:49   
mamamikka

IZVORNA PORUKA: aster

Ja svoje dete ne ispravljam rečima - ne kaže se popokac već poklopac, nego na njegovo popokac kažem - izvoli poklopac. Dakle, ne tražim da ponovi pravilno, već ja kažem kako je ispravno, a on to vremenom usvoji. Isto je i kad pogreši rod, lice....To naravno još ne zna kako funkcioniše user posted image

apsolutno ispravno, isto čuli od logopeda kad smo otišli na konsultacije. naime, moj muž ponekad muca, pa kad je A posle pada sa tricikla počeo da muca uzalud sam mu pričala da je potrebno sačekati, da može proći samo, on je iz straha da mu ne ostane mucanje želeo da odemo. prošlo je, logoped je bio prezadovoljan kad smo otišli i rekao da on suviše napreduje što se tiče percepcije itd pa pad verovatno nema veze nego je to bio raskorak u svemu onom što hoće i može da kaže. svako grubo naglašavanje grešaka može izazvati kontraefekat.

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Da li ispravljati greške u govoru?
14.8.2012 14:01:02   
Jeca*
Luka počinje da izgovara R. Zasad vidim da mu uspeva kad je slovo izmedju suglasnika: prva, crtani...a kad je kod samoglasnika i dalje je L.
Nisam ga forsirala, samo sam se iznenadila kad sam čula. Onda sam ga zamolila da ponovi, objasnila da je uspeo da izgovori slovo koje do sad nije mogao jer je bio mali i on se odusevio. Sad se čak kao i trudi user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koji obrok mališani smažu BRZO, BRŽE ILI Z...
Nutrino Junior kaša u zip pakovanju je savršen izbor za doručak, užinu ali i laganu večeru jer ne samo da zadovoljava de...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here